Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

DSC09072.JPG

 

DSC09075.JPG

 

DSC09076.JPG

 

DSC09077.JPG

 

Ducati Museo, Bologna

 

Na istoj adresi gdje i Ducati tvornica - Via Antonio Cavalieri Ducati 3 - nalazi se i Ducati muzej, zanimljivo oblikovan prostor od nekih tisuću kvadrata, ustanovljen 1998., iste godine kada se krenulo sa održavanjem WDW-a.

Kako to izgleda i šta ima tamo ... osim tvorničkog dućana sa šarenim điđama, neizostavnog starog Scramblera (ima ih svuda ove godine jer se očekuje predstavljanje njegove friške inkarnacije), te jednog GP stroja kojega se ne smije pipkati ...

 

DSC09078.JPG

 

DSC09079.JPG

 

DSC09080.JPG

 

DSC09081.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Muzej je velika okrugla prostorija, čiji osvjetljeni vanjski rub predstavlja trkaću stazu na kojoj se nalaze 33 motocikla ... sve bitni i sastavni dijelovi Ducatijeve povijesti. Sa ove "povijesne staze" pristupa se i tematskim prostorijama - ima ih sedam - u kojima su dostupne detaljnije informacije o različitim bitnim epohama povijesti Ducatija: u prvoj je Cucciolo, mopedić sa kojim je Ducati uplovio u motociklizam; u drugoj su Marianna (mali jednocilindarski firtakt sa desmodromikom, prva Taglionijeva zanimacija), i Siluro 100 (izvedenica Marianne za rušenje brzinskih rekorda); u trećoj su wide-case jednocilindraši i racing straight-twinovi iz 50-ih i 60-tih; bevel-drive dvocilindrici u četvrtoj (70-te, Paul Smart i Bruno Spaggiari); peta prostorija je o Pantah strojevima (750 F1 je također iz te familije); u šestoj je SBK hardver (851, 888, 916 ...) i u sedmoj je "povijest po Desmosediciju" ... alzo, MotoGP.

 

In order of appearance (manje-više):

 

DSC09082.JPG

 

DSC09084.JPG

 

DSC09085.JPG

 

DSC09086.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Kamo ide srednja cesta Vol. 2

 

Rotor, uzbrdo, Zdole, nizbrdo ... ovdje lijevo ...

 

DSC00003.JPG

 

 

... eto me, tu sam stao. Da se protegnem, i da bacim oko prema nebu. Srećom, Vakula je totalno fulao prognozu za ovu nedjelju ... umjesto kišurine sa grmljavinom, ispalo je sunčano bez grmljavine. Akrapi na malom Đuki imaju db-killere, tako da i po tom pitanju grmljavine nije bilo.

 

DSC00004.JPG

 

DSC00005.JPG

 

 

Prije tri tjedna ovdje sam također zastao (Zgornja Pohanca, cesta 677), uz omanji izlet rubom Kozjanskog parka, i potom dalje preko Arnovog Sela na cestu 676 skroz do Kapele. Ovom prilikom nastavljam dalje cestom 677 (čiji nastavak, btw, i nije najintuitivnije označen ... treba pratiti putokaze na kojima se spominje Bizeljsko) skroz dokle ide.

 

Početak obećava ... grubi asfalt, uzbrdo, šumetina, gudura sa strane. Izlaskom iz šume počinje apsolutna dominacija vinograda, a pogled se otvara prema jugu i jugoistoku.

 

DSC00006.JPG

 

DSC00008.JPG

 

DSC00011.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Nastavak isto tako ... malo uzbrdo, lijepo i krasno ... malo nizbrdo. I tako nekoliko puta. Puno imade odvojaka sa te "glavne" ceste, berbe grožđa su taman u tijeku i sve miriši.

 

DSC00027.JPG

 

DSC00014.JPG

 

DSC00017.JPG

 

DSC00021.JPG

 

DSC00022.JPG

 

DSC00026.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Nije to cesta za jurnjavu bilo koje vrste, to je cesta za lagano krstarenje i za uživanciju u scenografiji ... što onoj u prvom planu (vinogradi i zgodno uređene klijeti), što onoj u drugom (preko Sutle skroz do Medvednice). Raznolikost "cestovnih zastora" (kvaliteta asfalta, jeli) je fantastična ... uska cesta od raspucanog asfalta začas se pretvori u superširoku magistralu koja mota preko brda, i manje od pola kilometra dalje instant transformacija u tipični vinogradski asfaltni single-track.

 

DSC00028.JPG

 

DSC00029.JPG

 

DSC00031.JPG

 

DSC00032.JPG

 

DSC00033.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ipak, negdje na pola puta između Sromlja i Pišeca kvaliteta ceste se stabilizira, nestaju šumske etape i sve je nekako pitomije. Pravo vrijeme za kafcu i kokakolcu, prije nego izađem na "magistralni" put nekakvih 2-3 km prije Bizeljskoga.

 

DSC00037.JPG

 

DSC00041.JPG

 

DSC00044.JPG

 

DSC00045.JPG

 

DSC00054.JPG

 

DSC00055.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

DSC00056.JPG

 

DSC00057.JPG

 

DSC00047.JPG

 

DSC00051.JPG

 

 

Klanjec je odmah prek Sutle ... nekako se dokopao Stubaka te preko Pila i Sljemena - već zaozbiljno gladan - eto me i doma.

 

DSC00058.JPG

 

DSC00060.JPG

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Podsreda

 

Ne odustajem od Kozjanskog parka. Nedugo prije provezao sam se donjim rubom parka - cestom 677 od Krškog, preko Zgornje Pohance do Bizeljskog. Najava sunčanog listopadskog vikenda podsjetila me da bih mogao malo dublje zaći u ovo područje, opet sa sličnim pristupom: od zapada prema istoku.

Krško je neizbježno, isto kao i OMV prije speedway stadiona ... trebalo sa natankati. Po svim parametrima.

 

DSC00107.JPG

 

 

Alzo, kako do neke ceste koja prolazi Kozjanskim parkom štogod sjevernije nego zadnji puta? Ništa lakše ... malo uz Savu, kod Rajhenburga preko Save i same gas cestom 422. Drugo mjesto iza Rajhenburga je Senovo, još donedavno rudarski gradić poznat po rudnicima lignita (smeđeg ugljena). Rudnici ne ordiniraju još od kraja prošlog stoljeća, no bome lokalni puhački orkestar ordinira i to vrlo živahno. Prolazeći lagano kroz centar Senova nisam mogao ne čuti live orkestar, odnekud s lijeve strane. Morao sam stati i prisluhnuti ... dobri su.

 

DSC00117.JPG

 

DSC00118.JPG

 

 

Inače, gradić je simpatičan, čist i ulickan ... nikad ne bih pomislio da ima ikakve veze s rudnicima ugljena. OK, rudarska kolica pred kafićem na ulazu u grad, velika rudarska lampa u parkiću te mozaik na jednom od zidova u centru dali bi mi misliti. Svidjela mi se pozadina kod jednoga od autobusnih ugibališta.

 

DSC00115.JPG

 

 

Dalje asfaltima različite kvalitete - od raskupusanog do potpuno novoga - prolazim i selo Mali Kamen iza kojega se otvara krasan pogled na brda iza kojih i službeno počinje Kozjanski park.

 

DSC00119.JPG

 

DSC00121.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Negdje oko mjesta Gorjane skužim jedan od onih smeđih putokaza sa natpisom Grad Podsreda. Ajde, ovo "Grad" manje-više i nije bitno, no putokaz pokazuje na desnu stranu na cesticu koja se prilično naglo penje u brdo ... e to je dio koji ne mogu propustiti.

Da nije silnoga sitnoga pijeska, cesta bi bila vrlo prijateljska ... dobro, budem izdržao da vidim kam to ide. Dosta visoko na brdu, dobar pogled - vidi se skroz do Klanjca i Kumrovca. Tko voli ovakve stare kućerine na brdu, na pravom je mjestu. Ja malo prošnjofam okolo i pičim dalje, ovaj puta nizbrdo, sve pazeći da uhvatim špure asfalta između pijeska.

 

DSC00124.JPG

 

DSC00126.JPG

 

DSC00131.JPG

 

DSC00132.JPG

 

DSC00133.JPG

 

DSC00134.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Vratim se nazad na 422, još malo nizbrdo i ulećem u gužvu. Mjesto je Podsreda. Mjesni trg, križanje ispred njega, pokrajnje ulice ... sve urnebes od ljudi i automobila. I onih parkiranih slobodnim stilom, i onih koji bi se baš sada isparkirali. Neki ljudi sa onim signalnim lajbekima trude se uvesti nekakvog reda u ovaj džumbus. Otvori mi se prostor da se spustim cestom na desno, iskoristim priliku i eto me pola km kasnije ispred nekog starog mlina koji je izgleda u fazi renoviranja.

 

DSC00135.JPG

 

DSC00136.JPG

 

DSC00137.JPG

 

DSC00139.JPG

 

DSC00141.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Hajde da se ja vratim nazad tamo u centar Podsrede, da vidim čemu cijeli ovaj cirkus. Uzletim uzbrdo, uvalim se na parking na kojem je bila još hrpica motocikala, malo se raspakujem i popričam dvije-tri minute sa jednim od parkiranih slovenskih kolega. Kaže mi da je to "Praznik kozjanskega jabolka". Nekakav lokalni događaj, pomalo svjetovnog "kirvajskog" karaktera ... sok od jabuka, štrudle od jabuka, sve od jabuka. Plus različiti regionalni proizvodi na doista velikom broju malih štandića raspoređenih skroz uzduž obje strane glavne ulice, pa i još malo više.

 

DSC00142.JPG

 

DSC00144.JPG

 

DSC00145.JPG

 

DSC00146.JPG

 

DSC00147.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja