Jump to content

Moto Zajednica

Ispravljanje felni "Princ", G. Milanovac.

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Ta politika "da mi je bolje ako je drugom gore" nas je i dovela tu gde jesmo, na samo dno. Šta kolega ima od toga što bi se ovome, "majstoru" šetala inspekcija kroz radnju svakodnevno i uredno te šetnje dobrano naplaćivala? Jel' će mu felna biti pravija? Jel' će mu se od kazni vratiti pare date za ne uradjen posao?

 

Ovaj, nazovi majstor, neće dugo opstati takvim poslovanjem, ovde je još uvek najbolji prodavac robe - zadovoljna mušterija. Nije dovoljno uložiti u mašine, opremu i smatrati da si time i postao "majstor", nije dovoljno ni znanje. Neophodan je još jedan, esencijalni sastojak - biti i čovek, a, znamo, to se ni ne kupuje ni ne uči.

 

Varijante: napraviti mu štetu (a od toga nemaš koristi) niti razumem, niti podržavam. One samo vode eskalaciji konflikta. Šta je dalje, dokle to može ići? Fizički obračun?

 

Ogradjujem se: ne branim ni jednu ni drugu stranu, ne poznajem ni jednog učesnika, ali mi svakako razumnije i opravdanije deluje reakcija kolege N.F.S.-a i poriv da to svoje neprijatno iskustvo podeli sa nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@Nimmin

 

И ја сам до скоро мислио као и преварени колега и то ми се УВЕК разбијало о главу и од мене правило магарца а уз то сам остајао и без пара. После тога сам се наравно лоше осећао јер сам преварен а против тога нисам ништа предузео. Увек су ме васпитавали да се клоним будала и да избегавам сукоб и тога се и данас придржавам али сам са својих 42 године увидео да то није увек добро и сврсисходно!!!

 

Све је више оваквих лопужа који хоће да вам гурну руку у џеп, а кад те преваре онда те одјебу као покретача теме и то тапшући те по рамену што је још веће понижавање!!! Зар таквима треба опростити што му је узео дупло више пара и направио фелну још гором?! Ако тако мислиш а ти поклањај свој новац преварантима и надримајсторима а ја ћу свој поклонити некоме коме старно тај новац треба, рецимо неком детету за лечење као што увек радим кад могу.

 

А преваранти се морају третирати истим начином како они сами поступају према другима. На жалост, не постоји баш добар начин да се законским путем поштен човек заштити од олоша.

 

А то да ће он пропасти зато што тако ради не стоји и то су само приче. Па лично познајем бар 5-6 разноразних мајстора из околине за које нико задњих 20-ак година нема лепу реч. И за њих се пола мог живота прича како ће пропасти зато што су олош али они и даље раде... :zbunjen:

 

Слање инспекције би му помогло да мало научи и почне да поштује закон који сасвим сигурно крши!!! Немојте ме питати откуд ми то да крши закон, па живимо у Србији забога!

 

Од прошле године сам окренуо лист и од сада свакоме по заслузи!!!

 

Паметноме доста...

 

ЕДИТ: Уосталом, ово је само моје лично мишљење и не орате се самном сложити. Кад би свака преварена муштерија преваранта ударила по џепу онда би се исти дооообро замислио шта и како ради!!!

 

Повлачим се из даље дискусије да не трујемо човеку тему!!! Лепо од њега што је своје негативно искуство поделио са нама. Само се питам колико је људи са Форума који су били "пацијенти" овог "Мајстора" а од срамоте не желе о томе да причају?!

Promenio član Sr3ck0
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Nimmin

 

И ја сам до скоро мислио као и преварени колега и то ми се УВЕК разбијало о главу и од мене правило магарца а уз то сам остајао и без пара. После тога сам се наравно лоше осећао јер сам преварен а против тога нисам ништа предузео. Увек су ме васпитавали да се клоним будала и да избегавам сукоб и тога се и данас придржавам али сам са својих 42 године увидео да то није увек добро и сврсисходно!!!

 

Све је више оваквих лопужа који хоће да вам гурну руку у џеп, а кад те преваре онда те одјебу као покретача теме и то тапшући те по рамену што је још веће понижавање!!! Зар таквима треба опростити што му је узео дупло више пара и направио фелну још гором?! Ако тако мислиш а ти поклањај свој новац преварантима и надримајсторима а ја ћу свој поклонити некоме коме старно тај новац треба, рецимо неком детету за лечење као што увек радим кад могу.

 

А преваранти се морају третирати истим начином како они сами поступају према другима. На жалост, не постоји баш добар начин да се законским путем поштен човек заштити од олоша.

 

А то да ће он пропасти зато што тако ради не стоји и то су само приче. Па лично познајем бар 5-6 разноразних мајстора из околине за које нико задњих 20-ак година нема лепу реч. И за њих се пола мог живота прича како ће пропасти зато што су олош али они и даље раде... :zbunjen:

 

Слање инспекције би му помогло да мало научи и почне да поштује закон који сасвим сигурно крши!!! Немојте ме питати откуд ми то да крши закон, па живимо у Србији забога!

 

Од прошле године сам окренуо лист и од сада свакоме по заслузи!!!

 

Паметноме доста...

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema potrebe za polemisanjem i medjusobnim raspravama... Svako drugadije prihvata poraz i ovakvo magarcenje, kao sto neko rece ovakva "reklama" je dovoljna... Felnu cu posle praznika odneti u Sircu kod Kraljeva na ispravljanje. Rezultate cu javiti...

Forum i sluzi za razmenu iskustava, ja nazalost podelih i ovo lose sa vama....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Iz svakog iskustva izadjes "bogatiji"... Situacija me natera da pokusam ispravljanje u svojoj reziji, felnu zdravu na motoru imam, sa ovom cu se igrati!

U Metro-u kupim hidraulicnu dizalicu od 5tona i trk na plac, skinem treci put diskove, iznesem moju home made balanserku i na posao...

Prvo da vidim o sta cu odupreti dizalicu, srce felne je najjace... Po dva lezaja sa obe strane i staru osovinu kroz iste. Zatim, u nedostatku komparatera na nozice balanserke, tik uz rub felne fiksiram po marker, levo i desno, oni ce mi reci gde sam u "plusu" a gde u "minusu"... Pet sati kasnije imam na oko ravnu felnu, sutra finija stelovanja...

Moja masina mozda nije jedina u Srbiji, mozda i ne kosta 30000 eura ali felna je vidno bolja, ne uvija se ni na koju stranu :)

 

Kada stignem kuci izbacicu slike i video pre/posle pa ce biti dosta jasnije.

 

 

Hvala na interesovanju i pozdrav Nenad.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Posle...

 

Брацо, свака ти дала и то више пута!!! (пази да ово не прочита лепша половина... :P)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Da iznesem golgotu koju doziveh kupovinom sire prednje felne za moju Hondu...

Posto vozim prvi model cbr1000f, svake godine sam u obavezi da trazim 110 gumu, 120 ne lezi lepo i sva se deformise... Nadjem felnu preko oglasa, tu u Cacku, 3.5 sirina. Covek je kolega motoras, zna sta hocu.

Zagledam okrecem, dobra! Sav sretan organizujem odmah peskarenje i plastifikaciju...

E tu me ceka iznenadjenje, pri skidanju bele farbe na peskarenju felna otkrije svoje pravo lice! Varena sa dve strane, lose obradjena brusilicom ali sve je vesto poliester kitom prekrio neki farbar. Covek koji mi je prodade nema pojma o cemu je rec, tih 30 cm vara su nepoznanica!

Estetiku cu rekoh srediti, nosim kod farbara...

Uradim sve, stavim u stapove i zavrtim... Ejbg! Uvija se kao zmija!

Odmah nadjem link do vulkanizerske radnje "princ" u Gornjem Milanovcu, javi se vlasnik Misa, motoras kaze, vozi Kawu vn, sede je kose i brade. Sve moze ispraviti, jedini u Srbiji ima masinu namenjenu za to, 20 eura cena.

Odnesem odmah, par dana ima pre ovih praznika, da ne propustim priliku.

Ponavlja pricu, svemocan je kaze, pokazuje mi lepo uskladistenu Kawu i Hondicu cm, uliva mi poverenje, kolega je bajker!

Na dan n.godine zove me gore pomenuti gospodin "evo me u Kg-u, uradio sam ti ovo, dodji kod medicinske skole" Dodade mi felnu u ruke i naplati 4000 dinara, dogovor je bio max 20 eura, kako je sam rekao.

Ni to nije problem, bitno da je felna tu! Trcim kod vulkanizera, namestam gumu, lezajeve, semeringe, loctite na srafove diskova i..... Nista!!!

Kriva felna! Nista radio nije!

Zvah ga odmah, spusta slusalicu uz reci "Cao Sine"...

Nas kolega, motoras...

 

 

Ne pisem ovo kako bih se jadao vec da upozorim na potencijalne probleme u saradnji sa ovom "firmom", licno, debelo sam razocaran...

http://www.princgm.co.rs/index.html

 

 

Pozdrav i sigurne kilometre zelim.

 

 

 

 

Postovani, mislim da je malo glupo navoditi ovakve neistine, vec recite kao se stvarno dogodilo. Prvi kontakt je ostvaren sa vasom suprukom koja me je pozvala i pitala da li ja mogu da ispravim felnu za navedeni motorcikl, pitala me je za cenu, odgovorio sam da na to ne mogu dati odgovor dok ne vidim koliko je ostecena felna. Rekla mi je da je felna ostecena vrlo malo i insistirala da joj kazem kolika je cena za to, ja sam rekao da je cena od 10e - 20e. Kada su dosli i doneli felnu sa gumom, ja sam im rekao da ja ne vidim da je felna kriva i zasto bih je ispravljao ( felna je bila ofarbana bez ikakog ostecenja), ja sam na to pitao zasto je ispravljam kao ona izgleda OK. Gospodine, na to ste mi rekli da je felna malo kriva i da je treba ispraviti (niste mi pomenuli da je vec neko vario, brusio i farbao felnu). Sutradan kada sam skinuo gumu i felnu stavio na masinu pozvao sam da vas obavestim da je felna radjena i da ja ne znam da li cu moci ovo da ispravim onako kako smo se dogovarali. Rekao sam da ce cena biti veca i da cu se potruditi da je ispravim do maksimalno dozvoljenih granica ostupanja, vi ste na to rekli -uredu. Kada sam felnu uradio zvao sam vas da je preuzmete ili da vam je dostavim kurirsko sluzbom, na kraju se dogovorismo da ja dodjem i da vam donesem felnu uz nadoknadu puta u jednom pravcu do Kragujevca! dogovor je da na kraju vi meni platite 4000 din za dostavu i ispravljanje.

Kada ste me zvali kako kazete i da sm ja vama prekinuo vezu nalazio sam se u restoranu sa prijateljima i REKAO SAM VAM DA CU VAM SE JAVITI KASNIJE!, posle jednog sata sam vas zvao i rekao da mislim da vam guma nevalja i zato je nisam montirao (sto sam vam vec rekao onda kada sam vam dao felnu), rekao sam vam da dodjete i donesete felnu zajedno sa gumom da je stavimo na masinu i da vidimo da li je bas to sve tako kako vi navodite.

Smo da na pomenem da te nisam nazivao "ORLE" vec TIGRE (simbol jacine i dostojanstva) ako nisi znao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Da dodam da mašina ima sva merenja koja su potrebna da bi se odredila iskrivljenost sa velikom tačnošću.Ispravljanje vrši hidraulika kojom se rukuje dzojstikom uz stalno merenje . Stvarno je šteta što je u pogrešnim rukama,i meni je naplatio 2500 din. i nije ništa uradio i više nikad kod njega...

 

Strava si Kralju, reci da je felna bila sa zicama i da sam ti rekao da ja to ne znam da radim i da nikada do sad taku nisam radio. rekao si da probamo i bio si pored mene sve vreme dok sam je ispravljali, naplatio sam ti 1000din , nemoj pricati gluposti! Kada si montirao felnu na motor pitao sam te kako je ispravljena rekao si ODLICNO, ne znam zasto sad pricas naopako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Čim neko priča o sebi hvalospeve.. "jedini u Srbiji" trt, mrt,... beži koliko te noge nose. Sere mi se od tih samohvalisavaca i uvek je kompenzacija za neku rupu. Il je lopov il ne zna da radi ili je kao u N.F.S-ovom slučaju i jedno i drugo.

 

Bato, u svakom momentu mozes doci kod mene da proveris da li imam masinu i kakvog je kvaliteta. da sam lopov verovatno nebih radio ovaj posao. Samo da ti kazem moto moje radnje je "Montira se guma i ipravlja felna, Idemo na probu zajedno sa vlasnikom. Ako musterija nije zadovoljna ona nemora NISTA platiti"

 

Moja masina je jedina profesionalna u Srbiji, dodji i uveri se ako imas negde bolju

 

masina.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

G. Miso, zahvaljujem se na ukljucenju u temu...

 

 

Iza svega napisanog licno stojim! Naplatili ste uslugu i doneli mi krivu felnu... Tacka!

Ne zanima me Vasa masina niti Vase sposobnosti, felnu ste navodno ispravili i bez ikakvog obavestenja, ponavljam ikakvog podigli cenu za duplo... Da sam znao ne bih je ni radio posto za 60 eura mogu kupiti drugu...

Inspekciju nisam slao niti cu, ohladio sam se i nije vredno truda ali naucih lekciju o verovanju ljudima, hvala Vam na tome!

 

Nemam nameru da dokazujem bilo sta, pozvali Ste tek kada Vam poslah poruku u kojoj pominjem inspekciju... Svaka otkucana rec sa moje strane je istina pa Vi izvolite demantujte.

Licno, saradnja sa Vama nije urodila plodom, gresku necu ponoviti.

 

Pozdrav Nenad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odgovorno tvrdim da me Miso niste obavestili o stanju felne pre radova!!! Posle susreta u G.Milanovcu prvi nas razgovor je pred Vas put u Kg. Tada Ste mi i cenu rekli.

 

Svoje sam napisao, ne mogu sebi dopustiti da se nerviram nanovo oko iste stvari...

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Da dodam da mašina ima sva merenja koja su potrebna da bi se odredila iskrivljenost sa velikom tačnošću.Ispravljanje vrši hidraulika kojom se rukuje dzojstikom uz stalno merenje . Stvarno je šteta što je u pogrešnim rukama,i meni je naplatio 2500 din. i nije ništa uradio i više nikad kod njega...

 

Strava si Kralju, reci da je felna bila sa zicama i da sam ti rekao da ja to ne znam da radim i da nikada do sad taku nisam radio. rekao si da probamo i bio si pored mene sve vreme dok sam je ispravljali, naplatio sam ti 1000din , nemoj pricati gluposti! Kada si montirao felnu na motor pitao sam te kako je ispravljena rekao si ODLICNO, ne znam zasto sad pricas naopako.

 

Vidiš da nemaš pojma ni šta si ispravljao,naplatio 2500din,dolazio kod mene da se uveriš da je posle ispravljanja kriva,ponovo ispravljao i nisi ispravio i ko sad izmišlja.Bolje da nisi odgovarao,samo se upetljavaš u laži...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja