Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko kupovine motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima.trenutno zivim u minhenu,i planiram tu da kupim motor (honda cbr600rr),pa imam jedno pitanje,koje ce vama mozda zvucati smesno,ali se ja ne razumem najbolje u to,pa se nadam da mi moze neko od vas iskusnijih pomoci.naime,motor koji mi je zapao za oko je namenjen za stazu,ali ima zadnje stop svetlo,zadnje sediste,ali nema npr prednje farove (to je ono sto vam ja laicki mogu reci,posto se u strucne stvari ne razumem,ali koliko sam video i oklop mu je standardan).e sad,mene zanima,sta ja sve treba da promenim (osim tih prednjih farova,i drzaca za tablicu) da bih mogao taj motor da vozim po gradu,i da li mi se to uopste isplati.?svaki odgovor je dobro dosao,i hvala unapred svma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima.trenutno zivim u minhenu,i planiram tu da kupim motor (honda cbr600rr),pa imam jedno pitanje,koje ce vama mozda zvucati smesno,ali se ja ne razumem najbolje u to,pa se nadam da mi moze neko od vas iskusnijih pomoci.naime,motor koji mi je zapao za oko je namenjen za stazu,ali ima zadnje stop svetlo,zadnje sediste,ali nema npr prednje farove (to je ono sto vam ja laicki mogu reci,posto se u strucne stvari ne razumem,ali koliko sam video i oklop mu je standardan).e sad,mene zanima,sta ja sve treba da promenim (osim tih prednjih farova,i drzaca za tablicu) da bih mogao taj motor da vozim po gradu,i da li mi se to uopste isplati.?svaki odgovor je dobro dosao,i hvala unapred svma

 

evo i konkretno link od motora

http://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/honda-cbr-600-rr-pc37-leovince-komplett-carbonfelgen-m%C3%BCnchen/185183054.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=cbr600rr&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&ambitCountry=DE&zipcode=83022&zipcodeRadius=100&negativeFeatures=EXPORT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Колико се мени чини он само има поклопце преко фарова, могуће је да фарови нису скинути...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Ako je taj motor bio na stazi kao sto kazes, onda bezi dalje od njega jer u njemu tesko da ima zivota! P.S. Moj ti je savet kad budes trazio i gledao motore , povedi obavezno nekog ko se u njih razume, ako treba i plati nekoga, veruj mi jeftinije ces proci! 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

U opisu ovog motora stoji:

 

Rennbike mit extrem viel Ausstattung: - prevod- Trkacki motor sa mnogo dodatne opreme

 

 

a prodaje ga: www.RacingMoto24.de

 

Ako je ovo stvarno bio motor za stazu onda ga zaobidji. Pre svega zato sto mu je dusa isterana i zbog toga sto je verovatno dosta izmenjen - prepravljen iznutra. Zbog tih izmena je vek trajanja trkackih motora u odnosu na ulicne motore mnogo kraci.

 

Za te pare (3900€) bar u Nemackoj mozes da biras

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Prvo da te pozdravim i odmah da ti dam drugarski savet. Ako si neiskusan kao sto kazes nikako ti nije dobro da sednes na trkacki motor, jer razlika izmedju serijskog i motora za pistu je ogromna. Honda RR pa neka je i 600 je dovoljno lud motor. Ne znam u kojoj klasi je vozen, jer sto je vise profi, to su vece prepravke i veci troskovi vracanja na standard,pogotovu u Nemackoj gde ne smes ni zmigavac da promenis, a da to ne verifikuje komisija.. . . Imao sam u rationici Hondu VTR sa piste. Prvo nema nista od stakla,slik gume nema alnaser,ventilator za hladjenje, od prekidaca samo "power comander", izduv sportski,nema zastitnik lanca i jos hiljadu sitnica.Jedino sto moze ostati je pojacano kocenje i poboljsano vesanje kao +. Mnogo ta prepravka kosta para,vremena,zivaca, tako da ti ja to ne savetujem. Sad u cenu i ostalo ne ulazim, mozda je dobijas jeftino, pa se ostalo isplati, ili ces je prodati kao trkacku. Ti motori mnogo kostaju, orjentacije radi jedan motor za GP kosta oko milion eura. Toliko od mene, a ti odluci sam. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Izmucen ne izmucen... @Mikamoto je vec rekao sto se tice propisa u Nemackoj. Taj motor ti bez veceg ulaganja za vracanje u neko standardno stanje nikad nece proci TÜV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

hvala svima na odgovoru,poprilicno ste mi pomogli.u svakom slucaju moracu da nastavim onda potragu za nekim drugim (iako mi se ovaj bas svideo).samo jos da pitam,jel cena od 4000e realna za hondu cbr600rr do 2005 godista,posto vidim da je veliki raspon cena,a obicno ona i odredjuje u kakvom je stanju motor?u svakom slucaju sam planirao da vodim majstora samnom da pogledamo motor,ali kako cu coveku morati nesto da platim,ne bih da ga vucem sa sobom da gledamo neke gluposti,poput npr ovog motora,koji evidentno nije za mene.jos jednom hvala svima,veoma ste ljubazni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

Hajde da dodam nesto ja prodajem CBR600RR 2005 za 4000 eur i moj motor ima ogrebotina i gluposti od upotrebe ali za veoma malo para bi sijao kao ovaj. Ovo je stariji model jer nema USD vile i koliko sa slika vidim cini mi se da ima levi far ali prelepljen. Koliko se meni cini ovo su neke Pirelli turing gume (neka me ispravi neko ko poznaje Pirelli sare) pa mi nikako nije jasna prica oko trkackog motora kojeg je neko doveo u fazu da se vozi po ulici ali nije registrovan.

 

Aki ti motor treba za Srbiju ovde mozes da kupis cini mi se povoljniji motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ne zalazim u to da li je ovo dobra kupovina. Ali moram da primetim da su sve vrhunski majstori se javili. Oni vec po slici znaju da je motor mucen. To sto je sa staze ne znaci da je mucen vec vozen kako treba a tako i odrzavan. Pre bih uzeo motor od nekog ko je vozio stazu i odrzavao i ulagao kako treba nego od nekog ko vozi 60km/h ali voli da puca i turira u mestu i zamena ulja mu nepoznata cinjenica.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

U opisu ovog motora stoji:

 

Rennbike mit extrem viel Ausstattung: - prevod- Trkacki motor sa mnogo dodatne opreme

 

 

a prodaje ga: www.RacingMoto24.de

 

Ako je ovo stvarno bio motor za stazu onda ga zaobidji. Pre svega zato sto mu je dusa isterana i zbog toga sto je verovatno dosta izmenjen - prepravljen iznutra. Zbog tih izmena je vek trajanja trkackih motora u odnosu na ulicne motore mnogo kraci.

 

Za te pare (3900€) bar u Nemackoj mozes da biras

 

U skoro svakoj temi se javi neko ko ne cita dobro ali dobro "opali" po drugima... 1hmm.gif Da citiram opet sam sebe i da naglasim malo jace ono sto je trebalo procitati. Sad je valjda uocljivije...

 

A sto se tice trkackih motora, u koje po opisu prodavca spada i ovaj, pa svaki takav motor se u svakoj brzini vozi na maksimumu i traje samo jednu ili najvise par trka maksimum do generalnog remonta i stvarno ne vidim sta je kod tog motora povoljno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: cbr 600

U opisu ovog motora stoji:

 

Rennbike mit extrem viel Ausstattung: - prevod- Trkacki motor sa mnogo dodatne opreme

 

 

a prodaje ga: www.RacingMoto24.de

 

Ako je ovo stvarno bio motor za stazu onda ga zaobidji. Pre svega zato sto mu je dusa isterana i zbog toga sto je verovatno dosta izmenjen - prepravljen iznutra. Zbog tih izmena je vek trajanja trkackih motora u odnosu na ulicne motore mnogo kraci.

 

Za te pare (3900€) bar u Nemackoj mozes da biras

 

U skoro svakoj temi se javi neko ko ne cita dobro ali dobro "opali" po drugima... 1hmm.gif Da citiram opet sam sebe i da naglasim malo jace ono sto je trebalo procitati. Sad je valjda uocljivije...

 

A sto se tice trkackih motora, u koje po opisu prodavca spada i ovaj, pa svaki takav motor se u svakoj brzini vozi na maksimumu i traje samo jednu ili najvise par trka maksimum do generalnog remonta i stvarno ne vidim sta je kod tog motora povoljno?

u pravu si kolega ja bas zbog ovakvih likova i slabo komentarisem na forumu,vise i nema stare garde koja ce ti dati prave odgovore,koliko ja kontam ja sa mojim calom sam ceo zivot posvetio motorima jer se on bavio i popravljao ali i nebitno i to,bitno je kada neko da predlog sta da kupi ili postavi da prodaje motor ili nadju se normalni budi koi lepo posavetuju kolegu koi nema iskustva ali zato mamini i tatini sinovi odma u off,znas jaka cena motora ja bi pre uzeo ovo ma nemoze mi niko reci da bi neko uzeo motor sa staze,zato i netreba trositi reci vazno da su mamini i tatini sinovi uzeli nove motore na kredu ili nebitno i onda stalno citam kada prodaju ili daju savete znas skupi pare ovo ono gde je vise smisao onog starog foruma,ja licno imam tri hondina motora90god f1,2000god f4 i 2006rr i kada budem prodavao znam samo da nikad necu prodati f1,ljudi ja sam sa tom makinom proputovao skoro celu evropu i ona mi naj bolje lezi mada agregat nije nesto;-) i ako je budem prodavao bice ta cena jer ja znam da posle svake sezone odradim sve sto treba mozda sam malo skeptican ali ljudi pomozite kolegi sa savetima,moj savet ako nisi nikad vozio zujke ili jace motore,pocni sa malo slabijim motorima jer jedan je zivot...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd

Hajde da dodam nesto ja prodajem CBR600RR 2005 za 4000 eur i moj motor ima ogrebotina i gluposti od upotrebe ali za veoma malo para bi sijao kao ovaj. Ovo je stariji model jer nema USD vile i koliko sa slika vidim cini mi se da ima levi far ali prelepljen. Koliko se meni cini ovo su neke Pirelli turing gume (neka me ispravi neko ko poznaje Pirelli sare) pa mi nikako nije jasna prica oko trkackog motora kojeg je neko doveo u fazu da se vozi po ulici ali nije registrovan.

 

Aki ti motor treba za Srbiju ovde mozes da kupis cini mi se povoljniji motor.

 

Kolega, ja bi rekao da je taj motor koji prodajete model 2003/4 ?

 

Izvinjavam se za of.

Inače, ovaj motor izgled lepo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5775 postova

Kolega ja cu vam dati VIN broj pa slobobodno proverite i videcete da je proizveden 2005. Znaci ne prva registracija 2005 nego proizvodnja. Inace 2003-2004 nema USD prednju vilu no nije bitno. Izuzetno me zanima na osnovu cega ste me indirektno nazvali lazovom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hvala svima na odgovoru,nisam imao nameru da ovom temom otvorim neke rasprave medju clanovima0tuzan.gif.u svakom slucaju odustao sam od tog motora,zbog cistog razuma vecine poznavaoca koja kaze da ga zaobidjem.danas sam maltene obisao celu bavarsku u razgledanju motora,i suzio krug na 3-4 svi su 2005god sem jednog koji je 2004,od cega je jedan zut,pa sam zeleo da vas pitam jel su se oni pravili u fabrickoj zutoj boji,ili mene laze prodavac?motor planiram da vozim ovde po Nemackoj,pa zato ni ne gledam motore i cene kod nas,jer mi to maltene nista ne znaci.sto se tice mojih prethodnih voznji,vozio sam burgmana jdve sezone,a povremeno sam uzimao od drugara horneta,tako da verujem da sa velikom kolicinom postovanja prema gasu,necu imati nekih vecih problema u savladavanju motora .p.s.a i ovde ima kamera maltene svuda,tako da za jurcanja i nema nesto puno mesta,osim auto puta,i jos po kojih seoskih puteva,koje cu sigurno izbegavati,ili voziti optimalnom brzinom za moje iskustvo,neko vreme dok ne udjem u stos sa motorom.jos jednom hvala svima na odgovorima,i nemojte se ljudi svadjati oko gluposti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Nebrini se,nesvadjamo se mi nego ima puno raznih misljenja na jednom mestu!

Nepostoji RR u fabrickoj zutoj boji!!

Verovatno je farbana ili su kupljeni komplet oklopi u zutoj boji preko Ebay-a ili preko neceg drugog!1zdravo.gif

Srecno sa kupovinom1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja