Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za 2018

Recommended Posts

  • Drug član, 1538 postova
Dzaba mu... I dalje je pi**a i smrad!
A ti prestani da mu ideš na slavu i proslave dečijih rođendana. :) Kao da je važno ko je kakva osoba. Svaki sportista, koji se ne bavi timskim sportom, mora biti samo sebi potreban i nikome drugom. Nema tu drugarstva i romantike. Samo rivalitet i onda si najbolji. Plus talenat, naravno. Nema tamo ni jednog da je drugar i čovek do koske. Da mogu, povadili bi šrafove jedan drugom iz motora samo da pobede!
  • Haha 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

MCM tvrdi da je Lorenzo praktično Suzukijev od sledeće godine:

 

"... Jerez is likely to be a very busy weekend for rider managers. UK publication MCN is reporting that the deal between Suzuki and Jorge Lorenzo is as good as done, despite the financial obstacles such a deal faced. As Lorenzo also faced a drop in salary at Ducati, if he had chosen to remain there, he may have decided to jump to a bike that suits his style better, and which he may believe he will be capable of winning on straight away, without having to work so hard to adjust his riding style to... "

 

Izvor, Motomatters.. 

https://motomatters.com/news/2018/05/02/pol_espargaro_renews_with_ktm_for_2_more.html

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Marc VDS i Suzuki takođe u najavi za Jerez... iz istig izvora! 

 

 

 

 

Whether that deal gets done or not at Jerez, the Spanish circuit will be a busy weekend for Suzuki. The factory's top brass will be flying in to Jerez for talks with the Marc VDS team about becoming a Suzuki satellite team for the next three years. Marc VDS as Suzuki satellite squad would help, not just with development - it is likely that Suzuki would be providing bikes of almost identical spec to the factory bikes to the team - but also as a conduit for talent. Franco Morbidelli is a hot property in MotoGP, and having the young Italian on the Suzuki would offer the Japanese factory a way to deepen their talent pool. It would also allow Joan Mir to step up to MotoGP in 2019. A deal with Suzuki will have to be signed at Jerez, to allow Marc VDS to be able to prepare in time for next year.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Ne znam...ako ode u KTM mislim da je luuuuud... Osim zbog para. Mislim, neko sa takvim potencijalom je trebao ciljati neki konkurentniji motor. Ali opet...ne znamo celu priču...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zašto lud? Pa neće on posle KTMa da prestane da vozi. Ima priliku da "sašije" motor po svojoj meri, svugde drugde bi bio drugi vozač. Gazda tima isto francuz i tu neće biti problema sa komunikacijom koja je raznima upropaštavala angažmane. Radiće šta voli i zna, ujedno sumnjam da će pred njega postaviti preterano ambiciozne ciljeve i nekako verujem da bi mogao čak i da ih premaši, a na taj način će sebi samo da digne rejting. U protivnom podje li po zlu...u smislu rezultata, teško da će mu biti posebno zamerano. U nekom ozbiljnijem fabričkom timu to mogu da budu strašno opterećujuće situacije. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000
Pre sat vremena, pronto je napisao:

Zašto lud? Pa neće on posle KTMa da prestane da vozi. Ima priliku da "sašije" motor po svojoj meri, svugde drugde bi bio drugi vozač. Gazda tima isto francuz i tu neće biti problema sa komunikacijom koja je raznima upropaštavala angažmane. Radiće šta voli i zna, ujedno sumnjam da će pred njega postaviti preterano ambiciozne ciljeve i nekako verujem da bi mogao čak i da ih premaši, a na taj način će sebi samo da digne rejting. U protivnom podje li po zlu...u smislu rezultata, teško da će mu biti posebno zamerano. U nekom ozbiljnijem fabričkom timu to mogu da budu strašno opterećujuće situacije. 

 

Pa...ovako...

Lično mislim da je dobar vozač, ali nikako ne mislim da je baš toliko dobar za ovakav potez. Ove godine Zarko treba da se dokazuje i više nego prošle jer sada više nije rookie i sada je vreme da se postavi u poziciju za dalje pregovore i planove. OK, znamo da je "rizičan" tj da ume da se tuče za poziciju, znamo i da ume da potegne, ali mu još malo nedostaje da upotpuni sliku...malo konstantnosti tokom cele trke i malo više stabilnosti. Ukratko, prilično se jasno vidi da je još u kategoriji "rookija". Sada je trebao da "zasedne" u borbu za podijume i da jasno pokaže taj potencijal koji mnogi vide u njemu. Ipak, on već u početku sezone, posle samo jedne dobre trke donosi odluku da ode u KTM.

Jeste KTM fabrička ekipa, ali je još daleko od motora za borbu na podijum. A Zarko niti je poznat kao odličan vozač za razvoj motora, niti je do kraja pokazao da je na vrhuncu snage pa da mu se može da prelazi u nekonkurentne timove u razvoju. Dovoljno je pogledati unazad 30 godina moto GP-a pa da se vidi da skoro nijedan (osim Stonera koji je otišao u Dukati) nije ništa pametno uradio sa takvim potezom. A bilo je tu daleko većih talenata od Zarka pa opet ništa...

Suma sumarum...po mom mišljenju, osim što je uzeo dobre pare (nadam se), ne vidim ništa pametno u tom prelasku u KTM.  Jer ako KTM ne proradi, a Zarko zapne barem 2 godine...pitanje je posle hoće li imati ikakvih šansi da se pokaže i dokaže u nekom jačem timu.

Nadam se da grešim, a vreme će pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Zarkovi rezultati u Tech 3 ne da nisu nista bolji nego su mozda cak i malo losiji od Kraclov-ovih rezultata u Tech 3. Hype koji se napravio oko Zarka je verovatno dobrim delom uslovljen sto Lorenco, Perdosa i Rosi nisu vise nikakvi kandidati da Markezu pomute slavu u narednim godinama a Vinjales se dobrano ispuvao tako da smo osudjeni na Dovicioza koji se godinama "namesta" kao da ce nesto da uradi.

 

Sa druge strane KTM kao i Suzuki pretenduju na 4 motora na gridu cime bi trebalo da ubrzaju razvoj a trenutno jedini nerasporedjeni konkurentan motor je onaj sa brojem 26 one sa brojevima 04 i 99 ja ne smem da nazovem konkurentnim mozda gresim.

 

KTM ima trenutno mozda i najjaceg sponzora a Zarko ce biti na pragu 30 god kada predje tamo. Ne mislim da mu je los potez jer je verovatno svestan da ne moze da bude Moto GP sampion dokle god je Markez u ovoj formi a Jamaha prodala mesta na dve godine minimum.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Svakako nije loš potez.

 

Od situacije gde je bilo veoma neizvesno da li će ikada videti GP gris, za 2 godine je došao do fabričkog tima, pune podrške i značajne plate. 

 

Ja bih voleo da svaki dan činim tako loše poteze :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Skapirao momak da protiv MM93 niko nema šanse u doglednoj budućnosti, stoga se odlučio za lovu. Bolje zvezda u KTM-u, nego Mr. nobody u HRC-u. Suzuki nije dolazio u obzir iz razloga što su ga ispalili, kod crvenih je nejasna situacija, Yamaha pretpostavljam nije htela ili nije mogla da mu garantuje iste uslove, razloge znamo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

 

pre 3 minuta, severian je napisao:

Svakako nije loš potez.

 

Od situacije gde je bilo veoma neizvesno da li će ikada videti GP gris, za 2 godine je došao do fabričkog tima, pune podrške i značajne plate. 

 

Ja bih voleo da svaki dan činim tako loše poteze :)

 

Sa naše tačke gledišta bih se složio sa ovim...ali oni su trkači...ludaci koji ganjaju samo pobede i titule. Čak i kada nemaju nikakve šanse, oni se bore za pobede i za titule. S te tačke gledišta, ovo je loš potez.

Zarko je trenutno među veoma retkim vozačima koji je mogao da ganja i mesto u jačem timu i na jačem motoru. Više mi deluje da ide na sigurnu lovu, nego da želi da pobeđuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Iskreno mislim da gresis da je mogao da ganja jaci tim. Mora i tim da ga zeli. Jaci tim trenutno se svodi na HRC gde je MM bog otac ili na nesiguran Ducati na kojem su svi sem Stonera slomili zube.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
28 minutes ago, dvlns said:

Zarkovi rezultati u Tech 3 ne da nisu nista bolji nego su mozda cak i malo losiji od Kraclov-ovih rezultata u Tech 3. 

Žarko ima 4 podijuma posle par trka druge sezone (3x3, 1x2), Kal je za 3 godine imao 6 (4x3, 2x2).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Zarko je prosle godine imao 3 podijuma od cega dva na poslednje dve trke a cela zarkomanija je pocela odmah posle Katara. Brojevi trenutno kazu da nije nista spektakularno kako bi neko pomislio citajuci vesti o njemu i koliko ga ljudi hvali i podrzava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
33 minutes ago, MOTOM said:

Žarko ima 4 podijuma posle par trka druge sezone (3x3, 1x2), Kal je za 3 godine imao 6 (4x3, 2x2).

I verovatno pola od tih 6 podijuma neke flag to flag iffy trke. Dok je Zarco, krajem prošle a i početkom ove godine bolji ili tu negde sa fabričkim Yamahama. Nisu ista kategorija Zarco i Crutchlow. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Bili i P. Espargaro. Bradl, Rabat...

 

Ne sporim da je dobar Zarko samo mislim da je povukao odlican potez kada se situacija realno sagleda.

 

Jedino bolje mesto od KTM bi za njega bilo mesto 46 ili 25 ali ne moze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Bio bi i Suzuki ok za njega, ali naravno da ne može da pređe preko onakve ispale sa njihove strane. 

 

Od fabrika jedino je imao ktm kao realnu opciju. Zato smo i prognozirali to još ihaj... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
Pre 4 sati, MOTOM je napisao:

Skapirao momak da protiv MM93 niko nema šanse u doglednoj budućnosti, stoga se odlučio za lovu. Bolje zvezda u KTM-u, nego Mr. nobody u HRC-u. Suzuki nije dolazio u obzir iz razloga što su ga ispalili, kod crvenih je nejasna situacija, Yamaha pretpostavljam nije htela ili nije mogla da mu garantuje iste uslove, razloge znamo.

 

I ja mislim da je ovako nešto najrealnije. A KTM može da se otvori možda i najviše od svih, a i brend su koji generalno najviše lupa love u marketing.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja