Jump to content

Moto Zajednica

koju kacigu kupiti a da nije preko 200 evra??

Recommended Posts

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Kakve su IXS kacige, konkretno HX-240 (125e) ??

Probao sam je, deluje mi ok, ali nisam siguran.

Kupujem kacigu prvi put pa da se ne zeznem !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

po vama koja je najbolja kaciga do 200 eura,po vama. ja se razmisljm o Rajkovoj FM. Da cujem vase misljenje koja je kaciga najbolja za te pare...

Za te pare nemaš ni blizu, a kamoli bolju kacigu od FM-a...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Do 200 jevreja naj izbor HJC ZF 9, trokompozitna, nikad ne magli, ima stitnik za dah, ima zavesicu ispod brade, unutrasnjost se vadi i pere, ima homologaciju za stazu i nije mnogo bucna.

 

Hvala na paznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Molio bih postovane kolege da kad predlazu sta kupiti od kaciga da ostave neki broj telefona ili gde se to moze pogledati posto sam i ja u slicnom problemu kupio bih kacigu pa pratim sve predloge i misljenja, hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Centar S - Triše Kaclerovića, kod Autokomande (ulica kojom ide 18-ica)

 

Što se tiče HJC ZF9 - ok je kaciga, magli relativno, a i čini mi se da je malčice bučnija nego što bi trebala da bude... BTW, imam je tako da ovo pričam iz ličnog iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Protiv sam AGV-a jer sam imao lose iskustvo.

Nosim Nolan N83 i vrlo sam zadovoljan, presao sam sa njom oko 45000km.Placena je 180E. Sada je izasao novi model N84.

Sledecu kacigu kupujem verovatno Caberg Justissimo ili Nolan N103, flip-up, jako dobra stvar za putovanja, a razlika u ceni je oko 50e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Do 200 jevreja naj izbor HJC ZF 9, trokompozitna, nikad ne magli, ima stitnik za dah, ima zavesicu ispod brade, unutrasnjost se vadi i pere, ima homologaciju za stazu i nije mnogo bucna.

 

Hvala na paznji.

 

ZF 9 nemagli nikad ako nisi dirao ili cistio vizir sa unutrasnje strane, cak sta vise nemoguce je naterati da zamagli vizir. Ja je imam i govorim iz iskustva naravno. Lalajko je takodje ima, pa moze da iznese svoja iskustva. Mislim da je on testirao u prilicno ekstremnim uslovima (mislim na magljenje vizira)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

HJC ZF-9

 

I ja sam prao vizir, a i celu kacigu po uputstvu koja se dobije uz nju: magicna krpa, blago nasapunjana obicnim sapunom za pranje ruku. Kaciga se neverovatno sija, vizir nije maglio cele zime i pored toga sto nisam montirao stitnik za dah.

 

Nisam probao mnogo kaciga, pa nemam bas sa cim da je poredim, od moje stare je mnoooogo bolja. Aerodinamicna je iz svih uglova - ne pomera glavu ako je okrenete levo-desno. Kad se potpuno zatvori vizir skoro nista od spolja se ne cuje, sem suma vetra :) Unutrasnjost se lako vadi za pranje. Cak sam se i na onaj vez navikao, vezem i odvezem za par sekundi. U Gevari ima rezervnih vizira, pa i onih tamnijih.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

I ja sam je prao tako, ali mi vizir i dalje magli. Ponovio sam to nekoliko puta i ostaje magljenje. Čak sam nakon pranja, uzeo krpu i sa njome glancao i unutrašnju i vanjsku stranu viziri i ostaje magljenje. Na kraju sam digao ruke.

 

Izgleda da se tvoja i moja kaciga Lalajko, definitino razlikuju. Ova moja i pišti i svira, čak i kad je sve zatvoreno...

 

A možda sam i ja malo lud... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Izgleda da se tvoja i moja kaciga Lalajko, definitino razlikuju. Ova moja i pišti i svira, čak i kad je sve zatvoreno...

 

Moguce je da ima razlike. Ribolovac mi je pricao da je bio u Gevari i proucavao ZF-9 i da je bio razocaran dihtovanjem vizira koji nije dobro nalegao na kacigu. Prilikom kupovine treba dobro proveriti svaki konkretan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Do 200 jevreja naj izbor HJC ZF 9, trokompozitna, nikad ne magli, ima stitnik za dah, ima zavesicu ispod brade, unutrasnjost se vadi i pere, ima homologaciju za stazu i nije mnogo bucna.

 

Hvala na paznji.

 

ZF 9 nemagli nikad ako nisi dirao ili cistio vizir sa unutrasnje strane, cak sta vise nemoguce je naterati da zamagli vizir

 

i ja savetovah ZF9 ali niko nece da slusa!  ;D

 

najbitnije u celoj prici je da je ta kaciga TROKOMPOZITNA.

 

jel ima leka za nas koji smo muljali po viziru? meni se jako malo zamagli sa gornje strane, kad je bas bas hladno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Koju god kacigu kupovali , iz cenovnog ranga, i uvazavajuci preporuke MORATE je probati u vasoj velicini. I opet cete se iznenaditi                    da odredjeni proizvodjaci jednostavno nemaju kacigu za vasu glavu. Moje licno iskustvo je bilo da, Caberg (vise modela) ima strahovit            pritisak na teme glave ,HJC ZF 9 pored iznenadjujuce loseg primerka (u smislu zavrsne obrade) jako stiska slepoocnice.

Prirodnom selekcijom izbor je pao na AGV K-seriju.Jednostavno kaciga je legla na glavu bez osetno bolnih (nezgodnih) tacaka.

Prihvatljiv je bio pritisak jastucica na obraze, sto vremenom legne.

I da napomenem da sam u tadasnjem izboru ,videvsi sta je bitnije , totalno zanemario boju ili saru kacige. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Tako je Ribolovac .

Ja sam probao nekoliko modela Caberg-a i HJC-a, a na

kraju sam kupio IXS HX 250 . Najbolje mi je lezala i nekako sam

sam se najprijatnije osecao  u njoj . Izbor je prilicno individualan, treba

isprobati sto vise modela pa onda odluciti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ja nosim zf-9 vec sezonu-dve

 

@lalajko

ja sam isao u gevaru da pitam za savet kako da resim dihtovanje sa donje strane jer mi tuda pici vetar i kad je napolju hladno idu mi suze jer onaj dodatak za dah usmerava hladan vazduh pravo u oci  >:(

rekli su mi da mazem glicerinom gumu oko vizira,verovatno je ona promenila svojstva pa zato ne dihtuje dobro

 

@castor

i meni magli ali samo kad je bas hladno i kad stojim u mestu i disem dublje,pa tad podignem vizir na prvi stepen

takodje se slazem da je bucna na vecim brzinama

ali za te pare ne moze se ovde kupiti bolje

to su ujedno i jedine mane koje sam nasao inace sam prezadovoljan

u pocetku mi je stezala usi i bolele su me posle duze voznje ali to je verovatno sto sam klempav :) mada sam primetio osetnu razliku kad sam probao FG-15 koja mi steze obraze a za usi kao da su napravili dodatnog (taman) mesta,takodje unutrasnjost na FG-15 je najudobnija koju sam do sad probao

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja