Jump to content

Moto Zajednica

Gde noćite na putevima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

U ovoj temi nema prave definicije ni saveta gde i kako spavati na putu. Razloga je mnogo.

Zavisi od godina starosti ili kako se ko oseća, vrsti motora i da li je moguće sve na njega nakačiti i poneti, da li se ide sam ili sa suvozacem ili većim društvom, da li svi u tom društvu vole ovo ili ono ali sigurno se prave kompromisi, važno je koliko se dana ostaje na putu i koje je godišnje doba u pitanju, finansijsko stanje putnika i ostalih članova.

Onaj ko voli prirodu preferiraće kamp u bilo kojoj varijanti divlji ili urbani ili seoski etno smeštaj i obrnuto ko nije za tu varijantu taj ide u hotel, hostel, booking i slično.

Ne zaboravite da u današnje vreme svi volimo da vozimo i putujemo da imamo svi nove mašine ali finansije diktiraju realnost u svemu pa se mnogi natežu i za samo gorivo kako bi se družili i uživali u ovom našem hobiju.

Mnogi kažu ja nosim kamp opremu i sve otalo ali me mrzi da podižem šator i formiram kamp jer me mrzi i umoran sam i strah me za bezbednost motora ( moram da ga negde uteram - vežem za nešto ) a onda ode u hotel - hostel i istu tu opremu nosi na drugi - treći sprat.

Ja u letnjim mesecima preferiram divlji kamp u prirodi i sve što ide u skladu sa tim i uživam u blagodetima svega što nam pruža jer to je prava avantura, stim što nisam gadljiv ni na drugu vrstu jeftinog smeštaja na svakih par dana zbog detaljnije higijene i struje za dopunu svih aparata koje nosimo.

Za mene vožnja enduro motora i putovanje na nekoliko dana sam ili sa istomišljenicima sa istim ili sličnim navikama je ne spojiva sa ol inkluziv hotel varijantama za 30,40,50 ili više evra za noć po osobi sem ako je i lepši pol prisutan ali je to neka druga tema.

Inače u letnjim mesecima kada su temperature daleko u plusu nije potrebna mnogo skupa i fensi kamp oprema za noćenje a doživljaj i buđenje uz cvrkut ptica ili šum talasa je nezaboravan.

Jeftin šator sa ekstra ciradom za nedaj bože kiše, vojnom vrećom za spavanje, debelim dušekom na duvanje, plinskim rešoom i zamenskim bocama je u principu uz male dopune sitnicama u globalu dovoljno za lep doživljaj a pri tom da sve to košta stotinak evra i da pri tom niste opterećeni šta će biti sa ovim ili onim delom opreme jer sve vrši više nego dobro posao za šta je namenjena a po potrebi je takođe pojedinačno jeftino i zamenljivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

U ovoj temi ni ne može da bude prave definicije gde i kako spavati na putu. Saveta ima, kao i ličnih iskustava.

Kroz čitanje mogu da se izvedu pojedinačni zaključci pa kako kome odgovara.

To je kao što neko voli plavuše, neko riđokose a neko crnke, neko mršave jer se duže pamti, neko punije jer je udobnije, neko niske neko visoke. Nekome uzdizanje diktiraju godine, nekom sletanje ide malo teže :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Oprez nego šta, ima noćnih grabljivaca i može se lako desiti najmanje neprijatnost ili nešto ozbiljnije.

Izbegavajte usamljena i izolovana mesta.

Mi smo na pumpi na izlasku iz NS ka BG zamalo opljačkani i fizički napadnuti-noću na neosvetljenom delu parkinga. Posle čujem da su se tu dešavale razne stvari. Slično je i u inostranstvu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Meni smešno (a po malo i žalosno) kada se neko sa dvadesetak godina sekira oko smešraja!

Kada sam bio u tim godinama ni šator nisam nosio. Vreća i šatorsko krilo i piiiičiii!

Ajde bre omladino ne brukajte se više.

Pa u tim godinama možeš i na grani da spavaš bez problema!

Ja u tim godinama nisam spavao u krevetu svom I sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

 

Meni smešno (a po malo i žalosno) kada se neko sa dvadesetak godina sekira oko smešraja!

Kada sam bio u tim godinama ni šator nisam nosio. Vreća i šatorsko krilo i piiiičiii!

Ajde bre omladino ne brukajte se više.

Pa u tim godinama možeš i na grani da spavaš bez problema!

Ja u tim godinama nisam spavao u krevetu svom I sam

 

 

A sad daj Bože da može (u svom i sam) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

 

 

Meni smešno (a po malo i žalosno) kada se neko sa dvadesetak godina sekira oko smešraja!

Kada sam bio u tim godinama ni šator nisam nosio. Vreća i šatorsko krilo i piiiičiii!

Ajde bre omladino ne brukajte se više.

Pa u tim godinama možeš i na grani da spavaš bez problema!

Ja u tim godinama nisam spavao u krevetu svom I sam

 

 

A sad daj Bože da može (u svom i sam) :D

 

Vala da znas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

 

 

Meni smešno (a po malo i žalosno) kada se neko sa dvadesetak godina sekira oko smešraja!

Kada sam bio u tim godinama ni šator nisam nosio. Vreća i šatorsko krilo i piiiičiii!

Ajde bre omladino ne brukajte se više.

Pa u tim godinama možeš i na grani da spavaš bez problema!

 

Ja u tim godinama nisam spavao u krevetu svom I sam

A sad daj Bože da može (u svom i sam) :D

Vala da znas
Ne zadevajte se! Moja "baba" i ja jesenas po Karpatima noćismo i u šatoru, a i kad nas mrzelo da podižemo šator bacimo vreće u šumicu pored puta i spavanjac

 

post-8894-0-85543500-1455908240.jpgpost-8894-0-64532900-1455908265.jpgpost-8894-0-84578500-1455908303.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kad bi gledao na to da uvek sve bude isplanirano u minut,da uvek imam para za gorivo,smeštaj,jagnjetinu,cevape "kod Želje",... Ja nikad ne bi ni krenuo na put. Para inače nikad nema dovoljno (užina,rata za ekskurzije,patike,jaknešoping...),pa ja sracunam da ima za benzin i za neku jeftinu klopu. Sve ostalo je tu da se nadje ako zatreba.

Za prvu vojnu vreću sam dao nove farmerice i nju i sada koristim. Šator dugo nisam ni imao nego sam spavao u vreći kraj motora. U privatnom smeštaju sam prvi put spavao prošle godine kad smo išli na Djerdap i to samo zato što smo kasno krenuli pa smo već u noć stigli.

Ove kombinacije sa sobom i rezervacija smeštaja priznajem samo kada su deca i žena u pitanju. A pošto moja gospoja ne ide sa mnom na višednevne vožnje motorom i ne marim mnogo za to. Ako se stvari promene na bolje,možda se ja preselim u sobu i krevet,a možda i ona proba šator. Samo da nije tih bubica prokletih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

 

 

 

 

Meni smešno (a po malo i žalosno) kada se neko sa dvadesetak godina sekira oko smešraja!

Kada sam bio u tim godinama ni šator nisam nosio. Vreća i šatorsko krilo i piiiičiii!

Ajde bre omladino ne brukajte se više.

Pa u tim godinama možeš i na grani da spavaš bez problema!

Ja u tim godinama nisam spavao u krevetu svom I sam

A sad daj Bože da može (u svom i sam) :D

Vala da znas
Ne zadevajte se! Moja "baba" i ja jesenas po Karpatima noćismo i u šatoru, a i kad nas mrzelo da podižemo šator bacimo vreće u šumicu pored puta i spavanjac

 

attachicon.gifFB_IMG_1455907846322.jpgattachicon.gifFB_IMG_1455907928369.jpgattachicon.gifFB_IMG_1455907899992.jpg

 

Žiko care svaka čast

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

jbg, ja navikao da se plaknem navece ili ujutro. Zato najradje neki hotel(booking je zato milina).

 

Kad sam imao 20 godina umeo sam i da kampujem, ali dobro se secam da se nijednu noc nisam lepo naspavao, ni nalik krevetu. Ali drustvo pa svi u satorima i jbg, pa nekako prebolis to spavanje na kamenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Po difoltu ti lepše da spavaš u šatoru?

 

Jbg, ja volim dobar krevet. Kod kuće imamo hastens pa mi cak i poneki hotel bude 'razocarenje' ako su im neki krsh kreveti.

 

 

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2495 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

E nema ništa lepše nego ujutro u WC, tablet u ručice-zamena za novine kod kuće i uživaš koliko te volja. Toga u kampu nema :P .

   Vidim kamperi preuzeli temu :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da dodam još sledeće (uz napomenu da se bavim ekologijom i zaštitom prirode).

Gde god je lepo mesto u prirodi za kampovanje/šator, ili vođenje ljubavi sa devojkom, tamo je u 90% slučajeva neko vršio nuždu, pogotovo veliku, ili je bacio smeće. Balkan ponajviše.

Uveče uz slabo osvetlenje zalegneš a ujutro kad obasja sunce vidiš gde si spavao. Može doooobro da iznenadi.

Baš zato kreneš da tražiš mesto još za videla. Sve zavisi da li si pri civilizaciji ili malo dalje od nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

E nema ništa lepše nego ujutro u WC, tablet u ručice-zamena za novine kod kuće i uživaš koliko te volja. Toga u kampu nema :P .

   Vidim kamperi preuzeli temu :nanana:

E ako je uzivanje na VC solji, onda sa vama nesto nije u redu. Kamperi bar imaju sljivu da se pridrze.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2495 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nije uživanje to je više kao neki ritual koji se pojavio sa dolaskom tetrisa, stariji znaju o kom sportu je reč :) . U kupatilu uvek imao po par komada. Video sam kolika je to bila zaraza  tek kad su mi drugari, koji dođu u posetu na kafu i sl, skoknu do toaleta i nema ih po pola sata. Od tada sam morao da ih krijem ali lopovi ih uvek pronađu. Meni dok guzica nije počela da trne na WC šolji nisam puštao tetris iz ruku ili ukućani počnu u panici da lupaju o vrata i tužnim glasom zapomažu da ne mogu više da izdrže. Pa gde baš sad kad napadam rekord od prošlog s..nja.

Ali došla je era kad je tetris otišao u večna lovišta pa ga zamenih novinama ili tabletom. A što se tiče šljive bojim se da u zanosu ne iščupam voćku  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

E nema ništa lepše nego ujutro u WC, tablet u ručice-zamena za novine kod kuće i uživaš koliko te volja. Toga u kampu nema :P .

   Vidim kamperi preuzeli temu :nanana:

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

E nema ništa lepše nego ujutro u WC, tablet u ručice-zamena za novine kod kuće i uživaš koliko te volja. Toga u kampu nema :P .

   Vidim kamperi preuzeli temu :nanana:

Ne vidim poentu u nošenju tableta i da mi on bude primaran za wc na putovanju. Ja drugačije gledam na to. Motor vozim da bi uživao u vožnji i upoznavao nove ljude, predele,nove kulture i običaje i sve što putovanje čini mene zadovoljnim. Tablet samo može da upotpuni sve to u današnje vreme tehnoloških raznih čuda ali nikako da je primaran. Zato se i vraćamo kroz putovanja zaboravljenoj prirodi bežeći iz svakodnevne urbane džungle velikih gradova prepunih raznog stresa.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2495 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Lunja

Ne vidim da sam negde napisao da mi je tablet primarna stvar za WC. :stabre:

    Da si malo bolje pogledao smajlija video bi da je ovo pisano u šali, nije valjda da si pomislio da vozim motor da bih sedeo na WC šolji i drndao tablet. Ni meni tablet nije primaran, čak ni fejsbuk nalog nemam, nosim ga za proveru vremenske prognoze, bukiranje smeštaja, da se javim deci i prijateljima gde smo i kako smo...

    Ko me zna zna da mi motor i služi za putovanja van grada. Po gradu godišnje napravim 200km max. Motor mi služi da sa ženom ili drugarima sednem odvozam turu i napunim baterije. A što se tiče ostalog mogu da platim sobu sa kupatilom i smatram da u ovim godinama mi više prija krevet nego šator. Ne želim da se tuširam iza nekoga koga ne znam, da idem u WC posle ko zna koga ako ne moram.

    I najbitnija stvar za mene, mnogo sam odmorniji za sutrašnji nastavak vožnje na dva točka posle prospavane noći sa ženom na krevetu nego u šatoru ;) .

Nikom nisam osporavao izbor kampa, nekom je to OK meni nije i kraj rasprave što se mene tiče. Možda bih i nekad prespavao u šatoru kad bi to situacija zahtevala, nikad ne reci nikad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Zemzem

 

Nismo se razumeli i nema ljutnje i potrebe za raspravom.U potpunosti se slažem sa tobom za potrebu tableta i njegovu namenu za stvari kojima služi na putovanju kako si naveo i slažem se s tobom takođje da sa suprugom bi uvek birao tvrd krevet. Sam ipak preferiram kamp ukoliko je to izvodljivo i bezbedno na mestima na koja putujem solo ili sa društvom bez lepšeg pola izuzev ukoliko je tvrd krevet finansijski prihvatljiv ali ne iz razloga što ne mogu da ga sebi priuštim i platim već ne želim. Druga je priča ako je dogovor sa društvom tvrd krevet onda to i ispoštujemo ili svi ili niko.

 

Nismo se samo razumeli. Napisao si

 

E nema ništa lepše nego ujutro u WC, tablet u ručice-zamena za novine kod kuće i uživaš koliko te volja. Toga u kampu nema :P .

   Vidim kamperi preuzeli temu :nanana:

 

E ako je uzivanje na VC solji, onda sa vama nesto nije u redu. Kamperi bar imaju sljivu da se pridrze.

 

a Dane Deda odgovorio onako kako i ja mislim i kako sam napisao a možda je pogrešno protumačeno što znači da ne želim da namećem svoj stav u izboru vrste kreveta ili načinu korišćenja tableta.

Inače i ja ga isto nosim i koristim na put ali ne da bi u wc-u toliko uživao sa njim jer mi to nije najlepše kako je napisano. Ima mnogo drugih lepših stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2495 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Napisah ja da mi je tablet zamena za novine jer na putu nemam uvek novine pri ruci i opet u šaljivom kontekstu uz smajli. Da ne pomisle ljudi da držim tablet u WC-u kod kuće.

Ja većinu km napravim sa ženom, sreća pa voli motor i dalje, još od kad smo se upoznali u prošlom veku :) . Prija nam to vreme kad smo sami nas dvoje, da se malo posvetimo nama kao nekad. Zbog nje biram hotel jer ne želi u šator ni mrtva a i ostali sa kojima vozim preferiraju krevet. Da imam više njih koji vole kamp verovatno bih i ja  kampovao, jer volim prirodu od malih nogu ali ovako niko neće u šator ;) . I deca i mi volimo prirodu, često pobegnemo bar do Kosmaja, Divčibara, Bukulje, Topole  na jedan dan kad god nam se ukaže prilika. :moto3:  :moto3:.Evo baš gledam prognozu i merkam da sutra zbrišem bar do Aranđelovca.

 

Pozzz, neću više da pišem o WC avanturama  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Napisah ja da mi je tablet zamena za novine jer na putu nemam uvek novine pri ruci i opet u šaljivom kontekstu uz smajli. Da ne pomisle ljudi da držim tablet u WC-u kod kuće.

Ja većinu km napravim sa ženom, sreća pa voli motor i dalje, još od kad smo se upoznali u prošlom veku :) . Prija nam to vreme kad smo sami nas dvoje, da se malo posvetimo nama kao nekad. Zbog nje biram hotel jer ne želi u šator ni mrtva a i ostali sa kojima vozim preferiraju krevet. Da imam više njih koji vole kamp verovatno bih i ja  kampovao, jer volim prirodu od malih nogu ali ovako niko neće u šator ;) . I deca i mi volimo prirodu, često pobegnemo bar do Kosmaja, Divčibara, Bukulje, Topole  na jedan dan kad god nam se ukaže prilika. :moto3:  :moto3:.Evo baš gledam prognozu i merkam da sutra zbrišem bar do Aranđelovca.

 

Pozzz, neću više da pišem o WC avanturama  ;)

E bas mi je drago, da VC nije u opticaju. Toliko imas razloga za uzivanje, zenica, decica, ti momcina. pa uzivaj u njima, jer sve ide iz glave. Pozzzzz mladji Brate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja