Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha tenere

Pozdrav svima. Vozim piaggio x9 250ccm 2001godište, pre dva dana motor mi je stao u toku vožnje i nisam mogao da ga upalim. Proverio sam svećicu suva je i baca varnicu, ali imam utisak da mi ne puni filter gorivom, interesuje me da li pupma za gorivo treba da se čuje kada se da kontakt ili pocinje da baca gorivo kada se zavergla. P. S. Motor mi je bio na dobroj rezervi i tako sam ga vozio jedno dva km do prve pumpe. Ima li neko ideju sta bi moglo da bude. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

To je karburator varijanta, nema elektricnu pumpu vec vakuumsku, ne treba da zuji... najverovatnije ti je povukao mulj iz rezervoara i zapusio dovodnu diznu kod plovka karburatora. A moguce i da je crevo vakuuma puklo ili benz pumpa riknula...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Npr... da ti se svo đubre iz rezervoara uvuklo u pumpu, cevi ili na ulaz filtera

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha tenere
Pre 2 sati, Štef je napisao:

Npr... da ti se svo đubre iz rezervoara uvuklo u pumpu, cevi ili na ulaz filtera emoji4.png

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

Ne razumem sta si hteo reći? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Piaggio x9,Bandit 600

Hoce da kaze zbog loseg kvaliteta goriva na dnu svakog rezervoara se skupi mulj. Tako da kad vozis motor na rezervi moze da se desi da je povukao taj mulj(prljavstinu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, Ivicaduka je napisao:

Pozdrav svima. Vozim piaggio x9 250ccm 2001godište, pre dva dana motor mi je stao u toku vožnje i nisam mogao da ga upalim. Proverio sam svećicu suva je i baca varnicu, ali imam utisak da mi ne puni filter gorivom, interesuje me da li pupma za gorivo treba da se čuje kada se da kontakt ili pocinje da baca gorivo kada se zavergla. P. S. Motor mi je bio na dobroj rezervi i tako sam ga vozio jedno dva km do prve pumpe. Ima li neko ideju sta bi moglo da bude. 

Imas el. pumpu goriva koja nije klasnicna vec kombinacija elektro-vakum, napravi par takta (tup zvuk) pri davanju kontakta (ne uvek) i tako gura gorivo do kraba.

Pumpa ti se nalazi sa leve strane usrafljena za ram ispod podne plastike, ima dzek sa 3 zice.

Mozes je aktivirati sa probnom lampicom ali sam zaboravio preko koje zice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha tenere
Pre 6 sati, Satelis je napisao:

Imas el. pumpu goriva koja nije klasnicna vec kombinacija elektro-vakum, napravi par takta (tup zvuk) pri davanju kontakta (ne uvek) i tako gura gorivo do kraba.

Pumpa ti se nalazi sa leve strane usrafljena za ram ispod podne plastike, ima dzek sa 3 zice.

Mozes je aktivirati sa probnom lampicom ali sam zaboravio preko koje zice.

Satelis misliš da pumpa nije crkla već samo zabagovala pa joj treba pobuda?

Pre 12 sati, Štef je napisao:

Npr... da ti se svo đubre iz rezervoara uvuklo u pumpu, cevi ili na ulaz filtera emoji4.png

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

Ne razumem sta si hteo reći? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Rasturis plastike ne bi li došao do karba i pumpe, skines dovodno crevo goriva sa karba, daš kontakt i vidi dal će krenuti gorivo, potom zaverglaj i opet gledaj.

Ako ti ide gorivo, znači da nije do pumpe.....tražiš dalje problem.

Ako ti ne ide gorivo, prvo probaj da je aktiviras  preko p. lampice pa vidi šta se dešava ili stavi drugu ispravnu pa probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Другари,имамо ли неког ко продаје или има делове за x9 200? Треба ми стакло задњег левог стоп светла,мождаа ће ми требати и пумпа предње кочнице...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav svima.

Vozim x9 500ccm evolution. Imam problem sa daljinskim otvaranjem sedista. Poskidao sam sve prednje plastike i jedva dosao do centrale (napred-desno -gore). Skinuo sam dzek i primetio jedan los kontakt terminal 6 (korodirao).Naprskao sam kontakt sprej ali opet ne radi.Proverio sam osigurace. Pokusavao sam i sa ponovnim programiranjem(uzemljenje pa "on" (3s) pa "off" ali nista .Da li je neko imao istih problema. Kako da proverim da li centrala radi pa onda dalje da trazim problem ?

Kada sam sve rasturio napred razmisljam da stavim prekidac za oborena i poziciona svetla kao i to da istovremeno rade i oboreno i dugo svetlo (kao na starijim modelima).Kako to da uradim i koji releji mi trebaju.

Hvala na savetima i pomoci ☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ziv bio, dobro dosao :zdravo: 

 

Ne znam sta se desava sa tim X9 modelima (i njihovim vlasnicima :) ) ali ovo je ne znam koja otvorena tema a ima postojeca. NEMA potrebe otvarati nove teme. Time se gusi Forum i razvodnjava problematika... Neka ide konverzacija pa cu je spojiti sa postojecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Hvala

U dobru vas nasao

Iskren da budem slabo se snalazim sa pregledanjem ovih tema i pokusavao sam da pronadjem slicnu temu ali ocigledno neuspesno.Vi ako mozete spojite ili okacite link za isti problem.

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha tenere

Problem resen, zamenjena pumpa za gorivo, odmah sam ga testirao laganih 120km. Gledao sam danas jedan X9 500ccm 2003 godište, lepo očuvan i redovno servisiran, može li mi neko reći nešto više o takvom motoru, cena održavanja, potrošnja, delovi i tome slično. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Super, negde mislim da imam jednu.... ako zatreba vici.

Kod tog modela je jedina mana digitalna i instr. tabla, retko kome radi sve kako treba. 

Udobno se sedi na njemu, ostalo ti je sve kao kod vecine ostalih maxia, jedino sto se malo teze dolazi do akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Bio pre neki dan na servisu i dosta toga odradjeno. Juce na voznju i posle nekog stajanja krecem, kontakt i pocinje da pisti, kao neki zvuk upozorenja. Nemam vremena da se bakcem i krecem posle odredjenog vremena vise se nije cuo na leru i kad stojim. Cim krenem opet pisti i cuje se sve vreme voznje. Jel ima on neku zujalicu zvucno upozorenje ili nesto slicno i gde se uopste nalazi. Nisam mogao locirati zvuk tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

U vašoj temi (x9) u ovom podforumu, pre neki dan je bilo isto pitanje, Satelis je objasnio, banalnost je.
Sad ću probati da nadjem...

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Evo ga...

A sad u temu za predstavljanje, jer je tako kulturno, pa onda u temu o X9 pa redom, da se družimo i razmenjujemo iskustva.

Drugarski pozdrav iz KV7363de174e84a2ea871a8405678c7f1f.jpg

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja