Jump to content

Moto Zajednica

Saobracajka Pancevo 28.12.2013

Recommended Posts

  • Drug član, 1359 postova

Saucesce porodici i prijateljima nastradalog.

Veoma mi je zao sto je tema prebacena u ovu , tri puta sam trazio u motoristi na drumu pre nego sto sam odlucio da pogledam ovde.

 

sa slika bih rekao da je kolega malo prekoracio brzinu, ne verujem da brzini do 50kmh moze da se ovako otkine felna.. inace kolegi zelim brz oporavak :)

Ta ulica je relativno skoro rekonstruisana i postavljeni su novi ivicnjaci ostri i visoki . Tako su ih namestili da mozes lako da iseces gumu , ako pokusas penjanje na ivicnjak a samo daje malo pritisak manji u gumi ili los ugao . Meni se cini da je do pucanja felne doslo zbog ivicnjaka ne od udarca . Mada je i vozilo dosta pomereno i okrenuto od raskrsnice , tako da bez nekih ocevidaca ili slika okoline bliize oko vozila svasta je moguce.

 

Moje misljenje nije da auto nije postovao prvenstvo prolaza , nego da je u brzini pokusao da proleti kroz ulicu sa prvenstvom prolaza . Da je bilo kreni stani ili nebi toliko bio pomeren ili bi ostecenje na vozilu bilo vece da motor imao vecu brzinu . Vozim vec desetak godina po Pancevu i nigde nisam video vise vozaca da nepostuju i neznaju propise nego u Pancevu . Dali je to zato sto je manje mesto pa nema dovoljno iskustva ili je manja kontrola na polaganju . Uglavnom nekazu djaba beogradjani da su pancevci najgori vozaci.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Najgori smo vozaci,jel ti je sad lakse?? nije mi jasno u cemu je problem? samo u pancevu voze pijani vozaci?U pancevu svi voze nenormalnom brzinom? ne razumem.... ako vam je za izgovor,jeste , u PANCEVU su najgori vozaci,i? U bg-u i ostalim gradovim su svi perfektni...svaka cast.... kakve sad to veze ima sa osobom koja je izgubila zivot? daj nemojmo da budemo subjektivni.....svuda se takve nesrece desavaju... da nisam pomenuo gde se desilo niko ne bi pretpostavio da je Pancevo u pitanju...... Zar je sve to uopste bitno???

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Izvini sto sam malo drsko odgovorio,ali u momentu sam se iznervirao,iskucao i poslao...Nerviraju me takve predrasude da su generalno svi vozaci losi(pogotovo kad su pojedini gradovi u pitanju),mozda jednostavno imas po neko lose iskustvo kojim ne treba generalizovati i brzo zakljucivati...Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

@KTM+A

"Uglavnom nekazu djaba beogradjani da su pancevci najgori vozaci. "

 

Živim u mestu koje pridada opštini Pančevo. Bavim se privatim poslom pa sam gotovo svakodnevno vezan kako za PA tako i za BG. Veruj mi da nepostoji neka bitna razlika u saobraćajnoj kulturi između dva grada, jer i u BG ima svakakvih vozača s koca i konopca. Neželim da polemišem o vozačkim veštinama ali ni to nije problem. A voleo bih samo da neko nadležan i kompetentan, izvuče statističke podatke o nezgodama i nesrećama u ova dva grada, pa da se i uverimo koliko smo to najgori vozači.

Saučešće porodici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC750X 2022

Posle informacije da je covek preminuo,stvarno nije ni vreme ni mesto za prepucavanja i generalizovanje ko kako vozi po gradovima.Ja sam iz Beograda i do sada sam imao vise situacija u saobracaju gde sam mogao da dozivim tezu saobracajnu nesrecu,da ne kazem nesto gore.Budala za volanom ima svuda i jedino sto mozemo da uradimo je da otvorimo cetvoro ociju u saobracaju.Saucesce porodici..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Saucesce a sto se tice voznji,pa po manjim sredinama je to mnogo gore nego po Beogradu.Tu svi znaju sve i zato su bahatiji,nemaju straha,svako zna policiju ili nekog zestokog ko ce da resi problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 324 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

dve preventive protiv budala u saobracaju su kaciga na glavi i usporavanje ispred raskrsnice iako imas prednost..

 

Potpuno tacno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Kad bi nekako mogli ljudi da nauce,da alkohol i voznja zaista ne idu zajedno.E samo ta informaacija da svima dodje do mozga.Evo juce pijani deda ubi dvoje na dedinju,onaj ubi celu porodicu na magistralnom putu,ovde pogibe kolega...e bem ti budale da ti bem.More ja bi za promil alkohola trajno oduzimao dozvolu,a za ovakva izazivanja udesa i ubistva dozivotnu robiju.Iskreno saucesce porodici,a kolegi siroki putevi nebeski.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Kad bi nekako mogli ljudi da nauce,da alkohol i voznja zaista ne idu zajedno.E samo ta informaacija da svima dodje do mozga.Evo juce pijani deda ubi dvoje na dedinju,onaj ubi celu porodicu na magistralnom putu,ovde pogibe kolega...e bem ti budale da ti bem.More ja bi za promil alkohola trajno oduzimao dozvolu,a za ovakva izazivanja udesa i ubistva dozivotnu robiju.Iskreno saucesce porodici,a kolegi siroki putevi nebeski.

 

Ali ovde medju motociklistima imas rasprave o opravdanosti "0 tolerancije" za bajkere. Treba je uvesti za sve u saobracaju: nema da se pije i vozi. Akcije idiota na dva, cetiri ili 18 tockova moramo minimalizovati aktivnom i pasivnom bezbednoscu.

Zalosno je ovo, poginuti pred kucom na probnom krugu...

0tuzan.gif

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Bilo kakvi komentari su sada suvisni i nepotrrebni, Saučešće porodici i neka su mu široki i čisti putevi nebeski. 0plac.gif

 

Pa nije ideja da se ozivi komentarima, nego da se izvedu neki zaključci... kao "nikad ne probaj motor oko kuce bez kacige, ako mislis da ga vozis brze od bicikla" ili "racunaj na pijanu budalu sa strane".

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Koju pouku covek moze da izvuce? Stalno ista prica - oduzimanje prava prvenstva prolaza...

 

Svaka pogibija je za duboko zaljenje i jeziva opomena iz koje treba izvuci pouku, jer retko koja nije mogla da se izbegne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Zvao se Zoran Josimov,poznatiji kao Muja i bio je dobar covek,odrasla sam uz njega i bio je veliki prijatelj moje majke. Kada je zavrsio u Urgentnom,lekari su prognozirali svega nekoliko sati,a on je izdrzao mnogo duze od ocekivanog,a sanse za oporavak nisu postojale. Voleo je kvalitetan RNR,a nazalost nije se ukazala prilika da mu ispunim jednu malu zeljicu koju je trazio za svoj 50-ti rodjendan,a to je da mu otpevam "Ljudi nije fer". Voleo je motore,bila mu je velika strast. Neka mu je laka crna zemlja.

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Zvao se Zoran Josimov,poznatiji kao Muja i bio je dobar covek,odrasla sam uz njega i bio je veliki prijatelj moje majke. Kada je zavrsio u Urgentnom,lekari su prognozirali svega nekoliko sati,a on je izdrzao mnogo duze od ocekivanog,a sanse za oporavak nisu postojale. Voleo je kvalitetan RNR,a nazalost nije se ukazala prilika da mu ispunim jednu malu zeljicu koju je trazio za svoj 50-ti rodjendan,a to je da mu otpevam "Ljudi nije fer". Voleo je motore,bila mu je velika strast. Neka mu je laka crna zemlja.

 

Saucesce:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Cisto ako nekoga zanima...

 

Gospodin koji je poginuo je bio starosti oko 50 godina.Kada je poginuo izasao je iz kuce da proba akumulator na motoru verovatno da li se ispraznio ili da li mu puni motor.Sve u svemu izasao je na 10min i vise se nije vratio...

Ako se ne varam zivi u toj ulici ili blizu te ulice.

 

Cimi mi se da je u pitanju stara tablica na motoru... Nije sad vise ni bitno al eto.... 1jok.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Laka zemlja sabratu i saučešće familiji i prijateljima.

 

Ružno i teško je smrt uzimati za primer, ali ova tragedija ukazuje da dva točka ne tolerišu ništa. Ne postoji ono, samo do tu, časkom, ma samo..., bez opreme se ni ne preparkirava motor. Alkohol i raznorazni opijati gde spada i mobilni su fenomen za sebe, po objavljenim podacima od pre 6-7 godina u Beogradu dnevno krstari oko 30.000 pijanih. Prvenstvo prolaza ne znači ama baš ništa i ovo je statistički najbrojnija školska nesreća kojoj doprinosi anomalija oka, slaba uočljivost pri takzvanom perifernom vidu, u krajevima vidnog polja, levo i desno i otuda čuveno "izvini nisam te video". Iako se očekuje da neko vidi i on to čini, redovno zbog ovog fenomena se dešava previd i nesreća. Sa ovim se mora računati na svakom potencijalnom ukrštanju putanja bez obzira što se remeti komfor vožnje. Prednost post festum ne znači ništa.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja