Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Pozdrav svim skuterasima. U poslednje vreme učestalo listam oglase. Nekako mi je pažnju najviše privukao x9 500cc. Čitao sam on tom modelu dosta ovde na forumu. Zanimam ma na sta posebno obratiti pažnju prilikom kupovine tog modela. I najvažnije,do sada sam vozio sve vrste motocikala ali maksi skuter nikada pa me zanima kako x9 podnosi vožnju po krivinama dali može da se obara kao naprimer R. Nemam prilike da provozam taj tip motora a kad odem kod prodavca glupo je da se vozam da bi video dali mi motor lezi. Ne očekujem ja dao on leti po putu,sluzio bi za neke vikend vožnje al ipak da se ne smorim kad dodjem do prve krivine. Dakle ako neko vozi x9 neka napise sta da očekujem od njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

X9 nisam vozio ali vozim Beverly 500 sa istom mašinom. To su dobre,pouzdane mašine sa dovoljno snage. Obarati skuter se naravno može a i mora jer tako se vozi sve na 2 točka ali ne očekuj od skutera da bude R. Nakon perioda privikavanja i skuter se lijepo obara i u zavisnosti od uslova uhvatiš sebe da prolaziš neku umjerenu krivinu debelo preko 100 km/h :) Obavezno probaj skuter prije kupovine,provozaj i da vidiš kako ti leži a i kako ćeš kupiti da ne probaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Evo ja da ti kažem nešto o tom modelu,posedujem ga tri sezone,lepo se družimo,odveo i vratio me sa dalekih puta. Skuter je veoma udoban zs moju visinu(180),malo je teži(oko 240kg) al se navikneš.

Mašina je veoma pouzdana,kad se lepo održava.

Obrati pažnju na digitalnu tablu,ravnomeran rad motora,sa desne strane motora kod šipke za ulje,pogledaj da li je slinavo(vlažno)ne bi trebalo da bude.

Ako jeste onda je vodena pumpa na izdisaju,kod svih italijana elektronika voli da zeza,pa to dobro proveri,da li sve radi.

Teško je naći savršen model za normalne pare,al vredi biti strpljiv.

Želim ti sreću u pronalaženju dobrog primerka.

Što se tiče obaranja,može naravno koliko gume dozvole,ja sam drao štender pa ti vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Vozio X9 i vozim sada beverly. Mogu samo da kažem(po meni) da je mnogo upravljiviji, lepše zaleže, mekši je X9. Izbor na beverly je pao samo zato što je kao "konjče" i kolena mi normalno stoje, dok sam na x9 moram da izbacujem koleno u zavisnosti gde skrećem, al dobro to je zbog moje visine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Beverly i X9 su dva sveta. Najlepse u krivinama se vozi bev. 16 tocak napred, nazad 14 i siroka guma.. za krivine odlican. X9 je krstarica i polozaj sedenja nije ni blizu slican. Tako da, nemojte to ni porediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Kako se krecu cene delova za x9 500,na primer vodena pumpa,rolnice,lamelice,ta digitalna tabla i ostalo sto crkava na njima. Prodao sam hondu 929 tako da definitivno uzimam skuter. U Knjazevcu se prodaje zuti x9. Razgovarao sam sa vlasnikom,tvrdi da je motor u odlicnom stanju. Pogledajte oglas pa dajte ocenu,daleko mi je imam do njega 400 i kusur kilometara. Ili predlozite nesto valjano iz oglasa a da nije preskupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Brcko

Momci ako moze mala pomoc...
Gledam tmax-a 2003 god prelijep je i odlicno ide ali me interesuje koliko je skupo odrzavanje, koliko trosi i na sta najvise da obratim paznju tokom kupovine?
Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Racunaj da u gradu trosi oko 10 litara (silverwing 600 trosi u gradu 8 litara a silverwing je injection a tmax je injection tek od 2005 ) .Ponesi lampu i nesto gde ces da kleknes-legnes i polako sve pregledaj,zamoli vlasnika da motor bude hladan (polako pipni blok agregata da bi se uverio) kad dodjes da ga gledas,motor ako je ispravan treba da upali na kratak dodir tastera za startovanje.Javi sta si uradio i posalji slike.

 

500TMAX%209_zpskb1des6r.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Brcko

Motor je 2002 god, pardon. Da znam da je karb verzija i bas zbog potrosnje se i plasim. A kakav je sto se tice odrzavanja? Je l' ima neko blizu Brckog ovde da ga ne mrzi da se dogovorimo za vikend da odemo da pogledamo. Naravno treba mi neko ko se razumije sta treba gledati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jedno pitanje za kolege, koji MaxiSkuteri su najbolji za krivinarenje, u klasi 400-500ccm?
Koji najbolje podnosi malo zustriju voznju i obaranje, jer znam da su skuteri malo ograniceni sto se tih stvari tice zbog same konstrukcije, ali vidjao sam da ljudi sasvim lepo cepaju po krivinama bez problema, bar mi se tako cinilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Bio bi najbolji skuter da ima samo malo više prtljažnog prostora pod dupetom... Dakle dobar za nadrkavanja kolega sa opasnim mašinama ali bez muda po krivinama...

 

Za sve ostalo tu su dva kralja, Bugi 650 i SilverWing 650...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Brcko

Procitao sam citavu ovu temu, svih 70 strana i vidim kad god neko pomene tmax-a da se brzo promjeni tema. Niko da napise nesto duze opsirnije pogotovo ne za stari model. Zar je moguce da ga niko nije vozao i da se ne svidja ljudima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Skuter je svakako prelep i jako dobar,ali ako možeš da se pomiris sa skupljim gumama,malo prostora ispod sedišta,potrošnjom duplo većom od ostalih maxija, on je vrh u scakom drugom pogledu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ukratko: Maksi skuteri su vrsta motora namjenjenja ljudima koji se nisu spremni odreći komfora koji pružaju skuteri dok sa druge strane žele da putuju. Ovo je grupa motora koja je pomirila dvije strane koje su do postanka već spomenutih motora bile teško-kombinovane.

E sada... Ako si, kao Panta reče, spreman da žrtvuješ 5 različitih stvari da bi uzeo maxi koji ti se sviđa na oko, uzmi ga.
Motor se kupuje srcem a ne digitronom, jer ako sve stavljaš na vagu u životu, motor nećeš ni kupiti. 


Po meni, trebalo bi da sjedeš, detaljno pregledaš sve specifikacije recimo 3 top modela iz godišta koje bi mogao da priuštiš.
Onda sve pročitaš, otvoriš desetine slika, pregledaš i pustiš da se strasti malo smire. Posle 7 dana ponovo pogledaj slike, sve će ti se samo reći.


Kao i sa curom. Nekada nije racionalno, ali srce bira!  :Olja: 

 

 

 

Srećno sa kupovinom.  :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: TDM 850

Pozdrav skutersima!

 

Kupio bih maxi skuter 400-500 ccm do 1500 evrica.

 

Ako neko zna nekog da zna neki skuter da se prodaje ili bi mozda i svog prodao, neka mi javi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Komšija prodaje Suzuki Burgman 400 2003 godište, u dobrom je stanju. Kupio veći motor pa je ovaj višak. Nije ga još stavio u oglase. Ako si zainteresovan javi se za slike i ostale informacije, mislim da je cena oko 900-1000e. Registrovan je, možda čak i do sledeće godine nisam siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: TDM 850

Jesam, narvno! :)

 

Ne znam kako ide sa slanjem slika u inbox, ako ne, onda moze na  vladimir.bucalo@gmail.com

 

Hvala na brzom odgovoru

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja