Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

 

Ne znam kako radi Scott vSystem, pa ne bi bilo lose da neko objasni kako se to podesi za nekoliko kilometara??

 

 

 

 

12 strana o Scottoiler sistemu i ne znaš kako radi? Budi ljubazan pa pročitaj.

 

Podešava se baš tako kako si ti opisao. Sa tom razlikom što je mazivo kod Scottoiler sistema toliko jeftino da ne moraš baš u picinu dlaku da nameštaš.

Dovoljno je da uređaj podmazuje a da ne baca mazivo na okolinu lanca. Dakle, čim se smanji protok da ne prlja to je optimum. Sve ostalo u cilju "uštede" nema smisla jer se štedi na bočici od 12 EUR na 8000 km! Dakle uštedite 30% a rezulat je 3 EUR u džepu. Ali ko voli, niko mu ne brani :)

 

Al si ti to pojednostavio, ispadne cista ludost pisati 12 strana.

Scottovo mazivo je najskuplje od svih maziva (ma koliko bilo jeftino  ;) ) i ne namjestam ja "u picinu dlaku" da ustedim, posto mi je 12 eura dovoljno za otprilike 2 zivota.

 

@Lalajko

Da li bi na supersportu sa scottom (koji podmazuje dovoljno) mirne duse derao slidere?

(Prepostavljam da to nije tvoj stil, ali pretpostavi ti da jeste  ;) )

 

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Ja koristim Scottoiler i tvrdim da mi mazivo NE PRLJA okolinu lanca. Ako misliš na sitno prskanje koje je ekvivalentno nanetoj prljavštini između dva pranja motora onda si u pravu.

Ali da pravi svinjac to nije tačno. I ne znam što uvek neko kada treba da relativizuje nečiji post pominje reklamiranje i prodaju?

 

GhostMile

Za supersportske motore opet imaš tamo negde gore sličicu sa takmičarskim motorom čiji je sponzor Scottoiler. Ako je njima ok, ne znam kakav si ti sportista ali trebalo bi da bude dobro svakom prosečnom uličnom trkaču pa i Ghost driverima.

 

Naravno da je prosto. U tih 12 strana samo treba da pročitaš postove onih koji ga koriste i prebrojiš nezadovoljne korisnike.

 

Sve u svemu, rasplinjava se cela priča. Što verovatno nekom ide u prilog. Samo ne znam kome :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bilo koji automatski podmazivac lanca bilo kog proizvodjaca prlja felnu. Potrebno je samo podesiti optimum da je lanac adekvatno podmazan, ali da nema previse maziva na njemu, jer sto je vise maziva prljavija je felna.  Svo to ulje (mazivo) koje izadje uz rezervoara na lanac, negde mora da ode, ne moze da ispari, a ide upravo na felnu i okolinu lanca. Ko tvrdi drugacije LAZE jer je tako nesto nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Bilo koji automatski podmazivac lanca bilo kog proizvodjaca prlja felnu. Potrebno je samo podesiti optimum da je lanac adekvatno podmazan, ali da nema previse maziva na njemu, jer sto je vise maziva prljavija je felna.  Svo to ulje (mazivo) koje izadje uz rezervoara na lanac, negde mora da ode, ne moze da ispari, a ide upravo na felnu i okolinu lanca. Ko tvrdi drugacije LAZE jer je tako nesto nemoguce.

 

 

...a i izmedju ostalog koga je jos briga sto je malo motor prljav. Motor je da se vozi a ne da se mazi. Ako planirate da budete "kafe rejseri" iz Strahinjica bana, obuceni i armanije, guchije i ostale metroseksualne stvari, kupite skuter ili BMW, sa kardanom, naravno. ;)

  Podmazivac lanca je extra dobra stvar i dozvoljava da se smejem ostalima koji ga nemaju kako na svakih par stotina km-a filozofiraju istu pricu kako podici motor, dali motul ili neki drugi sprej itd, dok ja lepo sedim i odmaram gledajuci u moj perfektno usijani lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

[...a i izmedju ostalog koga je jos briga sto je malo motor prljav. Motor je da se vozi a ne da se mazi. Ako planirate da budete "kafe rejseri" iz Strahinjica bana, obuceni i armanije, guchije i ostale metroseksualne stvari, kupite skuter ili BMW, sa kardanom, naravno. ;)

   Podmazivac lanca je extra dobra stvar i dozvoljava da se smejem ostalima koji ga nemaju kako na svakih par stotina km-a filozofiraju istu pricu kako podici motor, dali motul ili neki drugi sprej itd, dok ja lepo sedim i odmaram gledajuci u moj perfektno usijani lanac.

 

Tacno, sve si lepo rekao.

 

Podmazivac lanca veoma malo prlja tocak, nista vise nego sto ga prlja sprej za podmazivanje, a cak je to ulje mnogo lakse ocistiti sa tocka. Komoditet koji se dobija na duzim voznjama, ali i generalno je toliko veliki da sam siguran da je posle crash barova, scott najbolje ulozenih 100eur u motor. Ne vredi objasnjavati onima koji ne kroiste - sve filozofije tipa prlja tocak, skup itd. padaju u vodu pred uzivanjem voznje, umesto nerviranja oko lanca.

 

A ja motor svakog vikenda neuporedivo, ali neuporedivo vise isprljam svojom voznjom nego sto ono malo scott nabaci na felnu - koju svakako posle svakog vikenda moram da perem;))

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Bilo koji automatski podmazivac lanca bilo kog proizvodjaca prlja felnu. Potrebno je samo podesiti optimum da je lanac adekvatno podmazan, ali da nema previse maziva na njemu, jer sto je vise maziva prljavija je felna.  Svo to ulje (mazivo) koje izadje uz rezervoara na lanac, negde mora da ode, ne moze da ispari, a ide upravo na felnu i okolinu lanca. Ko tvrdi drugacije LAZE jer je tako nesto nemoguce.

 

 

...a i izmedju ostalog koga je jos briga sto je malo motor prljav. Motor je da se vozi a ne da se mazi. Ako planirate da budete "kafe rejseri" iz Strahinjica bana, obuceni i armanije, guchije i ostale metroseksualne stvari, kupite skuter ili BMW, sa kardanom, naravno. ;)

   Podmazivac lanca je extra dobra stvar i dozvoljava da se smejem ostalima koji ga nemaju kako na svakih par stotina km-a filozofiraju istu pricu kako podici motor, dali motul ili neki drugi sprej itd, dok ja lepo sedim i odmaram gledajuci u moj perfektno usijani lanac.

 

Ne diraj mi BMW...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Bilo koji automatski podmazivac lanca bilo kog proizvodjaca prlja felnu. Potrebno je samo podesiti optimum da je lanac adekvatno podmazan, ali da nema previse maziva na njemu, jer sto je vise maziva prljavija je felna.  Svo to ulje (mazivo) koje izadje uz rezervoara na lanac, negde mora da ode, ne moze da ispari, a ide upravo na felnu i okolinu lanca. Ko tvrdi drugacije LAZE jer je tako nesto nemoguce.

 

 

...a i izmedju ostalog koga je jos briga sto je malo motor prljav. Motor je da se vozi a ne da se mazi. Ako planirate da budete "kafe rejseri" iz Strahinjica bana, obuceni i armanije, guchije i ostale metroseksualne stvari, kupite skuter ili BMW, sa kardanom, naravno. ;)

   Podmazivac lanca je extra dobra stvar i dozvoljava da se smejem ostalima koji ga nemaju kako na svakih par stotina km-a filozofiraju istu pricu kako podici motor, dali motul ili neki drugi sprej itd, dok ja lepo sedim i odmaram gledajuci u moj perfektno usijani lanac.

 

Ne diraj mi BMW...

 

Ma to nije bmw, sta se mesas, kad nema pravu stvar - kardan.  ;D ;D magicna stvar ;D ugradicu ga umesto skota, makemi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Fiva d.o.o. tc Mondo, Motoring kod autobuske stanice Hadži Nikole Živkovića 2. Ako slučajno nema tamo, (proveri prvo telefonom) mogu ti poslati iz Pegaza AKS-om i stigne ti za dan na kućnu adresu :).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Malmö,Svedska
  • Motocikl: Kawasaki LTD 750, Suzuki Freewind

Momci,

 

Prvi put menjam lanac i lancanike.

 

Elem, turio ja na V-stroma nov lanac, lancanike (D.I.D kit) i Scottoiler koji kaplje po uputsvu (1 do 2 kapi u minuti), zategao ga sa mnom na motoru (pod opterecenjem) po uputstvu (da donji deo lanca oscilira 1 do 2 cm). Presao 1000km i sada je lanac rastegnut, oscilira 3cm pod opterecenjem.

 

Gde sam pogresio?

Da zatezem lanac?

Dal' tako treba?

 

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Momci,

 

Prvi put menjam lanac i lancanike.

 

Elem, turio ja na V-stroma nov lanac, lancanike (D.I.D kit) i Scottoiler koji kaplje po uputsvu (1 do 2 kapi u minuti), zategao ga sa mnom na motoru (pod opterecenjem) po uputstvu (da donji deo lanca oscilira 1 do 2 cm). Presao 1000km i sada je lanac rastegnut, oscilira 3cm pod opterecenjem.

 

Gde sam pogresio?

Da zatezem lanac?

Dal' tako treba?

 

preporuka za moj motor je 3.5 do 4.5 cm

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

..

GhostMile

Za supersportske motore opet imaš tamo negde gore sličicu sa takmičarskim motorom čiji je sponzor Scottoiler. Ako je njima ok, ne znam kakav si ti sportista ali trebalo bi da bude dobro svakom prosečnom uličnom trkaču pa i Ghost driverima.

..

 

Pa ja i nisam bas neki sportista, pa mi svaka mrva gripa puno znaci  ;D

Sad sam se vratio sa malo duzeg puta, i zadnje kilometre me je prala kisa, pa sam odvrnuo malo vise ulja za lanac.

Na slici se vidi rezultat, tj. ono sto mene brine. Ove crtice po rubu su od ulja.

 

DSCF1799.JPG

                                       

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Interesantno pitanje, mada nije za ovu temu: curi li drugima ulje sa lanca dok je motor parkiran na nekoliko sati ili duze? Znam da ce simpatizeri Scottoilera reci - jeste da curi, ali ono i tada odnosi prljavstinu sa lanca :) ali to samo znaci da su fleke na betonu crne. Ja u stvari nemam beton ispred kuce, vec plocasti kamen iz Struganika, na kome to jos lepse izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 593 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

off:pa 'el ima scoot neku "slavinu" da se zatvori dotok ulja kad ne vozis?

      msm,ako kaplje kad ga ne vozis znaci da ga bas cvrsto maze,ocu reci mozda previse.

    a zadnje sto me zanima:"kolk'ko trosi"??? koliki mu je "rezervoar" i koliko cesto se dopunjava??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nema klasicnu slavinu, zatvara se gasenjem motora. Ne znam tacno koliki mu je rezervoar, mozda oko 70ml, a traje po Scottoileru oko 2000km, meni u praksi oko 1000-1300km. Ja vec duze vreme pokusavam da nadjem neki kompromisan protok, tako da ne prlja motor previse (mada mi to nije previse bitno) a da menjac radi lepo (mnogo vise bitno).

 

Kako god, iz prostora prednjeg lancanika uvek iscuri po neka kap preko noci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sto se tice protoka, ja ga drzim na 2 ili 3 zavisno od vremenskih uslova i od planiranog rezima voznje. Na lancu uvek imam tanak sloj ulja, tek toliko da se vidi kako se presijava. Kanister je 50ml i traje mi 1800-2200km.

 

Sto se tice kapanja, nisam nesto posebno obracao paznju, ali posto motor parkiram svaki dan na isto mesto u 10cm razlike, a na betonu nema fleke od konstantnog kapanja, rekao bih da ne kaplje. Za vreme voznje kaplja koliko kaplje. Nikada nisam stelovao na stopericu, vec tako da kada stanem hocu da vidim da postoji tanak sloj ulja na lancu sa obe strane lanca. Plasticni stitnik lanca na zadnjem kraju uvek ima malo ulja na sebi ali oni koji me poznaju znaju da me nesto ne tangira preterana cistoca motora, posto ionako pretezno vozim po prljavim terenima  :).

 

Inace za sve one koji pokusavaju da nasteluju uredjaj... nemojte se oslanjati na minutazu kapanja ulja. Dobro podmazivanje zavisi mnogo od rezima voznje ali i od polozaja, t.j. ugla pod kojim je montirana bocica. Ulje protice u kombinaciji vakuuma i slobodnog pada i umnogome zavisi od polozaja bocice. Takodje u kisnim voznjama i pri voznjama pri vecim brzinama pozeljno je malkice jace odvrnuti da ucestalost kapanja bude veca da bi se lanac ravnomerno podmazivao i da bi ulje prodrlo i na drugu stranu lanca. Posle inicijalnog podesavanja, obrnite krug od 10-15km pa proverite kako je lanac podmazan i korigujte.

 

Samo da se pohvalim, od kada sam montirao nov lanac i lancanike, i istovremeno montirao scott-a, presao sam oko 20000km i jos uvek nisam imao potrebe za dotezanjem lanca. A vozio sam u svakakvim uslovima i rezimima. I velikim brzinama a dosta i off-a po velikoj prazini i po velikom blatu. Tako da smatram da se investicija definitivno isplatila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Da li je jos neko imao problem sa uljem na ivici tocka i da li se to ne dogadja smanjenjem protoka ulja,ima li mozda brzina kretanja motora uticaja na to(pri 200 recimo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

  :)  to smo videli,poz!

 

ups, promaklo mi ono "jos"  :)

 

Kao sto rekoh, bila je kisa, pa sam odvrnuo da curi jedno 7x vise nego normalno. Kad je na normalnom polozaju, nemam taj problem.

A kad je kisa, ne koristim pretjerano taj dio gume.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Malmö,Svedska
  • Motocikl: Kawasaki LTD 750, Suzuki Freewind

Moja guma na Stromu je ista kao i kod GhostMile. Bilo je toga i vise dok je bio stari lanac. Pa to sam vidjao i na motorima koji podmazuju lanac sprejem. Nista strasno.

 

Lalajko, kod mene pravi fleku kada ga parkira i to iskljucivo na prednjem lancaniku, ispod nogare.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Razmišljam o scott-u, troškovi mazanja lanca sprejem uopšte nisu naivni. Za motul čistač+mazivo ide 20 evra, što stučem za cirka 2500 km. Što znači da sam ove godine dao 120 evra za podmazivanje lanca. Čoveče. To je ozbiljan novac. Toliko mu praktično dođe nov set lanac-lančanici. U slučaju da scott može da uradi isti posao kao i sprej, sam bi sebe otplatio za sezonu, bar u mom slučaju.

 

Zaista me iskreno zanima, koliko bi lanac preživeo i bio upotrebljiv bez podmazivanja?

 

O scott-u bih pitao par stvari koje mi i dalje nisu jasne iz svega što sam iščitao. Prva je temperatura. Mesto gde bi kod VFR-a bio rezervoar ulja i scott može se uporediti sa rernom, ustvari tačno je da je ceo motor jedna velika rerna. Da li to znači da će ulje teći u slapovima na lanac kad se zagreje, a dok se ne zagreje (bar 10 km) ništa od mazanja zbog gustine ulja? I šta je na kraju zaključak- podmazuje li se i rub gume ili ne?

 

Druga stvar je brzina vožnje. Lalajko je lepo izveo zaključak u uporednoj temi koliko je dobro podmazivanje na 30 i na 150km/h. Kako ste rešili ovaj problem kod svojih motora (kod endura pretpostavljam da nije realan problem, zbog brzina u granicama zdravog razuma)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: nesto savrseno :)

Prijatelju moj poslacu ti PM sa mojim telefonom pa me nazovi da se ispricamo, imam svasta da ti ispricam za sccotoiler-a posto ja imam isti na mom VFR-u !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja