Jump to content

Moto Zajednica

Cbr 600F4 ili dr.

Recommended Posts

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

gsxf i sportska voznja?

Znam ja Jevto da bi ti prodao svoj motor al nemoj preterivati. jedino sport sto je na gsxfu je ona nalepnica na repu "sport-touring" iz neke stare zamisli da se spoje 2 klase u nesto izmedju.

to sto moze da nategne 220 to nije sport, to je kamenovanje agregata koji za to nije nikad bio namenjen.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Isto tako i CBR 600F posle par dana po par stotina kilometara pod guzicom.

i 750 nategne malo preko.

Inače taj agregat je sa malim izmenama u gsx 750 r modelu jako zanimljiv.

Inače za stazu nisu ni jedan ni drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Da, slazem se. Ali za agregate iz proslog veka.

Ne potcenjuj cbr 600f, cak je mozda i udobniji od gsxfa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Jeste možda za nekog sitnijeg i samog na motoru.Za dvoje sa ozbiljnijim prtljagom nije ni VFR koji je definitvno tehnički i tehnološki bolji od ba ali i daleko skuplji za kupovinu i održavanje.

I koliko ja shvatam ovde se radi i o ceni ,a tu suzuki pobeđuje u kupovini i održavanju

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Tvoj GSXF bolji od svih motora a tebi zapelo da ga prodaš pa ga nutkaš u svakoj temi... Hm, hm... MOŽDA je bolji od VFR-a za dvoje iz istog razloga što je i dosadan motor... Krme od 600 kilograma i tri metra u dužinu (što i nije problem, ali daj onda još kubika, obrtnog momenta...)  :)

 

Šta je tačno daleko skuplje na VFR-u što se održavanja tiče? Drugačije gume? Kočnice? Treba da se sipa antifriz u sistem za hlađenje pošto nije uljara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

dobro bre Andreja nije ni VFR fun fun fun, tamo di treba da je fun on je isti ko i dotle. 4 redno su keva ili 1 veliki - vibracije.

 

kod vfra je dobra fora sto se ulje menja na 3x duzem intervalu nego kod ostalih motora, sve zbog zupcanika u agregatu, tako da odrzavanje ti stavi 2 zamene ulja kesa za sve ostalo sto treba :)

 

po meni je F4i perfektno izbalansiran motor, tu imamo najbolju kombinaciju svega.

udoban je, mozes putovati da se ne raspadnes kao na R motoru.

4 redno sa 108ks vrti 15k rpm, ima snage i vuce ozbiljno kad zavrti, znaci imamo i fun factor.

lagan je poprilicno 180-190kg, lak za manevrisanje.

i meni vrlo bitna stavka- injection.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Sa jedne strane si u pravu, ne moraš uvek da budeš u odgovarajućoj brzini kako bi imao svu raspoloživu snagu, što "ubija" zabavu, manje se zahteva od vozača. Ali ako VFR i F4 imaju istu konjažu, s' tim što VFR čupa od 5000 a F4 od 10000, koji agregat će bolje da se pokaže na stazi? Sve vreme si u opsegu (skoro)maksimalne snage na VFR-u. Na stranu to što je VFR osetno teži motor... F4 mnogo više voli peglanje. I iako slično ta dva motora ubrzavaju, na VFR-u dobiješ šut u dupe dok na šestotci rastu obrtaji i motor ubrzava jače, jače, jače... Nema nikakvog iznenađenja. Volim bre obrtni momenat, voleo bih neku V litru da probam  :)

Jest' dobra fora ali kvačilo mu je u ulju kao i skoro svakom drugom motoru, po mom mišljenju, ulje se najviše isprlja baš zbog kvačila... Šta mi teško da zamenim ulje na 5000-6000km  :)

Ako bih ikada (trenutno ne planiram) ponovo uzimao sport touring, gledao bih ili VFR-a ili CBRF.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

još jedna sitnica

VFR nema da valja ispod 3500

CBR Fi nema da valja ispod 2500

GSX F nema da ne valja za 2000 i manje

dosta toga se svede na novce,da nije te prokletinje imao bi ja u garaži jednog RR i jednog GS

I da ne bude zabune ja se baš nešto i ne otimam da prodam motor.Ono što bi sledeće je retko dobro ,a ovaj ako se ne proda samo skinemo pokrivač i idemo na alpe dogodine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Čovek je rekao da raspolaže kintom za F4 :)
VFR800 RC46 može da se nađe za oko 2500 da valja, može i ispod ako znaš gde da tražiš (ja ne znam) :D
 

Druga stvar, http://www.polovniautomobili.com/motori/9004696/honda-vfr , ovaj motor je u klasi sa Katanom, jeste stariji čitavih osam godina u odnosu na tvoju ali razlika u godinama tu ništa ne znači, VFR je napredniji motor od mlađe Katane. Verujem da Milos-V verovatno nije zagrejan za ove starudije, nije ni bitno, samo hoću reći da bih se uvek pre odlučio za starog VFR-a.

Sad čitam moje prethodne postove. Možda i jesam sektaš ali nisam toga svestan  :stabre:  :na_glavi: 

Srećno sa kupovinom  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Ajde i ja, sa nekim 6 tim... Ako ne budes imao lovu za dobar primerak F4 mozes da bacis pogled na zx6r (00-02). Po meni vise slican F4 i Tcat u nego RR u. Letos sa suvozacicom presao 2500km. Moze lepo da se putuje a solidno ide. Ako hoces da ga probas, svratite na kafu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Milose, ima jedna lepa bela F3 u super stanju za 1300 evra. Motor je u odlicnom stanju (po recima vlasnika).. Nemam slike i vlasnika poznajem iz vidjenja jer radi u prodavnicu gde kupujem neke sitnice, dosao sam jednom prilikom motorom i pricali smo na tu temu..

Broj mogu ti pustiti na pp ako te zanima, pa nek ti on posalje slike i porazgovarajte.. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Kod kawe me nerviraju satovi,dugo su furali obicne dok je Yamaha i honda ubacila digitalne sto je mnogo lepse za videti... Ako imas pare za F4 imas i za R6,po meni mnogo lepsi i bolji od T cata a ima da se nadju ispod 2 soma,naleti neki dobar,samo polako...a sto se tice oglasa ne kreci na put tek tako...STRASNO koliko su ljudi bezobrazni i za sta sve vicu da je u dobrom stanju...samo preporuka ili refundacija troskova ako nije sve kako se kaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Na oglase stavljaju sve i svasta. Neki se cak pomazu i fotosopom da sakriju neka sitnija ostecenja,kad odes da vidis uzivo da padnes u nesvest. Isto je i za automobile.

Mislim da primerak r6 koji kosta kao i t cat nije bas u sjajnom stanju osim ako nekome nije hitno da ga menja.

 

@dexason

Ne bih uzimao f3 osim u slucaju da bude finansijiskih problema. Ako (ne daj boze) dodje do toga,javljam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan S 650 2016
Meni deluje ovako na slikama veoma korektno.

A i ja sam u mislima za neku menjažu za moj motor....a tek sam ga kupio novog.

Nešto me vuku ti sport touring, ili yamaha mt 09...Nešto se napalio zadnjih mesec dana, a prešao sa mojim tek 2500..E šta ti je kriza srednjih godina...

No, da ne offujem temu, samo ti Miloše polako, tek je krenula sezona kupovine, naći ćeš nešto, a i ovde su mnogi raspoloženi za pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kod kawe me nerviraju satovi,

a meni su satovi baš gotiva. Kada vidiš ugravirano 280+ km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

I ja vise volim analogne satove,ali to je sve stvar ukusa. Ne zbog toga sto pise,nego mozda vise navika da vidim kazaljke kako rade. Ni na kolima ne volim digitalno

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Budzet je 2k (vise/manje)

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

R6 ili K2 za tu lovu ima da nadjes da prsti...samo polako...vozio sam oba i opet bi,s tim sto bi K2 750 jurio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Ja licno imam problem sa r6 i r1 kao i sa golfom. Meni zbog tih ljudi koji se pale na to, prelazi u seljaniju. Sto ne znaci da su svi koji to voze takvi. 

Kawu sam preporucio kao sport turing. Kompromis koji je udoban na putovanjima. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Pre 4,5god slicnu dilemu sam imao, i presudilo je sto sam naisao na gsxF od prvog vlasnika,bukvalno taj faktor je bio presudan. Od tada sam vise puta vozio razne motore i na malo duzim turama, i R-ove i F-ove, moj glas ide za cbr u pristojnom stanju, s' tim da sumnjam da ces za 2k naci takav, drze mnogo jacu cenu jos uvek. A da, ovog F-a vozim i dalje, meni ispunjava sve zahteve i jos uvek drzi osmeh na licu dok ga vozim, i duze ture i krace, ali nista ti vise ne mogu savetovati a da i Charli i Jefta vec nisu rekli, od svega po malo ima.. 
Srecna kupovina u svakom slucaju, svaki motor je dobar kada je ispravan,kada je silovan dzaba mu lepota i snaga  :takoje: 
 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja