Jump to content

Moto Zajednica

Šta kupiti posle skutera od 150 ccm ?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Inace te fore sto pricate mladjima- ma pamet u glavu, ili bitno je da imas blokadu u glavi itd. manite se vi tudje glave. To sto ste vi savladali odmah 600ccm R motor ne znaci da ce i drugi. Kako vi znate da on ima tu blokadu u glavi kao i vi? Da ga nece poneti adrenalin u nekoj situaciji? Da ga nece posluziti sreca u datom trenutku? Sto se tice te glave nije ni sve u toj glavi, vise je do psihofizickih sposobnosti vozaca, a vi ne znate njegove sposobnosti zato i treba da se preporuci manja kubikaza pa onda polako na vecu. Verujem da svom detetu ne bi spominjali te blokade u glavi ali tudjima olako spominjete i predlazete 600cc za pocetak. Pogotovo sto ovaj decko nikada nije vozio motor sa manuelnim menjacem! Znaci ko preporuci 600ccm nije normalan. Kraj. Inace jos uvek niko da napravi sticky temu gde ce se ova tema obraditi i kada svaki novi clan u ovakvoj nedoumici naidje samo mu se pusti link koji ce sadrzati: Osnove voznje, preporuku motocikla, savete itd.

1. Nisam ni poceo da ga savladjujem, vozim ga 3 meseca.

 

2. Ne znam da li ima blokadu, zato sam mu i rekao da ako nema, ne kupuje

 

3. Ponece ga adrenalin 101%, samo mora da zna gde sme da se "adrenalizuje",

 

4. Sreca je relativan faktor, apsurdno je pricati o njoj.

 

5. Psihofizicke sposobnosti poticu iz GLAVE.

 

6. Svom detetu ne bih spominjao blokadu u glavi, jer bi znao da li on to ima, posto bih ga poznavao barem 18 godina. Inace, ne bih nikom dao da polaze za A kateoriju ukoliko nema predjenih min. 200000km. To je neka racunica do koje smo dosli moje kolege i ja (profesionalni vozaci). Sa 100000 naucis da vozis kategoriju koju vozis, a sa 200000 naucis kako dise saobracaj. Naravno nista od toga ti nije garant da se sutra neces slupati negde.

 

7. Nisam ni ja nikada vozio motor sa menjacem pre ovoga.

 

8. Nisam normalan, naravno, a imam u papir da dokazem

 

Sto se bre toliko iznervira, mi ovde samo razmenjujemo misljenja

Jeste psihofizicke sposobnosti poticu iz glave samo ovde ljudi uvek misle pod glavom na ono lud ili normalan. Iznervirala me tema o saobracajci u Pancevu :( mada to nema veze sad sa ovim.

Tebi svaka cast ako si uspesno savladao 600ccm odmah bez ikakvih problema. Koliko vidim po avataru treba da si dosta stariji od ovog decka koji se raspituje koji ce motor da kupi a to je isto jako bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Pa motori sa menjacem su vrlo jednostavni, nisu kao automatici ili CVT ali su jednostavni. Hit the clutch, hit the gear, hit the gas and I'm gone. E sad sto se tice kretanja po kolovozu ili van njega. To je stvar individue

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

 

6. Svom detetu ne bih spominjao blokadu u glavi, jer bi znao da li on to ima, posto bih ga poznavao barem 18 godina. Inace, ne bih nikom dao da polaze za A kateoriju ukoliko nema predjenih min. 200000km. To je neka racunica do koje smo dosli moje kolege i ja (profesionalni vozaci). Sa 100000 naucis da vozis kategoriju koju vozis, a sa 200000 naucis kako dise saobracaj. Naravno nista od toga ti nije garant da se sutra neces slupati negde.

 

 

А Ви професионални возачи сте вероватно сви прешли преко 200 или више хиљада км па сели у камион???

Ако сматраш да је ово што си горе написао реално онда би Ви морали да пређете барем 500 000 пре него што седнете у камион о чега наравно да нема апсолутно ништа.

 

Претпостављам да и ја спадам у професионалне возаче с обзиром на то да имам све осим Д категорије а и возио сам камион једно време....јел тако???

 

Не знам зашто нон стоп потенцираш на томе да си ти професионални возач камиона и да си прешао милион и више километара??? Мислиш да си искуснији од некога ко вози ауто 20, 30 година?? Не разумем па те молим да ми објасних онако као колеги бајкеру! :zdravo:

 

Понављам .....пређена километража није меродавна!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

200.000 pa onda "A" :) Svasta cu da procitam ovde. Kakvom li ste se to metodom sluzili da bi dosli do ove cifre, zivo me interesuje. Voleo bih da opises kako je tekla ta tribina profesionalnih vozaca kamiona ciji je ovo zakljucak.

Bio sam na nekom predavanju u vezi Telekomove akcije "kada vozis parkiraj telefon" i dosta zanimljivih stvari sam cuo pa znam kako otprilike tece ta rasprava. Zato bih i voleo da cujem metodologiju kojom ste dosli do vasih zakljucaka. Mislim dosta je to egzaktna cifra koju si naveo tako da cenim da je i rasprava obilovala konkretnim zakljuccima i voleo bih da cujem vise o tome. Posebno me interesuje kako bi evidentirali koliko neko predje km pre nego sto se odluci da polaze za "A".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Kolege,ovo vec prelazi u off.Ne treba da sad merite ciji je veci posto ovo nije tema za to.Klinac ima oca pa neka mu otac kupi sta hoce,svako je od nas dao savet a odluka je na njima.....Pozdrav! :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

@laki: Da bi bio profesionalac, moras da polazes drzavni ispit i jos neke stvari.

 

@Tony: Nismo uopste pricali da treba 200.000 pa onda A, vec je to neko moje misljenje. Kako je razgovor tekao, morali bi sesti negde na jedno 5-6 piva, citaj 2-3 sata, pa bi onda mogao da ti objasnim kako smo dosli do toga. Mnoo duga prica. Nemoj karikirati stvari!

 

 

 

 

 

 

 

Niko se nije naucen rodio, Laki, ali, mnogo je zajebanije sesti za motor nego za bilo koji kamion, jer si na motoru glineni golub, a jos ako nemas iskustva, tj. ne znas da se pazis i da predvidis poteze nekog vozaca u drugom vozilu, neces dugo... Naci cemo se vec negde na nekom gulasu pa cu vam objasniti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

IvanNBGD:

"6. Svom detetu ne bih spominjao blokadu u glavi, jer bi znao da li on to ima, posto bih ga poznavao barem 18 godina. Inace, ne bih nikom dao da polaze za A kateoriju ukoliko nema predjenih min. 200000km. To je neka racunica do koje smo dosli moje kolege i ja (profesionalni vozaci). Sa 100000 naucis da vozis kategoriju koju vozis, a sa 200000 naucis kako dise saobracaj. Naravno nista od toga ti nije garant da se sutra neces slupati negde."

 

 

 

Vozio sam i vozim skoro sve sto ima tockove.Vozim skoro 20 god. Svim "profesionalcima" i "amaterima" bih prvo uveo uslov da, pre nego dobiju dozvolu za bilo koju kategoriju, voze motor. Tako bi mozda shvatili kako se osecas dok budala, koja je odvrnula muziku, pusi i kucka poruku istovremeno, ide na tebe ne primecujuci te i na kraju kaze (ako imas srece da te ne udari) izvini nisam te video!

 

Kilometri znace iskustvo ali niko ne zna kako dise saobracaj!!!

 

P.S. A ako ste uz pivo doneli takav zakljucak onda je to druga prica. Tu je sigurno bilo valjanih argumenata!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Moje lično mišljenje, APN i slični mopedi su gubljenje vremena, pod pretpostavkom da nisi mentalno zaostao treba ti 30 sekundi da ti se objasni mjenjač na motociklu. Drugi korak, uhodavanje sa kvačilom i gasom, možeš da vježbaš na bilo čemu do nekih 30tak konja, pošto ćeš mu morati navit baš dosta gasa da bi zbog greške završio na zemlji.

 

Znači za start možda neki jednocilindraš, može i kinez, Apolo ako te volja da malo više majstorišeš, Pulser malo manje posla, al je i malo slabiji. Šta god te od njih snađe ne može te puno koštat, ima dovoljno snage za te kraće rute pošto nećeš niđe dalje ići bez dozvole, a daleko od toga da imaju previše snage da se nećeš moći izboriti sa njima. Usput majstorisanje koje je obavezno kad su četvorotaktni motori ispod 1000€ u pitanju će ti biti dobar uvod u održavanje bilo kojeg većeg motocikla, jer su iste osnove.

 

Kad na ovome naoštriš vozačko umjeće do te tačke da se osjećaš stabilnije na točkovima nego na nogama, pri bilo kojoj brzini, onda pravac polaganje i počni da razmišljaš o jačem motoru. Jer kad tad sa jačim motorom ćeš poželiti da odeš neđe dalje, na ljetovanje, neku turu, na stazu, a za to će ti biti neophodna vozačka dozvola.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ne karikiram. Ali razlika izmedju motora i bilo kog drugog prevoznog sredstva je u tome sto na motoru gines ti a drugim sredstvom ubijas drugog. Tako da je sa stanovista bezbednosti u saobracaju pitanje da li je bolje da ima neiskusnih motociklista ili neiskusnih kamiondzija/automobilista. Jer kada gledamo po vasoj logici, sa stanovista moje bezbednosti (a vozim dzip) je bolje da ima neiskusnih motociklista nego neiskusnih kamiondzija. Bolje mi je da tih prvih 200.000 km provedu na motoru nego u kamionu.

Nego hebige....nije sve u kilometrazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ljudi., ne generalizujte stvari. Nisu svi isti, niti su svi profesionalci, iako imaju papir. Nemojte da pravite raketnu nauku od vozenja motora. Lepo sam rekao decku. Motor sa menjacem nije nista komplikovano. POENTA JE AKO NIJE STALOZEN DA NE KUPUJE MOTOR OD 600+ ccm, ako je hladne glave, moze slobodno da ga kupi, kao sto sam ga ja kupio. Mene su isto tako naplasili, pa de ces odma na 600, pa ovo, pa ono. Prvo raskrstis sam sa sobom, pa onda sa ostalima. Mislim da sam bio jasan.

 

@shuki: desava stalno i desavace se da te ne vide, a to je vec problem i ne paznje, a i oka, koje bolje vidi pomeranje po horizontali nego vertikali. Nismo doneli takav zakljucak uz pivo, jer nije dozvoljeno, nama, da imamo i 0.0001 promil alkohola - ode dozvola

 

@petarjebivetar: Najbolji vozaci u saobracaju su profesionalci, a njih je jako malo( ne mislim na ljude sa papirom, vec na ljude koji znaju propise i saobracaj u malom prstu) , a ti verovatno mislis na kamiondzije

 

@arnyman: ako imas para i strpljena, tvoja logika je savrsena

 

@tony: boli te qrac, vozis SUV. Nije sve u kilometrazi, ali 80% jeste

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ja sam se najvise ogulio bas na t 15.Tako da ne pije vodu to sto pricate mala kubikaza-sigurnije...A isto sam se dobro ogulio i sa poni expresom,klincevim skuterom i bilo mi je smesno iako sam se razbio ko piiii...Sa vecih motora nisam padao,imao sam gadnih situacija ali sam se nekako izvlacio iz njih.E da,isto sam pao na ulasku u moje dvoriste sa CZ175 sport*malo sam popio i zaboravio sam da smo tog dana burazer i ja nasipali rizlu ispred kapije....Da ponovim,sa gpz 900r,unitrakom 750 i yamahom fz 750 koju sad vozim nikad nisam pao.Hocu da kazem da se i sa manjim motorima isto pada i isto gine kao i sa vecih,a dok god covek ima malo straha i postovanja prema motoru,dotle je siguran!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

У то име идем да продам мотор пошто нисам прешао 200 к км колима, па да идем онда да полажем државни испит да би био професиналац јелте.

Е кад пређем 200 к км као што су сви прешли пре него што су сели на мотор, онда ћу да тежим ка 500 к км да би могао камион да возим што ће бити негде тамо за једно 30 година ако уопште и буде :lol: :lol: :lol:

 

Мало је глупа " тутула" професионал! Мислите....?

ЈА нећу више да офујем тему пошто сам схватио поенту која је :

 

Положи за кола кад имаш 20 к км са бициклом,

Онда кад накуцаш 200 к км положи за мотоцикл,

затим са те две категорије накуцати једно 500 к км да би био достојан тога да носиш титулу "професионални возач".

И онда научи да возиш :lol: :lol: :lol:

 

 

Порука за постављача теме :

Купи мотор за који мислиш да ће те усрећити и труди се да га возиш нормално. Свакога повуче адреналин али мораш да возиш са страхом да би то било како треба! :zdravo:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ти си колега спојио на масу.....сигурно ти ударили ти силни милиони километара у главу! :nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Inace te fore sto pricate mladjima- ma pamet u glavu, ili bitno je da imas blokadu u glavi itd. manite se vi tudje glave. To sto ste vi savladali odmah 600ccm R motor ne znaci da ce i drugi. Kako vi znate da on ima tu blokadu u glavi kao i vi? Da ga nece poneti adrenalin u nekoj situaciji? Da ga nece posluziti sreca u datom trenutku? Sto se tice te glave nije ni sve u toj glavi, vise je do psihofizickih sposobnosti vozaca, a vi ne znate njegove sposobnosti zato i treba da se preporuci manja kubikaza pa onda polako na vecu. Verujem da svom detetu ne bi spominjali te blokade u glavi ali tudjima olako spominjete i predlazete 600cc za pocetak. Pogotovo sto ovaj decko nikada nije vozio motor sa manuelnim menjacem! Znaci ko preporuci 600ccm nije normalan. Kraj. Inace jos uvek niko da napravi sticky temu gde ce se ova tema obraditi i kada svaki novi clan u ovakvoj nedoumici naidje samo mu se pusti link koji ce sadrzati: Osnove voznje, preporuku motocikla, savete itd.

 

Plus za sticky temu da se u ovakve ubaci linak i kraj.

 

Sto se tice preporuke za 600 ccm i nenormalnosti, to je malo sivkasto. Svaki mac ima dve ostrice.

Ako cemo u psiholoske vode, ti mu preporucis 125, a on pomisli da je zato siguran, pa odvrne gas.

U ovom konkretnom slucaju 600 je puno zbog godina, jer, vecinom, decaci u tom dobu ne misle bas previse. :)

 

Svom djetetu ( 8 ) cu mozda na proljece dati da proba VTR-a, bas je neki dan provalio kako se mjenjaju brzine. (ako nabavim neke dobre crash barove :oda2:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Da bi neko ispratio ove vase predloge tipa kupi apn,posle neki od 125;250,pa kad se doobro naucis da vozis,onda kupi neku masinu od 500 i vise kubika covek treba da bude Rokfeler!Znam masu ljudi koji su od apn presli na masine od 500 i vise kubika ili odmah kupili neko zlo kao zzr750 pa su zivi i zdravi i dan danas voze.Ko prvi put sedne na veci motor sigurno nece da ga tera odmah na zadnji i da guli fuzastere po krivinama.Znam i neke koji su sa mz250 posle dugo godina voznje otisli u vecna lovista....U pitanju je samo glava i jos jednom napominjem dok god neko ima i malo straha od masine koju vozi,nece mu se desiti nista!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Da bi neko ispratio ove vase predloge tipa kupi apn,posle neki od 125;250,pa kad se doobro naucis da vozis,onda kupi neku masinu od 500 i vise kubika covek treba da bude Rokfeler!Znam masu ljudi koji su od apn presli na masine od 500 i vise kubika ili odmah kupili neko zlo kao zzr750 pa su zivi i zdravi i dan danas voze.Ko prvi put sedne na veci motor sigurno nece da ga tera odmah na zadnji i da guli fuzastere po krivinama.Znam i neke koji su sa mz250 posle dugo godina voznje otisli u vecna lovista....U pitanju je samo glava i jos jednom napominjem dok god neko ima i malo straha od masine koju vozi,nece mu se desiti nista!

 

Problem je u tome sto neko ko nema puno iskustva moze lako biti obmanut od strane jakog motora, a sto je covjek mladji te sanse su vece.

Krene kao sto ti kazes, bojazljivo, pa se malo uhoda, proba na ravnom malo vise gasa, no problem, jos gasa, zmarci, woohoo... i tako sve vise i vise, a da pri tome nije imao ni jednu vjezbu naglog kocenja i iskustva kako se motor ponasa kad se desi nesto nepredvidjeno. Onda se na 200 km/h desi nesto nepredvidjeno i kraj.

 

Ako se "ide redom" onda je proces isti, samo sto ne mozes da ides vise od 50, vec se vozis neki period tako na tom maximumu i onda se desi nesto nepredvidjeno. Tada imas vise sansi za opstanak, a ako prezivis, udaris recku i ides dalje. Vremenom se dosta toga nepredvidjenog izdesava i ti, kad nakon toga sjedas na neku azdahu, tad vec imas neku potpuno drugaciju sliku u toj, o toliko opjevanoj u ovakvim temama, glavi.

 

E sad, naravno da imamo i 16-godisnjaka koji su zreliji od nekih 50-godisnjaka, ali generalno gledano, to su ipak izuzetci koji potvrdjuju pravilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma slazem se sa tobom,da li si vozio elektronik 50 sprint ili 90 elektronik.Sa tim od 90 kubika su ljudi najvise ginuli....Nema tu pravila prvo najmanji pa sve veci nego samo glava.I ja volim da odvrnem gas u max,ali na kratko i ne svuda.Ove masine kad kupis,kupio si kartu za nebo,od tebe zavisi kad ces da zavrsis na prijavnicu gore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

:Mina:

baš interesantna i vrlo korisna tema. Jeste da mnogi učesnici istaknu jedan aspekt problema, pa onda generalizuju stvari, tako da naizgled imaju kontrastav od nekih drugih, ali dobra stvar je da svako kaže svoje mišljenje, a dečko nek sam donese konačnu odluku u vezi svog slučaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Pre desetak godina sam samo gledao kako da nasviram makinu da ide što brže. Sad se trudim da je vratim u 100% ispravno mehaničko stanje i da sredim vizuelno ( ili kako bi neki rekli personalizujem :) :) )....ako mi neko kaže da sa 17 godina nije samo gledao da jurca, ne verujem mu :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Slucajno videh temu pa da napisem i ja svoje zapazanje.

 

Da pocnem ovako, na prvi motocikl sam seo kada sam iamo 25god... jednostavno u drustvu u kome sam se kretao svi su bili u fazonu budzenja automobila... Dok jednog dana nisam video kolegu na Hondi Shadow1care.gif... bio sam zatecen i odmah sam se zaljubio (u motor ne u kolegu!1hej.gif).

 

Odlucio sam se na polaganje a posto sam bio dovoljno mator odmah sam polagao za A, auto skola u kojoj sam se prijavio za polaganje je tek kupila nov motor NC 700x (670cc!) i instruktor me ubedi da na tom motoru idem na voznje i polaganje... (neopisivo sam mu zahvalan). Ukratko nisam imao nikakvog iskustva (sem sto sam par puta seo na komsijin tomos automatik i xxx kilometara sa kolima).

Krenuo sam u prve voznje na motoru od 670ccm sa menjacem i nula iskustva na motorima! U pocetku mi je trebalo da se uhodam da krecem bez cimanja i da naviknem na kvacilo i gas ali je to kratko trajalo i vec na druoj voznji je sve bilo mnooogo opustenije... Znaci nije problem poceti koristiti menjac na motoru od 600-700 ccm bez iskustva, vec je problem kontrolisati tu snagu i brzine koje ti motori mogu da postignu! Ko mene je sve bilo u strogo kontrolisanim uslovima u gradu do 50km/h van grada 70-80 km/h pod budnim oko instruktora. Da se razumemo, na motoru instruktor ne moze da te spasi ni da ti pomogne ako nacinis gresku, on te samo prati drugim motrom i daje ti instrukcije, u kolima je druga prica ali da ne sirim...

 

E sad ono sto je meni bilo kljucno za izbor motora kada sam ja kupovao: Posto poznajem sebe znao sam da me lako puvece adrenalin i da koji god motora kupim sigurno cu ga terati do njegovih krajnjih granica... Tako da sam se odmah ogranicio na 125-250ccm motor. Razlog: kao sto je GhostMile napisao: ˝vozis neki period tako na tom maximumu i onda se desi nesto nepredvidjeno. Tada imas vise sansi za opstanak, a ako prezivis, udaris recku i ides dalje.˝

Kao sto sam rekao adrenalin me lako povuce i vrlo brzo bih zavrnuo u ˝crveno˝ i motor od 1000ccm a tad pri 200+km/h greske su skupe, da ne kazem fatalne!

Nemoj pogresno da shvatis, vrlo lako moze da se pogine i na biciklu od 50ccm i pri 40km/h ali su ti sanse da prevazdijes nepredvidjenu situaciju daleko vece nego pri velikim brzinama.

Evo samo dve greske koje sam uradio na svom motoru od 125ccm u prvih 10 dana a koje su mogle skupo da me kostaju da sam isao vecom brzinom ili na jacem motoru:

1. pri ~60km/h sam naglo zakocio i zablokirao prednji tocak, uz mnogo srece nisam pao

2. u po krivine promena brzine i naglo odpustanje kvacila. motor naglo cimnuo jedva sam se odrzao da ne padnem...

 

Da ne nabrajam dalje ionako ispisah roman neka iskusnije kolege kazu kakav bi bio isihod da sam blokirao tocak pri recimo 150 ili da sam iscimao motor koji ima preko 200kg i 600-700+ccm. (Ja mislim da bi mi nogice virile iz nekog kanala...1neznam.gif)

 

Vozis skuter vec par godina, sedi i razmisli kako si ga vozio do sada i onda dobro razmisli kako nameravas da vozis sledeci motor.

Ako si siguran u svoje steceno iskustvo i da neces divljati svaki put (sve ponekad povuce adrenalin) kad sednes na motor kupi onaj koji ti se svidja nemoj se plasiti menjaca! A ako mislis da divljas idi na opciju gde imas vece sanse da prodjes sa sto manjim posledicama ako se desi nesto nepredvidjeno!1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja