Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Downtown 300i

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ne znam kako to za kisu. Pa i drugi motori imaju takve otvorene brave a ne zatvaraju se kolko znam

@DusanMne Pa pre cemo se sresti nego da si iz , recimo, Kursumlije, Pracina, Negotina. :)

I nemoj da se zajebavate sa tim slikanjem svako svog. Ako nestanu slike ostace samo tekst a to onda izgleda zajebano: vidi kakav je moj, a vidi tek kakav je moj:lol2:

 

Promenio član ske
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva
pre 2 minuta, francuz69 je napisao:

Isti kao moj samo sto ti je otpala ova plocica na frontu. Bar mi ovako sa slike deluje isto. Jel su svi zarezi iste dubine?

Jesu, samo je jedan glavni i malo drugaciji, ostala 4 su ista. Tako bi trebalo da je i kod tebe. Taj glavni ide na vrh a ovi drugi zarezi sa strane i tako upadne.

Vrlo je moguce da je za sve motore isti oblik. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Isti sam ključ imao na bivšem People GTI. Mislim da je to samo plastika, samo oblik je bitan.

Inače ima da se naruči kao rezervni deo, košta 10-ak €, pa onda i to ide u prilog da je obična plastika u pitanju.

Ovlašććni servis bi trebalo da može ovo da naruči, a možeš i sam online. Ja sam par puta naručivao sa bike-parts, stizalo iz Francuske, a za divno čudo naši nisu naplaćivali carinu, i kad je bilo skuplje od 50€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva
pre 5 minuta, boza_kg je napisao:

Isti sam ključ imao na bivšem People GTI. Mislim da je to samo plastika, samo oblik je bitan.

Inače ima da se naruči kao rezervni deo, košta 10-ak €, pa onda i to ide u prilog da je obična plastika u pitanju.

Ovlašććni servis bi trebalo da može ovo da naruči, a možeš i sam online. Ja sam par puta naručivao sa bike-parts, stizalo iz Francuske, a za divno čudo naši nisu naplaćivali carinu, i kad je bilo skuplje od 50€.

Je li komplet kljuc stize ili samo plastika?

Mislis da bi odgovarao za Downtown?

Promenio član DusanMne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam naručivao ključ, nego neke druge stvarčice, dihting dekle, lamelice, plastiku za auspuh i tako to. Ali koliko vidim na linku, možeš da biraš - samo plastiku, ili ceo ključ...

Inače Downtown i GTI se samo razlikuju u šasiji, trebalo bi da sve paše.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Ja bih to napravio od metala, malom turpijom ili fensi varijantom,  dremelom. I to kao poseban deo, zakačiš na privezak i to je to. Možda filozofiram, ali mislim da je i to rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Zapravo, izgleda da je fora u onim magnetima (koji nisu klasicni da se lijepe na metal)? na tom dijelu kljuca.

 

Pokusavao sam sarafcigerom da okrenem tu bravicu, i nece pa nece.

 

E ne znam sta je dremel, ali sta god da je, nisam majstor u tim stvarima. :-D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
9 hours ago, DusanMne said:

Zapravo, izgleda da je fora u onim magnetima (koji nisu klasicni da se lijepe na metal)? na tom dijelu kljuca.

Onda ti nema druge nego da poručuješ, džabe kućne majstorije :).

Dremel ti je ona mala brusilica, "graverska", za fine radove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pretpostavljam da je caka u tome što magnetići prvo ravnomerno podignu metalnu zavesicu iz nekog žlebića, da bi mogao da okreneš ključ... Ja bih naručio novi, bolje nego da rizikujem da zeznem bravicu, nije to 100 dukata. Poruči iz Srbije ako nemaju u CG, pa nek pošalju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav,

 

Planirao sam da kupim ovaj skuter, nadjem 300i 2012. godina, covek ga vozi dve godine, kaze odrzavan, radjeni servisi, sve full, presao 28.000 km.

 

Ali kada sam otisao da ga vidim skontam da su mu na tabli bile milje, i izgleda da ga je neko prevario, motor ustvari ima 50.000 km, a on nije preprodavac.

 

Da li je te prevelika kilometraza za njega i da li takav vredi 2200e registrovan godinu dana, sa koferom gratis?

 

I jos jedno pitanje, kada je na vrh gasa prenosi neke vibracije na motor kojih nema pri vecem gasu, da li to moze biti potencijalno veliki problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Pa ako je skuter vozen 10-11 god to mu i dodje realna kilometraza, a ako je redovno  i propisno odrzavan onda ne bi trebalo to da te brine.

Vibracije mislim da su normalne, tako je i kod mene.

Dal vredi 2200e to je vec diskutabilno. Zavisi od stanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Ja sam kupio moj 2014 godiste, sa skoro 19,000km.

Juce sam mu odradio servis.

Ja sam treci vlasnik. Prethodna dva bukvalno NISU nista mijenjala osim ulja u motoru.

 

Motor je suv kao barut. Skidali smo plastike, kontrolisali. Nema curenja, sve je suvo, bez anomalija.

 

Plocice skoro se raspale, dot4 pokazala crvena lampica, svjecica sagorela. Filter od vazduha zapekao koliko je crn bio, kais je bio pred samim pucanjem, izgleda da je fabricki.

Ali bitno da je prethodni vlasnik stavio lakse rolnice 10,5gr. i neke kretenske rucke da bude sportski haha.

 

Kais 104€, rolnice 28€, filter vazduha 14.50€, klizaci 12€, plocice prednje i zadnje 41€, ukupno 204,50€.

 

Da li je za skuter 50,000km dosta? Mislim da jeste ako ga ti nisi odrzavao od pocetka, od 0.

Ali opet te moze sluziti mozda jos toliko bez problema.

 

A sto se tice vibracija, mislim da je to normalno, tako je i kod mene.

I na manjem kymcu koji mi brat ima, isto je.

Promenio član DusanMne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jesu česte kod neodržavanih skutera, ali nisu baš normalne vibracije, može to da se sredi. Kvačilo treba da se sredi, da se zamene pakne\lamele, oprugice, centralna opruga, obradi zvono ako treba, klizači i rolnice ne smeju da se podmazuju jer onda nalepe prljavštinu pa glavi itd. Treba truda. Nekome smetaju vibracije, neko ni ne obraća pažnju na to. Ja sam iz ove prve grupe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Kaze majstor "Ti si njega kupio a ne on tebe", i u neku ruku je u pravu.

Stavis sve nove djelove, i gas. Polovno je polovno i nema mnogo opterecivanja ako si odradio sve sto je trebalo da se odradi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nažalost, mnogim majstorima je tako najlakše - odvrnu, stave novo i zavrnu, bez ikakvog udubljivanja u problem. Uzmu male, ili nešto veće parice, za kratko vreme i uz minimalno truda, pa prelaze na sledećeg klijenta, da ne kažem pacijenta...

Ponavljam se kao papagaj, meni je svojevremeno lokalni "majstor" izgubio podlošku varijatora pri nameštanju. Podloška je debljine 2,5mm, razhebalo mi CVT prenos načisto. Ja sam tad bio potpuni laik, nisam znao ni kako prenos funkcioniše, pa išao od nemila do nedraga da rešavam problem, dok nisam sam zasukao rukave, i metodom uzaludnih pokušaja sam proučio šta i kako, na teži način...

 

Retki su oni entuzijasti kao naš @Satelis ili moj zemljak Neša @N.F.S. koji hoće da se posvete i potrude da stvarno reše problem, kao da rade za sebe.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Budva

Tako je, ali imas i onu "zlatnu" garanciju.

 

Pa ako/kad se nesto desi u narednom duzem periodu, ostavis "majstoru" kljuc i kazes mu da te zove kad zavrsi, da uzmes motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja