Jump to content

Moto Zajednica

koju kacigu kupiti a da nije preko 200 evra??

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica

FM - solidna, ima antifog vizir, atraktivno izgleda sa onim spojlerima, za mnoj ukus  dosta bucna a i malo duva mada kazu da to moze da se resava nekim dotezanjem ???

 

u tom cenovnom rangu je  AGV stelth

 

dodas 50e i kupis shuberth R1, extra kaciga (imam s1 i sve reci hvale za nju, osim ruznjikavog svapskog dizajna)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ti ne bih preporucio HJC,ja sam kupio novu novcijatu za nekih 120e i oljustila mi se ona imitacija koze sa

donje strane kacige sto drzi sundjere.......... :-[,sledecu uzimam IXS.Jedino mi se kod nje svidelo to sto

se svakoj ribici svidela jer ima sljokice pa sam morao i djir da napravim  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Ja ti ne bih preporucio HJC,ja sam kupio novu novcijatu za nekih 120e i oljustila mi se ona imitacija koze sa

donje strane kacige sto drzi sundjere.......... :-[,sledecu uzimam IXS.Jedino mi se kod nje svidelo to sto

se svakoj ribici svidela jer ima sljokice pa sam morao i djir da napravim  ;D ;D

moja bivsa HJC FG14 je presla 40 000 km i nigdje se nije oljustila  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Ova koju ja imam je (CS-12  LOTUS).Nasao sam neki madjarski sajt,al se moja i ta na slici razlikuju po

otvorima za ventilaciju tamo su klizni a kod mene su na klik klak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

ja isto posedujem hjc kacigu i zaista je super. Jedino onaj rezervni vizir crni malo magli ponekad ali i on retko dok providni nema sanse da se zamagli. Udobna a i najbitnie lezi mi kao da je pravljena za mene jedino pomenuti Nitro mi je odgovarao da mi brada ne viri napolje :) za te pare nema bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja imam Nolan N61, platio sam je 150e na sajmu automobila prosle godine. Kaciga je super, udobna je a vizir se skida vrlo lako i jednostavno za par sekundi. Ne cuje se mnogo i ne magli(sem kad su nize temperature ali i to se resi kada se vozi malo brze i otvori ventilacija). Sada ima novijeg modela od N61cini mi se da se zove N62 nisam je probao ali je verovatno naprednija od N61. I jos nesto, na viziru moze da se doda jos jedan vizir protiv magljenja.

 

post-2044-12878993156654_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Mislim da ti je izbor dosta veliki, do 200e imas jako mnogo dobrih kaciga na trzistu.Sve su to dobre atestirane kacige,trebas samo da probas koja ce ti stajati dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica

Ne cuje se mnogo i ne magli(sem kad su nize temperature ali i to se resi kada se vozi malo brze i otvori ventilacija). Sada ima novijeg modela od N61cini mi se da se zove N62 nisam je probao ali je verovatno naprednija od N61. I jos nesto, na viziru moze da se doda jos jedan vizir protiv magljenja.

 

pa sve kacige magle na nizim temperaturama, nijedna nema problema po toplom vremenu

 

bolje odmah kupiti bojlu kacigu, nego posle dokupljivati jos jedan vizir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ne cuje se mnogo i ne magli(sem kad su nize temperature ali i to se resi kada se vozi malo brze i otvori ventilacija). Sada ima novijeg modela od N61cini mi se da se zove N62 nisam je probao ali je verovatno naprednija od N61. I jos nesto, na viziru moze da se doda jos jedan vizir protiv magljenja.

 

pa sve kacige magle na nizim temperaturama, nijedna nema problema po toplom vremenu

 

bolje odmah kupiti bojlu kacigu, nego posle dokupljivati jos jedan vizir

Pa nisam ja rekao da je naj bolja, ja nisam imao vise od 150e da kupim bolju kacigu pa sam kupio ovu. Da sam imao vise para sigurno bi kupio bolju, a da cekam dok ne sakupim za bolju nije mi padalo na pamet da se igram sa zivotom i vozim bez kacige... Verovatno znas da neke Nolan kacige imaju dupli vizir, za moju treba da se kupi samo dodatak i ne verujem da je skup. Sto se tice temperature, ona pocinje da magli na oko 7-8C pa da bi bila odmagljena treba da se vozi oko 40kmh, takodje kada pada kisa iako je 20C ona magli i ne pomaze ni brza voznja vec samo da otvoris vizir i da vozis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Kovin

hvala ljudi. mada ja nisam iz Bg,zivim u Kovinu,pa ne znam i gde da kupim. Bio sam do Markosa,oni imaju cene AGV kaciga mnogo jake. probao sam od drugara neke agv modele koji su placeni 300-400eura i uopste se nisam odusevio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Odluka je pala, ali...

Ne mogu da se odlucim izmedju Caberg Rhyno i Nolan N62.

Znam da nisu istog tipa kacige, ali...

Ako moze neki komentar u vezi ovih modela, ako moze iz licnog iskustva..

 

P.S.: Obe kacige su ispod 200e!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kad bih ja birao izmedju te dve ja bih prednost dao Fullface to jest N62, ja imam N61 i zadovoljan sam, a verujem da nije bas neka ogromna razlika... Nek kazu svoje iskustvo sa Caberg ja sa njom nisam imao iskustva...Moj predlog N62...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Posedujem caberg rynhom, ali nisam imao iskustva sa nolanom tako da ne mogu reci koja je bolja, tako da cu napisati ono zbog cega mi se dopada rynh.

Plusevi su: Kvalitetna izrada, flip up, seksi pilotski unutrasnji vizir, originalan dizajn, boja.

Minus je sto nema anti fog vizir, ali nije neka preterana "fogara".

Izmedju ostalog prepoznaju te ljudi po kacigi, sad dal je to dobro ili ne, 'bem li ga.

Izmedju ostalog ima jedna "caka" da se poveca protok vazduha, ukoliko se bavis gradskom voznjom pa ti nije dovoljno, ali to nije ni bitno sada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Odluka je pala, ali...

Ne mogu da se odlucim izmedju Caberg Rhyno i Nolan N62.

Znam da nisu istog tipa kacige, ali...

Ako moze neki komentar u vezi ovih modela, ako moze iz licnog iskustva..

 

P.S.: Obe kacige su ispod 200e!  ;)

A zasto ne dodas 1000 dindzi i kupis Caberg Justissimo GT??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

još jedan predlo HJC ZF-9, trokompozitna kaciga, vezivanja dulim prstenovima, mislim da ima homologaciju za stazu, jedina mana malo bučnija.

 

cena 150e u guevari, mislim da su ostale trokompozitne kacige dosta dosta skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja