Jump to content

Moto Zajednica

Gde noćite na putevima

Recommended Posts

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Nemam nekog velikog iskustva dužim putovanjima motorom, a kao što rekoh u nekim drugim temama, planiram ove godine neke mini početke. Ništa ozbiljno ali ipak recimo par dana/noći, ...

 

Zanima me po kakvim mestima noćite? Dali ste zadovoljni sa nekim pensionima, možda preferirate hotele, motele, hostele ili je šator vaš drug? Koliko plaćate po noći? Gde smestite svoje motoriće? Dali to isplanirate pred put ili usput?

 

Malo podelite svoja iskustva i raširite temu, da bude lakše i nama :)

 

 

Hvala!

 

 

Ćale

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

E jebiga, privukao me ovaj forum zbog energije neke, a imaš još toliko nekih neobrađenih tema pa rekoh: Neko mora da počne :D

 

Ako treba, staću ja. Al na prvo zeleno opet gas :D

 

 

Pozdrav,

 

 

Ćale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Mislim da je sator pravi dozivljaj...krenes negde dalje...predvece nadjes neko mesto gde nikome ne smetas,razapnes satorce pa neko pivo neki rostilj malo odspavas....ujutru spakivanje i nastavljane dalje....ja sam oduvek planirao takvu neku avanturu ali nisam imao ekipu za tako nesto...svi su vise voleli da kruze po gradu nego to.....sad sam sve to odjebao i vozim samo enduru i kros,ponesem koji sendvic i koje pivo i ceo dan provedem u terenu......muka mi je od pozer bajkera...

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

U mom slučaju ako vožnja podrazumeva bar jedno noćenje, bez vreće i šatora ne krećem. Lako ću ja naći hostel ili hotel sa 2,3 zvezdice ali pravi doživaljaj je u hotelu sa par miliona zvezdica:

16940346722_21a9fb95e3_b.jpg
uploading pictures

Kampovanje je jednostavno prava stvar. Eh, kad će više to proleće... 
Motor je uvek u prvoj i zaključane guvernale, tik uz šator u kojem su sve stvari sa mnom a ključ oko vrata.  Možda i preterano ali nema veze. A put je isplaniran uvek do najmanjih sitnica. Kod mene je to već profesionalna deformacija jer se inače bavim logistikom.
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Како кад, некад унапред резервишемо,некад кад стигнемо где смо наумили нађемо неки смештај... шатор до сада нисам користио,јер углавном су то туре од 500км па на више у једном дану,и тако по неколико дана,па мислим да се не бих одморио за следећи дан. Ипак,кревет је кревет...највише што смо платили је 15 евра по човеку ноћење без доручка на Крфу,а најмање 5евра у Охриду... неки просек је од 5 до 10 евра... надам се да сам ти помогао.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Šator hmmm

Niste vi vozili danima i svaki dan pravili kamp i ujutru ga raspakivali.

Hotel ,Hostel.....

ma Booking  i slični alati za nalaženje smeštaja breeee i gde god kreneš ima

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Booking pre puta,a imam ga instaliranog i na telefonu kao aplikaciju,ali bez satora i vrece ne krecemo (jednom se zajebali pa nas kostalo),naravno ne trazimo luksuz max do15-20 evra po nocenju da mozes da se odmoris i okupas i sutra nastavis jos ako bude dobra usluga :jee:

DSCN1307.jpg

p.s.jedino sto gledamo je da li mozemo da uteramo motore negde(da ima dvoriste ili tako nesto ogradjeno)ostalo nam nije mnogo bitno-kupanje,spavanje i idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Како кад, некад унапред резервишемо,некад кад стигнемо где смо наумили нађемо неки смештај... шатор до сада нисам користио,јер углавном су то туре од 500км па на више у једном дану,и тако по неколико дана,па мислим да се не бих одморио за следећи дан. Ипак,кревет је кревет...највише што смо платили је 15 евра по човеку ноћење без доручка на Крфу,а најмање 5евра у Охриду... неки просек је од 5 до 10 евра... надам се да сам ти помогао.

Zanima me to na Ohridu ? Imaš li naziv, opis ili ne daj Bože link ili telefon ? Planiram i Junu na Krf skuterom pa ću spavati na Ohridu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Наравно ево броја. Човек се зове Борче. +38970456689

 

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Krećem bez nekog preciznog plana i pratim vremensku prognozu :)  Šator i vreća uvek a i nešto para za alternativu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

To dosta zavisi od životne dobi. Ne vjerujem da će neko sa 40 i više godina lako da se odluči za kampovanje na divlje, dok će nekome sa 20tak godina upravo to biti veliki izazov. Naravno, izuzetci uvijek postoje.

Ima ovde putopis momka iz Bajine Bašte koji je sam prokrstario evropu kampujući na divlje gdje god ga je mrak hvatao. Skidam mu kapu za to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1138 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Nikad ne potcenjuj starije mogli bi te iznenaditi i to jako,jebiga neko je mlad i sa 60 a neko starac od 30 nema pravila sve je u glavi.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja uvek računam (i nadam se  :)  ) da ću većinom da kampujem. Ako je put vremenski duži, poželjno je jedno noćenje na svakih 5-7 dana u civilizaciji, u najtoplije doba godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Najčešće B&B, na putovanju uradim booking ujutru za isto veće.

Obično tražim van grada, na 20-40 km, pa nakon raspakovanja idem u grad na razgledanje, na pivo...

 

U Skandinaviji postoje drvene kučice (hytte) sa 4-8 ležaja, radiatorom i rešoem.

 

Prošle godine probao sam kampiranje. Interesantno dok ne pada kiša a temperatura je iznad 15 stepeni.

U inostranstvu su kampovi veoma dobro uređeni, sa svim komoditetom (ipak prija tuširanje), cena od 5€ do 20€ po šatoru.

Ove godine možda ću probati i na divlje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Davno sam prestao da bukiram smestaj unapred...lako moze da se desi da je lose vreme na putovanju pa bi se stizanje na bukiran smestaj pretvorilo u muku. U principu bukiram vece za vece ili u toku dana za uvece, a najcesce nista vec kada bude pred kraj dana potrazim. 

Sator takodje volim i koristim ga povremeno.

Sto se tice cene, moze dosta da varira u zavisnosti gde se ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Uvek samo i isključivo hotel, motel, hostel. Cene variraju od 5-10eura po osobi. Ništa luksuzno no topla voda, krevet i kuvan obrok su mi krucijalni nakon celog dana na motoru. Probao sam da kampujem, za moj ukus previše smaranja za nikakvu razliku u parama. Dok se raspakujem, spakujem večnost mi prođe, a da ne spominjem da imam jako lak san pa se budim na svaki šum pa mi se kampovanje svede na čekanje da svane da bih seo opet na motor a onda sam posle ne prospavane noći krajnje bezvoljan da vozim par pari stotina kilometara. Da ne spominjem koliko mi godi topao tuš za zglobove i da sperem znoj i prašinu u toplim mesecima. Takođe mogu da pojedem sendvič jedan dan ali više dana za redom ipak preferiram nešto toplo i kuvano. 

 

Šta da vam kažem, ja sam konformista i hedonista... i što bi Struja koji je nekada zalazio na ovaj forum rekao: "Svaka budala ima svoje veselje." :)

 

Ne osuđujem ljude koji kampuju, samo sam shvatio da to nije za mene. 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Na kampovanje možeš da poneseš i gotove kuvane obroke, mesance i povrće za na žicu, supice u kesici, neku konzervu mesnog nareska na žaru, krompir u žaru, šerpica pa makarone ili nudle... Ko kaže da kamperi jedu suve obroke :)

A kupati se i prati ne mora samo u kupatilu, toliko jezera i reka ima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Lord, svaka čast ne kažem da nisi u pravu, delimično, no kažem probao sam i meni ne odgovara. Ne vidim sebe kako na motoru nosim žicu za roštilj (da napomenem ne znam ni gde bih je stavio :) ), šator, vreće, dušeke itd.....

Kome odgovara ok, ali za mene što kažu englezi: "Not my cup of tea."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja