Jump to content

Moto Zajednica

quasaar

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

• Călător motocicleta, 2359 postova
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero - Nuklearka

Po meni idealno vreme za TF+TA je poslednja nedelja avgusta i prva nedelja septembra, a ispostavilo se da je i najstabilnije sto se padavina tice (t.j. odsustva padavina)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 99 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Ne znam da li je neko vec postavio ovu informaciju, ali eto nek se nadje: za sve one koji zele da obidju Rumuniju, mislim da im je ovaj sajt od velike pomoci. http://blog.carpathian2wheelsguide.com/en/main_page/ 

Takodje, isti momci su napravili aplikaciju koja moze da se skida dzabe za Android i iOS, sa marsrutama koje ce dobro doci.

Mozete ih pronaci ovde. Izgleda da se neke placaju a neke ne. Nisam proveravao ali verujem da cete se snaci. 

Uzivajte!

• Podržavam 2

• U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 1090r 2013

Ne znam da li je neko vec postavio ovu informaciju, ali eto nek se nadje: za sve one koji zele da obidju Rumuniju, mislim da im je ovaj sajt od velike pomoci. http://blog.carpathian2wheelsguide.com/en/main_page/ 

Takodje, isti momci su napravili aplikaciju koja moze da se skida dzabe za Android i iOS, sa marsrutama koje ce dobro doci.

Mozete ih pronaci ovde. Izgleda da se neke placaju a neke ne. Nisam proveravao ali verujem da cete se snaci. 

Uzivajte!

posto idem za Rumuniju na 12 april, dobro mi je doso ovaj informativni sajt .

Uhhhh 12 april... ni brezuljak nece biti prohodan a kamoli planina neka...

Pre oko 10 godina smo Joseph i ja isli u aprilu u gradic Sinaia iznad Brasova na Couchsurfing/HospitalityClub trodnevnu zurku. Bilo -11... sneg svuda... smrzli se k'o ***** a bili obuceni debeeeelo

• U prolazu, 73 postova
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Jel zna neko dali motoristi plaćaju prelazak preko mosta između Vidina (Bugarska) i Kalafata (Rumunija). Gledao sam na njihivom sajtu i u cenovniku nigde ne stoji cena za prelazak motorom pa je pretpostavka da se ne plaća ali ako neko ima informaciju iz prve ruke ne bi bilo loše da je podeli.

• Svrati ponekad, 432 postova
  • Motocikl: HONDA GL1800

Jel zna neko dali motoristi plaćaju prelazak preko mosta između Vidina (Bugarska) i Kalafata (Rumunija). Gledao sam na njihivom sajtu i u cenovniku nigde ne stoji cena za prelazak motorom pa je pretpostavka da se ne plaća ali ako neko ima informaciju iz prve ruke ne bi bilo loše da je podeli.

motori ne placaju mostarinu,sigurno

• Svrati ponekad, 221 postova
  • Motocikl: nOnja

planiramo turu kroz rumuniju, cilj je rudnik u turdi, bukurest, konstanca - crno more uz obalu pa preko varne, trnova i sofije nazad u srbiju... deo ovoga sam vec vozio ali ako neko ima vise iskustva, ako je obilazio okno, gde smestaj u turdi ili kluzu uzeti, kakav je put preko sigisoare i brasova, da li je u konstanci vec guzva pocetkom juna... hvala za svaku sugestiju...

Super smestaj u centru Turde: Hotel Centrum Turda : https://www.booking.com/hotel/ro/centrum-turda.en-gb.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaMEBiAEBmAEuuAEIyAEM2AEB6AEB-AELkgIBeagCAw;sid=551fecc36f4b8e49f2c292d7dd6f036a

Sto se tice tog dela RO, svuda su putevi dobri... Od Bukuresta do Konstance mozes birati autoput ili magistralu (paralelno sa AP). 

Sezona na Crnom Moru pocinje sa 1. majem, ali to nije kupacka sezona. Crno more se polako zagreva i u junu je jos dosta hladna voda. Prava sezona pocinje u julu a spic je avgust. Obala postaje ponovo pusta polovinom septembra. Konstanca je ogroman grad, jedna od najvecih teretnih luka u ovom kraju sveta, velika je guzvara i bas i nema plaze. Za plazu preporucujem Mamaiu, Saturn, Jupiter i da lje na jug do malog mesta Vama Veche gde se u sezoni okuplja mladez slobodnog uma, odrzavaju koncerti na plazi i kampuje dzaba na samom pesku uz vodu. U Vama Veche se ljudi opiru komercijalizaciji.

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 128 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Vratismo se večeras sa trodnevnog putovanja po Rumuniji, tj.TF i TA.

Prvi put sam u Rumuniji i za mene je predivno iskustvo.

Vozili smo se tri dana po 8,9 sati.

1.dan Beograd, pa atoputem ka Požarevcu, prešli kod Đerdapa, a onda pogrešili i otišli na E70 i E79 do Targa Jiu, E79 dobar za velike brzine, u selima ograničenje na 70 km/h, spavanje u Ramnica Valcea

2. dan do Curtea de Arges pa TF, kolovoz za pravi enduro, meni na TDMu pozadina stradala, nakon toga Sibiu, pa magistralom ka Sebesu, i tu opet pogrešismo pa skratismo pre Sebesa ka Transalpini. Put očajan. Onda na Transalpinu pa Novaci i spavanje u Targa Jiu.

3. dan na E67 do Drobenta Turnu Severin, pa uz Dunav i preko Belog Kamena na Belu Crkvu, Kovin i Pančevo nazad u BG.

Ukratko TF čekam da poprave asfalt koji je Čaušesku napravio pa da idem opet.

Transalpina predivna i meni malo zahtevna (imam problem sa desnim serpentinama, naročito uzbrdo).

Jedva čekam ponovo TA i malo štošta da prođem po Rumuniji, sad smo se samo vozali.

Ako nekog zanimaju detalji slobodno neka pita.

ceo.jpg

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

8 hours ago, bocca_bastard said:

Pa koliko te je kostalo, nista drugo mi ne pada na pamet :D

Okruglo 100 €, razmenili smo 150€ u menjačnici, i preko kartice još oko 50€, a nas dvojica, nisam sabirao račune, ali jedno spavanje po osobi 10€, drugo 20€ u hotelu sa bazenom i đakuzijem, doručkovi i večere oko 10-15€ za dvojicu, gorivo, kafe itd. Nismo štedeli, i nismo rasipali, normalno neko ponašanje, restorani su prihvatljiviji nego u Srbiji.

1 hour ago, Clyde said:

Mi kad smo bili u septembru prošle godine put je bio sasvim dobar! Šta mu je sad? 

TF mojoj pozadini se nije svideo, od Curtea de Arges do brane je put prilično neravan, od brane do vrha je prihvatljiv. Tunel je za moje oči i akmodaciju na promenu intenziteta svetla malo traumatičan, jer sam video samo svetlo na kraju tunela i sijalice na svodu.

Nakon tunela je asfalt izgreban grebalicom i bacaka levo desno nekih 20km, nakon toga je prihvatljiv.

Ali možda je to samo moje gunđanje. Imamo i snimak od tunela.

• Sviđa mi se 1

1 minute ago, bocca_bastard said:

Hvala ti. Mora se rumunija odraditi u narednih mesec dana

Izbegavaj vikende zbog više saobraćaja. Radnim danima je opušteno, sreli smo 15 vozila na celoj TA. A za TF sam čuo da je tek otvorena pre 7 dana. Bilo je leda na severnoj strani.

• Sviđa mi se 1