Jump to content

Moto Zajednica

kako vratiti zzr-u njegove konje

Recommended Posts

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Kupio sam zzr 1100 93god.uvezen iz švajcarske i limitiran na 75ks, jel neko imao ovaj "problem"  i kako ga rešiti? t.j. vratiti ga na 150ks. Glavna sam tema za zajebanciju u društvu jer sci imaju manje ccm i više ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Može biti da ti samo piše u saobraćajnoj tako malo konja a da su čepovi već skinuti - ako je iz swiss!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Ne razumem se u taj model (ZZR 1100), ali ako ima karburatore (a verujem da ima) onda je tvoj "problem" u diznama. Tj. stavljene su manje dizne i one ogranicavaju dotok goriva u masinu i ona ide sporije tj. slabija je. takodje bi trebao da imas ogranicen slajder u karbovima da nemozes da ga turiras na visokim obrtajima, npr. ima 12000 obr a tebi stize samo do 6000-7000. Najbolje da mu odradis Dino-Jet (kod servisera) i dobices i vise od 150. Ali opet kazem, ovaj model mi je potpuno nepoznat, ovo bi trebalo da vazi generalno za svaki motor koji je ogranicen a ima karbove...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Sjećam se jednog GSXR 1100 W iz 1994. godine koji je bio za Njemačko tržište i imao je prorubnice za karburatore zatvorene do pola.

Navodno kod Yamahe ima fora da se preprika neka žica na paljenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ma gde ces da juris?  ;D Ovako trosi kao upaljac. Nisam siguran da sa tim modelom iz 93 moze bilo sta kompjuterski da se odradi. Mozda te dizne.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Mislim da je u pitanju nesto ozbiljnije. Sa preprekama,tj cepovima na usisu ne bi mogao da se svuce sa 150KS na 75KS. Mislim da je glavna caka u bregastoj,tj. ima zatupljene bregove. Naravno,ovome se pridruzuje i ustrojen karburator. Naleteo sam na jednu kawu ZR 7 S  na ricardu i ona ima 34 KS. Cena --smesna,ali mora nova bregasta,itd. Konkretno,taj motor je bio od auto-skole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

kod mnogih motora Za svajcarsko trziste ,se bregasta samo prezupcuje za 1 zub,to je bio slucaj sa mojom aprilijom i sa jos par motora koje smo doterali iz svice,na lancaniku usisne se obocno nalaze duple oznake,ch za svicarsko trziste sa ogranicenom konjazom i e za evropsko trziste to jest za punu snagu,naravno postoje razlicite bokade ali to vec zavisi od tipa motora,u 70% slucaja je samo uzubljivanje bregaste,,ali nemora da znaci da je to kod tebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Bio sam danas u kawasaki servisu u ns.Kaže čovek da se razlikuju šiberi i membrane u karburatoru te mi ponudi da naruči iste iz kawe po 156e po komadu, znači cca 600e. :o :o :'( Ja naravno nebudem lenj već sednem na komp i nadjem komplet karbove na ebayu za108e e sad još samo da organizuhem da ih drugar kupi u nemačkoj..... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Bio sam danas u kawasaki servisu u ns.Kaže čovek da se razlikuju šiberi i membrane u karburatoru te mi ponudi da naruči iste iz kawe po 156e po komadu, znači cca 600e. :o :o :'( Ja naravno nebudem lenj već sednem na komp i nadjem komplet karbove na ebayu za108e e sad još samo da organizuhem da ih drugar kupi u nemačkoj..... ;)

Jao, mani me culeta, kod njega je sve duplo skuplje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Da krenemo redom:

 

Flanšne na usisu u karburatore (moguće da ima ubačen prsten ili je takav odlivak)

Cilindar membrane i dužina ogle na karb.  (kraći je hod i ne otvara glavnu diznu do kraja)

Promer dizni

Blokada u izduvu

 

Struja - paljenje, ali to je zadnje moguće.

 

A i u švici je prosečna brzina 30 na sat :) pa je motor verovatno ulenjen...

 

Na kraju budi srećan što ima blokadu jer mu je spasen život...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja