Jump to content

Moto Zajednica

" Presretaci"

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

To nije nasilnicka voznja... U svakom slucaju lepo od njih.

 

Члан 41.

Насилничка вожња је поступање возача које је у грубој супротности са

правилима саобраћаја, односно, приликом које возач не показује обзир према

безбедности осталих учесника у саобраћају.

Под насилничком вожњом сматра се и:

1) када возач два или више пута прође светлосни саобраћајни знак када

му је тим знаком забрањен пролаз, ако између два узастопна

проласка није прошло више од 10 минута,

2) када возач изврши претицање колоне возила при чему својим

возилом прелази или се креће по неиспрекиданој уздужној линији

која раздваја коловозне траке по смеровима кретања.

 

Stav 2 ne znam ko od motorista ne krši, ali po slovu zakona to očigledno jeste nasilnička vožnja, što znači da recimo ja svaki dan nasilnički vozim po Članu 41, stav 2 :nanana: Meni je puna linija i kolona vozila svako jutro, celom dužinom od Jugopetrolove pumpe na Rakovačkom putu pa do Miloševog konaka. Moram menjati rutu - jednom ću naleteti na nekog druga u plavom koji je manje raspoložen :)

 

Ako vozila stoje na semaforu, onda to nije preticanje nego obilaženje, dakle nije nasilnička vožnja. Ako se vozila kreću, e onda jeste, a taj potez baš i nije bez veze. Ne muvam se kroz trake kada su ostala vozila u pokretu.

 

B.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Niste baš shvatili poentu! Ovi presretači na R-ovima nisu na ulicama samo zbog nas, tačnije najmanje su zbog nas! Naravno, kao i svi ostali saobraćajni policajci kontrolišu i kažnjavaju sve učesnike u saobraćaju, pa i nas... Fora je u tome što se motorom lakše prolazi kroz gužve i ubrzava bolje nego kolima. Još na to dodate srpske napaljene vozače (nabudženih jugića, golfova...), koji bi da uvek odmere snage sa nekim RR-om... Ni sami ne znate koliko ima noćnih trkača po ulicama i šta se sve dešava! Nije tačna informacija da samo snimaju i ne zaustavljaju! Najviše prijava je napisano protiv vozača automobila od strane ovih presretača! Zamislite stuaciju kako "baja" jurca bahato sa BMW 3 iz prošlog veka po ulicama, uleće iz trake u traku, divlja... Ko bi ga pratio u policijskom pežou? Drugo, kada vidiš obeležen policijski auto, ipak se malo kulturnije ponašaš u saobraćaju.

 

Ovi momci koji voze presretače su svi imali posebnu obuku, ali ne kod nas, već u inostranstvu i proveli su sate i sate na stazi! Obučavani su od strane stručnjaka i svaki od njih bi mogao da vozi trke bez problema! Sve to je koštalo i košta boli glava, ali sa druge strane su kroz kazne isplatili skoro sve što je uloženo! Taj princip se pokazao dobrim svuda u svetu!

 

Živeo sam u Pragu neko vreme i bio zapanjen kako se tamo vozi! Po ulicama se voze mnogo dobra kola, Porše, Ferari, Lamborgini, pa čak i Bugati Vejron... Ljudi ne prelaze 50 km na čas, jer toliko je ograničenje brzine po gradu! Kada voziš brže, sledi ti poprilična novčana kazna plus eventualno oduzimanje dozvole. A, ako voziš mnogo brže (na primer oko 80 km na čas), policija te po pravilu privede i odvede u psihijatrijsku bolnicu na posmatranje! Ako čika doca kaže da si normalan, sledi ti zatvor i neverovatna novčana kazna plus oduzimanje vozačke na više godina... Da ne pričamo o nekim suludim brzinama... Inače, sve je pokriveno kamerama i ne postoji šansa da te ne snime!

 

Pitam se šta bi ovde bilo da imamo isti zakon...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Pitam se šta bi ovde bilo da imamo isti zakon...

 

Da imamo isti zakon ne bi imali smestajne kapacitete.Laza Lazarevic,Mitrovica,Toponica, bi morale da zaposle jos po 10ak psihijatara a vise bi se isplatilo da se neki grad velicine Aleksinca zaogrne zidom i pretvori u corku. :nanana: :nanana:

A taksisti bi ginuli od posla "jer ako ne divljas nisi vidjen, a ako nisi vidjen cemu i besna masina i divljanje" :stabre: :stabre:

 

:care:

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Video sam pre par dana 3 presretača na gsxr-ovima na Brankovom mostu. Ja išao ka Novom Beogradu kolima a oni sa jedno 150km/h ka gradu???

 

pa moraju i oni da malo produvaju dizne da im prodisu suzane :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Niste baš shvatili poentu! Ovi presretači na R-ovima nisu na ulicama samo zbog nas, tačnije najmanje su zbog nas! Naravno, kao i svi ostali saobraćajni policajci kontrolišu i kažnjavaju sve učesnike u saobraćaju, pa i nas... Fora je u tome što se motorom lakše prolazi kroz gužve i ubrzava bolje nego kolima. Još na to dodate srpske napaljene vozače (nabudženih jugića, golfova...), koji bi da uvek odmere snage sa nekim RR-om... Ni sami ne znate koliko ima noćnih trkača po ulicama i šta se sve dešava! Nije tačna informacija da samo snimaju i ne zaustavljaju! Najviše prijava je napisano protiv vozača automobila od strane ovih presretača! Zamislite stuaciju kako "baja" jurca bahato sa BMW 3 iz prošlog veka po ulicama, uleće iz trake u traku, divlja... Ko bi ga pratio u policijskom pežou? Drugo, kada vidiš obeležen policijski auto, ipak se malo kulturnije ponašaš u saobraćaju.

 

Ovi momci koji voze presretače su svi imali posebnu obuku, ali ne kod nas, već u inostranstvu i proveli su sate i sate na stazi! Obučavani su od strane stručnjaka i svaki od njih bi mogao da vozi trke bez problema! Sve to je koštalo i košta boli glava, ali sa druge strane su kroz kazne isplatili skoro sve što je uloženo! Taj princip se pokazao dobrim svuda u svetu!

 

Živeo sam u Pragu neko vreme i bio zapanjen kako se tamo vozi! Po ulicama se voze mnogo dobra kola, Porše, Ferari, Lamborgini, pa čak i Bugati Vejron... Ljudi ne prelaze 50 km na čas, jer toliko je ograničenje brzine po gradu! Kada voziš brže, sledi ti poprilična novčana kazna plus eventualno oduzimanje dozvole. A, ako voziš mnogo brže (na primer oko 80 km na čas), policija te po pravilu privede i odvede u psihijatrijsku bolnicu na posmatranje! Ako čika doca kaže da si normalan, sledi ti zatvor i neverovatna novčana kazna plus oduzimanje vozačke na više godina... Da ne pričamo o nekim suludim brzinama... Inače, sve je pokriveno kamerama i ne postoji šansa da te ne snime!

 

Pitam se šta bi ovde bilo da imamo isti zakon...

 

gresis. ni jedan od njih ne bi mogao da vozi trke. znaju da voze, ali nisu toliko dobri, i ne idu u ekstreme kao od prilike 20% ljudi koji voze R-a po beogradu. licno sam prisustvovao izuvanju presretaca sa gsxr-om 600 k5. na nekom drugom forumu `necu da imenujem` imas pricu kako je lik sa hondom cbr 600 takodje pobegao presretacu. na pravcu ga je presretac stigao, a kad su dosle krivine i saobracaj... zaustavili mene i drugara (obojca vozimo R) i gledaju nam dokumenta a u tom trenutku prolaze trojca na zadnjem na ktm-u bez tablica, panduri se smorili :S . u svakom slucaju, staza i ulica su dva razlicita pojma. a inace tih 150 sto su vozili ka gradu.... nisu ni stigli do kraja prve brzine :(. vozaci Rova imaju mnogo drugacije vidjenje brzine i ubrzanja od ostalih klasa motora. 150km/h je nista, pogotovu preko brankovog. to je neka prosecno normalna brzina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

150km/h je nista, pogotovu preko brankovog. to je neka prosecno normalna brzina.

 

E da si ti meni živ i zdrav....

 

 

 

 

 

150km/h sa Rom preko brankovog je rizicno, a kad enduro vozac vozi preko trotoara izmedju ljudi i plasi ih pritom onda je to gotivno i smesno?

opet ponavljam, nemamo isto vidjenje brzine niti su nam motori u istoj klasi. gde tebi treba 50 metara da stanes tu meni treba 15, dakle ja mogu

da priustim sebi taj mali luksuz da idem barem malo brze od tebe u saobracaju, kao sto enduro vozaci mogu da priuste sebi

da prepadaju ljude po trotoarima i stepenicama.

 

http://forum.bjbiker...na-bogosloviji/

edit: da ne ispadne da sam ja samo lud, pitajte druge ljude sa foruma koji voze r motore koliko prolaze na brankovom, kad je cisto naravno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

veoma sam neprijatno iznenadjen kako se ljudi na ovom forumu predstavljaju kao nevinasca, svi su kao normalni, postuju zakon, nikad ne preticu kolonu kad je crveno, niko nikad nije presao brzinu preko ogranicenja, niko nikad nije vozio po delu gde je zabranjeno za motorna vozila itd. i onda kad se neko javi i prica ISTINU odma se svi urote protiv njega. ovo sto sam napisao je uglavnom princip po kome funkcionise ovaj forum. a najvise volite da pricate gluposti o r motorima i vozacima istih, od nekih gluposti koje sam ovde procitao mi danima nije bilo dobro

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

@gixxersixxer

 

...a ja sam veoma neprijatno iznenađen tvojom "ultimativnom percepcijom " ovog foruma koja se zasniva na dugogodišnjem iskustvu, pregledu svih tema, akcija a naročito zato što imaš ogromno iskustvo u vožnji motora, tehnici, motoelektrici, tvoji postovi prosto "zrače" znanjem i iskustvom...

 

Iskreno, velika većina dosadašnjih tvojih postova mi liče na klinačko prepucavane na velikom odmoru, dobro se sećam psovanja, pljuvanja po tuđim motorima a naročito podsmevanja našem Kursu bezbedne vožnje koji je mnoge motoriste naučio pravilnoj tehnici vožnje i upoznao ih sa većinom grešaka koji se prave u vožnji.

 

Mlad si, usijana glava i nadam se da ćeš shvatiti da ovaj Forum nije mesto za mladalačko dokazivanje i prepucavanje već mesto za razmenu iskustava uz, na prvom mestu, poštovanje ostalih forumaša.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

presretaci su uljudni,kulturni,bar ovi sto sam imao prilike da sretnem.Koliko sam i ja primetio,mnogo vise kola zaustavljaju ali i auta ima vise pa to i nije neko merilo.Zalosno je sto su oni potrebni jer eto svi smo mi ili Sumaher ili Rosi a kada se desi uzas onda su uvek drugi krivi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Mene su zaustavili par puta i nikad nisam imao problema, uvek su bili korektni. Prošle godine drugar i ja na semaforu u bul. Nikole Tesle kod Yu Biznis Centra ka Zemunu, kad se iz suprotnog smera sjuriše 3 presretača na R-ovima i neki džip, skloniše nas sa ulice i kažu momci dokumenta. Ja u to vreme nisam imao kategoriju a još sam zaboravio sva dokumenta kući. Izlazi lik iz onog džipa valjda inspektor, ko će ga znati, i kaže pratite nas do parkinga kod SIV-a, šta ćemo sendnemo na motore i krenemo. Objašnjavam ja njemu da sam skoro kupio motor i da sam seo čisto da napravim krug da me mine želja, kaže on meni dobro, ali moraš da mi doneseš dokumenta. Ode drug kod mene kući da uzme dokumenta, a ja ostao sa njima. Ona trojica na R-ovima poređala sa u liniji ko u vojsci i ne silaze sa motora, kad se začu grmljavina, neki bajkeri protutnjaše Bulevarom Bog zna kojom brzinom, inspektor im je rekao samo kreni a ova trojica odmah za njima, ja gledam i ne verujem :zbunjen:, ko u filmovima. Drug doneo moja dokumenta inspektor proverio sve i kaže, vidi ovog puta te puštam :care: ne dao ti Bog da te još jednom uhvatim bez kategorije, ja se lepo zahvalim i razmišljam kako ću još te nedelje da polažem, tako je i bilo. Elem, krenemo mi ka Ušću i vidimo presretači uhvatili dvojicu a neki zemljak na Hayabusi bez opreme i kacige, kruži oko njih i zajebava ih :stabre:. Mi stali sa strane da vidimo šta će biti, u jednom trenutku presretači ostave ovu dvojicu i svi krenu za njim, da li su ga uhvatili ili ne, ne znam, ali se nadam da su ga uhvatili, bez obzira što je kolega. Čovek je seo na motor od 200 k, divlja gradom bez ikakve opreme, ajde što rizikuje svoj život, njegov je neka radi sa njim šta god hoće, najgore je što može da ubije nekog nedužnog i zašto?

 

U svakom slučaju, ja nisam imao niti kategoriju niti dokumenta, i inspektor mi progleda kroz prste a mogao je da me odere, po meni je to više nego korektno. Naravno, kao što rekoh položio sam još te nedelje i kad god su me zaustavili jedino što su gledali je kaciga, registracija i dozvola.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

@gixxersixxer

 

...a ja sam veoma neprijatno iznenađen tvojom "ultimativnom percepcijom " ovog foruma koja se zasniva na dugogodišnjem iskustvu, pregledu svih tema, akcija a naročito zato što imaš ogromno iskustvo u vožnji motora, tehnici, motoelektrici, tvoji postovi prosto "zrače" znanjem i iskustvom...

 

Iskreno, velika većina dosadašnjih tvojih postova mi liče na klinačko prepucavane na velikom odmoru, dobro se sećam psovanja, pljuvanja po tuđim motorima a naročito podsmevanja našem Kursu bezbedne vožnje koji je mnoge motoriste naučio pravilnoj tehnici vožnje i upoznao ih sa većinom grešaka koji se prave u vožnji.

 

Mlad si, usijana glava i nadam se da ćeš shvatiti da ovaj Forum nije mesto za mladalačko dokazivanje i prepucavanje već mesto za razmenu iskustava uz, na prvom mestu, poštovanje ostalih forumaša.

 

podsmevanje vasem kursu bezbedne voznje? pomesao si me sa nekim. postujem ostale forumase, ali je problem sto imaju previse predrasuda prema vozacima r motora, a kad pogledam koje motore voze jasno mi je zasto. jer ti motori koji voze ne mogu da stignu do 150 za 20 sekundi, a vecina r-ova je u drugoj brzini na pola gasa na 150. i onda kako neko moze da komentarise tu brzinu kad se ocigledno ne razume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

Mene su zaustavili par puta i nikad nisam imao problema, uvek su bili korektni. Prošle godine drugar i ja na semaforu u bul. Nikole Tesle kod Yu Biznis Centra ka Zemunu, kad se iz suprotnog smera sjuriše 3 presretača na R-ovima i neki džip, skloniše nas sa ulice i kažu momci dokumenta. Ja u to vreme nisam imao kategoriju a još sam zaboravio sva dokumenta kući. Izlazi lik iz onog džipa valjda inspektor, ko će ga znati, i kaže pratite nas do parkinga kod SIV-a, šta ćemo sendnemo na motore i krenemo. Objašnjavam ja njemu da sam skoro kupio motor i da sam seo čisto da napravim krug da me mine želja, kaže on meni dobro, ali moraš da mi doneseš dokumenta. Ode drug kod mene kući da uzme dokumenta, a ja ostao sa njima. Ona trojica na R-ovima poređala sa u liniji ko u vojsci i ne silaze sa motora, kad se začu grmljavina, neki bajkeri protutnjaše Bulevarom Bog zna kojom brzinom, inspektor im je rekao samo kreni a ova trojica odmah za njima, ja gledam i ne verujem :zbunjen:, ko u filmovima. Drug doneo moja dokumenta inspektor proverio sve i kaže, vidi ovog puta te puštam :care: ne dao ti Bog da te još jednom uhvatim bez kategorije, ja se lepo zahvalim i razmišljam kako ću još te nedelje da polažem, tako je i bilo. Elem, krenemo mi ka Ušću i vidimo presretači uhvatili dvojicu a neki zemljak na Hayabusi bez opreme i kacige, kruži oko njih i zajebava ih :stabre:. Mi stali sa strane da vidimo šta će biti, u jednom trenutku presretači ostave ovu dvojicu i svi krenu za njim, da li su ga uhvatili ili ne, ne znam, ali se nadam da su ga uhvatili, bez obzira što je kolega. Čovek je seo na motor od 200 k, divlja gradom bez ikakve opreme, ajde što rizikuje svoj život, njegov je neka radi sa njim šta god hoće, najgore je što može da ubije nekog nedužnog i zašto?

 

U svakom slučaju, ja nisam imao niti kategoriju niti dokumenta, i inspektor mi progleda kroz prste a mogao je da me odere, po meni je to više nego korektno. Naravno, kao što rekoh položio sam još te nedelje i kad god su me zaustavili jedino što su gledali je kaciga, registracija i dozvola.

 

 

taj decko sto vozi hajabusu, perla belu verujem je tvoj imenjak. i on veoma lepo i uljudno vozi, bez obzira sto vozi bez kacige i tablice. on nikada ne divlja gradom i vozi normalno. nego ne voli policiju jer se ponasaju kao kauboji i dele kazne od po 100 000. verovatno je provocirao policiju da ne bi drugima pisali kazne nego da krenu za njim. i naravno da ga nisu uhvatili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

@gixxersixxer

 

...a ja sam veoma neprijatno iznenađen tvojom "ultimativnom percepcijom " ovog foruma koja se zasniva na dugogodišnjem iskustvu, pregledu svih tema, akcija a naročito zato što imaš ogromno iskustvo u vožnji motora, tehnici, motoelektrici, tvoji postovi prosto "zrače" znanjem i iskustvom...

 

Iskreno, velika većina dosadašnjih tvojih postova mi liče na klinačko prepucavane na velikom odmoru, dobro se sećam psovanja, pljuvanja po tuđim motorima a naročito podsmevanja našem Kursu bezbedne vožnje koji je mnoge motoriste naučio pravilnoj tehnici vožnje i upoznao ih sa većinom grešaka koji se prave u vožnji.

 

Mlad si, usijana glava i nadam se da ćeš shvatiti da ovaj Forum nije mesto za mladalačko dokazivanje i prepucavanje već mesto za razmenu iskustava uz, na prvom mestu, poštovanje ostalih forumaša.

 

podsmevanje vasem kursu bezbedne voznje? pomesao si me sa nekim. postujem ostale forumase, ali je problem sto imaju previse predrasuda prema vozacima r motora, a kad pogledam koje motore voze jasno mi je zasto. jer ti motori koji voze ne mogu da stignu do 150 za 20 sekundi, a vecina r-ova je u drugoj brzini na pola gasa na 150. i onda kako neko moze da komentarise tu brzinu kad se ocigledno ne razume?

 

Ja vozim F a vozio sam i R-ove, i mislim da je brzina od 150 u gradu van svake pameti i nebitno je da li se do te brzine dolazi za 2 ili 20 sekundi.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Mene su zaustavili par puta i nikad nisam imao problema, uvek su bili korektni. Prošle godine drugar i ja na semaforu u bul. Nikole Tesle kod Yu Biznis Centra ka Zemunu, kad se iz suprotnog smera sjuriše 3 presretača na R-ovima i neki džip, skloniše nas sa ulice i kažu momci dokumenta. Ja u to vreme nisam imao kategoriju a još sam zaboravio sva dokumenta kući. Izlazi lik iz onog džipa valjda inspektor, ko će ga znati, i kaže pratite nas do parkinga kod SIV-a, šta ćemo sendnemo na motore i krenemo. Objašnjavam ja njemu da sam skoro kupio motor i da sam seo čisto da napravim krug da me mine želja, kaže on meni dobro, ali moraš da mi doneseš dokumenta. Ode drug kod mene kući da uzme dokumenta, a ja ostao sa njima. Ona trojica na R-ovima poređala sa u liniji ko u vojsci i ne silaze sa motora, kad se začu grmljavina, neki bajkeri protutnjaše Bulevarom Bog zna kojom brzinom, inspektor im je rekao samo kreni a ova trojica odmah za njima, ja gledam i ne verujem :zbunjen:, ko u filmovima. Drug doneo moja dokumenta inspektor proverio sve i kaže, vidi ovog puta te puštam :care: ne dao ti Bog da te još jednom uhvatim bez kategorije, ja se lepo zahvalim i razmišljam kako ću još te nedelje da polažem, tako je i bilo. Elem, krenemo mi ka Ušću i vidimo presretači uhvatili dvojicu a neki zemljak na Hayabusi bez opreme i kacige, kruži oko njih i zajebava ih :stabre:. Mi stali sa strane da vidimo šta će biti, u jednom trenutku presretači ostave ovu dvojicu i svi krenu za njim, da li su ga uhvatili ili ne, ne znam, ali se nadam da su ga uhvatili, bez obzira što je kolega. Čovek je seo na motor od 200 k, divlja gradom bez ikakve opreme, ajde što rizikuje svoj život, njegov je neka radi sa njim šta god hoće, najgore je što može da ubije nekog nedužnog i zašto?

 

U svakom slučaju, ja nisam imao niti kategoriju niti dokumenta, i inspektor mi progleda kroz prste a mogao je da me odere, po meni je to više nego korektno. Naravno, kao što rekoh položio sam još te nedelje i kad god su me zaustavili jedino što su gledali je kaciga, registracija i dozvola.

 

 

taj decko sto vozi hajabusu, perla belu verujem je tvoj imenjak. i on veoma lepo i uljudno vozi, bez obzira sto vozi bez kacige i tablice. on nikada ne divlja gradom i vozi normalno. nego ne voli policiju jer se ponasaju kao kauboji i dele kazne od po 100 000. verovatno je provocirao policiju da ne bi drugima pisali kazne nego da krenu za njim. i naravno da ga nisu uhvatili.

 

Kazne od 100.000 deli država i ljudi koje smo mi doveli na vlast, policajac je samo izvršioc zakona. I da se razumemo, ne postoji čovek na planeti koji ne voli policiju više od mene, ja govorim isključivo o mom iskustvu sa grupicom policajaca na motorima.

Nisam siguran da je bila perla bela, mislim da nije. A taj tvoj drug takvim ponašanjem izaziva revolt kod policije koje se kasnije odražava na druge motocikliste.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ma džabe drugari, mi to ne možemo da razumemo, to je nešto van naših mentalnih kapaciteta. Pritom smo puni i predrasuda, pa nam je razum pomućen. Vidimo se (te) u statistici...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Mene su zaustavili par puta i nikad nisam imao problema, uvek su bili korektni. Prošle godine drugar i ja na semaforu u bul. Nikole Tesle kod Yu Biznis Centra ka Zemunu, kad se iz suprotnog smera sjuriše 3 presretača na R-ovima i neki džip, skloniše nas sa ulice i kažu momci dokumenta. Ja u to vreme nisam imao kategoriju a još sam zaboravio sva dokumenta kući. Izlazi lik iz onog džipa valjda inspektor, ko će ga znati, i kaže pratite nas do parkinga kod SIV-a, šta ćemo sendnemo na motore i krenemo. Objašnjavam ja njemu da sam skoro kupio motor i da sam seo čisto da napravim krug da me mine želja, kaže on meni dobro, ali moraš da mi doneseš dokumenta. Ode drug kod mene kući da uzme dokumenta, a ja ostao sa njima. Ona trojica na R-ovima poređala sa u liniji ko u vojsci i ne silaze sa motora, kad se začu grmljavina, neki bajkeri protutnjaše Bulevarom Bog zna kojom brzinom, inspektor im je rekao samo kreni a ova trojica odmah za njima, ja gledam i ne verujem :zbunjen:, ko u filmovima. Drug doneo moja dokumenta inspektor proverio sve i kaže, vidi ovog puta te puštam :care: ne dao ti Bog da te još jednom uhvatim bez kategorije, ja se lepo zahvalim i razmišljam kako ću još te nedelje da polažem, tako je i bilo. Elem, krenemo mi ka Ušću i vidimo presretači uhvatili dvojicu a neki zemljak na Hayabusi bez opreme i kacige, kruži oko njih i zajebava ih :stabre:. Mi stali sa strane da vidimo šta će biti, u jednom trenutku presretači ostave ovu dvojicu i svi krenu za njim, da li su ga uhvatili ili ne, ne znam, ali se nadam da su ga uhvatili, bez obzira što je kolega. Čovek je seo na motor od 200 k, divlja gradom bez ikakve opreme, ajde što rizikuje svoj život, njegov je neka radi sa njim šta god hoće, najgore je što može da ubije nekog nedužnog i zašto?

 

U svakom slučaju, ja nisam imao niti kategoriju niti dokumenta, i inspektor mi progleda kroz prste a mogao je da me odere, po meni je to više nego korektno. Naravno, kao što rekoh položio sam još te nedelje i kad god su me zaustavili jedino što su gledali je kaciga, registracija i dozvola.

 

 

taj decko sto vozi hajabusu, perla belu verujem je tvoj imenjak. i on veoma lepo i uljudno vozi, bez obzira sto vozi bez kacige i tablice. on nikada ne divlja gradom i vozi normalno. nego ne voli policiju jer se ponasaju kao kauboji i dele kazne od po 100 000. verovatno je provocirao policiju da ne bi drugima pisali kazne nego da krenu za njim. i naravno da ga nisu uhvatili.

 

To mora da je neki robin hud....mislim cim tako kako kazes "verovatno je provocirao policiju da ne bi drugima pisali kazne nego da krenu za njim"...

 

 

Strasno....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

@ gixxerixxer ajd da zanemarim ostale nebuloze ,ali ovo s zaustavnim putem (po tebi r-ovi imaju 300% bolji od ostalih motora,što je potpuno netačno) R 50-0km/h oko 23m ,maxi skuter 400ccm 50-0km/h 24m...dalje da nenavodim...iznenadio bi se.Za ubrzanja si upravu,ali baš tu i leži problem...:staa2: .A da se vratim na temu,do sad s marsovcima sve korektno,a nešto me i ne zaustavljaju :D ,a ni presretači... ps:naveo sam dve klase motora zbog razbijanja predrasuda o kočenju,ne da bilo koga prozivam sta vozi

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Auuuuuuuu.....

 

Nemojte tako! Čovek je u pravu, svi koji voze R žive u svom svetu i u glavnom ne voze da bi uživali u vožnji, već da bi uživali u adrenalinu! I ja delim mišljenje sa kolegom da ovde nema skoro nikoga ko nije vozio makar malo bahato, ili brže... Stvar je u tome što je većina shvatila gde to vodi!

 

Ovo je odlično mesto da se nauči nešto o sigurnijoj i dugogodišnjoj vožnji motora, a na žalost neki to ne shvataju! U ostalom, kada voziš "zver" od skoro 200 konja, teško je da voziš polako. 150 u drugoj na pola gasa te samo vuče da dodaš još! Ostaje samo pitanje kako se zaustavljaš, za razliku od nas "penzionera"? Poseti "Crnu hroniku" i pogledaj koliko je ljudi izgubilo život tudjom greškom, u glavnom su samo malo brže vozili... Naravno, ja tebi želim sve najbolje i da što pre shvatiš poentu naše priče!!!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Auuuuuuuu.....

 

Nemojte tako! Čovek je u pravu, svi koji voze R žive u svom svetu i u glavnom ne voze da bi uživali u vožnji, već da bi uživali u adrenalinu! I ja delim mišljenje sa kolegom da ovde nema skoro nikoga ko nije vozio makar malo bahato, ili brže... Stvar je u tome što je većina shvatila gde to vodi!

 

Ovo je odlično mesto da se nauči nešto o sigurnijoj i dugogodišnjoj vožnji motora, a na žalost neki to ne shvataju! U ostalom, kada voziš "zver" od skoro 200 konja, teško je da voziš polako. 150 u drugoj na pola gasa te samo vuče da dodaš još! Ostaje samo pitanje kako se zaustavljaš, za razliku od nas "penzionera"? Poseti "Crnu hroniku" i pogledaj koliko je ljudi izgubilo život tudjom greškom, u glavnom su samo malo brže vozili... Naravno, ja tebi želim sve najbolje i da što pre shvatiš poentu naše priče!!!

 

Slažem se sa tobom, ja sam skoro imao udes iseko me čovek kolma i ja se skucao u njega sa 50 (ima i tema sa detaljima), da sam išao 100 verovatno bih završio priču. Ljudi izgleda neshvataju kolika je samo razlika u brzini između čak 50 i 70. Skoro vidim jednog kolegu na skuteru kako se provlači na auto putu, gužva sve stoji, a on zavrnuo gas i nemisli. Prvo nemaju svi klimu u kolima, dovoljno da neko otvori vrata automobila zbog vrućine i zdravo, ali ne vredi pričati.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja