Jump to content

Moto Zajednica

Mini Cooper S FORMULICA

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Gkedam naslov teme, pise FORMULICA, a onda se spominje TNG... 

Ja sam kupio zeni auto sa maksimano dozvoljenih kilovata i minimalno mase za te kilovate. Jer prelazi 110 km dnevno. Auto je 80KW i 920 Kg. Trosi 7+. Nije mi pao na pamet plin. 

Pa razmisljam preko tastature... Prodaje se auto koji fantasticno ide i lepo lezi, a onda se polemise dodatak mrtve mase uz smanjenje snage? 

Da li ja ne shvatam momenat ili smo otisli u pogresan smer. Pa ako hoces da ne trosi, kupi mrtvog Punta na metan, vozis 100 km za 400 dingera. Ako hoces da ide i da vozas, kupis ovi sto se nudi. Ne shvatam taj poriv da kupis 200 ks auto od 1200 kg (lupam) i onda ga umrtvis za 20 ks i dodas jos 110 kg u gepek? 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@abarth_maniac u pravu si.

 

Plin je pomenuo prodavac kao opciju.

 

Neki su rekli da bi na plin isao isto kao i na benzin.

 

Neki su rekli da je skrnavljenje staviti plin u ovaj model.

 

Neki su rekli da se moze prosiriti publika ukoliko ima plin.

 

Svi su u pravu :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ma znam, ali ovaj auto se kupuje zbog pertormansi a ne ustede! Zasto mesamo koze i kamen? 

Koji bre *urcev plin u Coper S? 

Tegli se koliko su dugacak a ne koliki krevet zelis? 

Ako ces da se vozas kupi nesto sto malo trosi. Ako hoces da uzivas u performansama kupi ovo. 

Ovce na broju i vuci siti, nikad bilo niti ce biti. 

Moj nick govori dosta, ja bih (da sam mudo) zabranio ugradnju plina u sve sto je na tockovima a ima u svom nazivu veze sa sportom. Iako je samo naziv. 

U sve ostalo, OK. 

Prvi bih ugradio u neku limuzinu ili veliku SUV. Em je svakako masivno, em manje zagadjuje, a svakako nije nota data ka performansama u smislu upravljivosti/odzivu i slicno. 

 

Ali na mali hothach!? Stavi onda i solarni panel na njega, sa sve bojlerom da ti greje vodu... 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Panda automatic CNG. 

Mini Cooper S, oktan 100+. 

Ja u svoj (zenin) auto sipam samo 98 ili vise. 

Pa kupio sam ga jer je cigra majku mu. I spreman sam da trosi. Ali kad ga vozim, imam kez i ekipu u retrovizoru. 

Kad vozim sluzbeni, imam pesnicu pod bradom, lakat na osloncu i kamion ispred sebe. Cesto i kamen u sajbni. Od gorepomenutog kamiona. 

Firma placa... Jbg. I naftu i sajbnu. 

 

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Што се масе тиче управу си, што се тиче тога да аутомобил иде слабије на плин, ниси..Само да се фино наштелује, и мора се мало плин одврнути..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Jes, i onda kad ga odvrnes da ide isto kao na bemzin, dobijes da ga trosi i da ti je usteda relativno mala i treba da predjes 200.000 da ga isplatis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
Pre 14 sati, miksamgm je napisao:

...ali je problem sto sam ja vec pikirao sta je sledeca igracka koja ce mi izmaci ispred nosa...

 

Podeli želje sa nama, ionako je oglas otišao u drugom pravcu  :bacikosku:

 

Ja u oglasima koje pratim imam od Trabanta do Lancera Rally Art, preko 7er i X5 4.8  :lol:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Oces moju Nindzu u zamenu za Kupera, kljuc za kljuc, bez letnjeg seta felni naravno...?;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 49 minuta, PremieRacing je napisao:

 

Podeli želje sa nama, ionako je oglas otišao u drugom pravcu  :bacikosku:

 

Ja u oglasima koje pratim imam od Trabanta do Lancera Rally Art, preko 7er i X5 4.8  :lol:

Nesto od toga sto pratis ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 13 minuta, BokyBoy je napisao:

Oces moju Nindzu u zamenu za Kupera, kljuc za kljuc, bez letnjeg seta felni naravno...?;)

Skontao sam ove godine da definitivno nemam vreme za motor kad sam prodao suzanu. Od naredne godine jos vise obaveza na grbaci i jos manje vremena, tako da motor mogu samo da gledam kod drugih kako se vozaju i glancaju. 

 

Čak sam i bagy kupio da bi nadomestio tu prazninu za adrenalinom i eno ga na oglasima, provozao ga 3 nedelje(puta) od avgusta. 

 

Hvala na ponudi u svakom slucaju:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Upravo sada, miksamgm je napisao:

Skontao sam ove godine da definitivno nemam vreme za motor kad sam prodao suzanu. Od naredne godine jos vise obaveza na grbaci i jos manje vremena, tako da motor mogu samo da gledam kod drugih kako se vozaju i glancaju.

Hvala na ponudi u svakom slucaju:takoje:

Nema na cemu, nisam planirao da prodajem motor al mi ovo tvoje cudo zagolicalo mastu...::)

Srecna prodaja, u svakom slucaju, mozda i dodjem po njega za kesh, videcemo.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, abarth_maniac said:

Jes, i onda kad ga odvrnes da ide isto kao na bemzin, dobijes da ga trosi i da ti je usteda relativno mala i treba da predjes 200.000 da ga isplatis. 

Moram te ispraviti kolega, nije tacno. Radio je isto, twingo 2 je u pitanju, trosio je 8.5l gasa a ja sam ga vozio redovno. Sad vozim pandu isto na gas, isto ga vozim redovno i trosi 8l. A znam da ga poteram do panja fino, i ovaj i prethodni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ajd kad smo vec otisli u drugu temu. 

Ovo je moja matematika kad je neko ovde pomenuo gas i ubacivanje, tad sam se raspitivao. 

 

Mog divljanja trosi 20l/100km benzina= 2700din

Gasa nek trosi 25l/100km= 1800din

 

Usteda na 100km 900din

Ugradnja i sve komplet ugrubo 58.500din/900/100km=65 puta

 

65x100km=6500km

 

Znaci plincuga bi se isplatila 6500km,posle malog servisa. 

Da dodam samo, znam da mora trositi i benzin za paljenje dok ne postigne radnu temp, ali ovaj auto dize na radnu temperaturu npr. kad je napolju 3c,od prvog paljenja treba mu od prilike celih 5minuta u mestu. Tako da je taj faktor zanemariv, jer se vrti kao motor sportski + sve novo i hladnjaci i vodena pumpa.... 

Za ovakvu potrosnju se ugradnja jako brzo isplati. Za aute koji trose mnooogo manje, period isplativosti ugradnje se pomera za 250%,oko 15-20.000km

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Kupiti i voziti ovakvu "papričicu" a držati bord na prosečnoj potrošnji i stalno bacati sablažnjiv pogled... :jok: Ovakav auto se vozi pod geslom da "merak nema cenu" tako da cela priča o ugradnji TNG mi se čini kao promašena tema kada su u pitanju vozila ovakvog tipa. Ne kažem da se ne može "češati jezik", ali je pomalo jeres. Kada dođe pravi kupac dogovorićete se za pet minuta... 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pošto je tema skrenula u zanimljivom pravcu,da i ja kažem neku za TNG. Ovo mi je prvi auto na TNG. Generalno,koliko sam ja primetio ide isto i na plin i na benzin. Na temperaturi oko 0-3-5 C u mestu za tačno 5minuta prebaci na TNG. Ako odmah krenem,ne vozim više od 2 km dok ne prebaci na TNG. Kad je 10C napolju prebaci za 3 minuta ili manje od kilometar. Sipao sam 1000 konti benzina i ima još,mislim da sam točio pre 15-20 dana sigurno. Potrošnja plina je 24.12l na 219.2 km. To je 11L na 100km,čista gradska vožnja,na posao putujem 4-5km u pravcu. U pitanju je 500L 1.4t jet 120 konja. Realno,lepa je ušteda ako se godišnje pređe 15-20 000km. Za servise ću videdi kako to ide. Ja samo znam da psihički ne bi podneo potrošnju od 20l benzina na 100km,ili bi trebao da imam para na bacanje pa da me boli baš dal dnevno trošim 300 ili 350€.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam oba auta koja sam imao na plin otplatio na razlici u cijeni goriva. razlike u voznji ama bas nikakve, pricam o atmosvercima. Cak sta vise kada je hladno cini mi se da bolje povlaci na plin. Imate zimsko i ljetnje stelovanje plina koje meni moj serviser i ne naplacuje, par minuta na kompu.
Surak mi imao Fabiju na CNG, Nis-BG 1000 din, pa se sracunajte dal se isplati onome ko putuje .
Mana su boce, koje su bile oko 80kg teske.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2027 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja sam uvek voleo i vozio neke pomalo egzotične automobile i uglavnom su svi bili na plin, nemam problem ni najmanji što se toga tice, ne vidim zašto bi se stavljanje uređaja na ovaj auto moglo tumačiti kao skrnavljenje? Voziš benzinca i dalje a ne dizela, uštedu gledaš na globalnom nivou a ne samo kroz taj auto, pa svi mi uglavnom imamo i auto i motor, eto neka se ta razlika u novcu od goriva ubaci u motor i extra :jee1: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Zahutalo se, hahahaha, gas vs benz, napeto.... 

 

Vozio sam davno e39 528i sa stag 300 uredjajem(tako ga kupio), isto sve, nista losije nije isao. Vozio i na gas i na benz.

Ako ga ne prodam ubacicu gas. 

 

Od kad je kod mene presao sam 800km i potrosio oko 150l  benzina. 

 

Generalno, to mi je gust, zadovoljstvo i mogu da isfinansiram, ali ne nebih da bacam pare dzabe, nisam bas toliko bogat ako mogu da ustedim sto da ne. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja