Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja podmazivaca lanca

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

pa rekoh ti ja :)

uzmi ventil od plinske instalacije za auto,sluzi za prekidanje goriva.

 

Skoro da je tačno, samo nije ;) Potreban je elektro-magnetni ventil za benzin a ne za plin. Ima subotom da se kupi na Bubanj potoku iliti srpski E kupuj Bre ;)

pa zar nije Wice rekao da prekida benzin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

upravo sam to rekao :) a prvi deo posta se odnosio na vakumsku slavinu :) ali svejedno bitno je da je problem resen....

ja sam uzimao el ventile koji su prilicno mali,vidi se na pocetku teme kako izgledaju i zadovoljan sam a bio je oko 500 din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

21.jpg

 

Jaaaaaooj, kako mi treba ona mala lepa plasticna Y racva.  Zna li neko gde to kod nas moze da se nadje?

 

Ja sam probao sa T racvom (akvarijumskom), ali nesto ne stima. Neravnomerno ide ulje od nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A da napravimo od dve bakarne cevi? Lepo isečemo pod uglom i zalemimo.

 

Ugradio sam na jedno motorče dvostruku ceFku koja podmazuje sa obe strane lančanika i nije nešto epohalno. Jedina prednost, uz nekoliko slabosti :D je što malo brže podmaže i onu drugu stranu lanca. Moj lanac ima jednu kapalicu i traje...traje.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam na Sprint Princu napravio sa dve bakarne cevcice. Uzeo sam kapilare koje se koriste za rashladne uredjaje ali najvecu, mislim da je 0.8mm, one za frizidere su bas male. Samo sam uvukao od crevce od akvarijuma, ubacio lepak, iskrivio cevcice da lepo legnu na lancanik i zategao za zadnju viljusku sa dve vezice. Drugi kraj prikacio na posudicu za ulje, izmedju slavinica i kraj price. Pola sata posla, mozda i manje. Elektro ventil nisam stigao da ugradim, prodao sam motor. Sa podmazivecem sam presao 9000 km, palio ga po potrebi, obicno van grada na duzim voznjicama. Lanac je uvek bio dobro podmazan i redje sam ga dotezao u odnosu na normalno, rucno podmazivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam na Sprint Princu napravio sa dve bakarne cevcice. Uzeo sam kapilare koje se koriste za rashladne uredjaje ali najvecu, mislim da je 0.8mm, one za frizidere su bas male. Samo sam uvukao od crevce od akvarijuma, ubacio lepak, iskrivio cevcice da lepo legnu na lancanik i zategao za zadnju viljusku sa dve vezice. Drugi kraj prikacio na posudicu za ulje, izmedju slavinica i kraj price. Pola sata posla, mozda i manje. Elektro ventil nisam stigao da ugradim, prodao sam motor. Sa podmazivecem sam presao 9000 km, palio ga po potrebi, obicno van grada na duzim voznjicama. Lanac je uvek bio dobro podmazan i redje sam ga dotezao u odnosu na normalno, rucno podmazivanje.

 

presao si 9000 km i "redje si ga dotezao"?  ???

Ja sam presao 15000 i nisam ga ni jednom dotegao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

A da napravimo od dve bakarne cevi? Lepo isečemo pod uglom i zalemimo.

 

Ugradio sam na jedno motorče dvostruku ceFku koja podmazuje sa obe strane lančanika i nije nešto epohalno. Jedina prednost, uz nekoliko slabosti :D je što malo brže podmaže i onu drugu stranu lanca. Moj lanac ima jednu kapalicu i traje...traje.... :D

 

Ma izgrunfovacemo nesto. Dobro je ono sto su Mrgud i Fibra odradili... mislim, ako se ne zale.

Sa bakarnim cevcicama je kruta veza pa ne znam kako ce kalaj da drzi u off-u. Plastika ipak ima elasticnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Jaaaaaooj, kako mi treba ona mala lepa plasticna Y racva.  Zna li neko gde to kod nas moze da se nadje?

 

Ja sam probao sa T racvom (akvarijumskom), ali nesto ne stima. Neravnomerno ide ulje od nje.

 

Bre, Ratko, uopšte mi nije jasno, koj` će ti dve kapilare za podmazivanje, kad je jedna dovoljna... Ali, obzirom da si zapeo, nisam imao srca da pređem preko ovoga, pa sam ti napravio od bakra fi 6mm, "švajsovano" srebrom, Y račvu. Seci višak bonsekom ili nožićem za bakar. Samo, ne znam kako da ti dostavim, o tom može i na PP.

Pozdrav od mene :)

post-657-12879098462756_thumb.jpg

post-657-12879098462971_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

:o :o

 

Au Sale, pa zar sam te toliko iznervirao !?  ;D ;D ::)    Mozda me neces nikad razumeti  :D, ali sve je pocelo kada

sam nastelovao protok na jednu kap u minuti. Felna, pa cak i guma su bile masne sacuvaj Boze. O slivanju ispod

prednjeg lancanika da i ne pominjem. Vremenom sam zavrtao protok i stigao do dva minuta za jednu kap i sada

ne prska nista po felni i gumi. Mazana strana lanca je namascena taman koliko treba, ali je druga suva.

Dodjoh do zakljucka da je bolje imati kapalice sa obe strane, a da kaplje sporije. Eto.  ;)

 

Malo je reci hvala !! Saljem ti PP da zalijemo racvu.  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sale je drugar na qb! :D

 

Kako bre Rade jedna strana nauljena a druga suva? Sa SAE90 kod mene je optimalno vreme između kapljica minut i 45 sekundi i onda nema mnogo ulja ispod prednjeg lančanika. Jedino kad je kiša odvrnem slavinicu za 1/4 kruga, lanac se sija sa svih strana a onda se pojavi nešto više ulja napred.

 

Uostalom, sasvim je normalno da se ulje pojavi dole na skid-plate-u :D zato što je tu centrifugalna sila veća i baca ulje sa lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Sale je drugar na qb! :D

 

Kako bre Rade jedna strana nauljena a druga suva? Sa SAE90 kod mene je optimalno vreme između kapljica minut i 45 sekundi i onda nema mnogo ulja ispod prednjeg lančanika. Jedino kad je kiša odvrnem slavinicu za 1/4 kruga, lanac se sija sa svih strana a onda se pojavi nešto više ulja napred.

 

Uostalom, sasvim je normalno da se ulje pojavi dole na skid-plate-u :D zato što je tu centrifugalna sila veća i baca ulje sa lanca.

 

Kako Rakiša reče, nema teorije da ti lanac bude sa jedne strane suv, a to da je prednji lančanik umuzgan je normalno i nema pomoći, sa koje god strane ti mazao lanac. Po meni, bolje da je vlažno, nego suvo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jbg, mora malčice da prska i po felni i da malo kvasi ispod prednjeg...lakše je to obrisati kad znaš da vek lanca produžavaš bar duplo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Sale je drugar na qb! :D

 

Kako bre Rade jedna strana nauljena a druga suva? Sa SAE90 kod mene je optimalno vreme između kapljica minut i 45 sekundi i onda nema mnogo ulja ispod prednjeg lančanika. Jedino kad je kiša odvrnem slavinicu za 1/4 kruga, lanac se sija sa svih strana a onda se pojavi nešto više ulja napred.

 

Uostalom, sasvim je normalno da se ulje pojavi dole na skid-plate-u :D zato što je tu centrifugalna sila veća i baca ulje sa lanca.

 

Sale je drugar na QB x QB!  ;)  A ja ocem da dovedem situaNciju do perfekcije.  ;D  Znaci, necu umazanu felnu i gumu, i

stitnik lanca. Kod malog lancanika nema pomoci jer negde mora da spadne, ali se sa tim slazem jer ne utice na bezbednos`,

a i ne primecuje se toliko.

 

Dakle, spreman sam na razno-razne epitete, al`  ce ga opravim.  ;D :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I ja da se upisem ovde pre neki dan sam uradio ceo sistem stim sto imam problem da mi negde vuce vazduh posel el mag ventila za plin pa ulje curi i kad stoju u mestu iako je zatvoren ventil :( to moram da sredim inace kapanje sam uspeo da spustim na 1min i nesto posle pola sata mucenja u garazi sad cekam da sklopim ostatak pa da ga isprobam po snegu ;)

Ako neko ima predlog zasto mi vuce taj fals vazduh iako sam ga zatego zicama na svim spojevima ne pomaze ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

I ja da se upisem ovde pre neki dan sam uradio ceo sistem stim sto imam problem da mi negde vuce vazduh posel el mag ventila za plin pa ulje curi i kad stoju u mestu iako je zatvoren ventil :( to moram da sredim inace kapanje sam uspeo da spustim na 1min i nesto posle pola sata mucenja u garazi sad cekam da sklopim ostatak pa da ga isprobam po snegu ;)

Ako neko ima predlog zasto mi vuce taj fals vazduh iako sam ga zatego zicama na svim spojevima ne pomaze ;)

 

Stavi slavinicu u polozaj zatvoreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ventil je u zatvorenom polozaju ako je on zatvoren onda ulje ne curi iz posude ;)

100% je losi dihtunzi cim stignem cu da ih lepo zadihtujem.

Inace koliko bi trbealo kapi u minutu da curi neka optimalna vrednos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ventil je u zatvorenom polozaju ako je on zatvoren onda ulje ne curi iz posude ;)

100% je losi dihtunzi cim stignem cu da ih lepo zadihtujem.

Inace koliko bi trbealo kapi u minutu da curi neka optimalna vrednos.

 

čekaj samo da se razumemo, električni ventil treba da bude na OFF (onda je zatvoren a pušta ulje samo kad dobije struju tj. kontakt što je i poenta da ti podmazuje lanac dok se voziš) a ako je na ON onda stalno pušta. Sa obzirom da kažeš da si lepo spojio creva to ti je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

KAd je ventil na off iscuri ulje sto je u crevima posle ventila ne pre tj ko posude.

Izgleda da sam lose spojio creva ;)

Znaci 1kap na 1.5min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Za vikend idem da majstorisem oko toga do tad sam do kolena u skoli :(

Ako krenem na to onda cu opet ceo motor da gledam a to nikako nece na dobro da izadje kad je vrme u pitanju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja