Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Himalayan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Upravo sam o tome govorio. Svako od nas ima neko svoje viđenje motora i iluzorno je govoriti zašto neko kupuje ovo ili ono...to je jednostavno tako. Nekome se nešto sviđa, nekom i ne baš.

 

Slažem se i da je cena možda malo veća, u odnosu na zemlje EU. Iskopah negde cene:

 

Germany

Snow, Granite: 4,619 euro

Lake Blue, Rock Red, Gravel Grey, Sleet: 4,719 euro

 

Spain

Snow, Granite, Gravel Grey: 4,445 euro

Lake Blue, Rock Red, Sleet: 4,595 euro

 

Italy

Snow, Granite, Gravel Grey: 4,850 euro

Lake Blue, Rock Red, Sleet: 4,950 euro

 

France

Snow, Granite, Gravel Grey, Sleet: 4,795 euro

Rock Red: 4,895 euro

 

UK

Snow, Granite, Sleet: 4,399 pound

Lake Blue, Rock Red, Gravel Grey: 4,499 pound

 

Pitanje za naše uvoznike je zašto je razlika tolika, jer da ga imaju po ovim cenama prodaja bi sigurno išla bolje, ali je to do uvoznika i njihovih marži.

 

Sa druge strane, kao što Markone reče, za nezahtevne korisnike sasvim solidna gomila gvožđa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre sat vremena, ficha007 je napisao:

 

Pitanje za naše uvoznike je zašto je razlika tolika, jer da ga imaju po ovim cenama prodaja bi sigurno išla bolje, ali je to do uvoznika i njihovih marži.

 

A da ne utječe na razliku u cijeni različita davanja državi tj. porezi i trošarine ? To je uglavnom najveći razlog velikih razlika u cijeni, ne nužno sama marža. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće
10 minutes ago, AnteK said:

A da ne utječe na razliku u cijeni različita davanja državi tj. porezi i trošarine ? To je uglavnom najveći razlog velikih razlika u cijeni, ne nužno sama marža. 

Ante, može biti. Mi po navici odmah napadamo trgovce i marže, ali je pitanje koliko "ekonomski tigar" u stvari zahvata i učestvuje u ovoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV
On 2.11.2021. at 8:46, AnteK je napisao:

A da ne utječe na razliku u cijeni različita davanja državi tj. porezi i trošarine ? To je uglavnom najveći razlog velikih razlika u cijeni, ne nužno sama marža. 

Ranije znam da su mnoga nova vozila EU proizvodnje bila jetinija kod nas nego u zemljama EU, u istom paketu opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Video, pipao, sedeo i mogu da kazem da je po meni super. Jednostavan, lep i okretan.

 

Dugo pratim RE i isti model po netu. Svi su se vecinom slozili da je motor izdrzljiva mazga uz par sitnih izuzetaka, prekidac na copavoj, obavezno koriscenje WDa na srafovina pri odvijanju, sitnice. Ono glavno je na mestu, izdrzljivi agregat i ram. Zabavna masina za do 90km na sat i zajebanciju na ofu.  Ako imas preko 185cm ili 120 kg zaboravi da uopste postoji. Ljudi, posmatrajte ovu masinu kao prvi ili drugi motor za nekog ko hoce da se vozi bez komplikacija, da moze da skrene sa asvalta a nema kesa za nesto bolje. Vozio si kao klinac kros pa bi sad nesto vece ili ti je muka da vozis raspalu kantu od 25 god, eto ti Himalajac. 

 

Meni puca patka sto nisu izbrusili var ko na Japancu ako znam da je var dobar. 

 

Gledacu da zakazem voznju na prolece pa da razmislim o kreditu za isti.

 

Ljudi su u Srbiji gladni svega pa tako i novih motora. Doduse, malo su mu nabili cenu, plus ga prodaju sa gumama koje se dobijaju u Indiji, u Evropi se prodaje valjda sea Pireli gumama.

 

Da, nosaci bisaga sa kompletom kofera su opcija od 800 EUR, bas sam se nasmejao.  

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1963 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ovo će biti zanimljivo ispratiti...

 

WWW.MOTORCYCLENEWS.COM

Read about Royal Enfield's upcoming trip to the South Pole aboard two Himalayans to mark 120 years of the company, here.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
9 hours ago, opsidiannight said:

Ono glavno je na mestu, izdrzljivi agregat i ram.

 

Meni puca patka sto nisu izbrusili var ko na Japancu ako znam da je var dobar.

 

 

Jedino što ovo što si naveo i jeste najveći realan problem koji se dešavao sa ovim motorom: pucao je ram kod prednje viljuške (trougla), baš na varu. Pisano je u ovoj temi, a i na netu ima o tome. Nisam uspeo da stvorim sliku koliko se često to događalo. Koliko sam razumeo, trebalo bi da je rešeno kod novijih modela.

Inače pisao sam već, meni se ovaj motor baš sviđa i voleo bih da ga probam, a najveća prepreka da ga i uzmem je verovatno, kao što si već i pomenuo - visina, jer sam ja oko 193cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre sat vremena, antir3ality je napisao:

 

Inače pisao sam već, meni se ovaj motor baš sviđa i voleo bih da ga probam, a najveća prepreka da ga i uzmem je verovatno, kao što si već i pomenuo - visina, jer sam ja oko 193cm.

Zaboravi, ja sam 10 cm niži i ne sviđa mi se ergonomija na njemu, iako mi je motor sympa za vidjet.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
Pre 2 sati, antir3ality je napisao:

Jedino što ovo što si naveo i jeste najveći realan problem koji se dešavao sa ovim motorom: pucao je ram kod prednje viljuške (trougla), baš na varu. Pisano je u ovoj temi, a i na netu ima o tome. 

I na GS-u pucala mono viljuska a kosta kao 4  Himalayana i nikom nista

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Postoje ljudi koji su u stanju i ćuskiju slomit a kamoli teleskope na nekom motoru.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 hours ago, antir3ality said:

pucao je ram kod prednje viljuške (trougla), baš na varu. Pisano je u ovoj temi, a i na netu ima o tome.

To je bio problem kod prvih modela usled preopterećenosti, kao što sam ranije napisao, u Indiji sedne po 3-4 njih na motor i voze se, porodično :D

 

Model za 2021, ovaj sa navigacijom, nema taj "problem", korišćena je jača legura za ceo ram :)

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pa da, ovaj prvi deo mi je promakao. Hvala @Markone88

Inače, baš sam razmišljao o tome koliko je drugačija situacija sada što se tiče "kontrole kvaliteta" od strane korisnika sada, u odnosu na vreme od pre 15 - 20 godina i ranije. Mnogo je stroža sada, i verujem da će to donekle uticati i na proizvođače.

Jer skoro svaki model motora sada ima neku fb grupu (ili na nekoj drugoj platformi) gde ima više hiljada pa i desetina hiljada vlasnika, i svaki problem vrlo brzo postane vidljiv, pa čak i do te mere da se sa nečim pretera. U smislu možda se to pucanje rama desilo par puta u ekstremnim situacijama, ali je dobilo publicitet što je opet uticalo na to da proizvođač brzo reaguje i reši problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Veoma lep i realno napisan tekst o RE Himalayanu.

BIKEREVIEW.COM.AU

Graeme Warring tours the rugged American desert onboard a decked out Royal Enfield Himalayan. They put it to the test to see just how good it is.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi pazar
  • Motocikl: Beverly 250e

Pozdrav svima jel ima neko da je već kupio ovaj motor, i zanima me kakvo je njegovo iskustvo Jel vredi kupiti za Srbiju, Jel ima majstora? Ili je bolje skupiti jos malo nekih para i kupiti hondu crf 300r

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Pre 1 sat, Jimi161 je napisao:

Pozdrav svima jel ima neko da je već kupio ovaj motor, i zanima me kakvo je njegovo iskustvo Jel vredi kupiti za Srbiju, Jel ima majstora? Ili je bolje skupiti jos malo nekih para i kupiti hondu crf 300r

CRF:jee1:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Imam ga od prosle godine,motor je veoma zanimljiv za voznju,iznenadio me je koliko je stabilan i siguran dobre kocnice super je sto moze da se deaktivira abs na zadnjem tocku treba ga doziveti,nesto potpuno drugacije o odnosu na ono sto sam vozio do sada.Pre toga sam imao fejzera i sv-a,zadrzao sam samo Himalayan, da sam razmiljao o perfomansama i vecoj putnoj brzini i ostalo verovatno bih kupio GS-a ili multistradu.

Kome se svidja ovakav tip motora nece pogresiti u izboru,uzivo izgleda mnogo lepo nije sklepan ne izgleda jeftino,fabricki izduv ima mnogo lep zvuk, tripl navigacija zavrsava posao,praktican motor za koriscenje po svim terenima, iznenadio me menjac koji radi precizno i odlicno. 

  • Hvala 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi pazar
  • Motocikl: Beverly 250e

Svidja mi se izgled motora, a video sam i na YouTube da ljudi mnogo hvale da je izdrzljivi i da ima odličan agregat, samo eto imam te neke sumnje dali da kupim ili da čekam, posto iskreno nemam nekih para za bacanje a već duže vreme gledam himalayan :);):na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Najbolje da vidis uzivo i probas ako si u prolazu svrati na test voznju. Meni se i crf 300 svidja video sam ga prvi put u Grckoj ali nisam probao motor,takodje u ovoj klasi imas husqvarna svartpilen 401 i ktm 390 adventure. Sve zavisi od tebe kakav zelis da imas nacin voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
On 12/27/2021 at 1:23 PM, opsidiannight said:

Odradili su put do juznog pola na himalajcima. Marketinski potez bruka.

Isli i mi stojadinima na Kilimandzaro... :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja