Jump to content

Moto Zajednica

Cbr 600F4 ili dr.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Za nekih 20ak dana bi trebalo da dobijem pare pa bih kupio gore pomenuti motor. Ako neko prodaje ili zna nekoga ko prodaje ili ako neko ima saznanja o modelima koji se nalaze na oglasima informacija bi dobro dosla.

 

Takodje ,ako neko ima nesto drugo da je u dobrom stanju da ponudi ,moze: da bude isti tip motora, 600ccm,tog nekog godista i cene.

 

Honda mi je prvi izbor ali ako nema da valja,a bude nesto drugo dobro,sto da ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sto ne pomenu, yzf600 tundercat? Moze i on, ako neko ima info za neki fin primerak, da pomognemo Milosu da se motorizuje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

a bmw f650cs scarver iz 2002god registrovan 32000km sa 3 kofera u odlicnom stanju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

T cat je dobar motor ali dve klase ispod F4 a i cenovno se dosta razlikuju...imaj u vidu da je T cat poceo da se pravi 96..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Znam da je cbr bolji,zato bih prvenstveno njega. U slucaju da ne mogu da nadjem neki dobar primerak tek onda nesto drugo,jer drugacije je kad odem da vidim uzivo sto je na oglasu. To sto pise da je extra stanje za neki cbr nista ne znaci dok ne vidim uzivo. Zato i prvenstveno pitam ovde da li neko ima ili zna neki primerak.

@dvlns pogledacu tvoj motor,pretpostavljam da ima na forumu?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5782 postova

Odmah da ti kazem ima estetskih mana i trudio sam se da ih slikam. Gume vise nisu te nego su slikovi, presao je nalo preko 40.000 km i vozim se uglavnom na Navaku. Ako te to odbija da ne gubis vreme na razmisljanje bez razloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Tvoj motor je 2005,to mi je mnogo para. Dosta skuplje od f4 koji je 1999-2000god

Hvala na ponudi

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ima stari oglas ali evo link a pitaj sta te zanima ako te uopste zanima

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/109668-cbr-600-rr-2005-godiste-na-prodaju/#entry1756524

Imas li iskustva iz prve ruke da nam das neko poredjenje cbr f4/f4i i rr, trebala bi biti velika razlika izmedju njih. Gresim li?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5782 postova

Koliko znam iz njegove price razlika je ogromna prvenstveno u polozaji sedenja potom tezini motora (mozda ne u kg toliko koliko u nekom recimo rasporedu tezine i ponasanju) kao i dosta drugih stvari. Recice on iskreno kako stvari stoje u poredjenju ta dva motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa tako sam i mislio, velike su to razlike.. Probacu da ga zamolim da nam prenese utiske. Hvala i tebi na trudu :)

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

rece mi DVLNS da si u dilemi oko F4i i RR.

F4 i F4i isti motori koliko znam, razlika mizerna u estetici (farovi) i na F4i je umesto karburacije stavljen injection. (koliko znam)

 

e sad, F4i i RR su  2 potpuno razlicita motora u svakom smislu. 

raspored tezine, ogibljenje, isporuka snage, kocnice, polozaj tela (sedenje), itd.

 

prvo ti razluci sta zelis od motora.

 

ako ces da putujes uzmi F4i i nemoj dalje nista da gledas, mani se i thundercata i kojecega na karburatoru (mrzim karburator).

strasan motor taj F4i, povozan, udoban, ekonomican, za 600ccm ide brutalno. nema tu puno da se prica, heblovi su visoko, na pravom mestu da mozes da se saltas dupe/ruke kad putujes, siroko i mekano sediste. nisam bio zadovoljan kako se pokazao na stazi jer je mek ko dekin i te neke njegove njanjavosti pa sam ga menjao za RR.

 

ako ces da jurcas sa nama na stazi i juris curice po gradu uzmi RR. meni je neko stavio nazad poklopac sedista pa ovo drugo nemam u opcijama. :D
RR je tvrd, uzasno neudoban, ali jak, lagan, brz i upravljiv motor. meni je licno od R-ova iz te klase najlepsi (03-06) posle njega bih stavio triumph 675 daytonu.

(sada ce se ljubitelji yamahi, kawa i ostalih krseva iz 600ccm kategorije naljutiti) :P

 

letos odo sa malom na rr-ovima do cg, boolja mi se raskomadala u parcice, plihovi na istoj, 3 dana sam hodao kao da su me robovi silovali. al to nije motor za to, mada moze. na F4i bi taj put bio daleko komforniji. Nix je otisao do makedonije, kaze nije osetio put na F4i.

 

eto, toliko od mene, ti ako imas neko konkretno pitanje postavi pa ako mogu ja cu ti odgovorim.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Video sam suzuki vec na forumu. Imacu u vidu to kad se pregledaju honde. Hvala

@fjcharlie

svakako f varijanta,bice putovanja tj planiram ih ,hvala na informacijama ☺

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Charlie, ne bi bilo lose ako mozes da nam uporedis i GSXF i F4i s obzirom da si vozio i Suzukija a reko bih da su to slicni motori (mozda je GSXF slicniji hondi F4) ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ma de slican :D
 

opet nebo i zemlja, gsxf je da samo putujes, ladja bre, milina, ne osetis kilometre, samo gas! odes u grad i smoris se jer manevrises sa 250kg. mrcina je na putu bila brutalna na stazi papak :D al je mogla na koleno :D

 

gsxf nije slican nicemu, 600ccm klasa sa 250kg i 86ks (mozda 80 na tocku) spada u najteze i najslabije motore zajedno sa malo slabijom xj600. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Auuuu, ja sam mislio da su mnogo slicniji mada nikad nisam vozio F4i al mi je tako delovalo.

 

Hvala na pojasnjenju svakako.

 

Inace moja preporuka za gsxf. Ja ga vozim vec 2 godine i bas sam zadovoljan motorom ali slazem se da nije ni za kakvo jurcanje mada ja i nemam takve afinitete pa mi zato i odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ovaj moj je 750 pa je ta snaga malo veća.Da nije baš za stazu ali kompromis putovanja i sportske vožnje jeste.

Dođeš vidiš probaš bez obaveza. Ako ti se svidi lako se dogovoriti.

Po meni gsx750f može da se nosi sa hondom.Za put je bolji u lokalu lošiji.Pa ti tu biraš šta ti više treba.

Suzuki je povoljniji u održavanju i po mojim saznanjima se manje kvari u principu je izdržljiviji.Potrošnja im je više manje ista registracija ista.

Sve se svede na to kupi koji ti se više sviđa i koji je u boljem stanju.

 

 

PS ja bi lično voleo da je to moj motor da ja mogu mirne duše da idem na sledeći motor. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

F4 je izmislio motor za GSXF750. Ako bi već da zalaziš u "tešku" klasu, probaj bilo koji VFR750 ili 800, možda ti se baš to svidi. V4 motor, isporučuje snagu dosta ranije, doduše ima 100ks iz 750ccm (pričam o RC36), hidraulično kvačilo, po mom mišljenju, neprejebiv zvuk, nema lance bregastih već ih pokreće preko zupčanika, ako se pališ na mono viljuške, još bolje... Ekstremno dugotrajna mašina, e, sad, problem je, kad krene da se kvari, može da bude jebeno a jako, jako malo mehaničara želi da se bakće sa tim motorima jer su komplikovani i nepristupačni.

Uvek sam dobijao ospice kad neko kaže "Honda je Honda" (nisam Hondaš sektaš, da napomenem) ali posedovao sam RC36, provozao par komada, starijih i novijih... Provozao par sličnih motora drugih proizvođača i moram priznati da postoji razlog zašto je Honda skuplja od konkurencije. Samo uporedim plastike, kvalitet dugmića, rad menjača itd... Stvarno su neprevaziđeni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja