Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine motora SX525 ili yz450F

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da li si probao neki od navedenih modela? Nemoj da prodjes kao ja. (kupio pa prodao nakon samo 2 nedelje).

Za te motore ti treba ili kamara iskustva ili kamara kilograma, a u oba slucaja puno snage i kondicije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Da li si probao neki od navedenih modela? Nemoj da prodjes kao ja. (kupio pa prodao nakon samo 2 nedelje).

Za te motore ti treba ili kamara iskustva ili kamara kilograma, a u oba slucaja puno snage i kondicije.

 

Nisam ni jedan probo od navedenih modela.Iskustva slabo imam al polako naucice se, a sto se tice kondicije i snage toga imam sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

ma samo kondicija i teraj

ili uzmi nesto bez papira za malo para ,kradeno od preko, sta god i teraj ako nemas nameru da registrujes

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: KLE 500 , Husaberg FE 350

Da li si probao neki od navedenih modela? Nemoj da prodjes kao ja. (kupio pa prodao nakon samo 2 nedelje).

Za te motore ti treba ili kamara iskustva ili kamara kilograma, a u oba slucaja puno snage i kondicije.

 

Nisam ni jedan probo od navedenih modela.Iskustva slabo imam al polako naucice se, a sto se tice kondicije i snage toga imam sigurno.

 

Nisu to motori za ucenje ( pogotovo ako si to godiste koje ti pise u nick-u. ) Bolje gledaj nesto pitomije, ako nemas iskustva na off road-u sa takvim motorima ces se samo razocarati, neces bas uspeti da ih iskontrolises i najverovatnije ces,u prvih par voznji zavrsiti u gipsu ( NEDAJ BOZE - jer onda pocinje preispitivanje samog sebe, pa pritisci od rodbine i roditelja) pa u vecini slucajeva se odustaje od off road motora. Nije tu najbitnija ni snaga ni kondicija, VEC kocnica u glavi ( sto nasa generacija bas i nema ) ili neko iskusan ko ce uvek ici sa tobom na voznju, uciti te, kritikovati i KOCITI ( dok ne naucis )

Za 5 god ( prve 3 bas ativnih ) samo sam jednom bio u gipsu, ali otac je uvek vozio samnom ili bar snimao moje voznje.

I jos nesto - ne kupuju se ti motori zato sto su povoljni, dobri za odrzavanje, ... Vec se to pazari zato sto volis i sto si zeljan acije, adrenalina, ...

Promenio član VELJA YZ 250
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Da li si probao neki od navedenih modela? Nemoj da prodjes kao ja. (kupio pa prodao nakon samo 2 nedelje).

Za te motore ti treba ili kamara iskustva ili kamara kilograma, a u oba slucaja puno snage i kondicije.

 

Nisam ni jedan probo od navedenih modela.Iskustva slabo imam al polako naucice se, a sto se tice kondicije i snage toga imam sigurno.

 

Nisu to motori za ucenje ( pogotovo ako si to godiste koje ti pise u nick-u. ) Bolje gledaj nesto pitomije, ako nemas iskustva na off road-u sa takvim motorima ces se samo razocarati, neces bas uspeti da ih iskontrolises i najverovatnije ces,u prvih par voznji zavrsiti u gipsu ( NEDAJ BOZE - jer onda pocinje preispitivanje samog sebe, pa pritisci od rodbine i roditelja) pa u vecini slucajeva se odustaje od off road motora. Nije tu najbitnija ni snaga ni kondicija, VEC kocnica u glavi ( sto nasa generacija bas i nema ) ili neko iskusan ko ce uvek ici sa tobom na voznju, uciti te, kritikovati i KOCITI ( dok ne naucis )

Za 5 god ( prve 3 bas ativnih ) samo sam jednom bio u gipsu, ali otac je uvek vozio samnom ili bar snimao moje voznje.

I jos nesto - ne kupuju se ti motori zato sto su povoljni, dobri za odrzavanje, ... Vec se to pazari zato sto volis i sto si zeljan acije, adrenalina, ...

 

Tako je.Vidis kako on vozi yz250 i razvaljuje se od voznji :takoje: Samo gledaj da motor bude u ok stanju,da ga je vlasnik redovno odrzavao i da nema puno ulaganja u njega,osim ako ga uzmes za smesne pare pa se i ocekuje da ulozis malo..Polako sa gasom,mozes kroz neki "manji" vremenski period,ako si pametan,da se naviknes malo na motor i bice ti lakse,nije to toliko strasno kao cr500(vozio sam i bespotrebno je imati onaj motor ako ne vozis drag trke ili volis egzotiku),ali opet iz tih 250ccm je izvuceno snage i snage,bolje probaj i 125ccm 2t cross,mozda ti i on bude dovoljan(ni to nije sala),ali nista dok ne probas vise modela i sam ne zakljucis sta ti odgovara,mozemo ovde da ti pricamo do sutra..Srecno sa kupovinom,i kad uzmes spravu,kaci slike ovamo :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Tako je.Vidis kako on vozi yz250 i razvaljuje se od voznji :takoje: ...

 

 

YZ250 jede te 450-ice za dorucak, u smisli potrebnog iskustva ili manjka mozga ;)

Da citiram kolegu

 

...Sto rece jedan moj drugar - ako imas imalo mozga ( a i koristis ga pomalo ) sa 250 2t neces nista uraditi :moto3:

 

 

 

@matrix92

Izmedju 250 i 400 nema skoro nikakve vizuelne razlike. Razlika je samo u tezini i snazi, a snaga 250-ice je takva, da neko ko nema puno iskustva, nema zelju da odvrce gas vise od 1/3. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

@VELJA YZ 250

Sto se tice kocnice u glavi to imam sigurno prijatelju, znam sta se moze a sta ne nebi pokusavo izvoditi nesto za sta nisam sposoban.

A sigurno je da motor kupujem radi zabave i adrenalina 1jee1.gif

Hvala na bratskom savjetu1zdravo.gif

 

@lasko

Te 250 2t mi izlgledaju previse divlje za mene a i motor kontam voziti na duzu relaciju i potrosnja mi igra ulogu necu odma zalaziti u sumu sa njim (bar nek kraci vremenski period) prvo po ovim putevima brdski malo pjesak i to da se stekne rutine da se naviknem na motor. Sto kazes druze mozemo pricati ovde kolko ocemo al tek kad probam vise modela znacu sta mi odgovara. Al 450 je nekako po mom ukusu i bolje mi je kupiti kacigu i protektore za ruke i noge nego sve pare dati na motor. A i ako mi se ne svidi motor prodam ga1zvizduk.gif.

SLIKE CE BITI OBAVEZNO 1zdravo.gif1zdravo.gif

 

 

@GhostMile

Kao sto rekoh vec 250 2t mi se ne svidja jer je sigurno za mene previse vrckava1jezik.gif

 

Hvala svima na licnim misljenjima i odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Ja sam tebi preporucio 250 4t, koja se vizualno ne razlikuje od 450, ali svakako trebas uzeti ono sto ti srce trazi.

Ni meni niko nije mogao objasniti. :D

 

Mozes da nadjes 250 4t za 2000e ali ispod toga tesko,jedino neke starije modele.250 4t je SKORO isto jak kao i 450,razlika se oseca,ali ne previse,oba "cupaju" ko ludi.Potrosnja nije nesto prevelika,i mislim da je ovo dobar savet od GhostMile-ta...Uzmi i to u obzir,ali obavezno probaj vise modela razlicite kubikaze i taktaze i pricaj sa vlasnicima o njima sto vise,da ti svako prenese svoje iskustvo,tako ces odmah znati gde si... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

Ja sam tebi preporucio 250 4t, koja se vizualno ne razlikuje od 450, ali svakako trebas uzeti ono sto ti srce trazi.

Ni meni niko nije mogao objasniti. :D

 

Mozes da nadjes 250 4t za 2000e ali ispod toga tesko,jedino neke starije modele.250 4t je SKORO isto jak kao i 450,razlika se oseca,ali ne previse,oba "cupaju" ko ludi.Potrosnja nije nesto prevelika,i mislim da je ovo dobar savet od GhostMile-ta...Uzmi i to u obzir,ali obavezno probaj vise modela razlicite kubikaze i taktaze i pricaj sa vlasnicima o njima sto vise,da ti svako prenese svoje iskustvo,tako ces odmah znati gde si... :zdravo:

 

Ja sam poslusao Miletove savete pre moje kupovine i prezadovoljan sam izborom. Yamaha yz250f 4t (nije bitan brend vec 4t), taman po meri za pocetak na off-u. ne vozim je na stazi vec samo po brdima i sumi, ide gde i bilo koji hard enduro. dosta ljudi tu vozi full cross-eve i nemaju nikakvih problema sa terenom. Hard Enduro je univerzalniji jer mozes da se prevezes i asfaltom po potrebi, a da te policija ne dira jer moze da se registruje, ali ako si u blizini sume i staze gde planiras da vozis, onda kupuj ono za sta imas novac i ne gubi vreme jer sezona za off ne prestaje. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Neki moj zakljucak iz do sada napisanog, i prijateljski predlog je recimo Suzuki DR350.

Sa njegovim perfomansama, mogucnostima i tezinom ces lakse uci u tehniku i dozvolice ti kontinuirani napredak, a oprostice ti mnoge greske.

 

Vidim da ih ima dovoljno na PIK.ba da mozes da proberes. ;)

 

 

Srecno! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

http://www.polovniautomobili.com/oglas4231762/ktm_exc_450/

 

LELE posedovao bih za ove pare, ovo nije los primerak, za mene je ovo kao nov za sumu, nisam citao detaljno sta ste se dopisivali, pa se izvinjavam ako nisam propratio sta trazis, ovaj motor mu je jedina mana sto nema papira, a po pisanju reko bih da nisi iz Srbije, pa bi ti to mozda bio problem preterati u tvoju zemlju, inace ova sprava nije uopste skupa, mozda bi je covek dao za dve glave...poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2659 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

http://www.pik.ba/artikal/5507406/kawaski-250-cross/ kawasaki se moze naci jeftino kakvi su oni imali ko iskustva sa njima ????

Mislim da su tih godin Suzuki i Kawasaki radili zajednicki model, samo se boje plastika razlikuju.

Suzukija sin vozio dve godine muski i sad se ja vozam godinu dana. Drug ciji sin vozi aktivno trke,uvek ima dva komada i on mi je pre kupovine rekao : kupis RMZ (KXF) i sedis i gledas kako mali vozi. Nema bagova i problema kao sa ostalima.

I tako i jeste. Pali na misao, vruc i hladan, sto nije nebitno za sumu. Trosi upola od 125 2T a ulje se menja na 7-10 radnih sati, obavezno.

I sa fabrickim i malo duzim prenosom dobro ide. Jedino su brzine kratke, brzo si u 5-oj ,pa me nervira dolazak do sume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

SVe to sto gledas je prejako za pocetnika, pogotovo ovi prgavi 250cc 2t koje tesko kontrolisu i iskusni vozaci. Uzmi za pocetak nesto pitomije da se ne polomis na pocetku i zamrzis motore za ceo zivot. A i bolje ces da naucis da vozis na slabijem motoru. Za sumu je sve preko 125cc 2t bespotrebno jako, tj 30tak ks je sasvim dovoljno, jer nema gde ta snaga da se upotrebi, suma nije staza.

Busman ti je dao dobar savet, dr350 je odlican pocetnicki motor, moci ces sem po sumi da ga vozis i po gradu, cak i da putujes, mnogo je univerzalniji motor od cistokrvnih kros motora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Probao bi da se ukljucim iako veoma kratko vozim hard enduro.

Naletim na jeftinu Yamahu YZ250, dvotaktnu i posto pre toga nisam vozio motor (neke sitne probe) nisam smeo dugo da sednen na nju. Okurazim se kupim opremu i krenem. Prvih pet sest voznji padanje na svakih 200mm. Inace vozimo po planinskim predelima. Posle par saveta kolega koji voze samnom uspeo sam da je ukrotim i da pratim iskusnije vozace u vecini terena (da ne lazem "malo" sam sporiji od njih).

Problem koji sam identifikovao je veliki i brzi prenos snage na zadnji tocak i u usponima se desava da mi veoma lako okrene motor. Gledao sam dyno testove raznih motora i odnos prenosa i definitivno meni treba hard enduro motor. Moze da se vozi i cross, ali ti treba mnogo vise energije i zivaca. Kada stanemo na nekoj uzbrdici ostali sa cetvorotaktnim motorima krenu bez problema dok ja moram da se vracam i probam od pocetka. Sada sam nabavio nekoliko prednjih lancanika pa kada probam reci cu ti da li sam uspeo da je smirim. Probao sam KTM SX450, YZ450F, CRF450F i od njih KTM je najpovozniji u sumi i nije toliko brutalan na gasu. Honda okrece na ledja odmah. Citajuci forume i raspitujuci se kod ljudi koji voze u sumi ili hard enduro odlucio sam da moj sledeci motor bude KTM EXC (nebitno koji, ali ako moze 450F), Yamaha WR, Husaberg, GasGas Honda CRF450X, odnosno bilo koji Hard enduro. Ja sam moju Yamahu platio ispod 1000 evra pa mogu da rizikujem, a ti planiras da das velike pare za motor pa gledaj da ne napravis gresku kao ja.

 

Takodje probao sam i KTM-a SX250 dvotaktni. Brutalan motor.

 

Cetvorotaktni,

Anlaser,

Copa,

Far.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja