Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Moje prvo zimsko kampovanje. Fruška Gora i prijatnih -15 do -20 (-15 je bilo u sumrak kada sam slomio termometar :) ). Mir i tišina, vatra, zvezdano nebo i pogled.

 

BYPYlhv.jpg

 

 

Meni je bilo odlično i rado bih ponovio (imam kompletnu ozbiljnu opremu) i ne, nisam lud,  ali definitivno mislim da nije za svakog. 

 

Šta sam sve saznao?

-Dok gori vatra i nema vetra sve je savršeno. Bez vatre i rukavica ruke se smrzavaju čim nešto dodirneš. Vodu je teško sačuvati od zaleđivanja (ispod jakne, unutar vreće za spavanje...).

-Camelback nije praktičan. Bez obzira na sve mere voda u crevu zaledi i nema pića. Bez creva Camelback postaje jako nezgodna boca :)

-Preko noći se sva hrana pretvara u "sladoled". "Sladoled" od sendviča nije ni izbliza toliko ukusan kao pre smrzavanja. "Sladoledu" od banane ne može da se oljušti kora. Koru nisam probao. Nekoj životinji koja je manje probirljiva od mene će dobro doći. "Sladoled" od bonžite je jako, jako tvrd. Orasi i sušeno voće budu ok, samo hladni. Rakija ne mrzne ali i nije neka pomoć kada si žedan.

-Plastika postaje krta (recimo kopča na ruksaku (moguće da je i od starosti), recimo deo na fotografskom tronošcu koji fiksira nogare u određenom položaju...). Metal praktično peče gole prste već posle par sekundi.

-Tehnika ne voli zimu. Baterije drastično gube na kapacitetu (fotoaparat, baterija koja bez problema gura par stotina snimaka je prazna posle 30). Fotoaparat se takođe preko noći pretvorio, pa, ne baš u sladoled ali u nešto prilično smrznuto. I takav je radio, samo kada se skine mraz sa objektiva...

-A da, po nogama je uvek hladno :) One su pravile problem tokom spavanja.

-Nema insekata.

 

Da ne gnjavim više.

  • Podržavam 34

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Svaka cast na hrabrosti Ivane

 

Izvor Vranjas na Fruskoj gori kojim su rimljani navodnjavali Sirmijum akvaduktom duzine 12-ak km.Akvadukt je iako jedinstven u svetu po nalogu tadasnje vlasti srusen,a materijal koristen za pravljenje 'modernog' puta S.Mitrovica-Mandjelos.

Prvi sremski arheolog Ignjat Jung je tada iz protesta napustio grad.

post-1636-0-76139300-1483915843.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pristigla nova aždaHa u naš skromni arsenal. Nikkor 17-55 f2,8. Sad pravi društvo 85-ici f1,8, 24-orci f2,8 i Tamronu 17-50 f2,8. Čeka se Nikon D7200 ;)

 

F4BF5580-6647-0B4C-9BC2-41E819595069_thu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ajd ukratko jer se prvi "borim" protiv off-a. Tamron je odličan, pogotovo sa stabilizacijom. Ovaj bi trebalo (a na prvi utisak i jeste) da brže radi auto fokus, bolje crta po celoj površini, manje "maši" fokus, bolje "priča" sa telom, robusniji je mLooogo (glavni razlog zašto sam ga i uzeo). Ukratko nešto najkvalitetnije što je Nikon napravio za crop tela a da nije fiksno. Tužna strana je cena, nov je skoro 5 puta skuplji od Tamrona a i ovaj polovan je skuplji od novog Tamrona za 1,5 puta. Jbg  :neznam:

 

Rezime: ako nađeš očuvan Nikkor - uzmi, ne'š se pokajati, isto tako sa novim Tamronom bi trebao biti zadovoljan  :takoje:

 

I da ne bude ljuti off, evo i fotka...

 

34EC8399-7624-7C49-B6CD-F66E69651A36_thu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Sjajno ... Ma znam za cenu, zato i pitam vredi li te razlike ... Hvala puno druze ... Ajde da te sluzi i javljaj ako oglasis Tamrona :D 

 

Evo i ja jednu sa Ade letos da okacim, da se izvinim za offtopic :) 

 

 

post-703-0-28152100-1484087914.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Jezersko, Slovenija.

 

Ne samo destinacija, nego i put do tamo je motoristički doživljaj. Svakako stavljajte Jezersko u svoju rutu, kad budete u ovim krajevima. U srcu Alpi ;)

 

 

vsQbXvhz.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja