Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Link http://www.jtsprockets.com/40.0.html

 

Tu imas 3 opcije, prva opcija je pretrazivanje po modelu motora, a drugi je prema oznaci lancanika (ono 409,809...) Videces, imas i tehnicki crtez svakog lancanika sa merama i pise sa koliko zuba ima.

 

Primer: evo za ovaj prednji lancanik: http://www.jtsprockets.com/61.0.html?&L=0

 

i za zadnji: http://www.jtsprockets.com/61.0.html?&L=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

posle oko 15000km voznje pomocu miki jaawa lanaca mogu da kazem samo da sam prezadovoljan. vozikam se na "nezlatnom" jeftinijem lancu, 10 eur cini i se' lanac je ceski favorit i predvidjen je za jawinih 23ks i 30 i nesto nm obrtnog mom. znaci u toleranciji ste(smo) DEBELO. sa svojih do 20 konja i sto je daleko bitnije mnogo manje obrtnog mom. lanac je 428 i meni je potrebno 114karika pa sam skracivao. koliki dolazi pojma nemam. lancanike narucite u markosu ili sumaru, obe firme su ok i cena ce biti sasvim korektna, ako moram da nagadjam recimo oko 20 i 40eur, zovite pa pitajte i problem resen sa komponentama koje ce trajati. i koje su namenjene za motocikle svakim svojim atomom. lancanici su za gn gs dr125/200...

 

inace arakisovi tel. br. mikija jawe su tacni i doticni miki ne voli sms... :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nisam bas siguran za ovaj obrtni momentat, ustvari to je i jedina zabrinjavajuca okolnost. :)

 

Mozda agregat jave poseduje veci obrtni momenat, ali na tocku je druga prica. Startniji je Qingqi (sto zbog menjaca, sto zbog druge koncepcije agregata), a ako uzmemo u obzir prve tri brzine koje su znatno krace, nije tesko zakljuciti da je sila kojoj je izlozen lanac ipak veca nego na Javi.

 

Uglavnom, u toleranciji verovatno jesmo, ali smo u blagom deficitu. U svakom slucaju cena lanca takva da bi nas tesko zabrinula po pitanju da li ce izdrzati npr. 14 000 ili 17 000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Njega je interesovalo da zme komplet agregat sa pajenjem, komplet znaci sa CDI-jem i bobinom?

Odprilike ima li neko predstavu koliko bi ga to kostalo bilo novo il polovno al ispravno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

Nisam bas siguran za ovaj obrtni momentat, ustvari to je i jedina zabrinjavajuca okolnost. :)

 

Mozda agregat jave poseduje veci obrtni momenat, ali na tocku je druga prica. Startniji je Qingqi (sto zbog menjaca, sto zbog druge koncepcije agregata), a ako uzmemo u obzir prve tri brzine koje su znatno krace, nije tesko zakljuciti da je sila kojoj je izlozen lanac ipak veca nego na Javi.

 

Uglavnom, u toleranciji verovatno jesmo, ali smo u blagom deficitu. U svakom slucaju cena lanca takva da bi nas tesko zabrinula po pitanju da li ce izdrzati npr. 14 000 ili 17 000km.

 

 

 

 

qm bolje povlaci od jawe??? :staa:

jawa u normalnom stanju jest prdi i smrdi i tesko je potrefiti opseg obrtaja u kojem radi kako valja, ali kada ono pam pa ra ra ram predje u aaaaaaarrrrrrmmmmmmm, fakin leeeetiiii.

 

dr200 sa svojih 13ak nm obrtnog momenta, ako moze da izvuce 115ak kmh to je to. ono o cemu se gore spominje je neki prenosni odnos kada qm ide max 50kmh, onda je qm ov deficit snage od skoro 250% reduktorski nadoknadjen. ali opet... tu j stepen sigurnosti koji je kod visokociklicno opterecenih kriticnih komponenti kao sto su lanci vrlo visok.

 

istu tu javu sam dizao na zadnji tocak, i od udara je pukao vijak kojim se podesava zategnutost lanca, na zadnjem tocku. lanac je i dalje srecno vrteo...u mnoge zalaske sunca.

 

da dam malo drugaciji primer, dr125 ima 11ks i 7-8nm obrtnog mom. dr200 je isti menjac samo veci cilindar. ako gledam ovaj moj lanac koji ja koristim i koliko se isteze, montiran na stare lancanike potrosene sto je nonono opcija, al ajd. tvrdim da duplo veca snaga nece tom lancu uraditi ama bas nista. sve to z neki standardan odnos lancanika 1:3 ili nesto blisko tome.

 

qm je i laksi i ima 17" nazad...

 

it's a no brainer really, za tu kintu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki ZX6r SUZUKI DRZ 400 SM, hyosung gt 250

ljudi treba mi jedna pomoc, gde ima da se kupi puz u prednjem tocku za merenje brzine? za quingi 200 sm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

na ovo sam danas naisao, a koliko se secam ovde niko nije napisao ovo, pa ako nekom zatreba da znate kako se gde zovu nasi zutaci... :moto3:

 

In USA it's the QLINK XF200

In Brasil STX 200 Motard Sundown

 

In the UK it appears as:

 

Pulse Adrenaline 125 (XF125GY-2B)

Sinnis Apache QM200GY

and Superbyke RMR200

 

In Chile/Colombia QMT200 or GXT Euromot

In the Philippines it's a Sinski Motard 200R

In Paraguay Genesis GXT200 B

In Honduras a KMF

In Spain it's marketed by Qingqi importer direct or I-moto as a Tiger sm 125

In Turkey it's a Ramzey QM200GY

In Checkoslovakia it's a YUKI 250 SM

In Russia it's called QINGQI DRAGON 200 SUPERMOTO

In France Hooper 125 SMR

In Germany it's imported by Kreidler as a Supermoto 125 DD

In Australia Arqin motorcycles RT200SM

In Sweden and Norway they call it a TMS Supermotard 200cc

In the Ukraine its a SkyMoto Dragon-200

In South Africa its a Viper 200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@Sikiriki

 

Vezano za deklarisane podatke, vozio sam nekad Golfa 1, koji ima 60ks, a u nekom momentu sam se sluzio sa Skodom 120ls, koja takodje ima 60ks. Ubrzanje Golfa do 100kmh, je bilo po specifikaciji nekih 12-13 sekundi, Skodino oko 19 sekundi (sto odgovara istini). U praksi, maksimalna brzina golfa je bila oko 160kmh, Skodina oko 140kmh i a da stigne do te brzine treba joj vecnost. Oba auta u odlicnom stanju, bez radjene generalne i vecih mehanickih izmena, uz razliku da je golf bio osakacen slabijim zastavinim karburatorom jer se nije trpeo sa domacim gorivom. Predjena kilometraza Golfa oko 300 000km, Skode oko 40 000km. Tamo gde sam preticao sa Golfom najnormalnije sa Skodom se razvlacio iza traktora i kamiona.

 

Jednostavno se agregati razlikuju bez obzira na istu kubikazu (golf ima nekih 50ccm vise, ali to je gotovo zanemarljivo).

 

Slicna je prica izmedju Jave i Qingqija. Doduse ovde su razlike sitne i nisam posedovao Javu, ali sam se vozio sa Javama i ako obrtni momenat posmatramo u smislu elasticnosti, ponasanju na usponima i prostorom za preticanje, Qingqi je tu u prednosti bez obzira sto je manje kubikaze, prenos, jedan cilindar i 4 takta to izgleda nadoknadjuju. Doduse pricam o Enduru, posto iz nekih razloga malo bolje potezu nego SM-ovi.

 

Verovatno je i kod Jave sarena situacija, jer je sama po sebi rasterecena, a stariji su motori u pitanju pa je bilo raznog majstorisanja, a 2t agregati su generalno fleksibilniji po tom pitanju, pa verovatno postoje razlike od primerka do primerka gde je moguce da ide i bolje i losije nego sto je fabrika zamislila.

 

Inace velika prednost za Jawu je i zasticen i stalno podmazan lanac, a na Qingqijima je suprotna prica + sto se sa njima cesce zalazi van puta.

 

No kako god bilo, slazem se sa konstatacijom "it's a no brainer really, za tu kintu...".

 

@Zile, mogli bi da se gledamo, ali u nedelju poslepodne, u subotu kumujem na svadbi, pa bas i nisam u poziciji da zbrisem. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

@blackbite bro, nadam se da neces ovo moje vracanje na temu jawa lanca shvatiti lose, samo mi je zanimljivo pa reko da malo porazmislim, naglas :D

 

samo da napravim kratak osvrt na jawatorku matoru. kriva razvoja snage na 2t agregatima je uzas, pogotovo na starijim generacijama, bez naprednog pretpaljenja i onog nekog ventila (zaboravih kako se zove) jednostavno, u opsegu obrtaja postoji mala zona kada jawin agregat ide kao lud, bez zeze, ovo ostalo je cist uzas, nisam imao montiran obrtomer na mojoj jawi, ali od njenih 5500rpm/min nekih 1500 je bilo efektivno i to rekao bih u rasponu od recimo 3 do 4,5k. pa mi se redovno desavalo da recimo ukoliko idem ispod 80km/h u 4 brzini na dodavanje gasa, sve sto sam dobijao je vise dima iz auspuha i drugaciji dublji zvuk, i ni naznaku ubrzanja, cak je u nekim situacijama usporavao :neznam:

prva polovina opsega obrtaja je vrlo mrtva i bas potaman za babsku voznju i ubrzanje i krivi odabir brzine se skupo placa. dok recimo ukoliko pustis da se motor zavrti, dobijas pravu azdaahu veruj mi, jednostavno 2t motori su tezi za voziti i izvuci max, pogotovo kada neko nije u dobrim odnosima sa menjackom polugicom, pogotovo na medjuubrzanjima. ja licno posle te jawe na 2t se ne vracam nikako, ali da ide, ide. nebrojeno puta se vozah pored 2cyl kineskih motocikala od 250cm3 tipa qm250 itd. i iako su vozaci tih motocikala uzivali u daleko linearnijem razvoju snage i nepostojanju "Rupa" u krivama istih, za razliku od jawae, ubrzanje iz mesta nikada nije bilo problem, cak naprotiv...

 

nego, da se vratim na "temu":

 

naravno da se slazem da su masine razlicite i da prenosni odnosi mogu da izmene stvari jako puno, zato cu pokusati da ih dovedem u zavisnost, ova 2 motocikla, mozda se i javi zanimljiv zakljucak.

 

recimo da jawa ima 23ks i 32nm pri max5500rpm

recimo da qm ima 17ks i 13nm pri 10000rpm max

 

ove podatke nadjoh i mislim da su tacni u dovoljnoj meri za ovo filozofiranje.

kriva snage naravno nije linearna i svaki od ovih motocikala snagu razvija drugacije, posto nemamo rezultate dyno testa za doticne motocikle, bavicemo se pretpostavkama, jbg.

 

odbacicemo ks kao meru snage i koncentrisacemo se samo na nm i to na max nm za svaki motocikl.

 

recimo da jawa razvija 32nm pri 4000rpm, dok qm razvija 13nm pri 7000rpm, mislim da sam tu negde, sasvim prihvatljivo tacan.

 

koncentrisacemo se na 1 brzinu kod oba motocikla i reci da su tada najzivahniji i da lanac trpi najvise jer se sva silna vrtnja agregata pretvara u snagu a ne u brzinu.

 

primarni prenos kod jawe iznosi 1,79:1 te dobijamo 2234rpm i 57,3 nm kada to propustimo kroz 1 brzinu ciji je odnos 3,16 : 1 dobijamo 706.96 obrtaja sa 181nm zanemarujuci gubitke.

 

primarni prenos kod suzukija dr200 (iskreno mislim da je qm u sraf identican) iznosi 3,175 : 1 te dobijamo 41,28Nm@2204,724rpm propusteno kroz prvu brzinu ciji je odnos ravno 3 (3.00): 1 izlazi 123,84Nm@734,91rpm takodje zanemarujuci gubitke.

 

javin finalni prenos se sastoji od lancanika 16/47 ili 1:3 i verujem da isti moze da se nadje i za qm (1:3)

 

za proveru, pretpostavljajuci identicne lancanike 1:3 i gume na jawi 18" i qm17" dobijam krajnju brzinu

 

jawa: 27,93km/h @ 5500rpm u prvoj brzini

qm: 28,48km/h @ 10000rpm u prvoj brzini

 

kao zakljucak mogu samo da primetim obrtni momenat na izlaznoj osovini menjaca qm-a koji iznosi 68,42% obrtnog momenta jawe.

 

ne racunajuci tu razliku u masi koja je na strani qm-a, moram reci da je jawin lanac sasvim siguran.

 

ukoliko pretpostavim poluprecnik 16ozubog lanca od 3cm, sila koju jawa unosi u lana je 6,0333334kN/m2 te je dalje lako izvesti minimalan dozvoljeni precnik lancanika od4,1052cm ili 10,947 ozubi(ako 16zuba lancanik ima d=6cm) daleko bitniji je odnos koji ne sme da se spusti ispod 1:4,2 (1:4 sasvim sigurica)

 

i jos kad se uzme zlatni lanac. ixaaaaa.

 

a mozda sam se i zaje. negde, mrzi me da pregledam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

stvarno... kao raketna nauka ispade... :D

nevideh da ste pisali, jel bolji onaj siri lanac kao sto je na apolu ili ovaj sto je na nasim motorima (izvinjavam se, ali ne znam tacno te mere lanaca pa da ne lupetam... ) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

zhile ovo je ubistvo, 2 dana baljuzgam po netu juerchi lanchanike.. kazhu da odgovara od gomilu suzukija ali pazi recimo ovo...

nash ima 90mm

 

a taj suzuki ts 125 ima 84mm izmedju shrafova + ova dimenzija 58-64 rupe za glavchinu ili shta vech...

 

meni nije jasno kako to uglaviti, ipak se razlikuju...

najbolja kombinacija je 15-44 zuba prednji-zadnji.

elem, chak i da nadjemo koji su nama odgovarajuchi gde da ih naruchim? u guevari koja ima 1 lanchanik na stanju? ma daaaj :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Videste li sa kakvim se predznanjem kupuje lanac. :aha:

 

@Sikiriki

 

Ako tako razmisljas i kad nije naglas, nije tebi lako. ;)

 

Mislio sam da je Jawina prva brzina duza, nisam imao priliku da je vozim, pa pre svega pricam o onome sto sam video na putu, a to je da kada Jawa zavrne gas do kraja, ja postepeno otvaram rucicu kako bih je ispratio, tek u nekom opsegu obrtaja se ubrzanje izjednace i vuku na punom gasu u gotovo u dlaku, da bi Jawa u nekom momentu pobegla za metar - dva, a zatim je QM pristigao za toliko i opet zavrse na istom rastojanju. Elem, to je neki mini test koji smo napravili u najvisem stepenu prenosa, nismo se bavili vecim detaljima, ali u praksi je QM u solidnoj prednosti.

 

Negde u ovoj temi postoje izmerene vrednosti za QM, od oko 3 000 obrtaja je raspolozivo oko 80% obrtnog momenta, do nekih 8500 obrtaja, a osim krajnjih i pocetnih vrednosti obrtaja, kriva je gotovo ravna i gura oko(ili preko) 90% kroz citav opseg. Skoro da bi se moglo reci "prava" obrtnog momenta.

 

Podatak eventualno moze da posluzi kao orijentaciona slika ponasanja agregata, u svakom slucaju sa Jawom nismo umogucnosti da uporedimo, ali generalno je svima poznato da je nelinearan razvoj karakteristican za 2t agregate, a Jawa sama po sebi ne profitira preterano od 2 takta jer je jednostavnije konstrukcije.

 

 

Nego ostaje nam dilema, u vidu vremena upotrebe provedene uz obrtni momenat, duzi hod suspenzije na QM u, nezasticen lanac, i trzaji sto zbog standardno opustenijeg lanca na motoru sa vecim hodom amortizera ( i stoga veci trzaj prilikom dodavanja i otpustanja gasa ), sto zbog upotrebe van puta, kada trzaji na neravninama nisu zanemarljivi, posebno kada je potrebno "preskociti" neku iznenadnu prepreku, pa zbog nje olaksati prednji kraj. :moto3:

 

Ali tu vec ulazimo u neke faktore koje ne bismo nikako izracunali, pa cemo da pretpostavimo da je 30-ak procenata rezerve sasvim dovoljno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

xexe slazem s' jedino u podatak o tockovima treba uzeti u obzir visinu gume, pa motocikli idu nesto brze no izracunato, and nacin podmazivanja lanca nema uticaja na nosivost. ostali faktori smaraju za uzimanje u obzir, moguce da sam omasio vrv krive obrtnog momenta, ali za ne vise od 500 do 1000rpm tako da to je to, ali ne da ce da radi nego ce da RADI BRE :D

 

u svakom slucaju nisu brojke bauk. daleko bolja solucija od nagadjanja.

 

i podatke o prenosnim odnosima nadjoh na net, za jawu nwgde na nekom britanskom sajtu u pitanju je jawa 634 koju su prepravljali pa su dali pocetne i prepravljene vrednosti, a za dr200se na advrider.com

 

svako dobro. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Kawasaki ZX6r SUZUKI DRZ 400 SM, hyosung gt 250

ljudi treba mi jedna pomoc, gde ima da se kupi puz u prednjem tocku za merenje brzine? za quingi 200 sm? ajde pomoziteeeeeeeeeeeeeeee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja