Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki z750 zveckanje

Recommended Posts

• Drug Clan!, 2179 postova
  • Motocikl: <<<z750s>>>

Za cetvrti cilindar  (do lancanika bregaste) mora da je pod pravim uglom podigne kako bi prisao soljama... A ako vec lanac skida (znaci da je spaner vec skinut) zasto da je pridize kada je moze skloniti :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• са вером у Бога слобода или смрт, 3271 postova
Pre sat vremena, slave74 je napisao:

Mozda je nije skinuo, samo je malo podigao bregastu   :zvizduk:

Ја богати 'оће то...

Зато бих и волио да видим слике...шта ћу кад сам радознао:D

• Drug član, 1102 postova
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Au suncetijebem koja je to nauka... Evo svih slika sa servisa, bez preskakanja.

IMG-4564.jpg

IMG-4565.jpg

IMG-4566.jpg

IMG-4567.jpg

IMG-4568.jpg

IMG-4569.jpg

IMG-4570.jpg

IMG-4573.jpg

IMG-4574.jpg

IMG-4575.jpg

IMG-4578.jpg

IMG-4579.jpg

IMG-4580.jpg

IMG-4581.jpg

IMG-4582.jpg

IMG-4583.jpg

IMG-4585.jpg

IMG-4586.jpg

IMG-4590.jpg

IMG_4594.jpg

IMG-4595.jpg

IMG-4596.jpg

IMG-4597.jpg

IMG-4598.jpg

IMG-4599.jpg

IMG-4600.jpg

Kao što može da se vidi, skinute su ove konzole kako N.F.S. reče, ali znam da bregaste nisu skidane. Branko bio u pravu, očigledno postoji fora da se uradi sve, a da se bregaste ne skidaju.

• Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 2934 postova
  • Motocikl: GSF 650 SA L0
Pre 11 sati, štampar je napisao:

Ја богати 'оће то...

Зато бих и волио да видим слике...шта ћу кад сам радознао:D

Dzaba i slike kad zazori nisu dobri na usisnim ventilima treceg i jedanog-desnog cetvrtog cilindara, a sve to do lanca i lancanika bregastih. :neznam:

pre 21 minuta, mradomir je napisao:

Nisu konzole već ležaji - ležišta bregaste.

Tom logikom i glava motora je lezaj bregaste... "konzole" je termin koji se u mom podrucju koristi, vrv nije ispravan ali se ustalilo.

Elem, fazni lanac je vidim naspanovan, bregovi u dve pozicije za merenje ali mi i dalje nije jasno kako je uspeo.

Da pridigne ovako kako jeste moze izvuci plocice od prvog cilindra verovatno, a ako je samo kontrolisao zasto je odvijao konzole?

Je li majstor sa slike clan foruma?

P.S. Svidja mi se i radionica i motor :)

• Podržavam 1

Pre 1 sat, castor je napisao:

Au suncetijebem koja je to nauka... Evo svih slika sa servisa, bez preskakanja.

Kao što može da se vidi, skinute su ove konzole kako N.F.S. reče, ali znam da bregaste nisu skidane. Branko bio u pravu, očigledno postoji fora da se uradi sve, a da se bregaste ne skidaju.

Tebi svaka cast kad imas toliko povjerenje u majstore i mislis da znas sta rade. :care:

• Podržavam 1

@N.F.S.

Majstor sa slike nije član foruma. U pitanju je Pavelić Dario, ovlašćeni servis za Kawasaki u Karlovcu, Hrvatska. Radionica je za primjer i respekt u svakom pogledu.

Pregledani/premjereni su svi ventili i zamijenjeno 10 ili 12 pločica na istima. Gore ima slika sa papirom i kutijom sa pločicama za ventile, na kojima su zapisane zatečen mjere (čini mi se). Kako je uspio - ne znam i nemam pojma, ali znam da bregaste nisu napuštale svoje mjesto.

@Branko

Ne radi se o povjerenju, da sam išao na povjerenje, odvezao bih motor u NS ili ČA i ostavio ga na dva dana "na povjerenje" (i njihovo insistiranje da ne mogu da budem pored motora) i da im "povjerujem" da su uradili sve što su rekli i naplatili. S obzirom da sam po tom pitanju vrlo nepovjerljiv, tražio sam ovlašćeni servis u kome mogu da budem za sve pored motora, pa ako treba i cijeli dan, pa ako treba i da doplatim. Servis sam našao u Karlovcu i tamo sam em bio cijeli dan pored motora, em dobio odgovore na sva moguća i nemoguća pitanja, razgovarao i družio se sa majstorom cijeli dan i stekao povjerenje, da slijedeći put kad/ako budem išao tamo na servis, mogu opušteno da ostavim motor i odem da lutam Karlovcem ili drugim motorom odem do Rijeke i provedem dan dok Dario završi šta treba.

A Dario je toliko normalan lik da je em polako i sa strpljenjem radio (odvojio je za mog Zwekana i mene cijeli dan), normalno razgovarao samnom, pizdio što ovlašćeni servis u kome sam uzeo motor nije na motoru ništa ni pogledao od prvog do zadnjeg dana garancije, a ni kasnije (a postoje definisane procedure šta sve treba da se pregleda i odradi na nultom i prvom servisu), zezao se i objašnjavao mi sve što me interesovalo.

• Drug član, 3922 postova
  • Motocikl: TDM

Mada razumem te. Ja već mesecima mislim kome da oteram TDM na servis. Da me neko pita gde da otera motor, ja ne bih smeo nikoga da pomenem.

• 8-bit, 1143 postova
  • Motocikl: KLX300, R1100GS
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Tom logikom i glava motora je lezaj bregaste... "konzole" je termin koji se u mom podrucju koristi, vrv nije ispravan ali se ustalilo.

Da u pravu si, nego u Autodati gde su podaci o momentu stezanja, za taj deo piše "camshaft bearing".

Na nekim automobilima ne treba da se skida bregasta, već se posebnim alatom nategne ventil i izvadi pločica, na primer na stojadinu. E sad, u ovom slučaju to ne bi moglo jer su skinute "konzole".

• Drug član, 2946 postova
  • Motocikl: K5Tan600A

Ovde je jedan bitan momenat, koji i ja radim na motorima sa ubrizgavanjem... a kad kazes ljudima cude se, kazu to se radi samo na karburatorima... SINHRONIZACIJA!!!

Sinhronizuju se usisne klapne... Pohvale za majstora, ne poznajem ga licno ali znam dosta ljudi koji su ozbiljni u prici i svi kazu za njega NAJbolje!

pre 16 minuta, rboban je napisao:

Ovde je jedan bitan momenat, koji i ja radim na motorima sa ubrizgavanjem... a kad kazes ljudima cude se, kazu to se radi samo na karburatorima... SINHRONIZACIJA!!!

Sinhronizuju se usisne klapne... Pohvale za majstora, ne poznajem ga licno ali znam dosta ljudi koji su ozbiljni u prici i svi kazu za njega NAJbolje!

Niko ne spori strucnost majstora, pogotovo kada se vidi radionica i nacin rada istoga, ali bi bilo fino da prosvjetli nas obicne smrtnike kako steluje ventile - mjenja plocice bez skidanja bregastih i vadjenja casica iz glave motora na Z 750 ? Ja mu platim rucak i pice da mi to otkrije uz casnu Pionirsku rijec da necu reci nikome. :popovanje:

Mozda je rekao poslije mjerenja da su ventili u granicam dozvoljene tolerancije i da su OK, ali usisni na 3-cem i jedan na 4-tom cilindru dobro odstupaju od fabrickih mjera?!

imageproxy-php.jpg

Untitled.jpg

• Podržavam 1

pre 6 minuta, Branko je napisao:

kako steluje ventile - mjenja plocice bez skidanja bregastih i vadjenja casica iz glave motora na Z 750 ? Ja mu platim rucak i pice da mi to otkrije uz casnu Pionirsku rijec da necu reci nikome. :popovanje:

Џабе часна пионирска,не можеш то сазнати никако...мада не знам зашто је мењано 10 или 12 плочица:neznam:јер како видимо на папиру сви су били у границама толеранције ако је веровати сервисној књизи...

Како год било,нек верује ко у шта 'оће :)

Pre 3 sati, castor je napisao:

Pregledani/premjereni su svi ventili i zamijenjeno 10 ili 12 pločica na istima. Gore ima slika sa papirom i kutijom sa pločicama za ventile, na kojima su zapisane zatečen mjere (čini mi se). Kako je uspio - ne znam i nemam pojma, ali znam da bregaste nisu napuštale svoje mjesto.

Nemojte me držati za riječ, dosta vremena je prošlo, ali mi se čini da na papiru nisu upisane mjere sa ventila, već debljine pločica koje trebaju da se stave. Iskreno, više ni sam ne znam šta je napisano, jer to nisam utefterio posebno.

pre 44 minuta, castor je napisao:

Nemojte me držati za riječ, dosta vremena je prošlo, ali mi se čini da na papiru nisu upisane mjere sa ventila, već debljine pločica koje trebaju da se stave. Iskreno, više ni sam ne znam šta je napisano, jer to nisam utefterio posebno.

Грешиш синко,уписане су мере зазора на вентилима...дебљине плочица мајстор и не зна док их не скине(кад извади брегасту и шољицу испод које се налази плочица:D)....

• Hvala 1
  • Podržavam 2

Tako je, ja se ne bih ponavljao vise. 

Ukoliko Castor prenosi verno (a verujem da je tako) nista stelovano nije! Mozda nije bilo potrebe (sve u toleranciji ili po majstoru dovoljno blizu za ne diranje) ili su konzole skidane "onako" naplate radi...

Pisem "na pamet", majstora ne poznajem niti imam razloga da klevetam coveka, zakljucak sam izvukao na osnovu procitanog.

Dosta ih ima (ja poznajem takvog) sto na kontu lepe radionice i dosta alata hvata musterije a znanja ni minimalnog nema, naprotiv, dodatno pokvari motor koji uzme "da radi".

• Podržavam 1

• Ne silazi, 5453 postova
  • Motocikl: Suzuki GS 400, GSX 1400, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
On 9.8.2019. at 12:02, castor je napisao:

@N.F.S.

Majstor sa slike nije član foruma. U pitanju je Pavelić Dario, ovlašćeni servis za Kawasaki u Karlovcu, Hrvatska. Radionica je za primjer i respekt u svakom pogledu.

@Branko

Ne radi se o povjerenju, da sam išao na povjerenje, odvezao bih motor u NS ili ČA i ostavio ga na dva dana "na povjerenje" (i njihovo insistiranje da ne mogu da budem pored motora) i da im "povjerujem" da su uradili sve što su rekli i naplatili. S obzirom da sam po tom pitanju vrlo nepovjerljiv, tražio sam ovlašćeni servis u kome mogu da budem za sve pored motora, pa ako treba i cijeli dan, pa ako treba i da doplatim. Servis sam našao u Karlovcu i tamo sam em bio cijeli dan pored motora, em dobio odgovore na sva moguća i nemoguća pitanja, razgovarao i družio se sa majstorom cijeli dan i stekao povjerenje, da slijedeći put kad/ako budem išao tamo na servis, mogu opušteno da ostavim motor 

Nije mi samo jasno, na koji si to način stekao poverenje da sledeći put možeš da ostaviš motor, eto, bio si sve vreme pored motora, kažeš majstor je zamenio 10 - 12 pločica, a ti ne znaš kako je to uradio . 

Evo ti na ovom snimku, na 1,50 se lepo vidi gde stoji pločica ( na ventilu ispod štepsle ) i da bi se izvadila, mora da se skine bregasta. 

A što se tiče toga što majstori kažu " ostavi motor pa ću te zvati kad bude gotov ", to je najnormalnija stvar svuda u svetu.  To isto će ti reći i majstor ( ako je pravi majstor ) i kad mu oteraš običnog Fiću na štelovanje ventila. Razlog je prost i jednostavan ( a ne piše nigde na internetu ), a to je zato što se ventili šteluju kad je motor HLADAN , a da bi se lepo ohladio, treba mu 3 - 4 sata ( a u ove tople dane i pomoć ventilatora ) . Znači, motocikl dođe u radionicu, majstor mu odvrne čep da bi ispustio ulje iz motora dok je topao i onda se bavi nekim drugim poslovima dok se motor hladi. I šta će mu mušterija tu da mu smeta i da se sapliće o nju . 

• Sviđa mi se 1
  • Hvala 3
  • Podržavam 1

• Drug član, 1434 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50
Pre 14 sati, mradomir je napisao:

Upisan je špijun koji prolazi i još sa napomenom T - tesno, L - labavo.

Upravo tako. Isti metod koristi vecina nas koji servisiramo. I ako je zazor 0,17-0.23 po fabricki, a ja izmerio 0.20 tesno, ne diram nista jer je u toleranciji. A solju (stepslu) fizicki ne moze da izvadi bez skidanja bregaste, sve da je Hudini. 

Nako je dao primer stojadina, gde je moguce, jer na 1100 GLA motoru plocice stoje iznad. Pa se alatom sabije solja (opruga ventila) i plocica se izvuce. 

Na motociklima u vecini slucajeva plocica stoji izmedju samog ventila i solje, te se ista mora skidati da bi se prislo plocici. 

• Podržavam 2

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja