Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa majstorom kako resiti ovaj problem

Recommended Posts

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Kupio sam Apriliju RS125 i ona zakuca posle par kilometara ja okrenem vlasnika,vlasnik dodje kaze nema problema platicu ja generalnu. Mi zovemo jednog drugog majstora cena iznosi 200e covek mi da te pare i ode.E posle toga pocinju problemi.

Problem je sledeci:Posto sam se telefonskim putem cuo sa majstorom rekao mi je da je popravka od 150e pa na gore.Ja sam pristao na to i odneo sam masinu kompletnu takozvanom majstoru. On je uradio generalno kada sam doneo masinu kuci i montirao na ram motor je radio normalno na leru ali kada ga ubacim u brzinu nece da krene uopste tada sam nazvao majstora i rekao mi je da je problem u desnoj dekli koja kosta jos 30e ja sam pristao i na to odneo sam masinu kod majstora da stavi i tu deklu posto sam mu vec dao 200e morao sam da dam jos 30e iz mog dzepa. On je dao sve moguce garancije na masinu da ne moze nista da se desi. Ja je opet donesem kuci montiram na ram. Vozim je 3,4 dana ona opet zakuca! (100km u najboljem slucaju) Ja je odnesem opet kod njega on navodno kao problem je bio u iglicastom lezaju njegova je greska nema problema zamenice on opet radilicu i sve sto treba u svom trosku. A posto je masinu otvorio predamnom video sam da je ona stegla i da je losa ali on je rekao da je ona bila super i kao montirace drugu. A posto je radilicu predhodno neko obelezio sa tri tacke na desnom tegu ja sam je zapamtio. I on odradi i tu generalnu sve kao super opet sve garancije izvinjava se pola sata. Ja donesem kuci sve montiram vozim motor oko 20 dana ako se racuna 15 dana da je padala kisa i da su bile poplave i da nije paljena al' majstor kaze vozio si je 20dana. Presao opet oko 100km motor sam tog dana vozio do drugara 3,4km.I ja sam ga licno ugasio posle toga nije hteo da upali samo se cuje da vergla nikako da sastavi,a na gurku se cuje neko lupanje metala i cesanje. Da napomenem posle svake njegove generalne se culo neko grebanje u prvoj brzini dok motor krene. On je rekao da se navodno razradjuje masina samo ne znam po kom principu! Ja opet nazovem tog majstora kaze mu u cemu je problem. On kaze donesi da vidim i kaze opet njegova greska ali ovoga puta trazi da ja kupim sam radilicu i klipnjacu to je oko 70e (koju tek trebam da kupim posto sam dekintiran trenutno). A uz to sam mu dao i drugi klip sto sam takodje ja platio! A predhodno mi je sve to naplatio 180e + Ruke 50e! Ispade da sam mu dao sve sto treba da zameni i ja kupio,a on samo montirao i uzeo 230e! Sta da uradim u ovoj situaciji? Dogovor je bio da mu platim ruke 50e sto sam uredno i platio. Zna li neko kako da resim ovaj problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

brate jedino resenj da kupis to i nadjes boljeg majstora, nekog normalnog i pregleda cjelu masinu ko zna sta ti je ovaj uradio.

Ko zna da li ti je i ubacivao te djelove sto si ti kupovao, i da li je uopste sta mjenjao o svom trosku.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

To ti je on druže nešto oflekao, po sistemu "drži vodu dok majstori odu"

 

Idi kod nekog preporučenog majstora, a ne kod kojekakvih šustera

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Obidji vise tog majstora u sirokom luku kao sto ti rekose kolege, od ovoga majstora neces nista da izvuces u materijalnom smislu samo ces jos zivce potrositi sa njm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

I ako ti tako riba stalno obavezno neka proveri karburator, mesavina je mozda preslaba pa fali 2T ulja, ili smesa pa ulazi previse vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Da si išao kod lošeg zubara, brže bi došao do zaključka da ne treba stalno da se vraćaš....1lol.gif

 

P.S - Isprobao sa sopstvenim zubima 0plac.gif1hmm.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Захвали се мајстору на сарадњи, сачекај 6 - 12 месеци а онда му направи штету од 300 - 350€.

А у међувремену би могао једно 5 - 6 пута да му пошаљеш инспекцију, онако, реда ради...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Ivan88 jednom je zakucala kada je radio mesac i malo dosutog ulja u rezervoar tako kazu cisto radi prevencije naravno full sintetika. Drugi put je bio raskacen mesac i sam sam pravio mesavinu s obzirom da je odnos 1% ulja ja sam stavljao oko 4% tako da nema sanse da je do mesavine. Sto je i nazovi majstor rekao..

 

RoaR ja da nisam platio i dobio garanciju ne bi ni isao druze... Da je rekao plati nemas garanciju sve ok zakucala nema veze..A ne da mi prosipa pricu 10.000km ja sam majstor 40godina ja ne znam kako ga neko nije ubio do sad.

 

Sr3ck0 razmisljam kako bar da mu radilicu neku normalnu izvucem pa da odnesem kod drugog majstora da mi to namesti...

A zvao sam ga pre par dana od jednom nema vise radilica nema vise rotax 123,a do pre mesec dana imao je 10ak kompletnih agregata i punu gajbu delova za rotax 123. Nesto ne verujem u tu pricu da je rasprodao sve s obzirom da su bile poplave i slicno..

Zvao sam jos par majstora i naleteo sam na jednog iz Pozarevca koji je radio masinu Vanji Luburi isto RS125 verovatno svi znate o kome pricam. Radi u Italiji u servisu Aprilijinih motora. I ja mu ispricam sta se sve desavalo. Na kraju ispade da je to rucno reparirana radilica. Po principu stavljena je u stegu i lepo skockana da radi kao sto narodna poslovica kaze drzi vodu dok majstori ne odu...

Danas sam se malo raspitivao i rekli su mi da se javim u zastitu potrosaca posto 230e nisu male pare.

E sad da li je neko imao nekad slican problem,a da se obratio zastiti potrosaca?

Posto svi koji su imali slican problem izlupali su majstora.... Pa posle oni njemu jos platili...

 

Da li postoji uopste neki zakon da se kazne ti nesavesni majstori?

Sta ne daj Boze da neko pogine posle greske majstora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

lepo napiši koji je to majstor, tako da ga drugi izbegavaju i da se loš glas o njemu proširi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

У овој теми се помиње центар за заштиту потрошача па погледај. Могао би колегу на ПП да питаш како то иде мада је добро описао у посту.

 

П.С. Чини ми се да му требала радилица за неки други мотор а ти си налетео к'о кец на десетку...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jel imas ti neki dokaz da si platio majstoru, neki racun o izvrsenim uslugama od njega ? Ako nemas, nemoj dzaba da se cimas sa zastitom potrosaca, jer nemas dokaz da ti je ista radio na motoru. E sad moze tu varijanta tuzis ga, pa svedoci itd, ali je to velika muka za male pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Pa nemam nikakav dokaz osim telefonskih poziva i upisano negde kod njega u svesci... Jel moze da mi pomogne masina posto je kod njega? Imam 3 svedoka da sam mu dao pare jos pre nego sto je uradio prvu generalnu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Jedino mi taj odnos ulja od 1% sumnjiv..treba minimum 2% tj 1:50 a za svaki slucaj tj za bolje podmazivanje moze i 1:40. To ti dodje 1dcl na 5L goriva ili 1dcl na 4L goriva ako je 1:40. Kazes da si stavio 4% to je malo puno idealno se krece od 2% do 2.5% za full sintetiku. Nije da ce da mu fali nesto ako ima vise ulja ali greota je trositi ulje bezveze da se dimi samo.

 

Druga stvar, mesavina moze biti dobra ali smesa vazduha i goriva (u ovom slucaju vazduha i goriva sa uljem) moze da bude previse slaba tj da ulazi premalo goriva a previse vazduha i onda se pregreva motor i riba. To se proverava po svecici, treba da bude cokoladno braon boje. Ako je svetlo braon zamazano onda ima previse vazduha a ako je crna onda ima previse goriva i ulja i ne sagoreva dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Jedino mi taj odnos ulja od 1% sumnjiv..treba minimum 2% tj 1:50 a za svaki slucaj tj za bolje podmazivanje moze i 1:40. To ti dodje 1dcl na 5L goriva ili 1dcl na 4L goriva ako je 1:40. Kazes da si stavio 4% to je malo puno idealno se krece od 2% do 2.5% za full sintetiku. Nije da ce da mu fali nesto ako ima vise ulja ali greota je trositi ulje bezveze da se dimi samo.

 

Druga stvar, mesavina moze biti dobra ali smesa vazduha i goriva (u ovom slucaju vazduha i goriva sa uljem) moze da bude previse slaba tj da ulazi premalo goriva a previse vazduha i onda se pregreva motor i riba. To se proverava po svecici, treba da bude cokoladno braon boje. Ako je svetlo braon zamazano onda ima previse vazduha a ako je crna onda ima previse goriva i ulja i ne sagoreva dobro.

 

 

 

Ja sam sipao na 10l-3dci nesto malo vise preko toga ulja. sto je nesto vise od 3%.

 

Na motoru je samo jednom temperatura bila na 70stepeni ali nije zakucala tad vec kad je bilo oko 55-60stepeni.

Ispravan je senzor za temperaturu. Tako da ne verujem da je do toga..

Svecica mi je uvek bila cokoladna braon samo tamna dosta bas..

Motor je uvek po malo dimio to znaci da je mesavina bila malo jaca znaci da nema neke sanse da je zaribala zbog mesavine.. Ona je meni u toku voznje sad poslednji put prolupala dam gas preko 5.5k obrtaja cuje se neko lupanje u masini. Ispod toga nista ali motor je tako vozen 200-300m. I posle verglao normalno al nije hteo da sastavim klip je skroz izlupan i izrisovan gore kao i ona kapa sto ide na klip.. Pukao iglicasti lezaj i otisao u kompresioni prostor.. I ugasen i posle toga nije hteo da upali. A pre toga svaki put kad je zakucala blokirao je zadnji tocak i nije mogla ni da vergla ni nista..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

koji je majstor u pitanju..................

 

Jedan cuveni "majstor" sa Altine necu da ga imenujem al' 90% vas zna o kome se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 814 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ima i "10%" nas koji ne znamo... Nema sta da ti bude glupo, ne mora da znaci da je los majstor ili nesto, ali napisi makar kod koga si TI tako prosao.

 

btw Ko je taj iz Pozarevca koga si nasao?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Pa cilj je da ga imenuješ kako niko tamo ne bi otišao :)

Pazi ja sam imao gorko iskustvo sa ovlašćenim servisom dok je skuter bio u garanciji i ništa nisam mogao da uradim. Bio sam od inspekcije do inspekcije i čak sam imao sve crno na belo (računi, nalozi o reversu...) i ništa. Brate, na žalost, u zemlji Srbiji pravda nije tako blizu. Jedini način je da malo podigneš glas, zapretiš i tada svi pevaju drugačije. Ja nisam za te metode, ali sa budalama jednostavno ne možeš drugačije. 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

koji je majstor u pitanju..................

 

Jedan cuveni "majstor" sa Altine necu da ga imenujem al' 90% vas zna o kome se radi...

 

Iskustvo sa "majstor" Gedzom procitajte u ovoj temi sve opsirinije!

http://forum.bjbiker...63#entry1647963

Inace i jos dva drugara imaju lose iskustvo sa tim istim covekom! Definitivno treba preduzeti nesto protiv tog "majstora"

 

Drugar je otisao da kupi agregat od njega honda cb500f navodno moze da stane u ram od honde xl600 bez ikakvog problema garantuje kune se u decu laze maze itd. Drugar pristane kupi agregat za 250e! i ako je imao agregat za 200e u sabcu koji moze da stane pase sto se kaze sraf na sraf (nemojte bukvalno ovo da shvatite uz malo prerade to je to) decko propusti taj agregat da bi sacekao da majstor gedza otvori u ponedeljak. Ode lepo drugar kod njega kupi taj agregat na oko se vidi da ne moze da udje al kaze covek manji je na ramu nije od xl600 mali agregat uopste zna on napamet taj motor ovo ono! I kao ako ne stane na ram vrati nema problem.

Drugar odnese tu lominu od agregata kuci naravno ne moze agregat da stane zove coveka da mu vrati kaze on pa ne moze sad te ovo te ono ne zna ni on sta prica drugar ga ubedi da mu vrati u petak. Ode drugar u petak covek nije kuci. Zove ga on kaze donesi u sredu ode ovaj u utorak prevari ga navata ga u servisu vrati mu agregat kad vracamu majstor 200e. Kaze drugar dao sam 250e. Pa da ali 50e sto sam ja skidao agregat i sad moram da ga vracam. Ako se pod skidanje racuna vadjenje masine is one njegove supe sa skart delovima koje ugradjuje kad se udje kod njega sa desne strane onda u redu. Samo mi nije jasno sto im je to naplatio kad su ga drugar i njegov otac iz supe izneli i odneli u gepek? 0zbunjen.gif

 

Ima i jedno iskustvo za kosacicu koje takodje on popravlja! Al to nekom drugom prilikom mrzi me da kucam vise!

 

DA ZAKLJUCIMO BEZ' TE OD TOG MAJSTORA KOLIKO VAS NOGE NOSE TJ KOLIKO VAS POKVAREN MOTOR VUCE! Sigurno bolje radi pokvaren nego kad ode kod njega! Posto vam bar pare stoje u dzepu i imate neispravan motor! Kod njega ostanete bez para donesete i vase delove i opet motor ne radi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ime,ime... Napisi ko je da ne bi neko sutra otišao kod tog majstora i ponovio tvoje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Majstor Gedza (Plavi Horizonti) - Altina

Nikako kod njega ne treba ici sad sam proguglao i vidim da nisam samo ja prevaren

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Koliko vidim ovom Gedži pomaže jedino kostolomac, a može i kantica benzina...

A da odemo mi svi kod njega jednog dana i napravimo žurku ispred garaže, a ako ima dvorište možemo i u dvorištu :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aleksandar Gal, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6 2006,2012 Kawasaki Zx6r 2006 Honda Shadow V2 125 2003

Koliko vidim ovom Gedži pomaže jedino kostolomac, a može i kantica benzina...

A da odemo mi svi kod njega jednog dana i napravimo žurku ispred garaže, a ako ima dvorište možemo i u dvorištu :)

 

I ja razmisljam o tome da se organizuje neki moto skup ispred njegove garaze ,a moze i u njoj sad gledam po raznim forumima pa nema koga nije prevario covek. Malo za motore,malo za kosilice,a vidim i neke testere se spominju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja