Jump to content

Moto Zajednica

Bobina i komutator

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Znaci meni na motoru(aprilia pegaso 125cc 2t 1990 god.) je bobina ujedno sa komutatorom. Problem je sto je crkla i ne daje struju na kabal do svecice.

Jos veci problem je sto takvu bobinu vise ne mogu naci.

E sad ako neko zna da mi odg da li smijem i kako to da odradim da stavim sad bobinu posebno , a komutator posebno?

Ova moja je sa 4 zice narandzasta, crvena, zelena i crna evo i slike kako ona izgleda

 

http://cgi.ebay.fr/Bobine-SEM_W0QQitemZ330195700673QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

To ti italijani zovu centralina. Prokletinju ima i vecuina piagio skutera, pa ti preporucujem da probas neku od Libertija 125. Postojace problem sa drugacijim uglovima paljenja pa ti motor bas nece imati punu snagu, ali ko zna probaj. Inace mozemo da potrazimo kod italijana u Trstu da nadjemo neklu aftermarket zamenu,,,,

pusti pp pa da jerimo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Najvise me zanima da li mogu to da odvojim i posebno da postavim jer je ovaj original dio bobina sa komutatorom jako loseg kvaliteta pa se bojim da ce opet crci za jako kratak period. Fabrika u sweden koja ih je proizvodila odavno je ugasena zbog skroz losih djelova koje je radila sto se tice el.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Na 125-icama dosad nisam nalazio regulaciju pretpaljenja,svi su fiksirani na 20-22 stepena pre gmt.Aprilia,KTM,Gilera,Cagiva...A sudeci po slici,nema ni to fabricko paljenje sa slike.Premala je kutija da bi nesto tako stalo unutra :)I ne mora da znaci da je bobina u pitanju,hoce da crkne i visokonaponski namotaj u generatoru.Nije tesko ustanoviti sta je u kvaru,ali je skoro nemoguce ovako objasniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Ova bobina skroz smrdi kao da je gorela na rostilju. Sa zadnje strane je skroz pocrnjela.

Uzeo sam instrument i isprobao je, struja kroz svaku zicu prolazi kroz nju do kabla za svecicu, pa mi to bas nije jasno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

PS.

3 diode spojene u red,nije greska...Tako mora.

Nisam skontao momka koji je pegaso u pitanju. Ako je 650 sa rotaksom onda postoji zakretanje paljenja i tu postoji problem,

ako je mali 125 onda je lakse naci centralinu od neke druge aprilija rs125, jer to je verovatno neki od rotaksa 123,122,124 ili sl.

Lepo bi bilo kada bi nas momak uputio u problem, i proocitao oznake na zadnjem delu agregata da znamo sa cime se borimo.....

A shema je klasika, ali nije visoki napon vec 40v sa  namotaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

40 volti? Jesi li vec radio ovako nesto? :)

To daje samo 0.0008 Joule energije.Tesko da ces zapaliti smesu u cilindru sa ovako malo energije :)  Kondenzator je 1 mikrofarad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Crna Gora

Ljudi hvala vam puno na trudu da mi pomognete, narucio sam dio preko ebay-a polovan je, a oni garantuju 99% da je ispravan. Kostat ce me 71evro. Vi koji ste se potrudili da mi pomognete kada budete prolazili pored kolasina obavezno da svratite da popijemo neko pice il da pojedemo nedje nesto moram da castim. Ako dio stigne ili kad stigne javljam vam se a do tad vas poz i zahvaljujem evo i br fona pa se javite +38269838303

 

Ps. samo jos da nadjem ulozak bravice za nju jer mi se polomila ona bakarna podloska sto stoji na federu i daje joj kontakt, njih ima dvije, meni se jedna polomila jbg. :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja