Jump to content

Moto Zajednica

Stvarno je DOSTA!

Recommended Posts

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
" userid="31138"] Moj stav je, ako nisi video iz drugih tema ili postova: samo polako, normalna vožnja, brzinama u granicama bezbednosti, da mogu da se zaustavim i izbegnem, uz malo "savijanja" i kršenja ZOBS-a, čime prvo sebe, pa ni druge ne dovodim u opasnost, a ni policija nije problem pri takvoj vožnji.
Uz to, mogu ti reći da i pored padanja sa motora i kažnjavanja po članu 330 ZOBS-a, smatram da sam vrlo jeftino prošao, a mnogo toga naučio.
Sa sadašnjim motorom sam za godinu i po dana prešao 24000km po gradu vozeći na navedeni način i dobro prolazim, tako da iz toga možeš da stekneš neko mišljenje i o mom iskustvu.
Eto... Toliko o meni, a tebi želim takođe svako dobro, a častim te ruski kvas kad se javiš na PP, pošto alkohol ne pijem dok vozim  

Imaš samo jedan mali problem. Pogrešno tumačiš zakon, zobs, ustav i te sitnice. Inače, sve ostalo što si naveo, nije "stav" nego "način" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 3 sati, Svaler je napisao:

 


Где пише ово правило?

Полагао сам за мотор 3 пута (3 пута успешно положио, нисам падао. Значи А1 А2 А), и знам да можеш обићи шта оћеш иако је пуна линија ако је не прелазиш.

 

Tri puta polagao...svaka ti čast...ja položio za A2 pa sad oću jači motor,računam kw,odnos snage,mase...ko ponovo da polaže...lepo kažu,za A odmah,a ja jok,ne treba mi...konj...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

...hehe tako i ja . Razmisljao tada ne teba mi A ajde sa A2 bice dosta . Jos ne znam da li sam se 

izradio ali ide ka tome . Tada sam mislio kao mnogo su to jake masine u A kat. ,dosta je ovo 

do 35kw . Sada kada gledam neki motor moram uvek da se preracunavam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

E stvarno smo odlepili.

Pazite sad ovo:

Natočim malo pre gorivo na početku Bulevara Oslobođenja i krenem da presečem ka Vojvode Stepe. Potpuno opušteno iz pravca FON-a "kolega" tera crnog Bev 500 i sina u krilima. Mali ima između 2 ipo i 3 ipo godine, ne grešim, najmanje dete mi je toliko. Detence uredno nosi malu kacigicu na glavi. Skreću u Lepeničku a potom u Jove Ilića u kontrasmeru ka Stepinom Vajatu.

Sunce ti poljubim, a mene ćera od 8 godina tera da je provozam i meni ne pada na pamet da to radim u javnom saobraćaju.

 

Znači tip je ladno:

- prekršio Zakon, vozio dete ispod 12 godina na motoru na javnoj saobraćajnici,

- uradio to u sred špica, u sred Beograda,

- prekršio Zakon, ušao u jednosmernu ulicu,

- svesno poverio život svog 3-godišnjaka kako sebi, tako i svim ostalim učesnicima u saobraćaju,

- procenio da je eventualan rizik za klinca mnogo manji od njegovih moto veština i to očigledno radi potpuno svesno, planski i redovno imajući u vidu da je nabavio kacigu za dete.

 

Ne znam šta da mislim...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

To nikad nisi vidija u splitu?

I ženu i dicu na skuter pa na plažu....

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 3 sati, Singularitet je napisao:

E stvarno smo odlepili.

Pazite sad ovo:

Natočim malo pre gorivo na početku Bulevara Oslobođenja i krenem da presečem ka Vojvode Stepe. Potpuno opušteno iz pravca FON-a "kolega" tera crnog Bev 500 i sina u krilima. Mali ima između 2 ipo i 3 ipo godine, ne grešim, najmanje dete mi je toliko. Detence uredno nosi malu kacigicu na glavi. Skreću u Lepeničku a potom u Jove Ilića u kontrasmeru ka Stepinom Vajatu.

Sunce ti poljubim, a mene ćera od 8 godina tera da je provozam i meni ne pada na pamet da to radim u javnom saobraćaju.

 

Znači tip je ladno:

- prekršio Zakon, vozio dete ispod 12 godina na motoru na javnoj saobraćajnici,

- uradio to u sred špica, u sred Beograda,

- prekršio Zakon, ušao u jednosmernu ulicu,

- svesno poverio život svog 3-godišnjaka kako sebi, tako i svim ostalim učesnicima u saobraćaju,

- procenio da je eventualan rizik za klinca mnogo manji od njegovih moto veština i to očigledno radi potpuno svesno, planski i redovno imajući u vidu da je nabavio kacigu za dete.

 

Ne znam šta da mislim...

 

Pa da li je to normalono? Baš bih sad voleo da čujem komentare koji bi opravdali ovakvu ludost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC
On 10.6.2017. at 7:12, Miloš A je napisao:

Možda je došlo vreme da se trkačkim motorciklima zabrani vožnja po naseljenim mestima. Ako si na semaforu i ležiš pogrbljen na vrelom rezervoaru na plus 30 sa kacigom i kožnom jaknom, tebi je mozak krompir-pire, znoj ti se sliva u oči, refleksi su kao u mrtvog konja. R-isti u Beogradu su potpuno odlepili, to više nije bahatost, to je siledžijstvo za izolaciju i psihijatriju. Kašalj i mali q se ne mogu sakriti ;)

 

p.s. pokretaču teme, molim te nemoj da dolaziš u BG i zaustavljaš saobraćaj, napravićeš kontra-efekat, motoristi su se svima popeli na onu stvar.

Где си друже мој,опет ти удараш на нас ераше.

Не знам зашто теби ми толико сметамо?

Јел ти неки ераш украо жену?

Јел те неки ераш прешишао у Кнеза Милоша?

Јел се неко дете уместо да се слика са твојим феном сликало поред неког ера?

Реци у чему је проблем?

Да,носим кацигу (додуше има луфтере па ми и није мозак кромпир пире) а и јакна ми је кожна али и она има луфтере.

А и зној ми се не слива у лице јер носим поткапу а и кад станем на семафор отворим визир па се не знојим.

А рефлексе и даље имам добре.

Ја не знам о чему ти причаш,ко то толико дивља по граду?

Значи само ераше у  изолацију и психијатрију а остали који дивљају да возе и даље?

Лепо си то рекао за кашаљ и мали к, али си заборавио да напишеш да се некад и комплекс не може сакрити,као нпр овај твој.

 

 

А што се тиче теме слажем се са покретачем теме...Само не знам дал ће Милош А да дозволи ерашима улаз у центар града.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 16 sati, Svaler je napisao:

 


Где пише ово правило?

Полагао сам за мотор 3 пута (3 пута успешно положио, нисам падао. Значи А1 А2 А), и знам да можеш обићи шта оћеш иако је пуна линија ако је не прелазиш.

 

http://autoskolapravo.com/wp-content/testovi/A_kategorija1.pdf

 

Pitanje br. 293. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Štikliraj (klikni na kvadratić) sva tri pitanja, prvi odgovor će biti tačan (zeleno štikliran), a naredna dva netačna (crveno x).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Samo juce su me bar 3-4 puta isekli u sred grada, da sam bukvalno morao sivonjski da nabadam kocnicu. Najgore je sto oni uopste ne kontaju sta su uradili, sto znaci da nisu ni svesni kako voze vec onako "na pamet" voze, po automatizmu nekom. Nema migavca, nema retrovizora, nista. Al zato ima sirenu kad ga obidjem.

 

Ruku na srce, ovo su bukvalno saobracajni "izrodi" koji ili ne voze cesto ili voze PREVISE pa su izgubili onaj osecaj za druge i sve im je neka rutina kroz koju moraju taj dan proci.

 

Ljudi pazite sami sebe, na "ove" ostale se ne oslanjajte, sve su to roboti za volanom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
1 hour ago, Šumadinac said:

Gde ti vide isprekidanu liniju? :stabre:

Zamolio bih za pojašnjenje.

 

Znači ako se krećemo u istoj traci sa putničkim vozilom, ako ima dovoljno mesta da ga preteknemo sa leve strane, čak i kada je puna linija, to je propisno ako nema znaka za zabranjeno preticanje?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Puna linija oznacava zabranu prelaska u drugu traku, a ne zabranu preticanja. Tako recimo mozes da zaobidjes vozilo u traci, recimo drugi motocikl ili vozilo koje se zaustavilo iz nekog razloga, ali ne smes prelaziti u drugu traku dok to radis. Kod nas obicno idu zajedno i znak zabrane preticanja i puna linija. Obilazenje u traci se praktikuje samo kod obilazenja manjih vozila, recimo manjeg traktora, motocikla, prepreke. Mislim da niko pri cistoj svesti ne bi obilazio kamion ili automobil u traci i da ima malo prostora da to uradi. To je nonsens.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Drugo je obilaženje, drugo je preticanje. To su dve različite radnje. Ovde je u pitanju preticanje.

 

Ja sam nekako bio ubedjen da se u istoj traci ne sme preticati drugo vozilo, pa makar i imao dovoljno prostora! Možda grešim, zato pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
28) znak "zabrana preticanja za motorna vozila" (II-28), koji označava put odnosno deo puta na kome je zabranjeno da motorna vozila pretiču druga motorna vozila osim motocikla bez prikolice i mopeda;
10636001-83.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Pa kazem ti, mozes da pretices motocikl ili neko manje vozilo, pod uslovom da ne predjes u drugu traku i imas dovoljno prostora izmedju vas (tu je naglasak na ono "bezbedno preticanje" u objasnjenju). A posto su trake siroke tek toliko da moze automobil da stanje u nju, to je kod nas veoma rizicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

@donmarkoni® tako je, to se odnosi na deonicu regulisanu znakom zabrane preticanja ali se u praksi isto primenjuje i kad imas samo punu liniju, bez znaka.

 

Prosle nedelje sam video saobracajca kako obilazi quad bas tako, lepo dao covek levi migavac i obisao lika u traci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Da, ali opet je naglaseno da se moze primenjivati samo na preticanje mopeda i motocikala. Nadam se da ne pomisljas da obilazis automobile tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
pre 8 minuta, Momentum je napisao:

Da, ali opet je naglaseno da se moze primenjivati samo na preticanje mopeda i motocikala. Nadam se da ne pomisljas da obilazis automobile tako?

Ja ne pomišljam, ja to radim stalno, čak se i zahvalim kejdžerima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
7 minutes ago, Alex DeLarge said:

U onom Šumadinčevom testu se obilazi automobil.

 

Iz kombinacije ZOBS, testova, iskustva, dolazi da se sme preticati u traci ako je isprekidana, a i ako je puna linija ALI da nema znaka zabrane preticanja, a ako ima onda samo preticanje bicikla i motocikle bez prikolice bez presecanja pune linije.

Eto nisam imao vremena da kopam ali drugi su iskopali. Moze se preticati kao sto vidis ali velika verovatnoca je da ukoliko te vidi policajac da ce te zaustaviti pa ces se objasnjavati i sa njim i sa sudijom posle. U svakom slucaju na sudu ces oboriti prijavu ali cimanje i trosenje zivaca ostaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

Ne sme preko pune linije da se pretiče. Zna se šta je preticanje a sta obilaženje. Po zakonu vozila ne smeju ni da se krecu uporedo u istoj saobracajnoj traci. Ovo su elementarne stvari. To što je motor uži od auta pa kao može da prodje a da ne predje u susednu traku je vrlo opasno i spada pod kategoriju bahata vožnja. Opasno je davati takve savete.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja