Jump to content

Moto Zajednica

Koliko goriva pije tvoj motor

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ok ma salim se bio sam neregistrovan ovih dana...aj da se nadovezem i na temu,kombinovana voznja tu je negde oko 5 litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

A ja ne volim da putujem a? Ne kazem kazem da treba krsiti propise ali ovo je moto sport, na otvorenom putu naravno da se malo vise stiska po gasu. E sad svi mi imamo drugaciji oblik satisfakcije kada su motori u pitanju, naravno nacin voznje srazmeran je i trenutnom raspolozenju u toku voznje. Kada si smoren vozices polako i obr.

 

Malo mi krivo kad to neko kaze: *a ne da bi istu krivinu presli 10 puta videci kolko mozemo da oborimo vise sledeci put*

 

Kada malo bolje porazmislimo to niko ne radi kao prvo i prvo, vec se to odnosi na neku deonicu od A do B.

Druga stvar je to sto je dosadno preci istu krivinu 10 puta. <_<

 

Ostra voznja i vladanje motorom je umetnost, kada to pricam ne mislim na divljanje vec korektno presecanje ulazak-izlazak iz krivine sa odredjenom dozom kocenja i gasa. Pritom ne mislim samo na sportske motore, isao sam ST-om na voznju sa mnogo dobrim vozacima i prokleo sam dan kada sam stavio kramponku, nisam mogao da ulegam po krivinama i tesko sam ih pratio.

 

Predivno penjanje i spustanje krivudanim planinskim vencem sa odredjenom dozom adrenalina i straha..

 

Ima li lepseg :D

 

Mala ispravka: ovo nije moto sport.Sport je na trkackoj stazi,na takmicenju.Ko misli da je sport u saobracaju taj je potencijalni ubica normalnih vozaca.Od takvih bezim i psujem im sve po spisku..

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Honda Dominator , na putu 5 a ako imam saputnicu 5.5 a u gradu i do 6.5 , ja zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

zx 10 r 06:

otvoreni 5.5 vrlo polako

do 8 vrlo brzo.

dgra od 6.5 do 9. zavisi od mnogih faktora..

Ali odgovorno tvrdim da svako ko uspe da napravi potrosnju vecu od ovih gore navedenih, bez da ga turira u mestu, ozbiljno ugrozava svoju, a i tudju bezbednost.

ps. sipao sam mu novog bardhala, tripujem da manje trosi sad. Merim prvom prilikom pa javljam da li sam istripovao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Juce sipao do cepa, provozao se po okolini... Presao 135km, sipao opet do cepa kao i juce - 3.75l! Ispadne 2.78l/100. Jest mala yamaha (sr250) ali ima godina, 1983. godiste. Zimus u Labosu sredjeno sta je falilo (usisni ventil, spaner lanca bregaste, srafovi na klackalici, obradjena glava, zamenjeni dihtunzi, ociscen karb) a sipan i bardhal. I eto, nikad manje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

GSX Inazuma 750, prosle godine do mora i nazad u proseku 5.0L, po gradu slabije i vozim ali verujem da ne ide preko 6,5-7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Službeno vozilo Laboratorije Tomos APN 6 S, 2.2 litra na 100km po gradu :D

 

A na otvorenom ??? :moto3:

 

BMW R80 6 litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Chicago, IL
  • Motocikl: Yamaha Stratoliner 1900cc

Yamaha Stratoliner 1900cc Pa moja potroshnja goriva je oko..... Kad mi se isprazni rezervoar, ja odem na benzinsku pumpu 1nanana.gif

 

Sve zavisi od nacina voznje, ako ga vozim kao baba motor je veoma ekonomican, i dobra je potroshnja, ako ga vozim kao manijak onda i nije bash najbolja 1zvizduk.gif Ali koga je briga bitno je da se uziva.

 

Ako imam para da napunim rezervoar, boli me zadnjica za potroshnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Od kad koristim zivu sodu kao elektrolit u HHO sistemu koji sam napravio, na TRANSALP-u XL600V iz 1987 potrosnja varira od 4.07 do 4.65 litara na 100km i to pod full opterecenjem (poprilicno prtljaga + suvozac).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Od Zlatibora do Pecinaca,preko Divcibara...mesovita voznja. Bilo je i pun gas,a bilo je i laganini kroz krivine... 4,6 na 100 km

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Bandit 600n 96 godiste od 4 do 6 litara lagane voznje u zavisnosti dal je otvoren put ili lokal.

 

Suvozac i ja i stvari, do mora i nazad sa teretom prosek 4,2 litara na 100 km (37 litara na 885 km)

Mislim da po gradu nece preci 5.5 najvise 6 litara, barem ne kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja