Jump to content

Moto Zajednica

Motori sa automatskim menjacem?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Evo i rovca:).Tako sam i ja mucio slatke muke, sa istom visinom i malo vecom tezinom posle par godina voznje maksi skutera trazio nesto sto ce me zadovoljiti sa automatskim menjacem, da ne bih radio svaki put gimnastiku kada posle stotinjak km sidjem sa skutera, od ukocenosti, zbog visine, a i zbog saltanja, i od slicnog budzeta vidim da je NC malen, ostalo daleko probija budzet i na kraju uzeh NT 700 deauville, 30 kg tezi od NC, potrosnja sa dvoje natovaren nikada preko 4,5lit, ali posle maksi skutera neosecam razliku u tezini, i evo vec trecu sezonu navozah se sit i ne planiram menjati. Mesta za prtljag ko na maksiju zbog ugradjenih kofera i povezanosti prostora izmedju njih. Sto neko rece saltanje ko automatika, privikao sam se za nedelju dana i nikakvih problema, noge tako dobijaju prokrvljenost pa mogu po ceo dan voziti, cak i veci mi uzitak voznje sa manuelnim sad nego sa skuterom. Probao sam opet skuter ali dosadno, neznam sta cu sa nogama:), nekako mi polovican uzitak u voznji. Evo i slicke polozaja sedenja, nadam se da sam bar malo pomogao da se odlucis ili ne za prelazak koji zelis.

20180602_221415.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Kupiti skuter u rangu 500-600ccm, da je star do 6god, u budzetu 5.000 EUR, nije bas lako, pri tome izbor modela je bas mali (da odgovaraju gabaritima) - npr. Honda Integra mala, Beverly mali itd. Zato sam i razmisljao o alternativi tipa motor sa aut.menjacem, tu je izbor jos manji i svodi se realno na par Honda modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ja nemam veliko vozačko iskustvo sa velikim motorima, ali mogu ti reći da meni fali motor sa manuelnim menjačem. Ja se nekako osećam sigurnije kada išaltam u manje brzine i tako usporavam, nego sada kada sa DCT NC-om pustim gas i kočim, eventualno ponekad na tastere smanjim stepen prenosa. A uzeo sam automatik ne zato što mi je to bio uslov, nego što sam zacrtao da kupim NC, a u tom trenutku jedini primerak koji mi se svidjao je bio jedan sa automatskim menjačem. Automobil treba da bude automatik, al motor ipak treba da bude manual (iskazujem svoje utiske).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Septembar je, uskoro će početi loše vreme, a onda će i cene početi da se smanjuju, tako da ne treba da žuriš . Moj ti je savet da pod hitno nabaviš neki APN 4 ili 6 i to teraj svaki dan - kad ideš na posao, pijac, pišanje . . .  

  Na taj način ćeš se osloboditi tog straha od menjača, navežbati upotrebu istog za par meseci, a posle možeš da tražiš šta ćeš kupiti . 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

To s menjacem ti je zato sto nisi navezbao apence kad si bio mali:P,sto rece @drumskalisica nadji nesto lagano i samo vezba,ali nemoj da se predajes,jedan moj kum je imao toliku averziju prema menjacu da je batalio i motore,drugi kum je zakleti skuteras(i na forumu je-al mu zena prodala motor:P) i on je uspeo nekako da prebrodi automatika(doduse ja mu doterao kle-a do garaze iz bg i dam mu da utera i on padne u mestu) i sad ganja isto kao i @Niko nekog devila,tako da samo vezba i nemoj da odmah cim nesto zeznes u menjanju da imas negativan stav,nego ponovo i  opet i sve ce doci na svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Kad sam rekao za Beverli 500 da je mali, mozda se nisam najbolje izrazio - vise sam imao na umu da nije pogodan za neka malo duza putovanja zbog sedista

Motor ne bih uzimao stariji od 5-6god, sadasnji skuter je 2009god i zelim da to podmladim. Auto sam promenio sa 2007 na 2013, necu sad valjda motor sa 2009 na starije. Ne sumnjam da ima ocuvanih dobrih primeraka starijeg godista ali bih ipak pokusao da to bude nesto 2013+.

Kao klinjo sam terao automatik tomos, mozda sam zato u raskoraku sa manuelnim menjacem. Znam da kad sam probao APN6 koji je vozio brat, tako sam se skrsio u neko granje da sam omrzao apence dozivotno.

Najbolji osecaj do sada sam imao kad sam seo na BMW C650GT definitivno. Recimo kad sam probao Integru osecao sam se kao da mi je neko svezao noge, nema sanse da bih ono vozio na put od par stotina km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja