Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem zadnji amortizer za Hondu CB750

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Imam ja par novih HAGON , naručeni baš za CB 750 i ostali.

Prodao bi ih samo u paru.

Nemaju taj vanjski dodatni gasni rezervoar kažu da je unutra. Bolji su od fabričkih.

cena je 109 funti. Imam i račun itd..itd...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, jasminko VIR je napisao:

Imam ja par novih HAGON , naručeni baš za CB 750 i ostali.

Prodao bi ih samo u paru.

Nemaju taj vanjski dodatni gasni rezervoar kažu da je unutra. Bolji su od fabričkih.

cena je 109 funti. Imam i račun itd..itd...

Koliko to izadje u evrima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pa ne znam, po kursu koliko izađe. Može i u dinarima.

To je toliko plaćeno u Londonu. Poštarinu ne naplaćujem :) .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, jasminko VIR je napisao:

Pa ne znam, po kursu koliko izađe. Može i u dinarima.

To je toliko plaćeno u Londonu. Poštarinu ne naplaćujem :) .

Ok. Cujemo se mi...prvo da probam da iskopam jedan komad polovnog...ili da remontujem ovaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Uzeo bih ja, koliko vec danas, ali mi je trenutno kinta u drasticnom opadanju... Imao sam drugih neplaniranih troskova, a nisam se nadao da ce se ovo desiti sa motorom. Inace je motor full spreman za sezonu i nisam vise planirao da ulazem u njega za sad, ali eto...

I ovo sto bi trebao izdvojiti sad za polovan drugi amort, ili remont ovoga, mi predstavlja veliki udar na budzet, ali ne smem ovako voziti motor jer je amort svo ulje izbacio...:ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Izvini na ne ažurnosti. I ja se pridružujem preporuci da uzmeš nove jer i taj drugi sigurno nije dobar bez obzira što je suv, ulje sa kilometražom kapilarno nestaje, Ohlinsova preporuka kao i svih proizvođača je da se redovan servis vrši na 30K kad se vozi isključivo po asfaltu, izizimaju se trke. Iako nije automobil, ipak je potrebna uparenost amortizera je dolazi do nejednakih sila koje čine smicanje i teže torziji motorcikla, nisu tu dva komada radi estetike već oba daju potrebnu snagu svojim zbirom. Dalje, motor treba da bude lep, restaurira se postojeći da bude čak i lepše i dugotrajnije spoljašnosti al to povećava trošak. Sama tehnička reparacija košta manje više isto za kineski skuter i neki vrhunski amorrtizer i nije razumna kad se ima mogućnost kupovine jeftinog a novog bez obzira na ugled. I vreme ima svoj uticaj, bojim se da je sezona već prošla za tako nešto i malo verovatno da bi u skorom periodu mogao da se bavim reparacijom. Jasminkova ponuda se ne odbija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, đunta je napisao:

Izvini na ne ažurnosti. I ja se pridružujem preporuci da uzmeš nove jer i taj drugi sigurno nije dobar bez obzira što je suv, ulje sa kilometražom kapilarno nestaje, Ohlinsova preporuka kao i svih proizvođača je da se redovan servis vrši na 30K kad se vozi isključivo po asfaltu, izizimaju se trke. Iako nije automobil, ipak je potrebna uparenost amortizera je dolazi do nejednakih sila koje čine smicanje i teže torziji motorcikla, nisu tu dva komada radi estetike već oba daju potrebnu snagu svojim zbirom. Dalje, motor treba da bude lep, restaurira se postojeći da bude čak i lepše i dugotrajnije spoljašnosti al to povećava trošak. Sama tehnička reparacija košta manje više isto za kineski skuter i neki vrhunski amorrtizer i nije razumna kad se ima mogućnost kupovine jeftinog a novog bez obzira na ugled. I vreme ima svoj uticaj, bojim se da je sezona već prošla za tako nešto i malo verovatno da bi u skorom periodu mogao da se bavim reparacijom. Jasminkova ponuda se ne odbija.

Hvala gosn Djunta. Imacu to u vidu...

Eh, jos sada samo da sakupim tih 109 funti...:ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8472 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Meni su hagon progresivne opruge preporodile prednji kraj cbr1000f-a, cena je bila oko 25000din ukupno sa postom...  Bas lepa ponuda kolege Jasminka, proizvodjac renomiran i hvaljen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Previše se pripisuje progresivnosti, pre će biti da je u pitanju nova i nešto jača opruga. Hagon je prva firma koja je urazumila cenu i zato je hvaljen, ono malo što sam pratio  nije na nivou zvučnijih firmi ni po performansi, ni po trajnosti a ni po pitanju repariranja, ne koštaju džaba ostale firme više puta skuplje bez obzira što smatram da su amortizeri preskupi inače za motorcikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8472 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I fabricki su progresivne, naravno da je tvrdoca novih "podigla" motor i popravila ciklistiku/komfor voznje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Takmičarski motori GP se ne oslanjaju na progresivne opruge ali jeste udobnost na njihovoj strani. Jača opruga skoro sigurno umanji sag i to jako mnogo utiče na geometriju i samim tim na ciklistiku. Skoro sve fabričke opruge imaju jednu zonu drugojačijeg koraka i ne retko se podvode pod progresivni tip iako su u stvari "dual rate", nekad budu  i tripl, puna progresivna je sa promenljivim korakom duž cele dužine, lično nisam privrženik zbog odziva koji nikad nije isti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nesebičnim gestom gosn Jasminka (poslaće mi amortizere i sačekaće me par dana za novce), moja Honda će se ponoviti sa novim amortizerima... :jee1:

Veliko hvala Jasminku! :care:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Stigli amortizeri i montirani... :jee1:

Ono što sam odmah primetio je to da mi je i levi amortizer bio vlažan... :jok:

Ovi novi su odlično čučnuli i sada je odmah druga priča na rebound-u... :aha:

Evo ih stari skinuti:

R7mGhf3.jpg

 

A ovako izgledaju montirani Hagon amortizeri: 

WkfkVly.jpg

Qercpcc.jpg

h2Uipl6.jpg

tgomvR5.jpg

 

Ja prezadovoljan...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja