Jump to content

Moto Zajednica

Registracija motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Bio sam danas u Ljermontovoj. Registrovao sam motor na godinu dana posto kod nas u Obrenovcu se smanjuje samo osiguranje i to odredjenoj tabeli...mozda je neko kacio. Tipa na 6 meseci placa se sve u fulu i 70% vrednosti osiguranja. To ba mojih 29oooDIN izadje 4-5oooDin manje sto mi se ne isplati. Pitao sam radnicu u Ljermontovoj kako stoje stvari i ona mi jebodgovorila sledece....
Za mesecnu registraciju smanjuje se osiguranje po tabelama osiguravajucih kuca...tipa kako koja kuca hoce. A sto se tice taksi i to moze da se smanji procentualno zavisno od opstina...tipa kako koja opstina hoce. Ali kaze da se do sad nije srela ni sa jednim klijentom kome su smanjene takse. Kaze ako uspete u opstini da platite takse jeftinije ja vam necu praviti problem i registrovacu vam...
Naravucenije nista nije uredjeno. Ispade ako imas nekog u opstini supu i osiguranju gde vec...mozes da registrujes motor na 6 meseci i da platis 1000din a mozes i za 30000din.

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

Nisam primetio da je iko objasnio detalje oko registracije:
- tehnicki pregled u agenciji po zelji,
a ostale priznanice i koliko?
- za osiguranje
- komunalnu taksu
- budzet RS
- izrada nalepnica...
gde potraziti podatke, gde uplatiti i kome podneti... SUP na opstini ili Ljermontova?

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Hvala sto si podelio sa nama iskustvo iz prve ruke. 
 
To se nikako ne isplati ako imas manje od 3 motora. Moje skromno misljenje
Tamsn toliko ali ih ganjamo cele godine

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Bio sam danas u Ljermontovoj. Registrovao sam motor na godinu dana posto kod nas u Obrenovcu se smanjuje samo osiguranje i to odredjenoj tabeli...mozda je neko kacio. Tipa na 6 meseci placa se sve u fulu i 70% vrednosti osiguranja. To ba mojih 29oooDIN izadje 4-5oooDin manje sto mi se ne isplati.


Neko ko ne vozi motor po lošem vremenu tj ko ga ubaci u zimovnik možda se i odluci na to. Iako nije neka cifra možda to bude dovoljno za 2 mesečne rate zimovnika. Pa opet fino.

Sa druge strane računica, ako doplatis tih 5.000 i provozas se svega 2 dana to izadje 2500 dindzi po danu. Ja takodje doplacujem jer kod mog osiguranja je svega 10% popusta na zimski stop (15dec do 15 Feb gde je i dalje osiguran protiv požara i kradje).

Nije loša opcija možda i odabir premije na osnovu predjenih km.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Tdm 900

Sta mislite o ovome sa tehnickim na 6 meseci i ceni jednog od oko 5000 din. 

Ako to u punom obimu zakaci motocikle onda cemo stvarno da registrujemo na 6 meseci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
pre 5 minuta, bokac je napisao:

Sta mislite o ovome sa tehnickim na 6 meseci i ceni jednog od oko 5000 din. 

Ako to u punom obimu zakaci motocikle onda cemo stvarno da registrujemo na 6 meseci

Ja licno mislim da bezobrazluk i harac nikada nije bio veci. Donese se neki zakon u drzavi ali opstina je ispred i moze kako hoce sa svojim taksama, auto ako je tehnicki potpuno ispravan i velika vecina za 6 meseci predje 5-10k km bice neispravan? Pa sta je sa onima sto prelaze 3-4k km mesecno, treba na 3 meseca da rade tehnicki? Nebuloza. Da ne pricam o akcizama na gorivu, putarinama kao da vozimo po staklu... Da li imaju pravu sliku o standardu u zemlji? Nikad veca beda a nikad veci haraci, na nekom shavu mora da popusti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

hm, a sta mislite da organizujemo protest, sa jasno definisanim zahtevima, pa za celu zemlju da zakazemo,..

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kakva je bila organizacija nije bio apsolutno niko potreban da se realizuje neuspeh. Ali dospelo je do medija.

Bar ako govorimo o blokadama na naplatnim rampama?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Da, bilo je u planu masovniji protest u vise gradova istovremeno ali tu na scenu stupaju ubaceni elementi i cao.Imas negde temu, tacno se vidi posle prvog protesta budjenje nekih uspavanih clanova foruma (drugovi organi).Posle uspesne akcije nigde ih vise nema.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

i dalje verujem da moze da uspe, najavi se recimo pocetak septembra, a onda se razgovara o spisku zahteva. tako se animira cela Srbija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Treba što pre organizovati, da ubačeni elementi ne stignu da se organizuju. Zahteve iznositi isključivo na protestu, nikako pre. Koristiti faktor iznenađenja.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Treba što pre organizovati, da ubačeni elementi ne stignu da se organizuju. Zahteve iznositi isključivo na protestu, nikako pre. Koristiti faktor iznenađenja.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk




Što pre bih zamenio sa ‘što bolje tj organizovanije i delotvornije’.

Ne znam kako organizovati zahvat tog obima na prepad a da bude delotvoran. Voleo bih videti to i na kraji se pokloniti organizatoru i čestitati na uspehu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

salje mi drugar koji radi osiguranja sinoc poruku:

 

"Проблем је што није регулисан обрачун износа комуналне таксе и пореза на коришћење али у суштини све таксе се још увек морају платити за целу годину док трајањем полисе ауто-одговорности бирате трајање регистрације мотоцикла.
Дакле, у НС је већ регистровано више мотоцикала на период краћи од 12 месеци али је уштеда за сад само на премији полисе. Мада је полиса била више од пола трошка за регистрацију. Информација је од правника који посредује између агенција и СУПа"
 
pitam ja na to - pa dobro jel sad to to, ili ce biti nekih promena?
 
"Па већ се променило. Биће све то испеглано, битно да је прошло скупштину"...
 
a rega istice na Vmaxu za 16 dana...i jedan sam od onih koji ne voze od oktorba do marta :/
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Trebalo je da bude proporcionalno ili nikako! Recimo od 20.000,00 za 12 meseci, 10.000,00 za 6 itd. Sve drugo je ZAJEBAVANJE NARODA!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
2 hours ago, zlig0r said:

sad mi racunali u agenciji....

Cela godina 20.800
5 meseci 14.000

Da je tako jos bi i bilo nekako...Ustvari tako je samo prve godine...svake sledece dodaj jos oko 3000 za novu tablicu i saobracajnu...nije prihvaceno da imas godinu dana od isteka da registrujes...trenutno je 2 meseca.

Znaci 17000 za 5 meseci (samo sto 3000 placas sledece godine), za 6 jos vise...usteda je tolika da ne mozes da ne pomislis da se podsmevaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750

@doktor Citao sam malopre, dozvoljeno je...

 

Član 274
Vlasnik, odnosno korisnik registrovanog vozila, ako u roku od 60 dana od dana isteka važenja registracione nalepnice ne podnese zahtev za izdavanje nove registracione nalepnice, dužan je da vrati registarske tablice organu koji je iste izdao.
Izuzetno od odredbe stava 1. ovog člana, vlasnik, odnosno korisnik vozila za koje je registraciona nalepnica izdata u skladu sa odredbama člana 268. stav 10. ovog zakona, dužan je da vrati registarske tablice u roku od godinu dana od dana isteka važenja registracione nalepnice.
 

268. stav 10.

Izuzetno od odredbi stava 8. ovog člana, na zahtev vlasnika ili korisnika, registraciona nalepnica se izdaje na kraći vremenski period koji ne može biti kraći od jednog meseca za:

3) moped, laki tricikl, motocikl, teški tricikl, laki četvorocikl i otvoreni teški četvorocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ja uspesno registrovao na 6 meseci, pred 1. maj.

Posto je prva registracija motora na moje ime, cena sa novim tablicama i saobracajnom je trebala da bude 22.600 din. Na 6 meseci taj iznos je bio 16.000. Obzirom na moje godisnje kilometraze, ova cifra mi je taman za 3 puna rezervoara. A to je, na zalost, poslednji put bilo dosta za celu moju sezonu.

 

Procedura i dalje negde zapinje, ne ide tako glatko kao za auto npr, ali moze da se izvede registracija. Bio sam na tehnickom pregledu koji u ponudi ima Dunav i DDOR osiguranje. Nisam mogao da biram jer DDOR ne radi ove skracene registracije, tj. polise. Nalepnicu nisu mogli tu da mi izdaju jer program ne dopusta manje od godinu dana da se ukuca. Po nju sam morao u SUP, sto mi nije bio problem jer sam isao i po tablicu.

Jos jedna stvar je zanimljiva... Ne znam kako je za ove koji su na nekom vecem premijskom stepenu (zbog neke nezgode), ali ovi sto su na premijskom stepenu 1 se vracaju na stepen br 4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Danas sam cuo da AMSS ima program koji radi po principu da izracuna za celu godinu pa onda se ukuca za koliko hoces meseci i on izbaci tu umanjenu cifru a koliko i sta ne znam. Verovatno zavisi i od opstine do opstine, neke umanjuju takse a neke ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zašto se vraćaju na premijski stepen 4? Po kom zakonu?

Čim nešto ne odgovara - ajde na 4. stepen!

 

Svakog dana ispred zgrade jednog osiguranja treba da se okupljamo.

Zahtev je prost- cena osiguranja za motor do 5000 dinara i da sjašu više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja