Jump to content

Moto Zajednica

KAVKAZ 2014

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Hvala

Narode ovo što ja radim vredi li nešto, primam sve vrste primedbi, preporuka i komentara. Možda sam usled nedostatka slika u početku bio previše detaljan

 

Naravno da vredi....samo tako nastavi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

E OK onda palim dalje

ja svakodnevno ulazim na forum,specijalno zbog tvog putopisa :takoje:

sa slikama i detaljima se ne moze pretjerati!Samo naprijed :Mina:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Kao da pratim turistickog vodica, namam zamerke.

 

:takoje:

Narode ovo što ja radim vredi li nešto, primam sve vrste primedbi, preporuka i komentara. Možda sam usled nedostatka slika u početku bio previše detaljan

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Celje, SLO
  • Motocikl: Benko F650GS TWIN

Jedna mala "pomoč" prvo si upiši tekst u Wordu pa ga posle "kopiraj" ovde tako nečeš gubiti teško uradjen posao.

Samo tako dalje. Dobro je "videti" vidjeno i sa tvojim očima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

I ja sam ga na pocetku savetovao isto

 

Jedna mala "pomoč" prvo si upiši tekst u Wordu pa ga posle "kopiraj" ovde tako nečeš gubiti teško uradjen posao.

Samo tako dalje. Dobro je "videti" vidjeno i sa tvojim očima.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Ma nismo,trebalo je negde okolo da idemo pa smo ostavili za drugi put,koji se nije desio

Nego, popeste li se na tvrdjavu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Hvala na pomoći Bruno 68 mi je to isto savetovao još na početku. Ja sam uradio jedan tekst tako pa posle nisam uspeo da prebacim i odustao.Ove greške, da mi izadje ne završen tekst se dese tako što mahinalno umesto pogledaj poruku pritisnem pošalji.Jednostavno ja se nisam toliko družio sa kompjuteom pa nisam ni vešt sa njim.Ranije dok sam još imao svoju firmu napišem po neku ponudu,zatim po internetu i to je sve oko kompjutera što sam radio.Izvinjavam se zbog mojih grešaka trudiću sada ih bude što manje ali one su izgleda sastavni deo mog putopisa za sada.

Jedna mala "pomoč" prvo si upiši tekst u Wordu pa ga posle "kopiraj" ovde tako nečeš gubiti teško uradjen posao.

Samo tako dalje. Dobro je "videti" vidjeno i sa tvojim očima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Da kašika ,još bolje nož i viljuška.Neke gastronomske impresije oko Gruziske ishrane i restorana nažalost neću moći da vam prenesem jer ih jednostavno nemam.Pre par godina odlučio sam da se rešim viška kilograma pa sam skinuo 20 i slovima dvadeset kilograma , zatim ostavio i cigarete.Tako da mogu da vam kažem da su im breskve super ha,ha

Ja volim kasiku, pa me interesuje ima li kuvane hrane po restoranima.:zbunjen:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Uobraziću se

Kao da pratim turistickog vodica, namam zamerke.

 

:takoje:

Narode ovo što ja radim vredi li nešto, primam sve vrste primedbi, preporuka i komentara. Možda sam usled nedostatka slika u početku bio previše detaljan

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

11gmxl3.jpg

 

 

Ova slika je trebalo da bude u prethodnom postu.

 

Posadu "Maršutke" osim vozača sačinjavalo je nas trojica iz Srbije zatim Poljak sa ženom i devojka iz Izraela koja putuje sama kako mi je objasnila malo stopom malo prevozom.Izvukli smo se iz gradske gužve i krenulu na sever prema odredištu.Na izlasku iz grada s desne strane crkva na samoj litici svojom dominantnom pozicijom skreće pažnju,nažalost fotografisanje je izostalo.Većinom put ide pored reke,na čijim mostovima preko kojih prelazimo zatičemo prizore

 

ezk56s.jpg

 

ovakve

 

dz7dcm.jpg

 

ili njima slične.Naš simpatični vozač objasnio je da se životinje tu skupljaju zbog odbrane od insekata.Naime kaže, da je iznad mosta promaja pa ih tu nema a mi nemamo razloga da mu ne verujemo. Po njihovim tragovima na putu vidi se da tu provode dosta vremena.Dalje put nastavlja kroz lepe predele i ne baš bogate turističke ponude.Priroda je ovde pokazala svoju raskoš i bolje je da čovek ništa ne dodaje a i ne oduzima od nje.

 

28tuftc.jpg

 

20zwxw2.jpg

 

 

euixw8.jpg

 

 

2agv1y.jpg

 

I ja i moj motor čeznemo za ovakvim putevima ali je razum preovladao pa je motor svo vreme mog boravka u Gruziji ostao parkiran.Čak ni izuzetno niska cena goriva kao i ovi uzbudljivi putevi nije me pokolebala a nadam se da je jasno iz dosadašnjeg pisanja i zbog čega.Odreko sam se izreke il smo bajkeri ili.....Tamo pri kraju u perspektivi ove slike na pažljivo izabranoj lokaciji postavljen je vidikovac na koji ćemo naravno svratiti.

 

5otmo1.jpg

 

2s8gq55.jpg

 

Veliki broj slika na internetu sa Kavkaza je napravljen sa ovog mesta pa ni ja neću biti izuzetak.

 

2my3ktf.jpg

 

Pre svega da predstavim deo saputnika sa kojima delim uživanje u lepotama ovih predela,levo od mene Poljaci i mlada i lepa devojka iz Izraela.

 

opd1c2.jpg

 

Zatim Ivan, ima slike i sa Dušanom na istom mestu ali birajući odlučio sam se za ovu na kojoj sam bolje ispao.

 

iegtxt.jpg

 

Ovo dole, vidim šta je ali neznam čemu služi.

 

17zuhh.jpg

 

Ova je vrlo česta na internetu.

 

33waxkm.jpg

 

Iz ove pozicije iz koje nisam video nikog da slika, ispala je po meni jedna lepa fotografija. Dok sam se provlačio ispod vidikovca da dodjem do ovog mesta morao sam pognut da prodjem izmedju gomile krava koje su na prvi pogled same kulirale u svom smradu koji se širio oko njih

 

j965ax.jpg

 

Uzrok poništene zablude o usamljenosti krava .Kavkaski ovčarski pas. Možda ne reprezentativni uzorak za naše izložbe i pojmove o izgledu ali u svakom slušaju izvorni izgled i pre svega pas koji ima svrhu i bezpogovorno služi svojoj nameni.Pod uticajem tih izložbi pasa čiji sam i ja akter svojevremeno bio ,komecijalnog pristupa i svih tih muvanja pojedine rase pasa počele su da ne liče više na sebe.Otišao sam od teme ali sam morao kad sam ovu lepu i legendarnu rasu ovčarskog psa po prvi put video na svom radnom mestu.

 

23kzx1z.jpg

 

Pogled sa vidikovca na parking. I postaviću još jednu lepu koju sam čuvao za kraj pa da ne smaram više.

 

2d8f9dt.jpg

 

Sa ovih fotografija se već naziru vrhovi na kojimi su gradjeni antički mitovi. Argonauti na ladji "Argo" u njima dalekoj zemlji "Kolhidi" na Kavkazu tragali su za zlatnim runom. Vitlali su oni po ovim prostranstvima sa svim božanstvima tog vremena trudeći se da izvrše zadatak zbog koga su došli.To je bilo runo čarobnog ovna visilo je na nekom drvetu a čuvao ga je strašni zmaj.Čitava svita junaka u ovoj "božanskoj družini " iz tog vremena učestvovala je u tom projektu .Argo brodograditelj,Tifis kao kormilar,Heraklo,Tesej,mitski legendarni pevač Orfej i blizanci Kastor i Polideuk ,Zevsovi sinovi.Misija je uspela i oni su nastavili dalje samo nima znanim zacrtanim putevima. U tom pravcu put i nas vodi ali sasvim drugojačijim namerama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Bruno68, ja dok se pokrenem ,imam za kasnije ako se zima oduži Albaniju,Turska u pravcu juga Dardaneli,Rumunija više putaDelta Dunava pa i Grčka možda[quote name='Bruno 68' timestamp='1423737216' post='1713452']

Nemoj da brzas imamo celu zimu ispred sebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

extra! samo nastavi. i slobodno pospi sa što više informacija o svemu. pogotovo onome što je bitno kad se planira ovako nešto. :)

 

hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

2dbntk7.jpg

 

Kazbegi,nešto kao stajalište ili taksi stanica.Naš sivi kombi sa otvorenim vratima i naš vozač koji ide prema njemu.Stigli smo predstoji nam uspon a sa vozačem imamo dogovor da nas sačeka do povratka sa razgledanja crkve i vrati nas u Tbilisi.Osim nas trojice ostali iz kombija su se užurbano pozdravili i otišli da jure smeštaj.Mi na parkingu u dilemi dali da idemo pešice ili da jurimo neko terensko vozilo koje bi nas prebacilo do gore.Do tamo je 7 kilometra kažu, ne znam da li vijugavim putem kojim se sa terencima ide ili prečicom koja seče sve te krivine.Neka lada Niva je tu bila ali neznam sada zbog čega nismo mogli da napravimo dogovor zaboravio sam.Za već neki kombi kod koga isto sva 4 vuku nismo imali dovoljan broj a cena nije po osobi već za turu.Dušan je bio više za to da idemo pešice,ja na osnovu dugogodišnjeg lovačkog iskutva po istočnoj Srbiji injenim planinama imao sam odličnu procenu šta nas čeka i navijao sam za prevoz.U medjuvremenu Poljaci su rešili smeštaj i sada sa dovoljnim brojem da podelimo prevoz krećemo.Put normalno zemljani sa povremenim kamenim deonicama vrlo riskantnim za donji trap. Na pojedinim delovima zbog mimoilaženja je obavezno skretane s puta.Naš vešti vozač sve izazove puta sasvim opušteno rešava i mi stižemo.

 

2uyqe05.jpg

 

na naše odredište.Šta reći o prvom utisku..... ustvari slike sve govore reči bi mogle samo da skrenu pažnju i pokvare.

 

168bojo.jpg

 

24xgpdy.jpg

 

4ktp8n.jpg

 

 

 

5e7hv7.jpg

 

Pogled na Kazbegi.

 

2a77fko.jpg

 

 

1116qzm.jpg

 

ht68uf.jpg

 

eg4dx5.jpg

 

Naše prevozno sredstvo, volan na desnoj strani.

 

I na kraju melem za oči

 

2626pt0.jpg

 

Kakva bi ovde enduro vožnja pala, verovatno put na tamo bi zasenio sve ovo do sada vidjeno i napisano.O tome ostaje da maštamo i ja i vi koji ovo čitate.

Istim prevozom spuštamo sa do Kazbegija.Vraćamo se u prethodni prevoz koji nas vodi nazad u Tbilisi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Predivni predeli i lep i zanimljiv način pripovedanja od strane iskusnog autora. Opasan starac (i još bolji putoppisac) izrasta od Svetislava!

Imam ipak par pitanja: Napisao si da je pametnije koristiti lokalne prevoznike za obilazak Gruzije, a ne ići motorom, pa me interesuje konkretan (najbitniji) razlog za takvo mišljenje. Takođe me interesuje da li je moguće da se do ove crkve stigne i motorom, (Afrika, Transalp, BMW GS, ili slično....)?

I jedva čekam nastavak ove priče (a verujem da i drugi putopisi koje budeš postavio ovde neće da budu manje zanimljivi od ovog)! Nego požuri malo, zima već prođe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Do lepog vremena šta uradim ,ostatak za sledeću zimu

To tako te volimo. al da znas cim iole otopli zbogom forum odo ja na voznju :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Oko vožnje u Gruziji je moje lično iskustvo.Ne svidja mi se njihov odnos prema motorima i pešacima a imao sam i nekoliko vrlo opasnih dešavanja.Situacija mi je odredila da mi je bilo bolje na način kako sam ja uradio (maršutkama) što ne znači da je univerzalna preporoka a i ukupna kilometraža koju sam prešao zadovoljila je moje vozačke apetite .Penjanje do crkve motorom je moguće mada se takvi zemljani putevi pod uticajem vremenskih prilika sneg,kiša menjaju i prisutan je dosta dubok kolotrag od terenaca koji svakodnevno saobraćaju,tako da se to odredjuje na licu mesta ali je u svakom slučaju moguće.Ja na tako udaljenim destinacijama izbegavam situacije koje procenjujem kao rizične,jedan od razloga je i što sam na putu sam a ko je podizao natovarenu Afriku ili motor u toj klasi zna zašto.

Predivni predeli i lep i zanimljiv način pripovedanja od strane iskusnog autora. Opasan starac (i još bolji putoppisac) izrasta od Svetislava!

Imam ipak par pitanja: Napisao si da je pametnije koristiti lokalne prevoznike za obilazak Gruzije, a ne ići motorom, pa me interesuje konkretan (najbitniji) razlog za takvo mišljenje. Takođe me interesuje da li je moguće da se do ove crkve stigne i motorom, (Afrika, Transalp, BMW GS, ili slično....)?

I jedva čekam nastavak ove priče (a verujem da i drugi putopisi koje budeš postavio ovde neće da budu manje zanimljivi od ovog)! Nego požuri malo, zima već prođe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

pokušah da provalim zašto se nisi vozio motor po Gruziju, ali nisam uspio. možeš pojasnit neđe kad te bude volja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

pokušah da provalim zašto se nisi vozio motor po Gruziju, ali nisam uspio. možeš pojasnit neđe kad te bude volja.

 

Mene ovo isto zanima... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Vidim da sam napravio malo zabunu.Prvi razlog da parkiram motor u Tbilisiju i nastavim obilazak "maršutkama" je sadržan u opisu mog puta od Hope Turska odnosno ulaska u Gruziju do Tbilisija Imao sam dva (opisana) incidenta koja su me pošteno zabrinula za moju bezbednost u Gruziji.Situacija u saobraćaju nije mi omogućavala opuštenu vožnju u kojoj bih uživao.Moguće da je bio prisutan i uticaj umora jer u povratku već na saobraćaj nisam gledao više tim očima. Drugo posle pet dana uzastopne vožnje nisam imao izraženu želju za vožnjom i treće ja za ovaj put nisam imao kvaltetnu prpremu u smislu "šta videti" pa mi je prijalo društvo informisanih i upućenih .Više sam se pripremao za El brus i Sevastopolj i u Gruziji sam mislio da se zadržim samo dan dva a ne sedam ili osam koliko sam ostao.

quote name='poka' timestamp='1423824902' post='1713744']

pokušah da provalim zašto se nisi vozio motor po Gruziju, ali nisam uspio. možeš pojasnit neđe kad te bude volja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 999 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Na 112 km istočno od Tbilisija blizu granice sa Azerbejdžanom nalazi se Signaghi u okrugu Kakheti.Malo i vrlo lepo mestašce. Od jakog sunca brani se brojnim stablima poredjanim u drvorede na trotoarima,ispod čijih krošnji je našlo utočište nekoliko lepih kafana.Signaghi je jedno od najmanjih mesta u Gruziji ali zato ima dominantnu ulogu u proizvodnji vina i tradicionalnih Gruzijskih tepiha

Putem za Signaghi smo krenuli takodje maršutkom ali sada znatno većom od prethodne.Polazna stanica je na drugom delu grada u odnosu na Kazbegi

 

2d6mzpl.jpg

 

24zdbuo.jpg

 

Pronalazimo prevoz lako ,tako što smo pročitali iza vozačkog stakla natpis #? zauzeli mesta isačekali da se maršutka popuni.U putu smo proveli preko 2 sata .Maršutka je stajala u svakom selu kroz koje smo prolazili i tako sakupljala putnike.Još ne mogu da zaboravim izraz lica jedne gospodje u povratku pored koje je maršutka samo prošla jer je bila popunjena a bila je poslednja kojom je mogla do Tbilisija.U Signaghiju velika moderna autobuska stanica peroni za pristajanje desetak autobusa, zgrada stanice na sprat s tim da gornji nivo izlazi na ulicu. Peroni prazni,zgrada i šalteri takodje,vidi se da tu odavno niko nije zaradjivao za hleb.

U senci drvoreda penjemo se prema pretpostavljenom centru grada.Prolazimo pored kafana koje podsećaju na one naše preostale koje još nisu pretvorene u picerije,kockarnice ili već...Svaka od njih ima veliku ponadu domaćih vina iz sopstvene proizvodnje i oni ih na nekim panoima ispred reklamiraju. .Za sada to ignorišemo i idemo u razgledanje grada putem uz brdo.Na vrh ullice ispostavlja se da je to i najvišlji deo grada,trg koga od ostalih gradjevina odvajaju restorani sa baštama i po nekim gostom u njima.Put ili ulica sada se već spušta na dole.Silaskom niz ulicu popločanu krupnim kamenim oblucima dolazimo do crkve koju smo još ranije zapazili.

 

302oxfb.jpg

 

U daljini je Azerbejdžan

 

8zkwsx.jpg

 

 

 

I pored neke česme sa ne baš hladnom vodom na ulazu stepenicama ulazimo u popločano crkveno dvorište

 

2qtev0i.jpg

 

Crkva mislim da je sv.Stefan,dosta stara kao i sve crkve u gruziji ali u izuzetnom stanju

 

2rdvhp4.jpg

 

289x82p.jpg

 

Sedeli smo malo na terasi ispred same crkve u lepoj hladovini starog drveta osvežavali se vodom i s druge strane crkvene terase izašli na ulicu koja nas je vodila u pravcu zidina iz XVIII veka kojima je nekada davno grad bio obezbedjen od raznih napadača.

 

289x82p.jpg

 

2vkdqbq.jpg

 

Posle ovog fotografisanja krenuli smo ulicom malo na niže da vidimo dokle se zidine pružaju i posle konstatacije da idu dosta daleko i da hodanje pored njih nema nikakve svrhe odlučili smo da polako krenemo nazad ali drugim putem.Neka devojka koja je kao i mi ali sama tumarala po gradu ovim stepenicama iza nas (na slici) pošla je kad i mi ulicom i kako je išla trava je postajala sve veća i veća pa i kupinjar se tu stvorio na njenom putu i na njenu nesreću ona umesto da odustane i vrati se nazad tvrdoglavo, valjda joj glupo zbog nas jer idemo paralelno toliko se uplela da smo se mi okrenuli nazad da ne budemo svedoci neprijatnosti u kojoj se našla i ne otežavamo joj i bez našeg prisustva za nju dovoljno glupu situaciju. Vraćajući se nazad prolazimo na nešto što liča na neku industrisku ali od tvrdog materijala zidanu halu,velika dupla vrata po sredini, dovoljna da kamion prodje .Neki čiča proviruje i rukom nas poziva da pridjemo.Prihvatimo iz radoznalosti i prilazeći vidimo da je to ustvari kao neka pijaca ali bez spoljnih tezgi sve je unutra u toj gradjevini.Tu ima svega a on nam nudi vino i domaći konjak na točenje.Dušan je to degustirao i znam da je kupio konjak za vino ne znam nisam siguran.Da se na vraćam na tu temu kasnije to je bio naj bolji konjak koji sam u životu probao a i jedno od boljih pića uopšte.I sad kad pomislim kajem se što nisam jednoj flaši omogućio import u Srbiju

Inače Sighnaghi je svoj procvat doživljavao u vreme Sovjetskog Saveza,postao je poljoprivredni centar.U post Sovjeskoj Gruziji teška ekonomska situasija ostavila je traga na njemu ali je sada vlada Gruzije uz finansijsku pomoć nekih stranih institucija pokrenula rekonstrukciju i modernizaciju turističke infra strukture

Došavši na trg o kome sam pisao izaberemo u hladovini terasu ispred jednog novog hotela i sad ne mogu da se setim šta smo jeli ali znam da smo probali dve vrste izuzetnih vina.Ispunjeni lepo provedenim danom i po malo umorni od pešačenja i vrućine sada sa nekom kršinom od maršutke krenusmo nazad za Tbilisi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja