Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT660X

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 125 postova
  • Motocikl: Honda Africa XRV 750 (1993) - Yamaha TW125 (2001) - Yamaha XT660X (2004)

Ja sam nešto istraživao i došao do podataka da je problem u senzoru pozicije gasa. To je onaj senzor na desnoj strani odmah ispod rezervoara. Planiram da ga zamenim čim naletim na drugi nov, pa videću šta će se desiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 231 postova
  • Motocikl: Yamaha XT660R

pozdrav braco bajkeri,prepravio sam iduv sad ima iz dva u jedan,stavio sam grane od stare 660 i jedan top ada race.

pri vecem gasu na leru mi izlazi vatra na topu a pri voznji pri oduzimanju gasa mi puca iz topa.

da li neko zna ko radi dijagnostiku za ovaj motor da promenim parametre??

• Podržavam 1

• U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Yamaha XT660X

Pozz, imam i ja mali problem sa mojom yamahom, isto mi secka na gas kada pokusavam da ga drzim 50 sa 3 brzinom, eh sada gledao sam po netu i nasao sam ono za smanjenje mesanja goriva i vaduha, onaj Co mod preko sata, i bilo mi je na -6, smanjio sam to sve do -25 ali i dalje malo secka na gasu, je l se i vama desava da secka na gasu do tipa 50-60 km/h, koliko vama stoji kada udjete u onaj mod za namestavanje Ecu ili ti Co?

• U prolazu, 85 postova
  • Motocikl: SV650A

Kod mene fabricki je bio podesen na 11, a ja sam kasnije namestio na 15. Na fabrickoj postavi svekica bila kao mleko, a na 15 fina braon. Bilo je nesto bolje u vezi trzaja i povlacenja. 50 je neka brzina koju xt ne voli u trecoj. Ipak, proveri zategnutost lanca i stanje damper gumica na zadnjem tocku. 

n

• Svrati ponekad, 407 postova
On 1.8.2017. at 9:41, Shuster je napisao:

pozdrav braco bajkeri,prepravio sam iduv sad ima iz dva u jedan,stavio sam grane od stare 660 i jedan top ada race.

pri vecem gasu na leru mi izlazi vatra na topu a pri voznji pri oduzimanju gasa mi puca iz topa.

da li neko zna ko radi dijagnostiku za ovaj motor da promenim parametre??

Ako možeš postavi neku sliku kako si rijesio grane 2 u 1. I kazi mi koliko je potrebno prepravljati te grane od stare 660 da bi ih upasao na ovu mašinu.

On 23.8.2017. at 20:12, Petre je napisao:

Kod mene fabricki je bio podesen na 11, a ja sam kasnije namestio na 15. Na fabrickoj postavi svekica bila kao mleko, a na 15 fina braon. Bilo je nesto bolje u vezi trzaja i povlacenja. 50 je neka brzina koju xt ne voli u trecoj. Ipak, proveri zategnutost lanca i stanje damper gumica na zadnjem tocku. 

Sto se tiče trzanja pri kretanju malom konstantnom brzinom vrlo često razlog bude ovo što je Shuster naveo, previse otpušten lanac ili potrošene gumice na zadnjem točku...

sto se tice tog stelovanja preko sata ne znam na koliko bih trebao da nastelujem za izduv 2 in 1??

sto se tice slike postavio sam gde se postavljaju slike nasih ljubimaca

slika motora je na poslednjoj strani postavljena letos plave je boje xtr i ima spoljasnju gumu nazad na torbi

Sto se tice grana prepravlja se samo jedna i to ona sto je fixna ko sto se produzi za oko 8 cm 

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja