Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Ja jutros skinuo,po receptu iz upustva :kafa: ,kad posle pogledam a ono ima i na You Tubu,

mislim da nebi bilo na odmet znati zameniti lezaj na tocku.Pre izvesnog vremena poceh da da citam putopis o daleeeekom putu.I kada sam naisao da akteri tog istog putopisa ne znaju da zamene lezaj,dalje nisam ni citao.Da se ogradim,ovo se odnosi samo na dugoprugase a ko ne putuje daleko ne treba zanti i ne mozemo sve znati,ali ja da krenem na put od nekoliko hiljada kilometara u pi...ovac a da ne znam nesto ovako osnovno,stvarno sramota

 

Ja sam se sa raspalim lezajem na zadnjem tocku, nocu, sam, dovezao 40 km/h, od kanjona Morace, do Valjeva....onaj spoljni prsten se toliko bio usijao od voznje i zapekao u tocku, da smo ga 2 sata izbijali iz tocka, pokusali sve zive cake :D i na kraju zagrevali i izbijali i izadje nekako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Čitam na netu neko istraživanje , zašto kod uzdužnog motora ( bez obzira da li je u V rasporedu ili redni ) uvek brže strada zadnji cilindar. Navodno zbog lošijeg hlađenja zadnjeg cilindra on ima višu radnu temperaturu. Isto tako zadnji cilindar nema ( ili ima vrlo malo ) prirodnog hlađenja. Kao zaključak ide priča da bi trebalo povećati protok rashladne tečnosti kroz zadnji cilindar i ( ili ) dodati poseban termostat za rashlađivanje zadnjeg cilindra. Nisam ovo napisao da bi Mi sad pravili neke inovacije nego čisto kao informacija

 

Ne znam kako je kod vas, ali kod mene je fabricki ugrađena ova pumpa za dodatno pojacanje cirkulacije rashladne tecnosti, predpostavljam za zadnji cilindar. Radi na vakuum, u zavisnosti kako odvrnem gas. Inace, ovo nisam cesto viđao na drugim motorima! Isto tako se i ostali cude, u fazonu, u jbt... sta ti je ovo, moj TA to nema...?? :)

 

pic1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Odlična stvar, izgleda da je tvoj TA pravljen za Afričko podneblje? 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ma idi bre, sa ovom dodatnom pumpom mi se kazaljka za temperaturu, verovatno uopste ne bi pomerila sa mesta. Ovako mrdne kojih par milimetara. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

izvinjavam se zbog digresije, ali ovo moram da podelim sa vama:

sipao sam u motor prvi put do sada ulje bardahl 15w50,polusintetika(do sada sam koristio motul 5100,polusintetika) i konstatovao sledece:

1. bolje ulazi menjac u prvu(skoro da nema onog lupkanja),mada je menjac na transalpu mekan i precizan,bez obzira na ulje,

2. bolje ulazi iz vece u manju brzinu,

3. motor tako lepo radi na leru (kazaljka za obrtaje se ne pomera), za razliku od pre kada je bila na leru u rasponu od 1200 do 1400 obrtaja(karbove nisam pipao)i manje su vibracije,

4. jeftinije od motula(890 din/litar).

meni ni iz dzepa ni u dzep,ali vam ga rado preporucujem,ako ste se slucajno dvoumili oko ovog ulja.

odusevljen sam radom motora.pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Ljudi, da li neko zna kako braca englezi zovu ovaj deo? Pokusavam nekako da ga pronadjem napolju ali ne znam kako da trazim, predpostavljam da mi to zovemo rucke za suvozaca...ili jos bolje ako neko vec zna gde mogu ovo da nadjem? Mislim da je islo fabricki od '97 god.

post-7506-0-37020800-1300539224_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ja ne znam, ali obavesti koja je cena kad saznaš.

 

Jel' neko koristio umesto harmonika one navlake od neoprena? Koliko je to izdržljivo?

Mislim na ovo http://www.louis.eu/_10d4a6f67a0d1da9b394fac01567e985a7/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=23&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10045818

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ja ne znam, ali obavesti koja je cena kad saznaš.

 

Jel' neko koristio umesto harmonika one navlake od neoprena? Koliko je to izdržljivo?

Mislim na ovo http://www.louis.eu/_10d4a6f67a0d1da9b394fac01567e985a7/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=470&wgr=390&list_total=23&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10045818

 

Mislim da ih ima @zextrem na svojoj (š)teneri. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, da li neko zna kako braca englezi zovu ovaj deo? Pokusavam nekako da ga pronadjem napolju ali ne znam kako da trazim, predpostavljam da mi to zovemo rucke za suvozaca...ili jos bolje ako neko vec zna gde mogu ovo da nadjem? Mislim da je islo fabricki od '97 god.

http://www.hondaoriginalparts.com/honda_motorcycle_parts_selection_pfk.php?block_01=13MAWWEA&block_02=F__1500&block_03=7185

 

gledaj redni broj 9 i 10

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Ljudi, da li neko zna kako braca englezi zovu ovaj deo? Pokusavam nekako da ga pronadjem napolju ali ne znam kako da trazim, predpostavljam da mi to zovemo rucke za suvozaca...ili jos bolje ako neko vec zna gde mogu ovo da nadjem? Mislim da je islo fabricki od '97 god.

http://www.hondaoriginalparts.com/honda_motorcycle_parts_selection_pfk.php?block_01=13MAWWEA&block_02=F__1500&block_03=7185

 

gledaj redni broj 9 i 10

Car si, hvala ti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Samo da vam javim u vezi onog termostata,u Centru S kosta 6300din a rok isporuke se ne zna :zbunjen:

Kod Engleza je 42£ minus 20% pdv. Tu dodaj i postarinu i carinu i nas pdv, tako da ova cena iz centra S je Ok.

Jedino kod Engleza se zna rok isporuke

Evo linka

http://www.wemoto.com/bikes/Honda/XL_600_VX_Transalp/99/picture/Thermostat/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@Scuba

 

Cestitamooooo!

 

Vesna ti je porucila da ce ti pozajmiti svoju kacigu da ti se slaze sa bojom tih nalepnica! :jee: :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja