Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Video sam tu za 5000, al' kasno, jbg nemam bas mnogo vremena za pracenje foruma pa mi mnogo stvari promakne 0tuzan.gif

 

Svi hvale k60, al' ja sam nekako blizi mitasu, pojma nemam. Razmislicu do maja, ionako ne vozim motor, moze na felnama da stoji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mitas e09 Dakar je ok guma pogotovu kad se uzme cena u obzir, k 60 je vise dual guma (daleko do toga da je losa)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

baltrekk je vozio K60, a bas danas montirao Mitas E09.... Bice nekih voznjica ovih dana pa ce iz prve ruke moci da ti kaze nesto na tu temu. Koliko sam ja (teoretski) upoznat, K60 je fenomenalna ''all in one'' guma i za off, i za asfalt, i dugo traje, po mokrom je odlicna (naravno u odnosu na slicne gume). E09 je bolja na offu (ali ne drasticno)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Takodje se vozim na K60 i stigao mi je E09. K60 je solidna guma, moze i da se vozika makadamom, ali ko dosta vremena zeli da vozi Off, nije dovoljna. Videcu kakav ce biti E09, ali iskustvima korisnika (drugara) trebalo bi da bude bolja na off-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Nego drugari, koju bi zadnju gumu vi pre uzeli:

 

mitas E-09 ili haidenau k60 scout? Znam da je mitas los po kisi (imao sam neki mitas na prethodnom motoru), al' ne planiram voznju po kisi osim ako me ne uhvati negde ( a za toliko cu se snaci :) ), vise za opustenu voznju i dosta off-a. Uzeo bih u sledecih mesec dana, al' eto nisam pametan koju da izaberem, mada vise vucem ka mitas-u jer planiram da ne izlazim mnogo na asfalt, a i jeftinija je dosta.

 

 

 

Da ti pomognem u odluci. :nanana:

 

btw, vozim K60, evo celu prošlu sezonu cca 3500km - 70/30 za off.

Čini mi se kao odličan 50/50 izbor.

 

Ipak, prednja ti nije za bilo kakvo blato, tj. može ali imaš jak rad na kormanu.

Prošle godine sam je vozio na Kepijadi uz puno muka da namestim motor ispred svake krivine obzirom da je bilo od 160 km ukupne ture cca 140km blata. :moto3:

 

Za sve druge situacije odlično završava posao.

 

Zato je moj izbor ove godine pao na Mitas C05 napred, a E09 Dakar nazad.

 

Posle prve kraće vožnje prilično sam zadovoljan izborom ali konkretnije utiske javljam koliko sutra. :zdravo:

post-14823-0-90091700-1397255628_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

baltrekk je vozio K60, a bas danas montirao Mitas E09....

 

 

Danas smo anbeast i ja krenuli sa pripremama za x-cross challenge. :takoje:

post-14823-0-61802400-1397256800_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

baltrekk je vozio K60, a bas danas montirao Mitas E09....

 

 

Danas smo anbeast i ja krenuli sa pripremama za x-cross challenge. :takoje:

 

A di je bebac? 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

baltrekk je vozio K60, a bas danas montirao Mitas E09....

 

 

Danas smo anbeast i ja krenuli sa pripremama za x-cross challenge. :takoje:

 

A di je bebac? 1lol.gif

 

 

:D :D :D

 

EDIT: Jedva smo ga skinuli sa motora.

Hoće čovek da vozi pa to ti je. ;)

Promenio član baltrekk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Evo kako je danas anbeast (Jovan) forsirao blato bez Mitas Dakar guma. :jee::jee::jee:

 

Lokacija - negde između Podgorca i Dubašnice

post-14823-0-92275700-1397329793_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Ha,ha... prvi put sam prosao (doduse, malo levo od tog bunara) :D

 

Gledam nesto ovu fotku i moze da se gleda na dva nacina: kao da blato samo sto nije progutalo jadni Tenere, a moze da bude i parafraza Boticelijeve slike ''Radjanje Venere''. Dakle, slika se zove: ''Radjanje Tenere (iz blata)'' by baltrekk :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ha,ha... prvi put sam prosao (doduse, malo levo od tog bunara) :D

 

Dobro si ti prošao kako je moglo da bude da si bio sam u tu blatnjavu jamu. :nanana:

 

btw, new XT Mitas look. :takoje:

 

Koga zanima: utisci novog seta guma su izuzetni i bitno drugačiji od Haidenau k60.

Kombinacija Mitas Dakar e09 nazad i Mitas c05 su danas definitivno pobedili sve deonice koje smo vozili.

 

Prosto nije bilo dovoljno dubokog blata koji bi ih zadržao. :)

 

Definitivno preporuka za sve koji bi da kupe set guma da voze off.

post-14823-0-96527800-1397332833_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Svaka cast za 'vako blatarenje...0takoje.gif

Bogme, Anbeast, dobro si ga ti zaglavio...1lol.gif

moracu i ja nesto slicno da probam u skorije vreme, s obzirom da imamo vrlo slicnu masinu, Anbeast i ja...1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Što se nisi opredelio i za prednji E09? Izgleda ekstra, verujem da je ova kombinacija dobitna za off. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Što se nisi opredelio i za prednji E09? Izgleda ekstra, verujem da je ova kombinacija dobitna za off. 1moto3.gif

 

Pravo da ti kažem, sigurno sam bar dva meseca razmišljao kakav izbor da napravim što se guma tiče za ozbiljnu off vožnju.

 

Posle svega, iako sam imao volju da kompletiram e09 prednja/zadnja ipak me prednja e09 nije dobro ubedila da je dobar izbor za kombinaciju podloge blato / bilo šta pre svega zbog malih profila krampona.

 

Verujem da je prednja e 09 dobar izbor za makadam ili bilo kakvu suvu podlogu ali većina mojih padova je bila baš po blatu i travi tako da sam rešio da idem na nešto konkretnije.

Kod acepn sam prvi put video c05 i odmah sam znao da je to to. :)

 

Naravno sada ostaje da vidim koliko će ovaj set guma da izgura km po terenu pa da donesem i konačan zaključak da li ih treba kupiti ponovo.

 

 

btw, ona varijanta sa zubom manje na prednjem pogonskom lančaniku (izvorno 15 zuba sada 14) je takođe još jedna dobitna kombinacija za off vožnju.

 

Putna brzina je 80-90km/h ali zato snage ima na pretek. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

@baltrekKako ti je legla guma na felnu, pošto vidim da je dimenzija C05 80/100-21? Zar standard za većinu enduro motora nije 90/90-21? Gledao sam C17, i ona mi je u opticaju, ali mi je ipak sve to previše agresivno i nije baš za asfalt, pogotovo meni, koji skoro 200+km asfalta pređe, da bi došao do prve planine...

Razmišljam cele zime i nem´ pojma šta da uzmem. Za zadnju znam, nego ova prednja...

 

A lančanici mi sasvim odgovaraju, za sad, no videćemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Svaka cast za 'vako blatarenje...0takoje.gif

Bogme, Anbeast, dobro si ga ti zaglavio...1lol.gif

moracu i ja nesto slicno da probam u skorije vreme, s obzirom da imamo vrlo slicnu masinu, Anbeast i ja...1moto3.gif

 

Ruku na srce, nije sve bilo onako blatnjavo. Najvise je bilo makadama po kome se ide 60 do 100 km/h :)

 

 

@Cedo11: A da vidis neki Conti TKC 80 za napred? Ovde sam po forumu citao da ljudi zadnju E09 uparuju sa prednjom Pireli MT21, TKC80 ili Michelin T63 i da je to dobra kombinacija i za asfalt i za off (svakako su mnogo bolje na asfaltu nego cross gume). Ja sam najblizi kombinaciji E09 - TKC80.... Videcemo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

@baltrekKako ti je legla guma na felnu, pošto vidim da je dimenzija C05 80/100-21? Zar standard za većinu enduro motora nije 90/90-21? Gledao sam C17, i ona mi je u opticaju, ali mi je ipak sve to previše agresivno i nije baš za asfalt, pogotovo meni, koji skoro 200+km asfalta pređe, da bi došao do prve planine...

Razmišljam cele zime i nem´ pojma šta da uzmem. Za zadnju znam, nego ova prednja...

 

A lančanici mi sasvim odgovaraju, za sad, no videćemo...

 

Mogu da ti kažem da sam zadnju Mitas Dakar očas posla montirao cca. 20min, ali sam za prednju dušu ispustio...

 

Ne znam zbog čega ali je obod prednje gume c05 toliko jak i tvrd da sam u jednom trenutku zaista pomislio da posetim nekog vulkanizera kako bi mi olakšao život.

 

Ipak, uz dva dobra i tanka montirača sve je bilo ok na kraju.

 

Ne znam šta pametno da ti kažem ali znam kako ti je. :)

Ja sam se odlučio na ovu kombinaciju pa ću videti koliko će gume da traju.

 

Planiram da sa ovim setom idem na xcross na Kopu ili na Staru planinu, tako da i mene čeka 200+km asvalta do poštene makadamske vožnje.

 

Ako ti je u planu da voziš više makadam, možda je komplet prednja/zadnja Dakar e 09 ipak dobar izbor, pa kako bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Ehrmm... jedno verovatno izuzetno glupo pitanje: Kako se, dodjavola, menjaju sijalice na 3AJ :stabre: Tesno mi da brckam kroz onu rupu izmedju table i kontakt brave. Verovatno moram celo ono, hmmm, ''zvono'' da nekako izvucem pa da promenim sijalicu? Da li mogu nekako da nabudzim H4 umesto ''balonki''?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Skines dzekove...skines onu kao gumenu zastitu...onaj sredisni deo zakrenes u levo ili desno za neki ugao i izvuces napolje...ali nije mi jasno kako balonke?...kod mene su koliko mi se cini ...neke H(mislim h4 i h1)...kada sija samo jedan far(kratka) osvetljenje je ok...ali zato kad se upali dugo i kad sijaju oba fara pa veruj mi kao da je dan...uvek se odusevim...osvetljavaju bolje nego na pola auta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Pa to sam i probao, nego izgleda malo jace treba da se okrene. Sklon sam prehebavanju stvari pa sam isprva oprezan :) Sa austrijskog je trzista moj poni. Po manualu kod mene idu dve sijalice od 35w i OBA fara treba da sijaju za dugo svetlo, a za kratko svetli samo levi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha 500XTZ Tenere (3AJ) - AGAIN :)

Evo skinuh sijalicu. Ima onaj zicani drzac (kod mene na kolima takav drzi sijalicu u maglenki), ne okrece se nista.

 

Evo, ovo se nalazi kod mene u farovima... post-24399-0-99596300-1397418421_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

gledam sad ovu semu iz manuala...kod mene je jacina sijalica kao za nemacko trziste (55-55/60W)...ali ovde pokazuje kako ne bi trebalo da rade oba fara u isto vreme,vec naizmenicno...a kod mene rade...zato kod mene duga svetla onako dobro osvetljavaju...hmmm ali kako li to utice na ostatk el sistema...0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam imao do skora 2 H4 sijalice i radile su po principu: oba svetla i na kratkim i na dugim svetlima. Voznja po noci je bila decija igra... 2 fara su super radila posao. Ali mi je zato za mesec dana akumulator drekno. Kupio novi jer sam mislio da je stari bio za zamenu, ali ni novi nije mogao izdrzati jer je punjenje pod svetlima bilo jedva 13 volti, sto je izrazito malo za normalan rad. Zato sam uradio sledece: kupio jednu H4 Led sijalicu i ubacio je na mesto desnog fara, povezao tako da se pali na poziciju, da mi sluzi kao dnevno svetlo, jer Led ne trosi prakticno nista struje, a levi far je ostao sa obicnom H4 sijalicom i on se pali redovno na prekidac svetla kad zatreba nocu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: livno bih
  • Motocikl: xt600

oj pozdrav evo opet pizdarija pa molim za pomoć motor na leru neravnomjerno radi , skinut karburator reko malo očistiti ,dizna se odavila malo da je stegnem puče.

 

ajd vidi se da je već prije ciknula nabavio 125 stara je 130 i sad problem zbog nečeg motor neće da pali kad povučem čok na hladno ono javi se pa pr pr pr i radi baca bjeli dim kad upali može se čok dodat diže ler i koliko krugova je bilo štelovanje smjese puno stranica da ne listam :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja