Jump to content

Moto Zajednica

Moto skupovi opsta diskusija, najave, kritike...

Recommended Posts

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 2 minuta, ivica744 je napisao:

E,vidis,motorista za 500 dinara dobije na kapiji simbolican poklon ,veceru u petak,kafu i dorucak i rucak u subotu, i kafu i dorucak u nedelju.Malo li je.Pesak ne dobije nista od toga

Lepi moj,pesaku ni ne treba plocica od iverice da podmetne pod nozicu jer je ni nema. Nema ni motor. Privezak i kesa nisu vise od 30 dinara.

Kafu i klopu dobije svaki pesak samo ako mu se hoce. Da vidim gde nije dobio bilo ko porciju pasulja i da je ostao gladan. Bar 70 % motorasa dodje u subotu i ne vidi od toga sto mu sleduje od petka i nedelje ni u tragovima. To sto ti volis da ti tako bude niko ti ne spori,ali nemoj ocekivati od drugih da budu kao ti.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 8 sati, ivica744 je napisao:

E,vidis,motorista za 500 dinara dobije na kapiji simbolican poklon ,veceru u petak,kafu i dorucak i rucak u subotu, i kafu i dorucak u nedelju.Malo li je.Pesak ne dobije nista od toga

A kada su ijednom pešaku odbili da daju bilo šta gore od navedenog, osim simboličnog poklona na ulazu (koji iovako mizerno košta i zato i jeste ˝simboličan˝)...? Ja prvi imam drugare koji non stop na skupove dolaze kolima, ponesu šator i prespavaju. Sede sa nama, piju kafu ujutru, jedu doručak, jedu pasulj...i platili 200 din ulaz. Još i parking za auto dobili... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
8 hours ago, ivica744 said:

E,vidis,motorista za 500 dinara dobije na kapiji simbolican poklon ,veceru u petak,kafu i dorucak i rucak u subotu, i kafu i dorucak u nedelju.Malo li je.Pesak ne dobije nista od toga

Moze i pesak da hasa ako dodje na vreme i da popije kafu. Bas oni znaju ko je dosao peske a ko motorom :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 13 sati, Biker-Boy je napisao:

To je klasicna navlakusa, kad ne napisu nigde posto je ulaz, i onda ljudi pomisle da ako ne pise nigde cena da je slobodan ulaz, i onda saznaju na ulazu...

 :takoje: A pa to se dešava skoro  slučajno jer se podrazumeva da organizacija košta i da se ulaz plaća .  Skoro kao kod popa: Ne košta ništa al obično daju po 500din ....   

 

 Krivo mi je što se kao i svaka tema o skupovima i ova pretvara u pljuvanje na postavljače pitanja : Koliko i šta plaćam ?   i obrnuto ,  pljuvanje zbog  koštanja organizacije.   

 

Nije sramota za svoje pare tražiti  "račun" ,  kao što nije nemoralno naplatiti svoj rad , trud.  Licemerno je ako to nije javno , transparentno .  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Zato i postoje ovakve teme da se vidi gde smo mi koji placamo i vi koji naplacujete. Da se vidi ko je zadovoljniji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Da li organizatori dobijaju nešto od lokalne vlasti?  U pitanju je događaj koji u mesto dešavanja privuče veliki broj ljudi iz drugih gradova i iz inostranstva, a od toga cela opština ima koristi, pa sigurno postoji šansa da i opština odobri neka sredstva za organizaciju.

Na plakatima pojedinih skupova i postoji grb opštine, kao i turističke organizacije tog mesta, tako da se to već radi.

 

Što se besplatne klope tiče, i planinarska društva koja su domaćini neke republičke akcije spremaju (vrlo često) besplatan pasulj za sve koji dođu na akciju, a neretko to bude više stotina ljudi.  A sponzora tu gotovo i da nema, sve je entuzijazam domaćina uz pomoć lokalne vlasti i Planinarskog saveza Srbije (koji se finansira članarinama u lokalnim klubovima).   Zapravo, sad kada razmislim, Pl. savez je nešto kao MAS, krovna organizacija za lokalne klubove, pa opet PAS daje novac klubovima za te akcije, a MAS ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ko nije organizovao skup, ne moze ni priblizno da zamisli koliko sve kosta, ni priblizno...skrivenih troskova ima toliko da se ne mogu ni pobrojati.

A o sponzorstvima u ovoj zemlji...vise ćeš telefona i goriva potrositi od onoga sto dobijes.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, .milke. je napisao:

Da li organizatori dobijaju nešto od lokalne vlasti?  U pitanju je događaj koji u mesto dešavanja privuče veliki broj ljudi iz drugih gradova i iz inostranstva, a od toga cela opština ima koristi, pa sigurno postoji šansa da i opština odobri neka sredstva za organizaciju.

Na plakatima pojedinih skupova i postoji grb opštine, kao i turističke organizacije tog mesta, tako da se to već radi.

 

Što se besplatne klope tiče, i planinarska društva koja su domaćini neke republičke akcije spremaju (vrlo često) besplatan pasulj za sve koji dođu na akciju, a neretko to bude više stotina ljudi.  A sponzora tu gotovo i da nema, sve je entuzijazam domaćina uz pomoć lokalne vlasti i Planinarskog saveza Srbije (koji se finansira članarinama u lokalnim klubovima).   Zapravo, sad kada razmislim, Pl. savez je nešto kao MAS, krovna organizacija za lokalne klubove, pa opet PAS daje novac klubovima za te akcije, a MAS ne?

Kako gde.u Valjevu opstina ne daje nista.a MAS sponzorise neke druge stvari ne moto skupove 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Evo i ja da potvrdim da u Valjevu opština ne daje ni dinar, kao ni turistička organizacija.. U sup-u su tražili verovali ili ne oko 70000 din samo da organizujemo defile! I slažem se sa kolegom @doktor da ko nije pravio nema predstavu koliko to sve košta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
35 minutes ago, doktor said:

Ko nije organizovao skup, ne moze ni priblizno da zamisli koliko sve kosta, ni priblizno...skrivenih troskova ima toliko da se ne mogu ni pobrojati.

A o sponzorstvima u ovoj zemlji...vise ćeš telefona i goriva potrositi od onoga sto dobijes.

 

 

Ali mi samo hocemo da se stavi cena ulaza na poster... Niko ne brani da se skup naplati... Ali nikako neko da kaze nesto o tome.

Samo se vrti prica besplatan vs motoskup na kom se placa ulaz...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 30 minuta, BanditVA je napisao:

Evo i ja da potvrdim da u Valjevu opština ne daje ni dinar, kao ni turistička organizacija.. U sup-u su tražili verovali ili ne oko 70000 din samo da organizujemo defile! I slažem se sa kolegom @doktor da ko nije pravio nema predstavu koliko to sve košta!

I tih 70000 je samo za angazovanje policije bez elaborata i ostalih gluposti koje su jos skuplje:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
Pre sat vremena, BanditVA je napisao:

Evo i ja da potvrdim da u Valjevu opština ne daje ni dinar, kao ni turistička organizacija.. U sup-u su tražili verovali ili ne oko 70000 din samo da organizujemo defile! I slažem se sa kolegom @doktor da ko nije pravio nema predstavu koliko to sve košta!

Ovo je bila i cena u Somboru za defile sa sve da se pravi elaborat defilea  ,odstampan overen potpisan ......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa dobro.

U nekim gradovima se to placa,u nekim ne. Taj elaborat mislim. Valjda tamo gde je ulaz za bajkere free, sve bude besplatno i organizatoru.

Jebem li ga... Ako u KV nema naplate ulaza oni valjda sve dobiju za dz. U SM verovatno ne. 

Ali to meni nije ni bitno. Meni je krivo sto pet drugara dodje autom i udje za 1000 dinara,a za isto toliko para udju dva bajkera. Pesacima,koji su eto dobro dosli,ostane 1500 dindzi za 15 piva. Ova dvojica imaju dve drvene plocice i cetiri kurtona...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pre neki dan sam video spisak zahteva i molbi za raznorazne zahteve, odobrenja i saglasnosti...na 2 strane A4...nisam mogao da verujem....sve moguce sto se setis, pa jos toliko.

@stari roker mi ne organizujemo defile. Inace, za dz je izboreno da za neke od ovih zahteva iznad ne placamo taksu za podnosenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Gledam citam, pratim godinama iste diskusije iste replike aman bas svaki put isto. Skoro 14 godina sam na dva tocka, obisao susreta ne znam ni sam koliko, bio u organizaciji moto skupova ( od onih sa 150 do onih sa 1000 motora) i jos nisam shvatio zasto pojedini vole da pisu na temu skupova ovliko opsirno.

 

Susreti se organizuju kako to domacini hoce, a ti kao gost imas dvije opcije da ides ili da ne ides. 

Niko tebe nece vuci za rukav i tjerati te da odes tamo gdje ti se ne ide. To sto se placa ulaz, to je sasvim ok. Pa i na druge festivale, koncerte, druzenja, sajmove se placa ulaz. Pa cak i na svadbu kad odes, ti ulaz platis kroz koveru ili poklon, zar ne?!

 

Ostavite se ljudi dosadnog pisanja, nista to nece promijeniti. Skupova ima svaki vikend bar 10 komada (od Slovenije do Grcke), bice da ima za svakoga po nesto ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, hard_rock je napisao:

I jos jedna pojava- ako si clan nekog kluba ne placas ako nisi placas...I tu je malo bezveze osecaj al ajd..

Svi placaju ulaz,bili clanovi klubova ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 22 minuta, draki je napisao:

Gledam citam, pratim godinama iste diskusije iste replike aman bas svaki put isto. Skoro 14 godina sam na dva tocka, obisao susreta ne znam ni sam koliko, bio u organizaciji moto skupova ( od onih sa 150 do onih sa 1000 motora) i jos nisam shvatio zasto pojedini vole da pisu na temu skupova ovliko opsirno.

 

Susreti se organizuju kako to domacini hoce, a ti kao gost imas dvije opcije da ides ili da ne ides. 

Niko tebe nece vuci za rukav i tjerati te da odes tamo gdje ti se ne ide. To sto se placa ulaz, to je sasvim ok. Pa i na druge festivale, koncerte, druzenja, sajmove se placa ulaz. Pa cak i na svadbu kad odes, ti ulaz platis kroz koveru ili poklon, zar ne?!

 

Ostavite se ljudi dosadnog pisanja, nista to nece promijeniti. Skupova ima svaki vikend bar 10 komada (od Slovenije do Grcke), bice da ima za svakoga po nesto ;)

 

Ovo ti je razmisljanje  k`o da si juce iz vukojebine izasao! :lol3: Valjga pravi dimacin cini sve da ugodi gostu, pa da isti dodje i sljedeci put i povede jos drusva? :takoje:

Edit:

Ako domacin pravi moto skup radi sebe neka onda sjedi sam na svom moto skupu. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 18 minuta, Utjerivac je napisao:

 

Ovo ti je razmisljanje  k`o da si juce iz vukojebine izasao! :lol3: Valjga pravi dimacin cini sve da ugodi gostu, pa da isti dodje i sljedeci put i povede jos drusva? :takoje:

Edit:

Ako domacin pravi moto skup radi sebe neka onda sjedi sam na svom moto skupu. :jee:

Jest i politicar ulazi u skupistnu da popravi stanje :D 

 

Kako god okrenes bilo sta da se organizuje svako gleda neku svoju korist. Korist moze biti finansijske prirode a moze biti i neke emocionalne ( da ga hvale kako je nesto dobro organizovao i slicno). Ja sam se povukao iz organizacija kad sam prevazio tu emocionalnu korist, jer me finansijska korist ne zanima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja