Jump to content

Moto Zajednica

Nostalgija iz proslog veka.

Recommended Posts

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Podsetila me mala Jovana KG, sa cijom sam se pricom odusevio, da i ja dam doprinos u spoznaji kako smo nekad izgledali i kakvi su nam bili motori. Divna vremena i prelepo druzenje u voznji po nekad nam zajednickoj drzavi. U to vreme {1968god.} do mora se stizalo za dva tri dana, jer se usput poneki motor pokvari pa slede mukotrpne popravke pomocu stapa i kanapa. U torbama smo nosili rezervne delove i po neki kljuc, a najbolja alatka bez koje se nije moglo bio je cekic. Nismo ni znali da postoji kisni kombinezon, vreca za spavanje a to smo nadoknadzivali sa najlonom i kartonskim kutijama, mada je i to bilo tesko pronaci. Bilo kako bilo bili smo mladi i srecni, jer smo jos tada shvatili da KVALITET ZIVOTA NE ZAVISI OD MATERIJALNIH VREDNOSTI< VEC OD KOLICINE SLOBODNOG VREMENA. Evo nekoliko slicica iz tog vremena mojih drugara i mene.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

 

Cezetke i ja u sredini.

 

10.jpg

 

E onda je doslo ovo , i godinu ipo u cizmama al jako malo na moto-guciu.

 

 

11.jpg

 

Pole vojske nastavljamo gde smo stali.

 

12.jpg

Upoznajem ovo predivno stvorenje, ucim je da vozi motor, a kasnije mi postaje zivotna saputnica do danasnjih dana. I sada je iste kilaze i lepa kao i tada {bar meni tako izgleda.}

 

 

 

13.jpg

Ovo sam negde iznad Rijeke.

 

 

14.jpg

 

Moja Mala se umorila negde blizu mora.

  • Podržavam 44

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Znam da ima negde jos fotki, zato cekamo da ih skeniras...pa da nastavimo dalje putovanje kroz vreme!!

Predivno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Dalje je sve bilo klasika, rodili se mali bajkeri, zavoleli motore i evo danas uzivam u voznji zajedno sa njima kad imaju slobodnog vremena. Nezaboravite ono sa pocetka price; KVALITET ZIVOTA ZAVISI.............................................................................

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

SVAKA CAST DANE NA FOTKAMA.SAD SI NAM DOKAZAO DA SI NEKAD DAVNO,DAVNO IMAO KOSU.HA,HA,HA.SAD BEZ ZEZANJA,SUPER TI JE OVAJ VREMEPLOV.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dane alal vera! Već sam ranije napisao a sada potvrđujem: Imaš duha za 10 mladića !!!! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

slicna je i moja prica ali sa nekoliko godina razmaka i MZ.i su bili u pitanju a poslje i jave i triumphi itd.

jednom je bila zgoda da sam sa jednom curom koja je došla na more bio " dugo u noci " i kada je krenula da otiđe jer mora ici na put kuci u Suboticu vlakom iz Pule , ja sam se ponudio da cu je ja PREBACITI a jadan nisam ni znao koliko je to daleko i krenuo sam s njom i rancem bez kacige i opreme. nakon 14 sati sam došao do Subotice lud ko bik i cura skoci sa motora, da mi poljubac rece HVALA i ode. pomislio sam kako kuci sada, love malo, pocela neka kišica ali na MZ.a i pici. imao sam love za kupiti karnister od 10 litara i gledao da se dovucem s gorivom do nekog grada i onda sam tražio neki parkirani varburg i dalje znate šta je sljedilo i tako sedam puta do Pule. Dane skidam ti kapu jer znam kako je bilo u to vrjeme. bilo je odlicno.

  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Predivno, romanticno i bezbrizno vreme. Zelim i Vama i Vasoj najlepsoj polovini jos puuuno lepih kilometara i nek potraje bar jos ovoliko koliko je trajalo do sada! 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

U pravu si Nikola , Rajac i okolina su moja omiljena destinacija. Mimi hvala puno, i ja to svima vama zelim, Covek kad nije bolestan u glavi smatra se zdravim. Bar ja to tako gledam.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ti svoju ljubav na čz, ja moju Ivanku u prikolicu- korpu HOREXA . Secam se bili smo atrakcija, deca su trcala za nama a Ivanka je

plakala. Mladost, lepa, luda, davno prosla. Hvala za secanje na lepa vremena. :jee:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Bravo deda,Odlican ti ovaj vremeplov a zanimljiva je i prica mileta fejzera.Imam i ja interesantnih prica iz proslog veka na motorima ali o tome drugom prilikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Kad čitam tvoje tekstove, malo se i rastužim, jer se setim svoje prohujale mladosti. Ja sam imao NSU i sa ove distance mi nije jasno, kako sam se u onim uslovima uopšte odvažio na ozbiljnija putovanja. Relacije Sombor-Zagreb sam i noću vozio i ne mogu ni zamisliti kako bi se završilo, da mi se nešto u to vreme desilo na putu. Menije kao obavezna oprema na putu uvek bila i žica i kombinirke, a služile su mi da pričvrstim auspuh, koji je povremeno znao otpasti. Inače i mene je moja supruga, većim delom, osvojila preko motora. Na jednom od naših sastanaka, još u studentsko doba, pristala je da se po kiši odveze samnom na Sljeme (vrh severno od Zg.). Odmah sam znao da je to cura za mene! Postavi još slika ako imaš. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ma nije auspuh otpadao samo zbog puta, kaldrme, makadama, kocke...no i gume su skakutale zbog starosti i *BAJLAGA* :jok:

Crkne guma, unutrasnju zalepis. Sta sa rupom na spoljasnjoj, od jos starije spoljasnje odseces parce i to podmestis pod onu

*bolju* naduvas pa teraj, nema veze sto trucka, vozi misko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Piaggio - ciao CBF

Pa to mora da je neka montaža ili photoshop,...naš Mokl sa kosom,...1moto3.gif

neverovatno,,...1jezik.gif

1zdravo.gif

Svima vama

Sretna nova godina,...

LP Romzzi

 

I čelavi, debeli Mokl je u 71 imao kosu i stas......i Jawu 350

 

dsc05120.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Obožavam da slušam/čitam priče iz života, poput ove. 1care.gif

Moj pokojni deda je odvozao celu Jugu, sa Jawom (ne znam kojom) i pričao mi je dogodovštine koje su mu se dešavale na putu. To je bio život i posebna pesma!1care.gif1zvizduk.gif

Nažalost, bio sam mali kad sam se oprostio od dede i nisam imao više prilike da slušam priče... Otac ne voli motore, pa mi je to najveća blokada do kupovine sopstvenog motora, ali vreme će pokazati, možda se promeni...

Zato ljudi, nemojte se ustručavati da podelite priče,kao poput ove i slične, ima nas koji ih sve redovno čitamo i priželjkujemo da ih bude što više...0takoje.gif

Veliki pozdrav i zahvaljujem se na priči!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja