Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CBR 600F2

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

MOLIM BILO KOJE INFORMACIJE ILI SAVETE ZA HONDU CBR 600 F2(92-95G) POSTO IMAM NAMERU DA PRODAM SKUTER DODAM KINTU I KUPIM JE.KAKVA JE ZA VOZNJU,ODRZAVANJE,IZDRZLJIVOST...UNAPRED ZAHVALAN.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

To ti je možda prejak motor za prelazak sa skutera, ne znam nisam je vozio ali po performansama

ipak mislim da je prejak za nekog ko prelazi sa skutera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Vidim da niko ne pise od onih koji su imali licna iskustva sa cbr.

O tom motoru imas dosta informacija na forumu. Te informacije su uglavnom razbacane po temama pa ce zahtevati malo tvog pretrazivanja po starijim temama. A evo linka (na engleskom) sa malo informacija o razlikama izmedju CBR600F i CBR600F2

http://powersports.honda.com/the_story/heritage/heritage_milestone.asp?Decade=1990&TargetUrl=Milestone/Milestone_Model_0116.asp&PrevPageTitle=TimeLine

Inace jedan od najboljih motora u toj klasi po raznim kriterijumima. Neko ce reci i najbolji.

 

Dr.Bane je spomenuo nesto bitno a to je snaga. 100 KS koje CBR600F2 ima, je snaga koja bas i ne prasta greske pocetnika. Ok, ti vozis skuter, ali ovo je druga prica. Po meni, tacne su dve stvari. Nije bitno koliko motor ima KS. I najjaci motor se moze voziti lagano. Sve je u glavi i samokontroli. Druga stvar su pocetnicke greske koje svako pravi. Meni moj motor sa 60 KS, je par puta oprostio greske. Iako ne spadam u grupu agresivnih vozaca. 100 KS je dosta vise, i ako nemas visok nivo samokontrole, mozda bi trebao da razmislis o necemu slabijem. Kao sto rekoh, moje misljenje. Imas dosta tema na forumu, gde se prica o motorima za pocetnika, pa citaj.

 

Sve ovo sto sam rekao je za tvoje dobro. Da ne bude kao prosle godine kada je jedan momak kupio CBR600RR. Prvi motor. I prilikom preticanja uleteo u makazice, odvrnuo gas i zadnji tocak proklizao. Srecom je prosao bez posledica ali je motor bio ostecen. A moglo je i mnogo gore. Znaci, pamet u glavu i opremu na sebe.

 

Da spomenem da imas i druge, isto veoma dobre motore u toj klasi. Citaj i o njima, pa ces na taj nacin imati sta da uporedjujes. Npr Kawasaki ZZR 600. Isto odlican motor u toj klasi...

 

pozdrav. Ivica

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Moto guzzi Nevada 750; Honda CB 750 K7

Vidim da niko ne pise od onih koji su imali licna iskustva sa cbr.

O tom motoru imas dosta informacija na forumu. Te informacije su uglavnom razbacane po temama pa ce zahtevati malo tvog pretrazivanja po starijim temama. A evo linka (na engleskom) sa malo informacija o razlikama izmedju CBR600F i CBR600F2

http://powersports.honda.com/the_story/heritage/heritage_milestone.asp?Decade=1990&TargetUrl=Milestone/Milestone_Model_0116.asp&PrevPageTitle=TimeLine

Inace jedan od najboljih motora u toj klasi po raznim kriterijumima. Neko ce reci i najbolji.

 

Dr.Bane je spomenuo nesto bitno a to je snaga. 100 KS koje CBR600F2 ima, je snaga koja bas i ne prasta greske pocetnika. Ok, ti vozis skuter, ali ovo je druga prica. Po meni, tacne su dve stvari. Nije bitno koliko motor ima KS. I najjaci motor se moze voziti lagano. Sve je u glavi i samokontroli. Druga stvar su pocetnicke greske koje svako pravi. Meni moj motor sa 60 KS, je par puta oprostio greske. Iako ne spadam u grupu agresivnih vozaca. 100 KS je dosta vise, i ako nemas visok nivo samokontrole, mozda bi trebao da razmislis o necemu slabijem. Kao sto rekoh, moje misljenje. Imas dosta tema na forumu, gde se prica o motorima za pocetnika, pa citaj.

 

Sve ovo sto sam rekao je za tvoje dobro. Da ne bude kao prosle godine kada je jedan momak kupio CBR600RR. Prvi motor. I prilikom preticanja uleteo u makazice, odvrnuo gas i zadnji tocak proklizao. Srecom je prosao bez posledica ali je motor bio ostecen. A moglo je i mnogo gore. Znaci, pamet u glavu i opremu na sebe.

 

Da spomenem da imas i druge, isto veoma dobre motore u toj klasi. Citaj i o njima, pa ces na taj nacin imati sta da uporedjujes. Npr Kawasaki ZZR 600. Isto odlican motor u toj klasi...

 

pozdrav. Ivica

 

E vidis u tome je draz ovog sajta,preporuke,iskustva...U potpunosti se slazemm sa Ivicom,dobro razmisli,skuter je skuter a HONDA je HONDA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

A sto covek ne bi prvo pogledao neku 500-tku,npr cb 500,bandita. . . nesto na cemu moze lako da se nauci da se vozi kako treba!to bi bilo idealno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

HVALA VAM NA SAVETIMA.JA SPADAM U MALO PAZLJIVIJE VOZACE PA SE NE PLASIM BAS NEKOG NEPROMISLJENOG POTEZA.ALI SLAZEM SE DA MORA DA SE PAZI.NEKA KUBIKAZA ISPOD 600 MI DELUJE SUVISE SPORA ZA PRIVIKAVANJE NA NESTO JACE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

@manda74

Bilo bi lepo da ne vices (iskljuci Caps Lock)  ;).

Ako si vec resio to sto si resio, kao sto rekoh, prelistaj stare teme, pa ako te nesto konkretno zanima, formulisi pitanje i dobices odgovor.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Izvini, samo nikako mi nije jasna logika, kupujem jak i brz motor, vozicu ga polako? Pa, zasto ga kog djavola onda kupujes? Kupi nesto mirnije, lepo nauci, na slabijem , laksem pitomijem motoru, vidi gde su granice, pa posle iskoristi vise od svog sledeceg, jaceg motora. To ce ti biti i sladje, ali na prvom mestu mnogo, mnogo, bezbednije.

 

I stvarno, mada znam da ovim idem u off, koja je svrha kupovine prejakog motora i price, majke mi, ja sam razuman, vozicu ga polako? Ako mi neko objasni tako da shvatim, placam pivo ili sok, po izboru doticnog "objasnjivaca".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Pa mozda decko oce da kupi motor na duze staze, da se ne bakce sa kupoprodajom svake sezone, kupi lepo motor prvu sezonu vozi polako *(::) ), pa sledece sezone malo brze itd...  :P  :P  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Aman ljudi sta ste ga napali postavio je konkretno pitanje i dajte mu konkretan odgovor ako znate,sto mora da vam se pravda sta je resio da kupi kupice i gotovo sad jos treba da se ubedjuje sa vama.A ako nema prekidac u glavi i 250 ccm mu je mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Da se razumemo odmah Rg GAMMA 250ccm je bolesno brz motor!Posto on hoce R-a da bi na njemu ucio nek uci ako misli da moze.Nece biti sigurno ni prvi ni poslednji koji ce to uraditi!Ako misli da treba da nauci na motoru od 600 kuba u F ili R verzija da vozi i misli da je to pametno pa samo napred onda.. . netrabamo mu mi da mu solimo pamet!Da sam na tvom mestu prvo bi razmislio o motoru za koga netreba puno odrzavanja i sredjuvanja,nor GS 500 je idealan motor za ucenje voznje to ce ti 90% ljudi odvade reci!Naj iskrenije mislim da ce ti se kao i skoro svima koji su tako poceli to malo obiti o glavu,ali da ti ja ne pricam kupi-probaj pa ces videti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pit ima pravo, bilo bi lepo da neko da odgovor na postavljeno pitanje.

 

ja sam se samo oglasio jer je neko pomenuo zzr, ako čovek treba da počne sa nečim većim ja bi ipak preporučio hondu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja