Jump to content

Moto Zajednica

Cene goriva u Srbiji

Recommended Posts

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue




Ministarstvo pozdravlja građane



067e380eb0b7d7929fb16b0b506bb23f.jpg


Vozim motor a nisam bajker.....

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Bravo za Pančevo!!

 

Screenshot_20180601-192603.thumb.png.e4e59b303f8abd338eb1b38f45bf30ec.png

 

Pogledati i video na stranici koju sam postavio u predhodnom postu..

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ma oni kako su poceli bolje je da se ne bunimo,jer ocas ce uvesti neke nove takse na motocikle jer jelte mi koji vozimo motore ne znamo sta cemo sa parama.A i ako protestujemo velikom broju oni ce to da smanje preko medija kao sto su uradili i sa protestima ne davimo Beograd.Izgleda da je jedini nacin da sami pravimo i benzin i naftu pa onda neka povecavaju koliko hoce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Samo sloga Srbina spasava- AL MALO SUTRA! Ja nisam video vece nesloge jbt. Znaci ko god strajkuje, nedje se gomila likova da popljuje. Sad malinari strajkuju, i naravno odmah pljuvacina sta oni hoce itd.... Verujem da je nekom zasmetala i ova blokada zbog povecanja cene goriva...

Jesmo slozni do moga...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 2 sati, hard_rock je napisao:

Samo sloga Srbina spasava- AL MALO SUTRA! Ja nisam video vece nesloge jbt. Znaci ko god strajkuje, nedje se gomila likova da popljuje. Sad malinari strajkuju, i naravno odmah pljuvacina sta oni hoce itd.... Verujem da je nekom zasmetala i ova blokada zbog povecanja cene goriva...

Jesmo slozni do moga...

 

 nek protestvuju pred svojom kucom , a ne na magistralnom putu , pa nece biti pljuvacine ... 

 

  • Zbunjen 1
  • Tužan 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Na zalost, u ovoj zemlji protesti uspevaju samo onda kada ozbiljno ugrozis neku vitalnu funkciju...npr. taksisti...sva ostala protestvovanja, apsolutno nemaju efekta.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Čitam vaše postove i ne verujem.. 200 din nek bude litar!!! Kakvi smo debili!!!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Kad bi 20% nas stalo na primer 8.6. u 17h gde god se našli, stali bi svi, kakve bi se gužve stvorile.. i tako dva dana pa bi skinuli cene.. A da ne pričam o ideji koja je prošla u Americi (mislim texas), u holandiji i još ko zna gde kada su svi isterali kola na ulice i ostavili dok nisu skinuči cene.. kako ne shvatate da ako ovo ne prodje, oni su svesni da mogu kako hoće i da će do kraja godine BITI 200 din po litru i onda će da kažu, idu penzije još 5%

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 8 minuta, BanditVA je napisao:

Kad bi 20% nas stalo na primer 8.6. u 17h gde god se našli, stali bi svi, kakve bi se gužve stvorile.. i tako dva dana pa bi skinuli cene.. A da ne pričam o ideji koja je prošla u Americi (mislim texas), u holandiji i još ko zna gde kada su svi isterali kola na ulice i ostavili dok nisu skinuči cene.. kako ne shvatate da ako ovo ne prodje, oni su svesni da mogu kako hoće i da će do kraja godine BITI 200 din po litru i onda će da kažu, idu penzije još 5%

 

ovo podcrtano , gde si procitao ??  nadam se da nije Facebook ...

 

zaista bi voleo da znam ! 

 

P.S.  Brazil se ne vazi , tamo je slika drugcija ... ove zemlje sto si pomenuo ....

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Pa da si još toliki neću ti reći!!! Pun mi je ku*ac vas što hoćete crno na belo, i što tražite kojekakve izgovore.. Nisi za protest, nećeš da ugasiš auto na pola sata, hoćeš da sipaš gorivo po ovim cenama sa minimalcem, pokrij se ušima i produži dalje što se mene tiče, a možeš i ovu temu da zaobidješ!!

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 2
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.
Čitam vaše postove i ne verujem.. 200 din nek bude litar!!! Kakvi smo debili!!!
Malo je 200, treba da bude 400 din

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

'Ајде да пробам да објасним пластичним примером.

 

Да ли ико од вас, БИЛО КО, зна да је Пошта Србије у штрајку?

 

И то сада неких недељу-две дана.

 

Не знате? А зашто? Зато што штрајкују "у свом дворишту".

 

А сви сте знали када су таксисти штрајковали 8-9 сати.

Зашто? Зато што су блокирали град.

Они су одмах примљени и изашло им се у сусрет. Добили су шта су тражили.

 

Ето због чега, ако желите нешто да постигнете, морате и друге грађане мало да оштетите. У супротном литар бензина=литар крви, па колико имаш, толико сипај!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
9 hours ago, Velimlje2 said:

 

 nek protestvuju pred svojom kucom , a ne na magistralnom putu , pa nece biti pljuvacine ... 

 

Gledajte bracu Grke kako se to radi, za 1 dan dobiju sta hoce...


A ti sledeci protest protiv cene registracije motora, zavrci u blokadu ispred svoje kuce i blokiraj svoju ulicu. Javi da li si nesto uradio.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Znate ono kad kažu Država uputila notu,tj. protestovala kad je ugrožen njen interes,bilo politički ili ekonomski...

...e sad je ugrožen Moj interes...da se razumemo...ne interesuje me ko je Predsednik,ko Premijer...nisam pravio ratove,ni ratovao ( niti bih),ne računam odbrambene,niti sam izgubio Kosovo,pa sankcije,pa bla,bla...samo hoću da živim od svog rada...lako je Srbinom vladati,posvadjaj ih samo, to je lako...

Znači podržavam proteste...mirne.!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 3 sati, hard_rock je napisao:

Gledajte bracu Grke kako se to radi, za 1 dan dobiju sta hoce...


A ti sledeci protest protiv cene registracije motora, zavrci u blokadu ispred svoje kuce i blokiraj svoju ulicu. Javi da li si nesto uradio.

 

ne kazem ja da nikad ne treba protestvovati ??? pogresno smo se razumeli .

Pomenuo si malinare , a tu uopste nema price da imaju opravdane razloge za protest !

jos uzmu pa blokiraju glavni put prema Crnoj Gori u sred sezone ... koliko se secam tih protesta 2000 godine u Francuskoj , kamioni su blokirali rafinerije jer su hteli da uvedu dodatni porez na gorivo i drzava je morala da popusti 

 

a koji su zahtevi malinara ? vece cene ? pa ne odreduje cene ni drzava , a jos manje ti putnici koji su se nasli bas tad na tom putu , ili ?

 

u neke detaljne debate o tome kako su ranije malinari uzimali bas dobre pare dobrih godina necu ni da ulazim , ja se absolutno slazem da svi koji mogu treba da zarade , sto vise ... ali posledica je bila da se posadilo malina boli glava , ne samo kod nas , cena pala i sad treba da blokiraju put ...

znam da slika nije bas tako jednostavna , ali ipak ... tu je negde ... plus ovo nije malinarski forum ...

 

pomenuo je neko na prvoj strani kako eto drzava krade , na akcizu ide i PDV ... pa tako je i u drugim  drzavama , ne znam u cemu je problem ...

 

citajuci o svemu ovome naisao sam na podatak da je Engleska samo na racun akcize u fiskalnoj godini 2014/2015 uzela 27,1 miljarde funti , a posle na vrh toga jos 3,9 miljarde na porez preko svega toga 

 

izvor 

https://en.wikipedia.org/wiki/Hydrocarbon_Oil_Duty

 

neznam koliki je budzet drzave Srbije , ali nesto sumnjam da je blizu te cifre ... drzava svuda uzima svoje , a ako neko od nas stvori negde drzavu sa boljim uslovima , mozda se doselim .... ako me prime ;)

 

ko sto je kolega rekao ovde 

 

Pre 3 sati, shoyyka je napisao:

Znate ono kad kažu Država uputila notu,tj. protestovala kad je ugrožen njen interes,bilo politički ili ekonomski...

...e sad je ugrožen Moj interes...da se razumemo...ne interesuje me ko je Predsednik,ko Premijer...nisam pravio ratove,ni ratovao ( niti bih),ne računam odbrambene,niti sam izgubio Kosovo,pa sankcije,pa bla,bla...samo hoću da živim od svog rada...lako je Srbinom vladati,posvadjaj ih samo, to je lako...

Znači podržavam proteste...mirne.!

 

Mirni protesti sa JASNO definisanim ciljem , i ja cu da se pridruzim ...

 

mada , nemoj da se ljutis kolega shoyyka , to sto ni ti ni ja nismo pravili ratove , niti smo izgubili Kosovo i sve to sto pominjes u sustini nema nikakvog efekta , jer svi mi zivimo sa i u posledicama svega onog sto se , mozda ne u nase ime , izdesavalo u proslosti ...

 

i da se vratim na proteste , znaci koji je JASAN cilj ???

 

poskupelo gorivo 3 dinara ( ili 10 , nema veze ... ) i zelimo da vratimo na stanje pre toga ? jel to cilj ?

 

Grci i Francuzi imaju tradiciju strajkovanja , nekad ni njima samima nije jasno zasto se bune ... kod nas bi protesti uspeli samo ako imas jasan cilj , realan cilj , ne odustajes i ne blokiras glavne puteve koji veze sa vezom nemaju sa tvojim problemima ...

 

Pre 12 sati, BanditVA je napisao:

Pa da si još toliki neću ti reći!!! Pun mi je ku*ac vas što hoćete crno na belo, i što tražite kojekakve izgovore.. Nisi za protest, nećeš da ugasiš auto na pola sata, hoćeš da sipaš gorivo po ovim cenama sa minimalcem, pokrij se ušima i produži dalje što se mene tiče, a možeš i ovu temu da zaobidješ!!

 

niti ja trazim kojekakve izgovore , niti sebe smatram velikim , ali mislim da je OK traziti crno na belo , inace se lazemo , a to ne moze da potraje ... nije ovo , ili bar nebi trebalo da bude Facebook , ima vec 5-6 godina kako sam se skinuo sa tog sranja ... savetujem svima isto ...

 

na minimalcu nemozes ni da imas auto , niti treba da ga vozis 

 

ponavljam , nikad u zivotu necu da pomislim kako treba da se pokrijem usima i uzivam , daleko sam od toga . Kad se nebi borio u zivotu nista nebi postigao , a ja mislim da sam postigao sasvim OK ... ali da se vratimo na temu , ipak si  ti pokrenuo ovu temu ... 

 

ko sto sam rekao ranije , koji je JASAN cilj ???

 

evo ja cu prvi da dodem na takav protest !!

 

ako je cilj smanjenje cena goriva eto zato sto se nama to svida , to nije realan cilj ...  

 

ako je cilj da neko sa minimalcem moze da se vozi koliko se njemu svida , onda ne dolazim , jer niti zivimo u Kataru pa da ima svako  malu busotinu u basti , niti se u vecini Evropskih zemalja koje uzimamo tako cesto za primer moze voziti kolima koliko se nekome svida na minimalcu ....

 

u Francuskoj 2000 , u Engleskoj iste godine , a i nedavno u Brazilu ( koji ne moze da se uporeduje direktno iz vise razloga ) na proteste zbog cene goriva su izasli kamiondije .... ne , mi sa motorima treba da blokiramo put ... nemojte da se zavitlavamo ...

 

ovo je moto forum i moglo bi mnogo validnih tema da se nade , koji zadiru sve nas motoriste , da se iznese jasan predlog i da se mirno protestvuje , a ne ovo , ovo je kao da citam komentare na sajtovima dnevnih novina .... nemam ja volje ni vremena za tako nesto ...

 

temu da zaobidem necu , moram da se informisem gde cete da blokirate puteve ...:takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mi se u Kg polako organizujemo... Nisam citao postove iznad ali licno parkiracu vozilo negde u gradu na pola sata... 08.06 u 17h, na sred svoje trake...Imam potrebu da nesto uradim, ovo je bezobrazno vise (cena goriva)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Velimlje2 ovo i jesu mirni protesti,niko nije pozivao na oruzje!

A narod ima puno pravo da protestuje za sve sto mu se ne svidi,zasto? Pa narod je drzava,narod zaradjuje pare za drzavu a ne obrnuto! A kada imas nesposobnu,izdajnicku vlast onda treba da protestuje svaki sloj drustva za problem koji ga muci. Inace poskupljenje goriva nije udar na dzep vozaca slabije platezne moci,poskupljenje goriva vuce sve za sobom i pravi inflaciju.

Ukoliko tebe poskupljenje ne dotice jer si se snasao nemoj sputavati druge da se izbore za svoje parce neba na koje imaju pravo. Izvini sto ces sat vremena ici drugom rutom od zamisljene ali i mi bi da zivimo.

A cena goriva? U BiH je gorivo jeftinije a boljeg kvaliteta (znaci jos jeftinije od trenutno vidjenog jer ces vise preci km) a kvalitet potvrdjuje moja sprava na poslu kada radim kontrolu izduvnih gasova,tacno znam koje gorivo je iz Srb (a NIS se jos dodatno izdvaja po losim rezultatima) takodje u Srb gorivo sipano na autoputu je kvalitatnije od goriva iz unutrasnjosti,dali smo mi,gradjani Srbije niza rasa?

Da,moj predlog je blokirati i autoput!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Clan sam neke grupe na viberu pa je neko napisao ovo:

 

"08.06.2018 u 17h se zaustavlja saobraćaj baš u znak protesta cena goriva u Srbiji... Ovo mora da se širi dalje, da cela Srbija bude obaveštena, znači svi gradjani Srbije 08.06.2018 u 17h staju na ulicama gde god se našli u tom trenutku, a bili bi najbolje u glavnim ulicama... Pravimo zastoj na sat vremena svakog dana u 17h od 08.06.2018 pa nadalje sve dok se cena goriva ne smanji... Prosto i jednostavno.Siri dalje !!!"

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Jedino je ovako moguce postici nesto,treba krenuti makar i sa sporednim ulicicama da narod vidi kako se nesto desava,takvi smo,nepoverljivi u pocetku a kasnije,mozda isteraju i bager!

PODRZAVAM!!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

cene goriva, kao i sve druge cene oterećenje dražvnim iznudama, preko akciza poreza taksi, kazn i, i šta ti ja znam, su sasvim realne, i vođeno je računa da ne oterećuju budžet naših mandatara., to što se bune oni koje to pogađa, to naše predstavnike ne brine ni najmanje.,niti će ikada. 

plate naših predstavnika.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja