Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, popovich je napisao:

Znači ako imaš preko 60 i imaš bicikl, imaš izgovor za svakakve opasne idiotarije i možeš da radiš šta hoćeš po ulicama? Da izlećeš ispred vozila ne gledajući, da voziš po ivici trotoara dok ne padneš pod točkove autobusa?

Ovaj matori je bio u sasvim "ispravnom" fizičkom stanju: bez katetera, pelena, kolica, štapa ili sličnih indikatora onemoćalosti, a da je psihički nestabilan ili nesposoban bio bi pod nadzorom ili rodbine ili države.

 

Dakle, najobičnija i najgluplja neopreznost i mentalna učmalost koju čak ni mala djeca ne ispoljavaju. On je "stariji čo'ek" pa jelte teško mu pod stare dane da gleda kad prelazi ulicu, nego samo udri po sistemu APP (ako prođe prođe)? Pozne godine nisu opravdanje za nekorišćenje mozga i očiju. Nemoj to lično shvatiti, ali ovo najozbiljnije mislim. Nemoj da opravdavaš takvo ponašanje starijih građana, nisu oni ni sveci ni bogovi izuzeti od suda i pravde.

 

Ključna riječ je tu - samosvijest i samorefleksija (rijetko prisutne osobine u današnjem društvu opterećenom egoizmom i samovoljom, odn. bahatošću). E to je za mene bahatost - "neću da gledam za inat, ja sam svojim godinama zaslužio da drugi driftuju oko mene". A radio sam i posao u kom sam imao svakodnevne kontakte sa svim mogućim starosnim grupama i oni koji su najbezobrazniji i najbahatiji su u velikoj većini - STARIJI LJUDI (i to fizički sposobni).

 

Onog trenutka kad budem svjestan da nisam sposoban da sigurno vozim motor ili bicikl - prestaću. Onog trenutka kad budem svjestan da nisam sposoban da sigurno pretrčim cestu - prestaću. Onog momenta kad budem svjestan da nisam sposoban da sigurno uradim BILO ŠTA mimo normi i propisa ili bez nečije pomoći - radiću ono što mogu i držaću se obilježenih pješačkih prelaza i staza.

Kolega, tokom tvog razmišljanja i tumačenaj prava ispuštaš iz vida samo jednu s"sitnicu":

Pešak, biciklista, ... ne koristi mehaničko sredstvo koje svojom težinom ili brzinom može bitno da ugrozi tuđu sigurnost i shodno tome zakonodavac nije smatrao za potrebnim da takvog učesnika u saobraćaju obaveže da ima uverenje o zdravlju (psihičkom i fizičkom), niti ga je obavezao da mora da prođe neku obuku da bi se kretao u saobraćaju (tamo gde je to dozvoljeno), niti je propisao obavezu da takav mora da polaže nekakav ispit i da poseduje nekakvu dozvolu. Ukoliko takav učesnik u saobraćaju nešto pogreši uglavnom može da ugrozi samo sebe, a ukoliko ugrozi i drugog snosi sankcije predviđene zakonom.

Sa druge strane učesnik u saobraćaju koji koristi sredstvo (auto, kamion, motor, radnu mašinu, ...), kojim može ozbiljno da ugrozi sigurnost (kako svoju tako i tuđu), mora da poseduje zdravstveno uverenje da je sposoban da učestvuje u saobraćaju, mora da završi određenu obuku, da položi ispit i da stekne dozvolu određene kategorije.

Iz tog razloga ne možeš nikako da izjednačavaš ove kategorije učesnika u saobraćaju niti da zahtevaš da se ponašaju kako ti očekuješ, jer si ti obučen i osposobljen da učestvuješ u saobraćaju a oni nisu.

Shodno tome tvoja obuka obuhvata i to da možeš (moraš) da predvidiš određenu situaciju (i kada je u pitanju tuđa greška) i da ispravno reaguješ na nju (kao što si ti i učinio u konkretnom primeru).

Prema tome nema mesta tolikoj nervozi i pljuvačini, jer u ovom primeru i nije u pitanju bahatost nego neopreznost i neznanje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
32 minutes ago, zika56 said:

Kolega, tokom tvog razmišljanja i tumačenaj prava ispuštaš iz vida samo jednu s"sitnicu":

Pešak, biciklista, ... ne koristi mehaničko sredstvo koje svojom težinom ili brzinom može bitno da ugrozi tuđu sigurnost i shodno tome zakonodavac nije smatrao za potrebnim da takvog učesnika u saobraćaju obaveže da ima uverenje o zdravlju (psihičkom i fizičkom), niti ga je obavezao da mora da prođe neku obuku da bi se kretao u saobraćaju (tamo gde je to dozvoljeno), niti je propisao obavezu da takav mora da polaže nekakav ispit i da poseduje nekakvu dozvolu. Ukoliko takav učesnik u saobraćaju nešto pogreši uglavnom može da ugrozi samo sebe, a ukoliko ugrozi i drugog snosi sankcije predviđene zakonom.

Sa druge strane učesnik u saobraćaju koji koristi sredstvo (auto, kamion, motor, radnu mašinu, ...), kojim može ozbiljno da ugrozi sigurnost (kako svoju tako i tuđu), mora da poseduje zdravstveno uverenje da je sposoban da učestvuje u saobraćaju, mora da završi određenu obuku, da položi ispit i da stekne dozvolu određene kategorije.

Iz tog razloga ne možeš nikako da izjednačavaš ove kategorije učesnika u saobraćaju niti da zahtevaš da se ponašaju kako ti očekuješ, jer si ti obučen i osposobljen da učestvuješ u saobraćaju a oni nisu.

Shodno tome tvoja obuka obuhvata i to da možeš (moraš) da predvidiš određenu situaciju (i kada je u pitanju tuđa greška) i da ispravno reaguješ na nju (kao što si ti i učinio u konkretnom primeru).

Prema tome nema mesta tolikoj nervozi i pljuvačini, jer u ovom primeru i nije u pitanju bahatost nego neopreznost i neznanje. 

Pa slažem se što se tiče "ubojitosti" mene i njega (ne znam zašto smatraš da sam ispustio tu očiglednu "sitnicu" samo zato što je nisam pomenuo), ali to ne opravdava njegovo ponašanje u saobraćaju jer je i on učesnik u istom i isto tako ima zakonsku obavezu da mene ne ugrozi bez obzira što ne mora da ima dozvolu da vozi bicikl (ja udarim njega, padnem, motor padne preko mene, polomi mi nogu, odvuče me na trotoar i slomi mi vrat). Ili psihološku traumu ako on pogine a ja ni kriv ni dužan naje*em zbog njegove bahatosti. Njegov život nije vrijedniji od mog, bez obzira kojim prevoznim sredstvom on upravlja.

 

A imajući u vidu prvu rečenicu ovog komentara ja sam poštovao sve propise i obaveze koji važe za mene kao "opasnijeg": vozio u zakonom tolerisanom ograničenju (50+10), nisam bio u alkoholisanom ili drogiranom stanju, imao sam ispravnu signalizaciju i svjetlosnu (uključena) i zvučnu (upotrebljena), imao sam i dozvolu i saobraćajnu (dakle ispravno vozilo) i na samom kraju punu opremu (full face kaciga, moto jakna, moto čizme, moto rukavice). Bio bih potpuno nevin u tom slučaju, a bilo je i okolnih svedoka. Ali džaba to sve kad se povrijedim (ili gore) i čitavo sranje nastane oko toga - što sa policijom što sa osiguranjem.

 

A taj matori, kad je izašao na ulicu, postao je učesnik u saobraćaju i uopšte mi nije bitno da li će i koje propise poštovati, bitno mi je da svojim postupcima ne ugrozi druge (a naravno ni mene). Ako smatra da ima pravo da radi šta hoće na ulici kad sjedne na bicikl, onda je bahat i tačka. To je suština i mog prethodnog i ovog komentara. Jel ovo tema o bahatim učesnicima u saobraćaju ili nije?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne postoji zakonsko tolerisano ogranicenje, ne zavaravajte se.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Pa čak i da nema, vozio sam oko 56. A pošto moj brzinometar laže za oko 4 na sat (može se utvrditi), to bi bilo oko 52. Volio bih vidjeti vještaka koji bi uspio dokazati da sam vozio 2 preko ograničenja i koliko je to uticalo da se spriječi nesreća u kojoj budala izleti na cestu bez gledanja na biciklu bez kacige, bez svjetala (ako ćemo već da cjepidlačimo), vozeći suprotnom trakom (!), oduzimajući mi pravo prvenstva i pritom presjecajući glavnu cestu na mjestu koje nije predviđeno za prelazak biciklista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne vezano za tvoj slucaj, napomenuo sam kako bi svi znali da se ne zavaravaju.

Nema sta da se vjestaci, koliko te snimio radar toliko je, pa da je i jedan preko dozvoljenog.

Policija mozda tolerise po nalogu njihovog pretpostavljenog ili na svoju ruku jer ih mrzi da se raspravljaju.

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

ja to ovako gledam.

 

Ja platim vozilo, benzin, tehnicki pregled, registraciju (servisi, popravke i ostalo da bi vozilo bilo ispravno) da bih se vozio po ulici i pri tom stajem na creveno, stajem na pesacki, dajem migavac kada skrecem, kada kocim stop svetla to signaliziraju...

 

Ja sam regularni ucesnik u saobracaju. Pesaci i biciklisti (oni koji nemaju signalizaciju, kacigu, fluo prsluk) nemaju sta da rade na toj istoj ulici, za njih je trotoar i biciklisticka staza. Ako biciklista ima navedenu opremu, onda moze na ulicu, mislim da je tako i po zakonu.

 

Dosta biciklista prolazi na crveno kao dobar dan, skrece bez da ikoga obavesti o skretanju, naglo ukoci kada god to pozeli. Pitam se da li bi to radili da imaju tablice na biciklama pa da moze da se zabelezi kad napravi prekrsaj.

 

Mene da tako isece biciklista, kao sto je kolegu @popovich ja bih ga sa tom istom biciklom izlupao preko ledja (ako je stariji covek onda bih mu samo razlupao bicikl) mozda se od toga opameti.

 

Vidim neko kaze mozda je stariji, senilan, ovo-ono... pa sta ce onda na ulici, ugrozava zivote i sebe i drugih? zamisli mladic neki sa devojkom na skuteru, idu 50 na sat, i zakucaju se u tu budalu, i neko strada... jbg, skuter, mali tocak, nestabilno... nemoj da se zajebavamo

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

@Markone88

Upravo tako, potpisujem komentar.

Postoji nekoliko vrsta učesnika u saobraćaju: vozači motornih vozila, vozači vozila na motorni pogon, vozači šinskih vozila, biciklisti i pješaci (ako sam neke propustio nije bitno, poenta je tu). I SVI imaju zakonsku i moralnu obavezu da ne ugroze druge učesnike u saobraćaju. Nema tu "ovaj bahat, ovaj malo neoprezan". Nema izgovora ni za koga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
1 hour ago, Bigor said:

Ne vezano za tvoj slucaj, napomenuo sam kako bi svi znali da se ne zavaravaju.

Nema sta da se vjestaci, koliko te snimio radar toliko je, pa da je i jedan preko dozvoljenog.

Policija mozda tolerise po nalogu njihovog pretpostavljenog ili na svoju ruku jer ih mrzi da se raspravljaju.

Tu nije bilo radara, ne znam po čemu si zaključio da jeste. Nasumična situacija na ulici bez prisustva policije. U slučaju nesreće, mora se izvršiti vještačenje (osim ako u Srbiji ne koriste vremeplov da se vrate u prošlost i postave radar). Svjedoci mogu reći kako se nesreća desila, ne mogu reći kojom sam se brzinom kretao. Mogu i posvjedočiti da sam jurio ili išao normalno (što ja jesam), a ostalo je na policiji i sudu ako smatraju da ima potrebe za vještačenjem.

A kad je radar u pitanju, u Bosni postoji zakonski propisana tolerancija i za radar i za tronošce i za kamere - 10 preko. Nikakvo zavaravanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, popovich je napisao:

Pa slažem se što se tiče "ubojitosti" mene i njega (ne znam zašto smatraš da sam ispustio tu očiglednu "sitnicu" samo zato što je nisam pomenuo), ali to ne opravdava njegovo ponašanje u saobraćaju jer je i on učesnik u istom i isto tako ima zakonsku obavezu da mene ne ugrozi bez obzira što ne mora da ima dozvolu da vozi bicikl (ja udarim njega, padnem, motor padne preko mene, polomi mi nogu, odvuče me na trotoar i slomi mi vrat). Ili psihološku traumu ako on pogine a ja ni kriv ni dužan naje*em zbog njegove bahatosti. Njegov život nije vrijedniji od mog, bez obzira kojim prevoznim sredstvom on upravlja.

 

A imajući u vidu prvu rečenicu ovog komentara ja sam poštovao sve propise i obaveze koji važe za mene kao "opasnijeg": vozio u zakonom tolerisanom ograničenju (50+10), nisam bio u alkoholisanom ili drogiranom stanju, imao sam ispravnu signalizaciju i svjetlosnu (uključena) i zvučnu (upotrebljena), imao sam i dozvolu i saobraćajnu (dakle ispravno vozilo) i na samom kraju punu opremu (full face kaciga, moto jakna, moto čizme, moto rukavice). Bio bih potpuno nevin u tom slučaju, a bilo je i okolnih svedoka. Ali džaba to sve kad se povrijedim (ili gore) i čitavo sranje nastane oko toga - što sa policijom što sa osiguranjem.

 

A taj matori, kad je izašao na ulicu, postao je učesnik u saobraćaju i uopšte mi nije bitno da li će i koje propise poštovati, bitno mi je da svojim postupcima ne ugrozi druge (a naravno ni mene). Ako smatra da ima pravo da radi šta hoće na ulici kad sjedne na bicikl, onda je bahat i tačka. To je suština i mog prethodnog i ovog komentara. Jel ovo tema o bahatim učesnicima u saobraćaju ili nije?

Ma u pravu si, takve treba po kratkom postupku.:rat3:

 

SLOZNA BRACA - Oni ce meni duga svijetla u uši

 

:lol:

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo ti jedno pitanje za razmišljanje... @popovich

 

Sledeća situacija:

Ti voziš motor putem sa prvenstvom prolaza, u granicama dozvoljene brzine. Nailaziš na uključenje sporednog puta sa desne strane, ti imaš prednost. Na sporednom putu se kreće motociklista, takođe propisanom brzinom, nailazi na znak ukrštanje sa putem sa prvenstvom prolaza. Motociklista na sporednom putu usporava, gleda levo i desno, od drvoreda (živice pored puta, parkirani automobil - kamion... biraj bilo šta) te ne vidi da ti nailaziš sa njegove leve strane. On nastavlja svoje kretanje i tek kada je naišao na put sa prvenstvom prolaza i faktički presekao tvoju putanju kretanja, shvata da se zeznuo u proceni da može bezbedno da se uključi na put sa prvenstvom prolaza. Ni ti, ni on, ne uspevate da ukočite na vreme i ti udaraš u njega... Od siline udarca pri tvojoj brzini od oko 50 km na čas mislim da o posledicama po obojicu ne moram da trošim slova...

 

Da li i dalje opravdavaš tumačenje saobraćajnih propisa kao ˝osnove˝ ili treba da ih se pridržavaš bez licemerja, jer to si ti upravo ispoljio predstavljajući ovaj slučaj sa biciklistom...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Biciklista, ukoliko nema biciklisticke staze duzan je da se krece ulicom, a ne trotoarom, i ima zagarantovan jedan metar od ivicnjaka, tako je po zakonu bar bilo.

Mada kada vec moraju da se krecu ulicom, trebali bi da imaju signalizaciju ili da je koriste rukama, to ne pamtim kad sam poslednji put video, osim onih old skul matoraca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
24 minutes ago, filipfg said:

Biciklista, ukoliko nema biciklisticke staze duzan je da se krece ulicom, a ne trotoarom, i ima zagarantovan jedan metar od ivicnjaka, tako je po zakonu bar bilo.

Mada kada vec moraju da se krecu ulicom, trebali bi da imaju signalizaciju ili da je koriste rukama, to ne pamtim kad sam poslednji put video, osim onih old skul matoraca.

moraju da imaju i slem i fluo prsluk, raspitao sam se kad sam hteo da vozim ja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, popovich je napisao:

Onog trenutka kad budem svjestan da nisam sposoban da sigurno vozim motor ili bicikl - prestaću. Onog trenutka kad budem svjestan da nisam sposoban da sigurno pretrčim cestu - prestaću. 

Neces,kolega,neces.I sa 100 godina(ako dozivis) mislices da mozes sve kao i mladic od 20.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
moraju da imaju i slem i fluo prsluk, raspitao sam se kad sam hteo da vozim ja.

Do prije godinu, dvije nije moralo, mozda se u nazad tog nekog vremena prominenio zakon.

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, Bigor said:

Do prije godinu, dvije nije moralo, mozda se u nasad tog nekog vremena prominenio zakon.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

jeste, od kad su poceli ovi sa trotinetima, biciklima i ostalim spravama da zuje po gradu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder

Nekim starijim ljudima biciklo je glavno prevozno sredstvo jer nemaju novca za nista drugo  

Nisu svi rekreativci i sportisti , Njih treba zaštiti a ne napadati jer ne nose svjetleci prsluk bar tako mislim da je ispravno

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

@ThePainkiller

Kolega, s tobom očigledno ne može normalno da se diskutuje jer ti brkaš babe i žabe u potpunosti. Kad neko napravi grešku poštujući sva pravila (kao u tvom primjeru), za njega se može reći da je pogriješio. Dakle, nikakvih dodirnih tačaka sa mojim slučajem. A kad neko krši nekoliko pravila, a pritom ne koristi mozak i ne vodi računa o sigurnosti drugih, onda je apsolutno bahat i zaboli me dupe šta vozi - motocikl, skuter, trotinet, skejtbord ili rolere!

 

Dakle ti uopšte ni ne pokušavaš da shvatiš o čemu ja govorim (možda ne podnosiš ijekavicu ili ljude iz Bosne pa ne čitaš šta pišem) i dalje s tobom nemam šta da razglabam dok ne savladaš osnovne zakone logike. I prvo nauči šta znači riječ "licemjer" (tj. pogledaj u ogledalo) prije nego što je upotrijebiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, popovich je napisao:

Znači ako imaš preko 60 i imaš bicikl, imaš izgovor za svakakve opasne idiotarije i možeš da radiš šta hoćeš po ulicama? Da izlećeš ispred vozila ne gledajući, da voziš po ivici trotoara dok ne padneš pod točkove autobusa?

 

Ovaj matori je bio u sasvim "ispravnom" fizičkom stanju: bez katetera, pelena, kolica, štapa ili sličnih indikatora onemoćalosti, a da je psihički nestabilan ili nesposoban bio bi pod nadzorom ili rodbine ili države.

Dakle, najobičnija i najgluplja neopreznost i mentalna učmalost koju čak ni mala djeca ne ispoljavaju. On je "stariji čo'ek" pa jelte teško mu pod stare dane da gleda kad prelazi ulicu, nego samo udri po sistemu APP (ako prođe prođe)? Pozne godine nisu opravdanje za nekorišćenje mozga i očiju. Nemoj to lično shvatiti, ali ovo najozbiljnije mislim. Nemoj da opravdavaš takvo ponašanje starijih građana, nisu oni ni sveci ni bogovi izuzeti od suda i pravde.

Prvo boldovano

Naravno da ne, naravno da nema opravdanja za tako nesto, sreca je sto si dobro odreagovao te izbegao situaciju. Da je doslo do nemilog dogadjaja, stariji covek koji ti izlete treba da odgovara za svoje postupke

Postupci kod Starijih mogu biti opravdani a ima i kad nisu, ima dana kad su izgubljeni u prostoru kao i vremenu, pojma nemaju sta pricaju, govore il rade. To je ono na sta ukazujem a ne kao sto ti mislis da ih opravdavam.

 

Drugo boldovano

Republika Srpska, mesto Balatun (supruga mi je Bosanka), ravnicarski kraj, svako po biciklo, dva, tri u avliji ima.

 

na slici je Djed tako su ga svi zvali, Veselin inace, drzi mog starijeg sina

DSC-0587.jpg

 

Djed mnogo voli bajkere

998744-10151518801444531-21872973-n.jpg

 

iste je ugostio u svom skromnom dvoristu 2013 godine

580429-10151518801864531-1642583636-n.jp

 

dobra druzba bese, dosta smeha

1591-10200668259162867-1762695769-n.jpg

 

kafa, sok, supruga neke kolace spremila, Djed oladio lubenice iz baste

svratili na kratko pre Stanisica

1001783-10151518803489531-429198770-n.jp

 

Neko bi rekao, wauu super, lepo, kul..... to bas i nije tako, Djed polako postaje dementan.

Dementacija ne dolazi odjednom, polako kaska, sitne korake pravi i tu je pocetak kraja zdravog razuma.

Djed je lani preziveo Rat al ne i njegov rodjeni brat, odveden je i streljan. Djed Veselin je najstariji bio od njih cetvoro brace, zastitnicku ulogu je uvek imao prema njima. Tezak udarac prima, sa jos tezim mislima nastavlja zivot.

 

Te misli su proradile kad je pocela da ga hvata dementacija. Sve ok, samo jedan dan sedne na trosno biciklo i ode da trazi Brata. 

Izadje na glavnu dzadu, vitla preko sela ka Bijeljini, izgubljen totalno, sreca da nije stradao na putu, mogao je neko da ga bezveze nosi na dusi. U ocima posmatraca sigurno je dobio raznorazne epitete, u glavnom pogrdne.

Odlazili po njega, vracali kuci, prespava pa sutradan nema pojma sta je radio i tako u krug.

 

Postujem Starije, upravu su i kad nisu upravu, ne mogu suditi jer ne znam dal je Djed u pozadini. Ako mogu pomognem, ako nema pomoci sklonim se.

Lose postupke ne opravdavam ali ih razumem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Pa deda Veselin je kul, nema priče. Ali onog momenta kad počne da "popušta", njegova porodica i prijatelji treba da ga "uhvate" jer dođe vrijeme kad on postaje njihova odgovornost. Ako to ne učine, onda je njihova krivica ako izazove neku tragediju po sebe ili druge. Zato sam te zamolio da ne shvatiš ono što sam rekao lično, nisam ni ja bezdušan i nije mi namjera nikoga da uvrijedim ili ne razumijem. Dakle, samo još jednom da ponovim: ako nije više psihički sposoban da vozi bicikl, isti mu je potrebno uskratiti i trebalo bi da bude pod nadzorom porodice i prijatelja.

 

O ljudima sa smanjenim psihičkim sposobnostima treba voditi računa i ne dozvoliti im da upravljaju bilo vozilima bilo biciklima ako postoji realna opasnost da tako nastradaju ili izazovu stradanje drugih. Mislim da bi to trebalo se to podrazumijeva, zar ne? U suprotnom ne mogu da krivim tu osobu, već njene staratelje. Sve ostalo što si napisao za dedu Veselina je jako tužna priča i nadam se da će o njemu neko da vodi dobru brigu, zaslužio je.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - popovich Nije to baš sve tako kako ti govoriš i misliš. Videćeš kako je to kad tvoji roditelji dođu u neke takve godine. Moja pokojna majka, kad je došla u te neke godine ( preko 80 ) i dalje je išla u radnju u kupovinu, u pekaru po hleb i slično. Koliko god da sam ja išao da sve nabavljam, ona je htela da to uradi sama ( kao ona će to bolje da izabere i slično ).  Sa ovog istog mesta gde sad sedim ( računar mi je pored prozora ) sam je gledao nebrojeno puta kako stoji na razdelnom ostruvu između traka na bulevaru i čeka da ga pređe, a 100 metara dalje je semafor i pešački prelaz, ali je njoj bilo daleko da ide do njega. Pričao sam o tome sa njenim lekarom, on me uputi na psihijatra, ovaj joj prepisao neke lekove ( koji možda pomognu, možda ne pomognu - nisu pomogli ), išao u socijalne službe, ali jedino rešenje je bilo da je neko uz nju non stop.  Kada je pre osam godina pala i slomila nogu, maltene sam bio srećan zbog nje jer nije mogla više da izlazi napolje.

  Iz tvog ugla gledanja - ti si u pravu, ali kad ti budeš možda imao takav problem u životu, videćeš da nije sve baš tako jednostavno kako sada misliš . 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Shvatam da nije (ne znam koliko puta treba to da ponovim a da mi se opet neko ne obrati kao da sam dijete), kao što rekoh nisam bezdušan a nisam se ni juče rodio. I mojoj babi sa očeve strane je bila potrebna stalna njega pa je žena bila plaćena da o njoj vodi brigu i bude uz nju, a troškovi su raspodijeljeni između oca i strica (pošto je tetka imala Parkinsonovu bolest pa je i njoj bio potreban neko da je pazi).

 

To je riješeno tako, ostaviti je da se muči sama bi bilo neljudski i krivica za bilo kakve nesrećne slučajeve bi apsolutno pala na mog oca i strica.

I mojim roditeljima ako bude potrebna takva vrsta njege, moj brat i ja ćemo se pobrinuti da im bude obezbijeđena. Inače, kakvi bismo mi sinovi bili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja