Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Voleo bih ove zime da napravim i centrali stender za TA.. e sad, mogu sam da ga izmisljam, ali bi najbolje bilo da imam neki ili nesto sto mogu da kopiram :D, ili bar neki crtez sa merama, ako imate tako nesto, prilozite :) svaka pomoc je dobro dosla 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Kontaktiraj Djuntu,on je napravi po originalu i cak bolji od originala.Napravi je duzi spr za dizanje,tj duza je poluga,a transalp ima tu manu da se i sa fabrickim stenderom dize veoma tesko.Ako vozis off,nemoj da stavljas jer znatno smanjuje klirens ili nadji drugo resenje.Ja sam krenuo da pravim i dosta sam napredovao al sam bas zbog toga odustao.I sad ga koristim samo kad treba da nesto radim oko motora i za simski san.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

1hmm.gif .....sad sam se smorio.... Ok, onda nista od centralnog... necemo kvariti off 1moto3.gif Mene samo interesuje, kako na tom tenku popraviti gumu ako ikada dodje do havarije... Jel neko probao te sprejeve za reparaciju gume, jel radi to posao? Na mojim gumama pishe anakee tubeless, konkretno ovakve su.. Interesuje me, kako popraviti takvu gumu na terenu ako se probusi.

MichelinAnakee.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ta guma moze da se koristi i kao tubeless, ali ti je koristis sa unutrasnjom gumom. U principu ako je izbusis moras da skines tocak i zakrpis ili zamenis unutrasnju gumu. Zakrspis je flekicom ako je rupa dovoljno mala, a ako se pocepala guma onda samo zamena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Teško :) Naši enduro boys mogu lakše da ti objasne, treba ti sprej koji može da ti pomogne ako je rupa od nekog eksera relativno mala. Taj lepak u spreju zalepi oštećeno mesto na unutrašnjoj gumi i naduva gumu toliko da možeš do prvog vulkanizera.

 

Može da pomogne onaj mali kompresor na 12V, naduvaš gumu pa se voziš kilometar - dva pa opet naduvaš.:)

 

Ako skidaš točak moraš da imaš letvicu oko pola metra dugačku, podmetneš sa suprotne strane od ćopave, gurneš motor i ispod ćopave podmetneš neki kamen dovoljan da zadnji točak bude u vazduhu da bi mogao da ga skineš. Mali pajseri, tip-top lepak...muka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Voleo bih ove zime da napravim i centrali stender za TA.. e sad, mogu sam da ga izmisljam, ali bi najbolje bilo da imam neki ili nesto sto mogu da kopiram :D, ili bar neki crtez sa merama, ako imate tako nesto, prilozite :) svaka pomoc je dobro dosla 1Mina.gif

E sad kad pomenuste centralni stender,zna li neko da li i gde ima da se kupi i koja mu je cena otprilike? Na prethodnom Transalpu sam imao centralni,takav je uvezen i mogu reci da je to veoma korisna stvarcica meni bila,za off ne znam jer vozim samo na asfaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

1hmm.gif .....sad sam se smorio.... Ok, onda nista od centralnog... necemo kvariti off 1moto3.gif Mene samo interesuje, kako na tom tenku popraviti gumu ako ikada dodje do havarije... Jel neko probao te sprejeve za reparaciju gume, jel radi to posao? Na mojim gumama pishe anakee tubeless, konkretno ovakve su.. Interesuje me, kako popraviti takvu gumu na terenu ako se probusi.

MichelinAnakee.JPG

kao kad podmazujes lanac,osim ako nemas sistem za podmazivanje.Nakrenes motor na copavu i dignes zadnji tocak,onda sa druge strane pod vilu podbacis neku sipku,ili kamen pod karte i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Drugari da nema neko slucajno jedan cep za vilu.

 

I jos jedno pitanje, da li su kopce od bocnih plastika s leve i desne strane istih dimenzija.Mislim na plastike ispod rezervara u kojima su zmigavci.Na levoj srani su pokidane,neko ih je nabudzio srafovima pa je ruzno.

 

post-15655-0-73266700-1321358283_thumb.jpg

post-15655-0-84501600-1321358313_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

@Djordjino

 

Evo na pr. ovde: :takoje:

http://www.ebay.de/i...=item35afc8decc

 

a ako ti je to skupo, mozes i ceo motor da uzmes za te pare: :lol:

http://www.ebay.de/i...=item35b6a59dcc

 

Pozz :zdravo:

 

 

Kad vidoh cenu smrzoh se,u svakom slucaju hvala za odgovor,naici ce nesto po oglasima kod nas ovde nadam se a i nije zurba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Drugari da nema neko slucajno jedan cep za vilu.

 

I jos jedno pitanje, da li su kopce od bocnih plastika s leve i desne strane istih dimenzija.Mislim na plastike ispod rezervara u kojima su zmigavci.Na levoj srani su pokidane,neko ih je nabudzio srafovima pa je ruzno.

 

 

Jesu, iste su, a za cep okreni ovaj broj 063636156 Dejan. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja ne bežim od svog porekla, što se ustručavate, neću da đuntam.

 

Hvala druze za ovako opsirnom odgovoru :takoje: trudicu se da zimus to malo pregledam :zdravo:

 

Imaš tri linka, a za membrane od Gosn Vidika, bolje su od možda i originalih, a o "aftermarket" sigurno.

 

http://forum.bjbiker..._1#entry1094343

 

 

Voleo bih ove zime da napravim i centrali stender za TA.. e sad, mogu sam da ga izmisljam, ali bi najbolje bilo da imam neki ili nesto sto mogu da kopiram :D, ili bar neki crtez sa merama, ako imate tako nesto, prilozite :) svaka pomoc je dobro dosla 1Mina.gif

Kontaktiraj Djuntu,on je napravi po originalu i cak bolji od originala.Napravi je duzi spr za dizanje,tj duza je poluga,a transalp ima tu manu da se i sa fabrickim stenderom dize veoma tesko.Ako vozis off,nemoj da stavljas jer znatno smanjuje klirens ili nadji drugo resenje.Ja sam krenuo da pravim i dosta sam napredovao al sam bas zbog toga odustao.I sad ga koristim samo kad treba da nesto radim oko motora i za simski san.

 

Sa stenderom je za bilo kakav off neupotrebljiv, a cak znam i da nekima na asfaltu struze u krivini sto moze biti vrlo opasno.

 

http://forum.bjbiker..._1#entry1016578

 

Original fabrički je loš, mnogo kratka poluga i treba slon da podigne motor i kačio je na malo višlji ivičnjak. Prvi prototip je bila kopija originala i zbog kačanja o tle je urađen drugi tako da nema šanse da udari ni u nagibu. Poprečna veza između nožica ide ispod lanca i ako udari u nju, udariće i u neki deo motora predhodno, možda je eto santimetar niža od naj istrurenije neke tačke. Vozao sam se po Kotlini, ispado ko kiša i nigde štender nije zakačio. Na slikma se ne vidi da je štender skroz zavučen, TA otišo kod Stanebane-ta,pa il kod njega po "mere" il kod Sebe011. I fiksiranje za ram je na dve prohromske samo kočeće matice, skine se rukom ako baš se boji da će smetati na nekom teškom offu.

 

A za pri pomoć pri zameni gume bez centralnog, u izradi je neki vrag, preklopna nekakva skalamerija, staje u dublji džep, koja uz ćopavu odvoji motor od podloge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD07A

Pozdrav svim transalpovcima :zdravo:

Zamolio bih vas za neki savet oko moje makine ,uzeo sam transalpa 97 u martu ove godine sam sam mu zamenio ulje (motul 7100)

lanac i lancanike kod Joce u Visnjickoj (cena 160eur.) Joca mi je jos rekao da bih trebao uraditi veliki servis a to je stelovanje ventila,servis karburatora,podmazivanje glave volana,zamena svecica,filter goriva,antifriz,ulje u,vilama i kocnicama i neznam sta jos (ruke 14000 din)

To mi je bilo preskupo pa tako da nista od toga nisam ni radio :stabre:

 

Bio sam kod Kockice u Trscanskoj trebao sam da zakazem pregled ali jos nisam ,cuo sam da je ok majstor i da je realan s`cenama.

Zanima me iz vaseg iskustva sta treba raditi od ovoga i gde ne bih bas da bacam pare ako ne moram posto me ceka kupovina novih plocica i guma ,polovnih bocnih kofera :BJB-Transalp:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Svakako da bi bilo super da to odradis i mislim da bi trebalo jer pitanje sta je radjeno i kad. Motul 7100 je nepotrebno bacanje para. E sad sto se majsorskih cena tice to ne bih komentarisao, to vec vidi sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Uzeo sam TA 94 ove godine. I mene su to isto savetovali. I sve sam to odradio, plus rolbar i scotoiler. Mislim da novac treba da ode prvo na te stvari a tek potom na bocne kofere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@gishoni

Postoji tema "Iskustva sa servisima", pa tamo procitaj, ko je kakva ima iskustva sa pojedinim majstorima. Samo ti mogu reci da je manji problem u tome koliko majstori traze za neki posao, a veci da li ce ti ta "usluga" i biti pruzena. Kako god budes odlucio, moj ti je savet da majstoru "visis" nad glavom i to bez blama, da svojim ocima vidis sta je uradjeno, a sta ne.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

@gishoni

Postoji tema "Iskustva sa servisima", pa tamo procitaj, ko je kakva ima iskustva sa pojedinim majstorima. Samo ti mogu reci da je manji problem u tome koliko majstori traze za neki posao, a veci da li ce ti ta "usluga" i biti pruzena. Kako god budes odlucio, moj ti je savet da majstoru "visis" nad glavom i to bez blama, da svojim ocima vidis sta je uradjeno, a sta ne.

 

Bas tako,za moje pare hocu da vidim sta mi rade na motoru,a ne da mi kao kazu to i to je promenjeno a starih delova nigde,neka toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@gishoni

Postoji tema "Iskustva sa servisima", pa tamo procitaj, ko je kakva ima iskustva sa pojedinim majstorima. Samo ti mogu reci da je manji problem u tome koliko majstori traze za neki posao, a veci da li ce ti ta "usluga" i biti pruzena. Kako god budes odlucio, moj ti je savet da majstoru "visis" nad glavom i to bez blama, da svojim ocima vidis sta je uradjeno, a sta ne.

 

Bas tako,za moje pare hocu da vidim sta mi rade na motoru,a ne da mi kao kazu to i to je promenjeno a starih delova nigde,neka toga.

 

Baš tako na žalost. Kad sam uzo BMW, ko duduk, ( a nisam ni sad bolji), obišo sam 5-6 raznoraznih majstora. Jedni su mi se čak lažno predstavili da su to oni koje sam tražio, umesto nekog ko je desetak kilometara dalje. I još kao, ostavi motor, mi ne volimo da nam mušterija sedi nad vratom. Plus sam ih vido tad prvi put a radionica ko otpad. Jedan tamo neki, kao otišo mi zadnji lager kardana-točka, zamena oko 80-90 €, a ono samo bio luft u zglobu, bukvalno dest minuta posla.Skineš manuale pa use u svoje kljuse il po preporuci, bar za TA ima vrsnih znalaca. Ne ostavljaj nikom ništa osim ako imaš poverenja ko u samog sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Pozdrav svim transalpovcima :zdravo:

Zamolio bih vas za neki savet oko moje makine ,uzeo sam transalpa 97 u martu ove godine sam sam mu zamenio ulje (motul 7100)

lanac i lancanike kod Joce u Visnjickoj (cena 160eur.) Joca mi je jos rekao da bih trebao uraditi veliki servis a to je stelovanje ventila,servis karburatora,podmazivanje glave volana,zamena svecica,filter goriva,antifriz,ulje u,vilama i kocnicama i neznam sta jos (ruke 14000 din)

To mi je bilo preskupo pa tako da nista od toga nisam ni radio :stabre:

 

Bio sam kod Kockice u Trscanskoj trebao sam da zakazem pregled ali jos nisam ,cuo sam da je ok majstor i da je realan s`cenama.

Zanima me iz vaseg iskustva sta treba raditi od ovoga i gde ne bih bas da bacam pare ako ne moram posto me ceka kupovina novih plocica i guma ,polovnih bocnih kofera :BJB-Transalp:

Sto Se tice Radeta Kocke svaka preporka.Ja kod njega radim motor od prvog servisa od kad sam ga uzeo a evo ima vise od dve godine.Sto sta sam izmenjao od tada na motoru kod njega i uvek je sve bilo regularno i posteno(uvek dobio stare delove,uvek ponudi vise varijanti tj.jeftiniju i skuplju itd).Skoro sam imao problema sa copavom,gasila je motor sama od sebe.Niko nije znao sta je a on je skontao u roku od 15min.Znanje i iskustvo se placa tako da je za nijansu jaci sa cenama od drugih ali meni je uvek bilo draze da dam njemu neki dinar vise nego da mi motor cacka neko ko zna o motoru koliko i ja i da mu to jos i platim.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Moze li neko iskusniji da malo pojasniti temu vezanu za SERVIZ motora:Veliki,mali............

 

Ja znam da se mora uraditi obavezan serviz,sto podrazumeva:Zamenu ulja,filtera,svecica itd...jedino mi nije jasno kad se ode kod majstora a on onako na nevidjeno pita(kaze) treba tu uraditi veliki serviz? motor radi sasvim normalno,potrosnja goriva super,ulje netrosi,ventili se necuju,amortizeri dobre tvrdoce,nepustaju ulje.......Zasto onada dirati ventile,karburatore,rasturti vile i slicno.

 

Potpuno mi je jasno da obavezni serviz MORA da se uradi,sto podrazumeva i da se citav motor pregleda makar na kraju sezone,ali rasturati bez veze i napamet nerazumem zaista.Skoro me je jedan kolega pitao:Kad si zadnji put menjao lanac i lancanike??? Reko: Sagni se pa vidi!!! Kaze covek:Pa kao novi su. Pa sto me reko to pitas a nisi ni pogledao,nisam ih ja nikad ni menjao,kad bude trebalo menjacu!

 

Naravno svako od nas voli da mu je motor u dobrom stanju,moj ko nov.Ali i dalje mislim da bez potrebe netreba nista dirati.Treba misliti malo vise na vozanje :aha:

 

Pozdrav, :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

slazem se sa Sejnom,zasto dirati nesto ako to radi dobro,narocito karbove,ventile i sl.Ulje i filteri se menjaju po kilometrazi,ostalo po potrebi.Sada nije vreme, najvise zbog nase finansijske situacije da se nesto dira i menja ako nema potrebe za tim.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Evo ja se opet javljam.. naime.. onaj problem sa curenjem ulja u kuciste filtera vazduha se pogorsao.. Interesuje me dijagnoza... Citao sam na netu sve i svasta, a usput i to da uljne karike ne rade dobro svoj posao.. Da li problem resava samo zamena karika? Imam celu zimu, ne mrzi me da dovozam TA u ZR i da izvadim motor napolje i sredim to. Jer ne osecam da motor ista gubi na snazi, svecice su skolski primer idealnog sagorevanja... Jedino ovo sa uljem me bas bas nervira... DA naglasim motor nije prepunjen uljem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja