Jump to content

Moto Zajednica

Italija 2018 (zakasneli medeni mesec) :)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Lepi predlozi, razmislicu... :takoje:

 

Idem sa suprugom kao sto rekoh na "turisticku" turu pa nije poenta u peglanju krivina i celodnevnoj voznji... Mislim da cemo uspeti u ovoj zamisli s tim sto nemam zelju da obidjem ceo Rim naravno, Vatikan i par trgova... Za taj dan sam ionako planirao samo 160 km voznje, ako budem u 7 ujutru na motoru ostaje mi ceo dan za Rim...

Sto se Amalfija tice, neki moji prijatelji su bili i njihov utisak je da su preuski putevi a kolone vozila nepregledne pa i nije bio neki uzitak zato ga nisam planirao...

 

@doktor ako ti nije tesko napravi mi tu rutu od Bolonje do Firence preko Futa pasa... Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Rim bez minimum 3 cela dana u mestu? :neznam:

Čitav dan gubiš u Vatikanu garantovano. Možda ti pretekne vremena za jedan opušteni večernji espresso na Navoni. Da bi uživao u njemu (koliko toliko) bar 3 dana ti treba. Nezamislivo je da ne obiđeš Koloseum, Forum, Panteon. Pa onda trgovi i česme tipa Španske stepenice, Piazza del Popolo, Fontana di Trevi, Trastevere... I onda shvatiš da nisi ni začeprkao po Rimu.

 

U Veneciji komotno i blizu možeš da se smestiš u Venezia Mestre (kopneni deo). Prevoz do ostrva jeftin i brz (da ne gubiš vreme).

 

Ako završiš po planu na trajektu iz Barija ni slučajno nemoj da omašiš Materu i Arbelobelo u prilasku, kako je kolega već napisao.

 

Italija je velika i prelepa, ostavi nešto i za godine koje dolaze, a ovo što obiđeš uživaj u tome.

 

Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Kao sto ti je vec nekoliko kolega skrenulo paznju plan ti je previse ambiciozan za toliko dana. Svo vreme bi vam proslo u putovanju. Ja zivim vec 5 godina u Lombardiji. Ona je jedan od 20 talijanskih regiona. Ukoliko bi zele da obidjes sve ono sto bi trebalo videti samo ovde ceo planirani godisnji odmor bi vam bio dovoljan iskljucivo pod uslovom da na osnovu vasih afiniteta izaberete najineterantnije stvari. 

 

Mozda bi obilazak Italije trebalo podeliti u vise putovanja. Rim mi na primer deluje zanimljiv u jesen. Moguce je naci neke aranzmane sa low cost kartama i odvojiti jednu nedelju za obilazak tog cuda Renesanse. Jug bi mogao da se "napadne" trajektom iz Crne Gore. Sever i centralni deo u mozda dve - tri odvojene ture ...

 

Shvatam da treba pronaci idealan odnos izmedju troskova, slobodnog vemena i lepota koje pruza ova zemlja, ali problem nije trivijalan :D Proci kroz razlicite regione a ne probati njihova vina, sireve i razne druge djakonije bi to putesestvije ucinilo nekompletnim.

 

8 hours ago, doktor said:

... a malo vise konzumirao lokalne puteve i mestasca...npr. Montepulciano, Chianti...

 

Ti doktore izgleda volis vina :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ne znam šta da ti kažem. Meni bi žena zapalila motor da probam onako trčeći da je provučem kroz Rim. Eventualno ključevi u ruci iznad šahte i ono "gde si ti pošao frajeru". :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

I ja da dodam, iz svog iskustva; plan ti je apsolutno preambiciozan u smislu da je to malo dana za suviše potencijalnih sadržaja. Uradićeš onako kako misliš da je najbolje, a ja bih prepolovio broj destinacija. Inače ćeš sve omirisati a ništa nećeš probati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 15 sati, Creative biker je napisao:

Znaci svi ste saglasni u jednom... 

Rim zaobidji :stabre:

ima tu dobrih sugestija ali svaka je subjektivna, ono kako bi ja kada bi. poslušaj ti bata Mileta. ideš na bracno putovanje u Italiu što znaci da ne ides na studij talijanistike u tom kolegiju pa zato RIM OBAVEZNO. jedan dan je malo ali i 10 dana je malo, dali je dosta 15 dana? koliko god dana da odvojite uvjek je malo. probaj tempirati dolazak u Rim u popodnevnim satima sa idejom da se prespava u njemu, raspitaj se za jednodnevne turisticke obilaske i ubaci se sutra u neku grupu sa vodicem, bolje vodickinjom, sa govornog podrucja koje kužiš ( vec naših bivših ima 5 slo. ne racunam ) zakašljaj se jako da te u grupi primjete, popricaj sa najbližim i pitaj nešto glupo vodickinju da te i ona snimi i ona samo s njima pa  cete tako viditi ono najbitnije od bitnog do veceri. nije ni svaka fontana za gledanje od dvjestotinjak koje nude kao ni svaka ruševina sa nekim stupicem na nekoj cuki. ima toga i kod nas pa cemu gubiti vrijeme. svakako malo procitaj o Rimu prije polaska jer ce ti sve biti shvatljivije i moci ceš bolje vizualizirati na licu mjesta. na kraju dana ( smatram da je to isplanirano ) kažeš cao Roma i zapališ na sljedece konacište u krugu od max 300 km što se da ugodno odvozati promatrajuci zalazak sunca ukoliko ti ne padne kiša baš tad.

zamisli sranja kada se vratite i pitaju vas kako je u Rimu, jeli Rim velik, jeste li vid..... a ti kažeš " ma nismo bili u Rimu jer su mi na BJB forumu savjet......." srozati ceš se trenutno pred svima a žena ce tek tada shvatiti koje gluposti si joj navodio samo da prođeš Rim da bi video ????? šta. 

Bracno putovanje? je, onda Rim i one toplice pod obavezno sa nekom istarskom bocom vina, Muškat i nešto slatko uz njega a i svime ostalim što ide uz tu prigodu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 38 minuta, Creative biker je napisao:

@mile fazer Pravo u centar!

O kako se samo dobro razumemo,

da nam nije isto mesto rodjenja? :stabre:

:takoje: :jee:

ma šta mjesto, kvart. pozdrav dragi prijatelju, cekamo Vas,

pre 28 minuta, Mikulanac je napisao:

Pa gde je to selo Pula kod Leskovca?

dobro da me milicioner nije prebio na licu mjesta koliko sam se smijao. pozdrav prijatelju, sa Vama se vidimo prije nego sa njim. jeste spremili rutu i nemojte manje od 8oo na dan, Zokiju je i to malo otkad se druži samnom.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Uzevši da si fixirao datume u julu i samo 10 dana, treba imati uvidu da je to špic sezone. Kolone na prilasku moru i višečasovno čekanje u redu za ulazak u svaki objekat u Rimu je nešto sa čime trrba računati. U Rimu sam bio sa vodičem i onda je obilazak mnogo efikasniji, ne razmišljaš o navigaciji, saobraćaju, parkiranju.

Kolege su već rekle da je 3 dana minimim za Rim, Sicilija posebna priča, u zavisnosti da li želiš da vidiš nešto ili samo da se provozaš. Isto važi i za Amalfi (Salerno - Sorento). Bio sam u maju ove godine i već nije moglo lepo da se vozi kolima, u julu možda i motor bude problem jer sami Italijani voze puno motora + turisti iz Austrije, Nemačke, ....

Konkretnije, moraš najpre da prelomiš šta sa Rimom. Ako rešiš da ostaješ duže, onda izbaci južni deo i trajekte i vrati se iz Rima Jadranskom obalom Italije uz par dana zaista odmora na moru (opet uzevši u obzir da je jul mesec i leto).

Na Siciliji nisam bio i od mesta na jugu bi izdvojio samo Salerno koji je meni daleko lepši od Napulja i sada gledam neke slike iz Taranto, deluje zanimljivo ali greškom nisam bio. Iznenadio sam se jer sam više puta bio na severu i tek ove godine južno od Rima, dosta je siromašniji jug i u prolazu se to jasno vidi.

Takođe, išao bi direktno Zagreb - Ljubljana - Gorizia u Lido ili Bibione ili Lignano, bilo šta na tom potezu, zbog uštede vremena, izrazito su turistička mesta. Nećeš nigde imati problema sa smeštajem ako rezervišeš na vreme. Parking za motor u Ita je se često svodi i na naslanjanje na kontejner za đubre.

Sa druge strane, ne treba zaboraviti ni severni deo sa jezerima Como i Lago di Garda.

Gorivo je izrazito skupo, pogotovo na autostradi, svojevremeno sam i 2€ plaćao. Putarina za auromobile je oko 10€ na 100km, za motore ne znam jer motorom nisam bio.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovako izgleda vožnja na Amalfi coast u maju 2017. Ovo poslednje je sam Amalfi gde se u pojedine kuće ulazi iz tunela na magistrali tj. pešaci iskaču sa svih strana.46d7fc9bb0e9885a4d6399ce1104a9da.jpg4829638f4e5b98f21187956df317840b.jpgd399514787eef05d644d908f257f865c.jpg262fc42a2e60fa6fda5b500d7fa183ce.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da se ispravim bio sam na Siciliji 2 sata ovim gliserom iz Reggio Calabria (samo putnici, nije trajekt). Messina je u pitanju jer je dole najbliže kopnu.

 

Policijska vozila su sa nekog događaja u Reggio, ne znam šta je bilo ...

 

 

970331cc802206d904115bbb4b93563b.jpgad8d7988142b0f61209298663219e306.jpgfbb391d338b690b4ed182147632e2a53.jpg4ab7ada27bfbb01b10e3056ec6c3f41b.jpgf7891f9b4e78d9968123bd573bb9e3ae.jpgb2949d1f0fa7c25e0b4bed29f9fa4ca7.jpgab5877984a8f385714c3b31859fe56df.jpge0c89eba3c851c75803fc3a83095d937.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
On 11/5/2017 at 21:17, orlovi je napisao:

E Brate zaboravih..U Italiji bolje Italijanu da opsujes mater nego na picu da naspes,nafiljujes kecap...

Pravi savjet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

Siena ,Grad koji je kod mi je ostao u vrlo lepom sećanju, ( foto centralni trg na kome se svake godine odrzava trka PALIO( ima scena u talijanskim  filmovima) .Veoma blizu Firence pa .... Ako stignete do Napilja popnite se na Vezuv (karte naplacuju 20m pre pogleda na krater). Slazem se sa kolegama da je Sicilija previse, odvozajte do Napulja i za 10 dana to je to .Obavezno proci kroz Rim jer moze da se seta motorom za razliku od Venecije !!!(motor ostavljate na parkingu pa taxi brodici ili gradski prevoz brodici .......povelika gnjavaza ko nema vremena ) .Pozdrav i moze konsultacija uz kafu .

i61.jpg

i60.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja