Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja se juce pred vece vidim s Popsijem i bas se uhvatimo i te teme o hidraulicnom kvacilu za Pantu. On mi predlozi neko koje se bas podesi na oglasima i ja cim sam stigao kuci posaljem mu poruku da smo pronasli resenje ne znajuci za slucaj ali eto ne dade mu se ta zadnja voznja. Neki dan kada sam bio kod njega vidjeo sam da je dobro oslabio ali opet cim sam ga zovnuo da sam ispred, odmah se nacrtao pored motora i skidao ceradu s njega kao da mu nije nista, planirao da dodje do mene u Sunce da ga registruje ovih dana, pa na voznju jednu ako sredimo kvacilo i bas sam mislio da ce izdrzati duze jer je samo o toj voznji pricao, uopste nije kukao na bolest.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Saucesce porodici.
Jako mi je zao sto nismo uspeli bar jednom da se provozamo zajedno.
Ali prva sledeca voznja ce biti posvecena tebi komso. R.I.P.

Sent from my LG-K420 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Pa bilo bi lepo da saznamo datum sahrane i i da se organizujemo da na sahranu recimo dođemo motorima, tako smo našem drugaru prošle godine na bežanijskom groblju nas desetak on je bio naš majstor, popravljao je motore i vozio se sa nama i umro je prošle godine i došli smo na sahranu i onako u povorci smo svi lagano lagano ga ispratili na na motorima lepo je bilo i tužno. Mislim da bi naš Panta to voleo.

Super ténéré 750

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Tuga... Nisam ga poznavao a žao mi je kao da mi je bio prijatelj. Šteta što nije uspeo tu poslednju vožnju da izvoza :(
Neka su my široki putevi nebeski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Vidi, ja gledam tu trenutnu situaciju i vidim dve strafte jednu manju i jednu vecu i to je to. A dal to valja il ne i sta to govori morace neko da mi elaborira hahahahaha.
E da, vidim i dosta lajkova sto znaci da je sigurno nesto dobro pre nego lose

Sent from my LG-K420 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jedna veca, jedna manja znaci da karburatori nisu dovoljno sinhronizovani. Ja sam mislio da sam odradio sinhronizaciju na leptirovima mijernim listicima ali @ThePainkiller mi je pojasnio da se vremenom cilindri pocnu razlikovati zbog istrosenosti i da je najpouzdaniji nacin vakumiranje, pa neka on malo bolje objasni ako ga ne mrzi. Opet mi i @Popsy isto potvrdio i rekao da je ovo sa uljem najtacnije. Ja iskreno mislim da sam dobio jos malo na mirnoci motora i malo je starniji cini mi se, malo finije prihvata gas. Opet nisam ga ni vozio zbog kise, samo probao po ulici, pa cu tek da vidim kad negdje krenem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sinhronizacija karburatora se radi da bi svaki cilindar na agregatu, u svakom momentu, dobijao određenu količinu goriva da jednako rade. Na svakom agregatu, koji ima više od jednog cilindra, da bi ravnomerno radio, potrebno je raditi sinhronizaciju karburatora, a time mi ustvari podešavamo koliko će koji karburator da daje goriva u cilindar u odnosu na drugi karburator. Vremenom dolazi do habanja unutar cilindra, dolazi do raštelavanja ventila, skuplja se garež na usisima i nije dovoljno samo podesiti otvorenost leptira na karburatorima na istu meru, već mora da se uradi sinhronizacija, ili kako to neko popularno zove - vakuumetrija.

Pre same sinhronizacije karburatora, oni se moraju očistiti, prekontrolisati da li je nešto za zamenu od potrošnih delova (o-ringovi, iglice, tube, sauh...), pa potom prekontrolisati i naštelovati ventile, prekontrolisati svećice (i po potrebi ih zameniti), prekontrolisati kablove i kape svećica, prekontrolisati filter vazduha (takođe po potrebi zameniti), zameniti filter goriva (ukoliko ga ima), prekontrolisati pumpu goriva. E tek kad se to sve uradi kako treba, tek se onda radi sinhrinizacija kao finalno štelovanje. 

Ja koristim manometre za sinhronizaciju, ali se ona radi i na ovaj način kako je kolega Bigor odradio...

Sinhronizaciju ne bih preporučio da radi neko ko nema malo veće znanje oko motora, tj. oko samog štelovanja karburatora (i ostalog), jer ukoliko se sinhronizacija ne odradi kako treba (ili bilo koji korak pre same sinhronizacije) motor će raditi katastrofalno i možete napraviti još gore nego što je bilo pre nego što ste počeli sa radovima... :)

 

Evo jedna od mojih prvih pokušaja sinhronizacije na tadašnjem TDM-u:

 

 

 

 

A evo i na Suzuki Banditu (ovaj put sa manometrima): 

 

hu6GAG1.jpg

Promenio član ThePainkiller
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Aaaaaa sad sam shvatio. Znaci Gorane tebi je tenera kad dodas gas vukla u desno ko bmw zbog toga sto je desni karb dobijao vise goriva a samim tim je i bolje vuko, jel tako.?

Super ténéré 750

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Bas tako, sad sam ko strijela
Evo sad napravih jedan manji djir, pa moze se reci da bolje prima gas na manjim obrtajima ali krajnja snaga kao i prije. Bar ne osjetim da sam nesto dobio po tom pitanju.
Vec ko sta sutra radi, kakvi su vam planovi?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Bigor said:

Vec ko sta sutra radi, kakvi su vam planovi?

Isplanirali su me da budem 12h na poslu sutra i prekosutra :/

A zreo sam za neku vožnjicu lepšu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sta znam, mogli smo se naci, pa makar negdje na pice u okolini Bg ako nista drugo.@marko07 kakav si ti s vremenom da se vidimo i da uzmem onaj poklopac da ne mislim vise o tome?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Nažalost dosta knap, generalno ne znam gde bijem ovih dana.
Ali ajde dogovarajte se pa cu nekako da vidim da banem ako ništa bar na kratko da se vidimo :)

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1960 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

E jesam se pretrgao. Ako dodaš kintu imaćeš za kafu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ja sam za vožnju uvek spreman!  :moto3:

Nisam hteo sam da se javljam i preporučujem pošto mi je žao da vas limitiram po pitanju izbora terena za vožnju. 

Ipak su vaše mašine sposobne i za neki lagani off a moja Yamaha je malo izbirljivija po pitanju podloge. Ako planirate nešto po asfaltu rado bih se priključio i ako oklope još nisam montirao. 

Hvala Deki što ste me se setili! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma ja sam realno vise za druzenje, i voznju negdje ne previse daleko od Bg jer nemam citav dan. Ova moja mi samo smislja sta cu raditi, njoj dosadno, pa mene organizuje
A spreman sam ko zapeta puska e1bf4ac27d0f8860ddef2a31f3176a33.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: ex XTZ 750 SuperTenere, now Suzuki V-Strom 650 2004

Baš me nadjoste da sam u organizaciji, ništa ovaj put.

 

Uzgred obišao sam Zagajička brda kako bih utvrdio rutu.

 

Teren i nije nešto preterano off ali ima momenata. Priroda, konfiguracija terena, vidici i sve ostalo je savršeno samo hladovina manjka.

 

Kada budete "smeli" da dodjete javite se.

 

Narednih mesec dana će biti super jer neće biti paklenih vrućina, a za posle će biti mučno nama sa opremom a i "babama".

IMG_20210424_141310.jpg

IMG_20210424_141531.jpg

IMG_20210424_141636.jpg

IMG_20210424_142108.jpg

IMG_20210424_142152.jpg

IMG_20210424_143959.jpg

IMG_20210424_161039.jpg

IMG_20210424_161216.jpg

IMG_20210424_164848.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja