Jump to content

Moto Zajednica

Obilazenje kolone

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Postovane koleginice i kolege,

Molim za pravni savet. Danas sam imao nesrecu da prodjem pored tri rampe a sve tri bile spustene. Vec po malo uzjeban i u neverici na trecoj rampi, voza ni na vidiku, smrkava se polako, red nekih 10 tak vozila, lepo kulturno zaobidjem kolonu koja stoji i hocu da stanem prvi i taman da se uguriskam napred, pandurska kola iza mene, slikaju me, iskljucuju iz saobracaja, prave zapisnik, dobrih 20 tak minuta i rekose da cu dobiti poziv kod sudije za prekrsaje. Prekrsaj je iz clana 332 stav 1 tacka 16 zobsa. Inace uvek zaobidjem kolonu na rampi jer ne zelim da cekam i da me neka budala pokupi od nazad. Isto radim i na semaforu kad mogu. Da li imam sanse ili je ovo klasican knjiski prekrsaj i ne moze se nista uraditi? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ne znam da li se ovo klasifikuje u filtriranje jer nisam vozio izmedju dve trake u istom smeru, vec sam klasicno zaobisao vozila u drugoj traci u kojoj naravno nije bilo vozila jer je rampa spustena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Svuđe u svjetu je to jedan od glavnih razloga zašto ljudi voze motore, da ne bi stajali u koloni. A u Srbiji je to zabranjeno, eto ideje za sledeći protest <_<

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ne znam da li se ovo klasifikuje u filtriranje jer nisam vozio izmedju dve trake u istom smeru, vec sam klasicno zaobisao vozila u drugoj traci u kojoj naravno nije bilo vozila jer je rampa spustena.

 

Исто је и кад идеш између и са стране...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Da sam dao gas zveknuo bih se u rampu jer je preko obe trake. A i ne podrzavam takve poduhvate. Drugo je kada sa namerom ides da zaebavas pandure kao ghost rider a drugo kad zelis samo da iskoristis vreme za jedan krug posle vise od nedelju dana apstinencije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1267 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

jbg ... ma mislio sam generalno da zapalis , okrenes se ili pored ( mora da ima da se provuce pored rampe ) .. kako znas da su te uslikali , rekli ti , pokazali ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Kada sam skontao na retrovizoru da mi se nesto priblizava s guza i okrenuo se, video sam drugog pandura na mestu suvozaca kako slika. A i na zapisniku je kao dokaz napisano fotografija. Moze se proci pored ali je zaebano. Ja sam samo hteo da ih iskuliram oni istrcali iz auta, ne bih stigao da se provlacim pored. Nisam hteo da se indijanisem, iskreno sam mislio da samo zele da me legitimisu ono vozacka saobracajna nisam ni mislio da ce me startovati za obilazak kolone.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa šta onda mi kuriri da radimo, svaki dan se provlačimo između kolona i obilazimo iste na semaforima. Kad bismo stigli na isporiku da ne vozimo tako??

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ivane88, sad mi pade na pamet - da si se ti možda uključio sa trotoara na početak kolone a nisi je obilazio suprotnom trakom a ovima se učinilo pa su te iscimali ? :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Kada sam skontao na retrovizoru da mi se nesto priblizava s guza i okrenuo se, video sam drugog pandura na mestu suvozaca kako slika. A i na zapisniku je kao dokaz napisano fotografija. Moze se proci pored ali je zaebano. Ja sam samo hteo da ih iskuliram oni istrcali iz auta, ne bih stigao da se provlacim pored. Nisam hteo da se indijanisem, iskreno sam mislio da samo zele da me legitimisu ono vozacka saobracajna nisam ni mislio da ce me startovati za obilazak kolone.

 

Istočni ulaz-izlaz iz Subotice? Tu su 24 sata,kada idem tim putem vozim ko po jajima :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Nema tamo trotoara, to je put ka Aleksandrovim salasima, blizu precistaca, pocetak izlaza iz grada. Ako se prodju ti salasi i skretanje za Palic dolazi se do auto puta. Jeste, istok. Ima ih, ali ovaj put su bili ustekani, cini mi se skoro u gradu, kod groblja pre mol pumpe. Inace, ovom trasom idem svaki dan na posao jer je preko Palica do grada nekih 20km ukupno sa prozivke (deo grada) a direktno jedna ulica samo pa smara. Znam taj put kao oko svoje. Iskren da budem, ovome se nisam nadao. Za brzinu ok. Ali ovo je vec lecenje kompleksa ljudi u kavezu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12800 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

U Mađarskoj več 3 - 4 godine dozvoljeno da se pretiče kolona na semaforima i da se vozi u žutoj traci. Ja sam i ranije normalno vozio a sad više ni ne prelazim natrag iz žute trake. Izborili se ljudi. Nisu protestima, više lobiranjem... ali i dalje gomila ekipe sedi u koloni... valjda stariji ljudi i početnici, možda ni ne znaju da sme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Ovde imaš visine novčanih kazni:

PREKRŠAJI I KAZNE PO NOVOM ZOBS-u (.pdf)

Mogu da te cepe od 6 do 20 hiljada sa 2 kaznena boda bez zabrane upravljanja.

 

Nažalost, po novom zakonu (a i po starom) motocikl nema nikakva posebna ili veća "prava"

u saobraćaju u odnosu na druga vozila, a to znači da je obilaženje ili preticanje kolone zabranjeno

i kažnjivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

"Obilaženje zaustavljene kolone na putu ako nije moguće bezbedno uključivanje u traku istog smera"

 

Mozda, ali samo mozda, mozes da se vadis na ovu stavku da si vozio motor i da si bez ikakvih problema u svakom trenutku mogao da se bezbedno vratis u svoju traku...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Probaj da se vadis kao tip je zatvorio rampu u tvojoj traci dok si nailazio na istu pa si presao na drugu rampu?Ne poznam lokaciju,mozda je glupo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Vadi se da si na motoru nebezbjedan na zacelju kolone. (sto uopste nije laz / fora, vec ziva istina)

Ima nauka o tome, ljudsko oko, 2 svjetla, ovo ono... sve to iskopaj i prouci. Reci da nisi nikoga ugrozio, vec samo sebi povecao bezbjednost.

Ostavi dojam da puno investiras u bezbjednost, ne samo lovu vec i trud.

Na bjb-u ima kolega koji su "naguzeni" cekajuci pravi i zdravi na semforu. Kazi da su te njihova iskustva uvjerila da je nebezbjedno.

Motoristi su ranjivi. Nemaju kavez. kuku lele.

Onda kazi da si tanak s lovom i da ti trebaju nove cizme ili kaciga. :) I je to. Ako je neki normalan sudija, mozda te pusti sa cvokom,

a ako je debil kao ta murija, onda ti dzaba sve.

 

sretno

 

ps. Ne pominji da zakon / murija / drzava / ... ne valja. Nema ljutis i to. Mora rIspekt do neba, jer igras na covjeka u sudiji. :)

pps. ako si na slici bez kacige u papucama, onda smisli neku drugu pricu :Mina:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Reci da su na zadnjem vizilu u toj kolon, ili na više njih,i bila upaljena sva četiri migavca, kao kad je vozilo zaustavljeno, i da si zato krenuo u obilaženje. I tada više nisi mogao ni nazad, i radi bezbednosti si bio prinuđen da nastaviš pravo.Jer stvarno bi bilo bez veze sa čekaš iza auta kome rade sva četiri migavca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja