Jump to content

Moto Zajednica

Kako nagovoriti suprugu da nam treba motor?

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

Mi nemamo problema oko toga...
Još nismo kupili novi nakon što sam se ja preselio u inostranstvo ali moja draga je najveća podrška u tom procesu i vjerni suvozač (kopilot)...

Ne glasamo, nemamo za šta... samo nas je dvoje u kući(stanu)... odluke donosimo mirne i hladne glave o svemu...
Ako se nekada desi da zabrljavimo i usijamo se previše, svako ima pravo da odgodi raspravu za 7 dana... i super je tako...

Upravo sam dobio radnu dozvolu i dok počnem da radim, eto mašine ispod prozora... (imam kao stanar ulice u kojoj je zabranjen saobraćaj pravo na motor ispred zgrade)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

 

Pozdrav, i uživajte u zajedničkim vožnjama.   :takoje:

Uhhh, kad se samo setim ovog dela... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Hehe...kod mene je situacija obrnuta :na_glavi:

Moja supruga bi se vozala, a nema A kategoriju, a moj skuter je samo skuter...kad sam joj rekao da bi mogli kupiti jedan manji, odmah pristala, ALI!

Ona hoće ISKLJUČIVO nov motor u razumnim okvirima (jer kako je Henri Ford rekao: "Uvek je nov auto je dobar auto").

Našao sam u Mađarskoj novog kineza, Keeway 125ccm (za početak dovoljan) i sad imam neke brige kako da uvozim, registrujem, itd, jer nisam ja osoba za papirologiju, a ona kaže, samo ti uvozi, a kad je već kod nas, nekako ćemo registrovati ...

Znači, treba se znati oženiti :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Ja sam Komšu dokapitalizovala, ima slobodu da ide sam ali uglavnom svoje mesto popunjavam.Nikada se ne zna šta će m@torcu da padne na pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da li je moguce da nekom zena odredjuje koji i kakav motor da kupi ???? Razumem dogovor oko finansija i sve, ali da mi zena kaze hocu samo nov i od toliko kubika, ok onda zena neka kupi motor a ja cu se voziti kao suvozac(ica).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Da li je moguce da nekom zena odredjuje koji i kakav motor da kupi ???? Razumem dogovor oko finansija i sve, ali da mi zena kaze hocu samo nov i od toliko kubika, ok onda zena neka kupi motor a ja cu se voziti kao suvozac(ica).

 

Da, moguće je: ako ženiš Mađaricu :)

A sad malo ozbiljnije:

Mi smo stava da ako možemo kupiti nešto novo, onda bolje da to kupimo nego neki polovni. Polovni ne mora da znači da je krš, ali verovatno treba više ulaganja.

Imam nešto više od 2000 EUR da kupim motor, a za te pare sam našao tek nekoliko endura i choppera od više od deset godina u kategoriji 125-250 ccm...a ja hoću neki naked/streetfighter. Pomenuti ne dolaze u obzir, a ni sport motori.

Ona ne određuje koji i kakav da kupim, samo da bude nov.

JA hoću taj naked i JA hoću 125 ccm, jer sam početnik. Nikad nisam vozio veći motor od skutera 50ccm, mada imam A kategoriju još od 1990...I smatram da jedan početnik ne bi trebao da počne sa 500ccm...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Ma pusti ti Acu, qurci se na 10000 km od buduce zene ;)

Kupovaces ti Aco nove masine, jos ces da biras, da li ce biti bosh, vox ili gorenje masine :moto2:  :jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Grešiš sinak, grešiš :)

 

 

To sokoćalo od 125ccm ćeš prevazići za par meseci, videćeš da je slabašan, na njemu vam je nebezbednije, jer nit' možete da pretičete, nit' da bežite od poludelih kamiondžija. Bez 250 ne počinji, drugarski je savet. U vožnji se isto ponašaju, ali je ovo već ozbiljnija mašina. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Da li je moguce da nekom zena odredjuje koji i kakav motor da kupi ???? Razumem dogovor oko finansija i sve, ali da mi zena kaze hocu samo nov i od toliko kubika, ok onda zena neka kupi motor a ja cu se voziti kao suvozac(ica).

Ima jedna lepa knjiga, koju je napisao Viktor Igoo, a zove se,, Jadnici"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 200

Купио скутер.

Посадио жену иза себе.

Објаснио да само прати моје змијско тело.

Кад је трећи п ут покушала да нас заједно окрене по вертикалној оси у кривини, дао паре за бус плус.

Скупљам паре за нешто веће.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Grešiš sinak, grešiš :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=x8q3w-TB_is

 

To sokoćalo od 125ccm ćeš prevazići za par meseci, videćeš da je slabašan, na njemu vam je nebezbednije, jer nit' možete da pretičete, nit' da bežite od poludelih kamiondžija. Bez 250 ne počinji, drugarski je savet. U vožnji se isto ponašaju, ali je ovo već ozbiljnija mašina. :zdravo:

Slažem se. Ispod 500 nema smisla, pogotovo za dvoje. Na kraju shvatiš da si bacio pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ja sam mislio da sam beznadežan slučaj. U početku mi je žena prigovarala što sam uopšte kupio motor, optuživala da me drma kriza srednjih godina, da će da me saleću cice itd. Onda smo jednom otišli na vožnju. Sutradan, posle posla i ručka kaže: "Hoćemo li jedan krug?" Kako ne, mislim se i napravimo krug obima 92km, brda, krivina, dolina... Tako je bilo još nekoliko narednih dana. U jednom trenutku me pita koliko km može da se pređe motorom ujutro od 6h do uveče u 20h. Vidim ja smeši mi se Tasos ove godine

 

Danas me zvala da po nju s posla dođem motorom. Očekujte uskoro novu temu "Kako odgovoriti ženu od vožnje motorom?"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Е пишоњу се возао зими... А и оставио би неки коментар ваљда.

 

Пре ће бити да је жена забранила све уређаје где може да види и чује мотор :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Kada sam upoznao svoju ženu, još u toku prvog razgovora sam saznao da imaju garažu. Eto moje radosti i nastavka borbe da je tada smuvam. Pošto sam od malena vozio motore, pa u međuvremenu, ostao bez zajedničke prostorije u zgradi, gde sam držao motor, bio sam prinuđen da prodam Hondu CB500S (bilo je to davno pre 20god.). E , pošto je moje devojče stanovalo 2km od mene, rešim ja da gajim temu kako bi bilo lepo da ponovo kupim motor i da ga držim kod nje, a i češće bi se viđali. Naravno, njen odgovor je bio JOK. Ona se toga plaši, jer je u njenoj mladosti neka budala provozala motorom i nakupilo joj se previše straha. Pokušavao sam da je vozim na starom automatiku, ali kad je sela iza mene, nismo mogli da krenemo pošto je zbog bezbednosti čvrsto držala noge na asfaltu. Prođoše godine, i deca nam porasla, a ja u krizi srednjih godina. Jednog dana joj kažem da pođe samnom, treba da kupim zimsku jaknu, pa da vidi kako mi stoji. Uđosmo naravno u bajkersku radnju i počnem da joj objašnjavam kako su to najkvalitetnije jakne za zimu, jer im vetar, kiša i sneg ne može ništa. A i prodavac je bio na mojoj strani. Kupio sam jaknu, a njen komentar je bio : dobro ti stoji i to ti je sve od bajkerstva. Došlo proleće, kažem joj, ajde da vidimo jedan skuter, godinu dana star, nije skup, očuvan, malo prešao (X siting 500R), ma bićemo bliži jedno drugome nego u kolima... I neznam šta joj bi, pa pristade da ga vidimo. Nastavak događaja je bio munjevit. Kupljen skuter i isti dan smo u bajkerskoj radnji da se žena obuče ( pa to valjda sve žene najviše vole) :takoje: 

Počinje ljubav prema motoru da cveta, ali se dupe žali na male točkove i loših srpskih puteva. Menjam ga za malog Stroma. Sad je već zaljubljena u njega i ponovo prazni novčanik u bajkerskim radnjama za novu odeću, pa odlazak u Nemačku i naravno Louis, Polo nove jakne i za decu i za nju, kao na akciji su... Počinju putovanja produženim vikendima, a osmeh na licu se pretvara u glasno pevanje u toku vožnje, da mi čak smeta jer ne slušamo istu muziku.

Cela ova priča je u stvari uvod. Pre dve godine na njen rođendan, sam sa društvom vozio motor, a ona i deca su bili na moru. Desilo se zlo, u nepreglednoj krivini doživljavam čeoni sudar sa automobilom. Ja prelom ruke, Strom je bolje prošao. :care: 

Sve se okrenulo, motor sam popravio i prodao, a onda satima provodio na internetu o motorima. Bio sam i njoj i sebi dosadan da ponovo kupim motor. Samo su mi kroz glavu prolazile slike sa naših putovanja i pisanja putopisa na BJB. Sa druge strane je bilo : a kome decu da ostavimo ako nam se nešto desi. Strast ili razum. Previše to dugo traje. Kad sam počeo da slikam opremu za oglas, i rekao joj da obuče jaknu, nije htela. Proradila bajkerska krv. ;) Ubrzo u garažu ulazi novi Tracer, u nedelju na otvaranju sezone je bila oduševljena vožnjom u defileu kroz Beograd, a sada dok ovo pišem pravi mi na CNC glodalici (pošto je profesorka u mašinskoj školi) delove za nosač navigacije. :takoje: 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Umčari
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

Savet od jedne zene xa xa

Nisam citala sve komentare i kako bih ima ih mnogo.

Kad ja zelim nesto tu ne postoji nista na svetu sto me moze spreciti nebitno da li su cipele od 150 evrica s7edge ili kawasaki recimo.

Ali moze par saveta od mene,ja skupim pare i odem i kupim bez icijeg pitanja ili dozvole cak i ne znaju dok ne dodjem kuci...ili ako mi fali para obradim muza u krevetu naravno kao i svaka zena.To sto su neki od vas muzevi ne znaci da ne mogu zenu na isti nacin obraditi.Mada iskreno ne padaju svi isto na fore u krevetu bilo zene bilo muskarci.Skupite pare i ispitujte teren uvek ima nesto sto zene zele,saznate sta je to i pada dogovor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja