Jump to content

Moto Zajednica

Yanco

Yamaha Virago 535 - Budjenje usnule lepotice

Recommended Posts

• Slow rider, 390 postova
  • Motocikl: Honda NC750X 2020

Nakon što sam prodao Kawasaki GPz 750 koji sam prošle zime preradjivao, prilično sam bio siguran da ću ovu zimu provesti bez ikakvog posla u radionici, jer sam sebe želeo malo da poštedim svih (slatkih) muka koje sam imao sa predhodnom preradom. Ali, svaki put kad listanjem slika na instagramu i drugim mrežama iskoči slika nekog Cafe Racera, Scramblera ili sličnih tipova motora, srca zaigra i javi se neverovatna želja da se pravi nešto novo. U početku je to bila pretraga za neki manji motor od 125-250ccm, da od njega pravim Scramblera ili Brat Style motor. Čak sam išao da Kruševca za neku Hondu CM125 na kojoj je bila početa prerada, ali kupovina nije obavljena jer mi se nije dopalo stanje motora za novac koji je tražen. U oglasima na forumu se niko nije oglasio da ponudi bilo šta zanimljivo, tako da je pretraga bila malo usporena.

Onda mi pre nekoliko dana drug kaže da njegov brat ima Yamahu Vitago 535 koju je kupio pre 10 godina, i koju je jako malo vozio, tako da je više vremena provela u garaži nego na drumu. Nikad nisam razmišljao o Viragu ili nekim drugim čoperima, ali onda malo pogledah kakve sve prerade mogu biti od njega... pa i nije loše, biće to lepo :) Otišli, otkrili, dunuli prašinu, isterali iz garaže, i Virago zasija (zaprašinjavi) u svom punom hromu.

20200926-175952.jpg

20200926-180005.jpg

Nije top stanje, izgleda umorno od samoće, ali je kompletna cela (sem par ukrasnih delova koji fale), malo prešla, regularna sa papirima, i ispravna. Nisam je čak ni malo platio, s obzirom da nije ni bila oglašena za prodaju. Ali bila je bez društva, sedela sama u garaži, čekala... sad je tu, kod mene, budi se iz sna, da opet zasija punim hromiranim sjajem. Već je našla svoje mesto

20201016-211439.jpg

20201016-211451.jpg

Planovi su sledeći: pošto sam prevod već završio, registracija će biti na proleće. Do tad će se pregledati cela, zameniti sve tečnosti i filteri i ostale stvari što ulaze u full servis. Pločice na kočnicama su nove. Gume ću staviti nove. Farbaće se u metalik mat teget, verovatno, ako mi u medjuvremenu ne sine neka nova ideja. Frajlauf je nov zamenjen. Biće neki tip prerade, u glavi imam kako bi to bilo, ali još uvek ideja nije skroz razradjena. Prerada će biti minimalna. Svakako će imati sve kompletne delove da bude i u fabričkom setu. Ram neći seću (samo sissy bar će biti skinut). Sedišta se tapaciraju u tamno braon kožu. Auspuh tražim fabrički. Korman ide drugačiji. I naravno, tone i tone poliranja... :/

• Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Slow rider, 390 postova
  • Motocikl: Honda NC750X 2020

Odmah brusilica u ruke, seče se sissy bar

20201014-201030.jpg

I odmah sam ga poklonio kolegi s foruma :)

Pumpa za korivo pusta na pertlovanom spoju, sad sam u potrazi za njom. Inače, motor je upalio, radi. I to je upalio posle 3 sekunde verglanja. Potrebno je da karburatore pretresem, zamnim membrane. Auspusi su katastrofa glasni, to je jedna od stavki što moram obavezno da zamenim. Akumulator obavezno novi, to ću već sutra otići da zamenim.

Ukoliko ovo čita neko od vlasnika Viraga 535, neka se javi ako ima pumpu za gorivo na prodaju

• Svrati ponekad, 461 postova
  • Motocikl: Honda CB 500, Peugeot Vivacity 2, Automatik A35

Tema koliko hoces, nikad zanimljivija zima. Izgleda da se ovde na forumu ljudi plase “prazne” zime, kao i ja naravno. :D

Odlicna zamisao, odlican motor za tako nesto, nase je samo da sedimo i uzivamo u svemu sto radis. :takoje:

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja