Jump to content

Moto Zajednica

Srbija -- Austrija -- Rumunjska ... svega ima

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Manje od pola km iza centra Podsrede, cesta 422 završava. Ubacujem se desno na cestu 423 i gasiram prema Bistrici ob Sotli. Na uzbrdici prije Trebča spazio sam tablu na kojoj se spominje "Soteska Bistrice". Skrenem desno, spustim se do spomenute rječice Bistrice - još jedan lijepi drveni mostić - i vidim da se na drugom malom putokaziću spominje 5 minuta do toga kanjona/klisure/čegaveć. Ajde, jeste makadamčina, jeste da kamenje oštro izgleda, jeste odozada novi MPP ... idem ja. U tih 5 minuta prošao sam uz Bistricu koliko se dalo i završio (opet) u nečijem dvorištu. Okret nazad, još mi samo fali džukela kojoj moram čizmom objašnjavat da sam tu greškom.

 

DSC00165.JPG

 

DSC00166.JPG

 

DSC00167.JPG

 

DSC00168.JPG

 

 

Ha, ovaj putić kojim sam došao - i vratio se nazad na glavnu cestu - ne bih baš zvao klanac. Bit će da sam nešto propustio ... ili treba negdje nastaviti pješice, ili ne znam šta. No, sve bi to nadišlo spomenutih "5 min" sa putokaza. Lagano zbunjen vraćam se na 423; u Bistrici lijevo na 219, skroz do mjesta Imeno gdje se odmah iza prvog ćoška vraćam u Hrvašku. Pogranični policajac me upućuje da je prvi kafić 500 m niz cestu ... kafca i kokakolca time. Doma ću starom zagorskom, kad je se dokopam.

 

DSC00172.JPG

 

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Dva brza vikenda

 

Nisu vikendi bili brzi zato što sam ja brzo vozio ... dapače, vozio sam se tak fino turistički da su me u čudu pogledale i dvije slovenske policijske patrole, ukopane na svojim položajima tamo malo prije Krškog. Jednima sam čak i mahnuo.

Vikendi su bili brzi zato što su brzo prošli. Dva prekrasna vikenda, mogu ih smatrati nekom vrstom lagane kompenzacije za ovo ljeto koje je bilo ... ha, ukakano. No, nije da se okolo nije brzo vozilo. U Prilipama, tam na cesti ispod brda - kad se ide u Brežice ili Krško, a zmija u džepu nije suglasna sa kupovinom slovenske vinjete - tamo ima MX staza. Staza je s lijeve strane ceste (gledano prema sjeveru), a boksovi i startni prostor su s desne strane ceste. Alzo, kad je utrka cesta se zatvori pa se promet preusmjeri nešto ranije.

Ovaj puta u Prilipama je bilo zajedničko prvenstvo Slovenije i Hrvatske - trebala je utrka biti vpžena u Orehovoj vasi, no tamo preuređenje staze izgleda još nije završeno. Malo sam se prošetao kroz boksove, sreo neke poznate ljude, malo pogledao veterane u njihovoj utrci ... i turistički otprašio dalje. Nije bilo nikakve potrebe da se vraćam - može se proći ispod autobana i prilično dobrim makadamom otprašiti skroz do onih petlji prije mosta za Brežice.

 

DSC00176.JPG

 

DSC00178.JPG

 

DSC00179.JPG

 

DSC00180.JPG

 

DSC00181.JPG

 

DSC00185.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Drugi vikend sličan prethodnom - ja turistički a oni se utrkuju. Oni, u ovom slučaju spidvejaši, imali su različite mečeve u Krškom, na spidvej stadionu Matija Gubec - što timski, što pojedinačno. Iskoristio sam priliku pa se najprije prošuljao kroz Kostanjevicu i oko nje (nešto se stijenja urušilo oko one njihove pećine) ...

 

DSC00229.JPG

 

DSC00235.JPG

 

 

... i malo po bregima iznad Krškog (dobar pogled na Krku i na spidvej stadion).

 

DSC00265.JPG

 

DSC00267.JPG

 

DSC00269.JPG

 

DSC00270.JPG

 

DSC00272.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Naravno, moralo se malo turiti nos u boksove, tek da se - i ovaj puta - prošetam okolo i pozdravim sa nekima poznatima.

Fino sam se nasnifao sagorenog metanola i sretan otprašio doma. Turistčkim tempom, jasno.

 

DSC00274.JPG

 

DSC00275.JPG

 

DSC00286.JPG

 

DSC00287.JPG

 

DSC00277.JPG

 

DSC00278.JPG

 

...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Kratki osvrt na kratki ljetni vikend

 

Nije prošlo dugo kako sam se provezao dijelom sjeverne Bosne, sve sa ciljem gledanja u neka od tamošnjih brda s druge, južne strane. Od Kostajnice, preko Novoga i Prijedora, malčice na Kozaru, dolje na Banja Luku pa gore na Gradišku.

Ovom prilikom - početkom osmog mjeseca - zvijezde su se poklopile da opet poneki kilometar prođem sjevernom Bosnom. Bez ikakve namjere ili cilja, tek toliko da prema Slavoniji ne idem ni autoputom, niti starom cestom kroz sela.

Mjesto ulaska bilo je isto - Kostajnica - gdje na prvom križanju lijevim žmigavcem objavljujem svoju nakanu da krećem prema Dubici te se ubacujem na cestu kojom nisam prošao već duže vrijeme, još od vremena 640 Adventure :-) Manje-više sve je isto, jedino je Una usljed nedavnih padalina porasla i posmeđila.

 

DSC09760.JPG

 

DSC09761.JPG

 

DSC09762.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Iza Dubice Una odlazi na sjever, na susret sa Savom, dok ja šišam dalje na istok. Tu i tamo, na cesti prema Gradiški, kroz gusto raslinje ponekad se i Sava dade ugledati. Oko Gradiške čitava scenografija uz cestu postaje šarenija, uglavnom zbog velikog broja tgrovačkih i ugostiteljskih objekata - što velikih koji glume shopping centre, što manjih koji se niti ne trude napraviti nekog reda u prodajnom asortimanu, što onih najmanjih koji izgledaju poput tek malo proširenih vašarskih štandova. Količina lubenica, paradajza, paprika, šljiva ... mjeri se u tonama. Meni to sve baš super izgleda.

Od ovih shopping centara se baš nikako nije dalo udaljiti: glavni događaj toga dana u Derventi bilo je otvaranje novoga shopping centra ... uz pripadajući dernek, dakako.

 

DSC09763.JPG

 

DSC09764.JPG

 

DSC09765.JPG

 

DSC09766.JPG

 

DSC09767.JPG

 

DSC09768.JPG

 

DSC09769.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Tek sam u Slavonskom Brodu stigao primjetiti koliko je Sava zapravo visoka.

 

DSC09771.JPG

 

DSC09772.JPG

 

 

Ostatak toga vrućega i sparnoga dana potrošen je na nekim lokacijama koje također nisam obilazio duže vremena.

Brdo Sokolovac iznad Požege.

 

DSC09775.JPG

 

DSC09777.JPG

 

DSC09778.JPG

 

DSC09779.JPG

 

DSC09781.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Još jedni Pavlovci ... uz one na cesti 38 između Požege i Pakraca ... spominjani ranije na vožnji oko Papuka. Ovi su Pavlovci na Požeškoj gori, sjeverno od Nove Kapele.

 

DSC09784.JPG

 

DSC09785.JPG

 

DSC09788.JPG

 

DSC09789.JPG

 

DSC09783.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Nova Kapela, priredba koja se svake godine održava povodom dana grada. Nešto poput malog kirvaja, no svjetovnog je karaktera. I pjesme i svirke, i za pojest i za popit, i za cure i za dečke ...

 

DSC09790.JPG

 

DSC09791.JPG

 

DSC09794.JPG

 

DSC09795.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Nedjelja je ... gdje ću, šta ću ... idem skoknut do Našica. Popodne je, vrućina je opaka, vremena imam, nema potrebe za žurbom. Najprije do Đakova, tek da se provezem Levanjskom, prođem skroz kroz centar i nastavim prema Našicama lokalnom cestom 515. Koliko se sjećam, jednom sam do sada prošao ovim putem, i to u kontra smjeru.

Iza Đakovačke Satnice, kod putokaza za Drenje skrećem lijevo. Najprije uz vinograde, pa kroz dva sela - Drenje i Mandićevac - i na kraju kroz neku šumetinu i uzbrdo i nizbrdo ... i eto me na jezeru Borovik. Krasno mjesto za ljetni izlet sa puno mjesta za kupanje i pecanje, postoji čak i kamp sa pripadajućom birtijom. Imade dosta makadamskih staza uokolo koje bi valjalo odvoziti, no obavezno uz prave terenske gume.

 

DSC09799.JPG

 

DSC09800.JPG

 

DSC09801.JPG

 

DSC09802.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Sa jezera se vratim istim putem kroz šumu sve do Drenja, presječem lijevo preko Paljevina i eto me opet na 515 prema Našicama. Odmah na ulazu u Našice provezem se uz jezero Lapovac, te dalje niz cestu koja vodi prema selu Granice. Dalje je išlo malo po intuiciji, malo po Suncu i malo po mahovini na drveću, no ... cesta sa novim asfaltom, dijelom kroz šumu; znam da sam prošao Ceremošnjak, ušao u Granice i odmah skrenuo desno. Kada se točno asfalt preobrazio u makadam više se i ne sjećam, bila je tu i neka strmina sa rahlijim šoderom i mostić poslje kojega je križanje. Znam da se u smjeru desno spominjalo neko od onih sela - Ljeskovica ili Londžica - za koje znam da je uz cestu prije Našica (sa požeške strane) a tamo mi se još nije izlazilo ... skrenuo sam lijevo, prvo selo Polubaša.

 

DSC09805.JPG

 

DSC09806.JPG

 

DSC09808.JPG

 

DSC09809.JPG

 

DSC09810.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Kako znam da je prava cesta negdje s moje desne strane, prema tome si podešavam smjer na raznim etapa makadama. A makadama je bilo više vrsta: onog fino utabanog koji samo po sredini ima hrbat od šodera i ne voli kada se prelazi iz lijeve u desnu špuru, onog koji je uglavnom zemljani sa dubokim rupama i koji je kad je mokro prolazan samo i jedino sa pravim terenskim šlapicama, te onog sastavljenog od tvrdo nabijenog šiljastog kamenja. Na asfalt sam opet izronio iza nekog mostića - a bilo ih je više - u mjestu Vlatkovac, koji me nakon par km doveo do Čaglina. Dalje je sve bilo lako.

 

DSC09811.JPG

 

DSC09812.JPG

 

DSC09813.JPG

 

DSC09814.JPG

 

DSC09815.JPG

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ovo je od prošle subote ... kraća vožnjica do prve skele nizvodno od Zagreba, skelom na drugu obalu pa doma.

 

DSC00921.JPG

 

DSC00922.JPG

 

DSC00923.JPG

 

DSC00928.JPG

 

DSC00930.JPG

 

DSC00931.JPG

 

 

Vremenska prognoza za sutra je također obećavajuća. Ne bih odbio đir do Slovenije ... možda kafca u Krškom.

 

:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Scrambler Ducati ... kanarinac na zimskom suncu.

 

Winter test.

 

Scrambleri su nekada nastajali tako što bi proizvođač nekom od cestovnih modela skratio blatobrane, stavio širi i višlji guvernal, namontirao povišeni ispuh te ga obuo u gume grubljeg profila. Rezultat bi bio sasvim OK motocikl za upotrebu izvan asfalta, kojega tijekom 60-tih i do kraja 70-tih godina prošlog stoljeća baš i nije bilo kroz svako selo.

Od početka 80-tih motocikli su prešli dugačak i zanimljiv razvojni put, i na tom putu scrambleri su se uglavnom pogubili, tek uz rijetke proizvođače koji bi učinili kakav iskorak i u tom pravcu - kod Moto Morinija je to sitni iskorak, a kod Triumpha i dosta konkretnija stvar koja, sudeći prema poštenoj prodaji, nosi finu zaradu. Manufakture kao što su Borile ili Metisse imaju na tržištu uglavnom dekorativnu funkciju.

 

Ovaj tip motocikala, kao i sam naziv "scrambler" nisu Ducatiju naročita novost - od 1962. do 1975. Ducati je proizvodio jednocilindrike u kubikažama 250, 350 i 450 ccm, najprije za američko tržište, potom i za europsko. Bili su to prilično popularni motocikli i ne znam što im je bilo da su s tim prestali. OK, zapravo znadem, no to ovom prilikom uopće nije važno.

 

DSC09081.JPG

 

DSC09177.JPG

 

 

Kad već spominjem dekorativnu funkciju ne mogu a ne naglasiti da je estetika uvijek bila sastavni i nedjeljivi dio priče koja se vrti oko Ducati motocikala ... boja, linija, površina, tekstura ... sve su to elementi koji su u određenim situacijama isticani i naglašavani kao nešto što motocikle iz Bologne razlikuje od drugih i čini brand prepoznatljivima čak i onima manje bliskima motociklističkom miljeu.

 

_DSC01096.jpg

 

 

Alzo, spomenuo sam još jednu ključnu riječ - brand. Brand koji se zaklinje u visoke performanse i modernu tehnologiju želi plasirati, prodati i naplatiti još veći lifestyle koji se bazira na staroj tehnologiji ... u isto vrijeme inzistira se na povezanosti s tradicijom matičnog branda ali ipak uz prilično jasno definirani odmak od istoga. Što se radi u ovakvoj situaciji? Ništa novo, ništa neviđeno ... ustanovi se podmarka, odnosno sub-brand. Pis of kejk, primjera se svatko može sjetiti barem nekoliko.

 

Nitko ne sakriva da je Scrambler Ducatijev sub-brand. Dovoljno je samo pogledati amblem na bokovima rezervara ... veliki natpis Scrambler, ispod kojega je dosta manjim slovima ispisano Ducati. Dapače, svaki Ducati dućan imat će izdvojeni dio za prezentaciju Scramblera, uređen u prepoznatljivom stilu, a tema razgovora s ljubaznim prodajnim osobljem neće biti performanse već doživljaj vožnje ... ili tako nekako.

 

 

_DSC01084.jpg

 

_DSC01085.jpg

 

_DSC01086.jpg

 

_DSC01087.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Ključnih riječi kao u priči ... lifestyle. Ako ne i najveći, lifestyle je sasvim sigurno najvažniji dio cijele priče oko Scramblera. Lifestyle definitivno uvjetuje i mogućnost prilagodbe, popularno rečeno individualizacije, tako da je katalog "dodatne opreme" obavezno štivo svakog novog vlasnika. Cijeloj priči oko Scramblera dodatni zamah, odnosno poticaj uređivanja prema osobnim preferencama, daje i inicijalna dostupnost ovog motorića u četiri verzije: osim ove verzije koja se naziva Icon, dostupni su još Classic, Urban Enduro i Full Throttle.

 

DSC00344.JPG

 

DSC00345.JPG

 

DSC00346.JPG

 

DSC00347.JPG

 

DSC00349.JPG

 

 

Okvir, agregat, ogibljenje, kočnice, rezervar goriva, rasvjeta i instrumenti zajednički su svima. Sve drugo podložno je zamjenama, modifikacijama i naručivanju dijelova i opreme iz debelog kataloga. Spomenuo sam rezervar goriva ... da, plehnata kanta od 13,5 litara jest ista, no bočne obloge i različiti amblemi nisu ... na to je sve moguće spičiti dodatne novce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

_DSC01088.jpg

 

_DSC01093.jpg

 

_DSC01094.jpg

 

 

Kako i dolikuje duhu i filozofiji skoro pa izumrlom rodu scramblera, Ducatijev igrač je uistinu jednostavan stroj. Ne može se reći da nema ništa zajedničko sa svojim prethodnicima ... zračno hlađeni dvocilindraš od 803 ccm, posuđen je od Monstera 796. Ne, ne radi se baš o direktnoj transplantaciji ... ono, otfikariš mašinu od Monstera i priheftaš u scramblera ... ne, ne. Ima tu kojekakvih modifikacija ... jedno usisno tijelo od 50 mm umjesto 2 od 45 mm (trebalo je stvoriti mjesta za klasični rezervar u obliku kapljice), drugačije bregaste (11 stupnjeva preklapanja ventila), malo ovo i malo ono, naravno sve to kako bi se dobio "fluidniji odziv na gas". OK, nije da nisu uspjeli ... stvar radi skoro perfektno. Što se tiče konja i momenta, prvih ima 75, a ovoga drugoga 68 (Monster 796 ima 87 konja i 78 Nm momenta). Sasvim dovoljno za neometano probijanje gradom ili za produženi đir pri povratku doma s radnog mjesta.

 

_DSC01095.jpg

 

_DSC01108.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Pogled na prednji kotač na trenutak stvara upitnik ... koliki je taj prednji kotač u prvi mah nije sasvim jasno. Za 17" je malo preveliki, za 19" je možda trunčicu premali ... kad oko uhvati nekakav vizualni balans između veličine diska i kotača upitnik je još veći. Nešto je tu krivo?

Nije ništa krivo nego jednostavno ne postoji mentalna "špranca" po kojoj bi odnos među dimenzijama diska i kotača bio momentalno prepoznat ... disk je velik, čitavih 330 mm u promjeru, dok je kotač od danas rijetko viđenih 18 inča.

 

_DSC01099.jpg

 

_DSC01100.jpg

 

 

Budući su scrambleri zapravo terenskija verzija cafe racera, podrazumijeva se i potpuno je u redu da je i obuća neka od onih za koje se može reći da je "grubljeg" profila. Pirellijeva MT 60 RS, koja se nalazi na Scrambleru, ušminkanija je verzija MT60R koje se najviše sjećam s početka ovog stoljeća kad je dolazila kao serijska ugradnja na KTM-ovim LC4 SM modelima. Bila je nešto sitnijeg uzorka a pratili su je epiteti "supermoto" i "kišna". U 400-tinjak km vožnje hladnim asfaltom, s puno potoka od otopljenog snijega koji se slijevaju preko ceste i tek komadićak "mekše" podloge, nemam prigovora.

 

_DSC01107.jpg

 

 

Zapravo, nekakvih konkretnih prigovora uopće nemam. Sjedište jest na niskih 790 mm no ukupna geometrija - skupa s povisokim i dosta širokim guvernalom - dobro je pogođena. Sjedište izgleda puno mekše nego što u stvarnosti jest ali za vožnju gradom i prigradskom okolicom uredno obavlja funkciju. Vožnja od Zagreba do Varaždina pokazala je da ovakvi izleti nisu baš Scramblerov domaći teren, srećom ništa neizdrživo ili neriješivo.

Fuzići (oslonci za noge) mogli bi biti malo širi, ili barem presvučeni gumom, tek da se fensi špic-papak s kožnim đonovima manje kliže. Malo su mi previše cuore sportivo, što ne znači da se nisam i s ovakvima uredno vozio hladnim i vlažnjikavim gradskim ulicama.

 

_DSC01103.jpg

 

_DSC01106.jpg

 

_DSC01101.jpg

 

 

Zadnji amortizer dade se podešavati jedino na foršpanung (predopterećenje opruge) i to bih podesio još jedan stupanj mekše nego je preporuka ... iskidani gradski asfalt, naročito oko tramvajskih tračnica, znade biti čista gnjavaža. Prednja vilica ne nudi baš nikakve mogućnosti podešavanja, naginje malčice "na mekšu stranu" i hoće trunčicu potonuti kod jačeg kočenja ali ništa što bi vozača uznemirilo, kamoli prestrašilo.

Kočnice rade lijepo i uredno. Brembo radijalne, nema nepotrebnog naglog "ugriza", nisu za doziranje jednim prstom ali u globalu izuzetno kvalitetno odrađuju svoju zadaću. ABS je dvosmjerni, dade ga se isključiti.

Zadnji lančanik sa 46 zubaca otkriva da je naglasak postavljen na ubrzanja i na živahnijie reakcije pri nižim brzinama. Jurnjava nije u domeni ovog prekrasnog motorića. Do stotke je sve lijepo i krasno, ubrzanja su ugodna i dade se fino otperjati sa semafora. Do 130 se može doći, a sve preko toga nema baš nikakvog smisla, pogotovo u kombinaciji s ovim visokim guvernalom. Tko baš inzistira na razigranijem tempu, mora agregat držati u području od 4-5,5K rpm i bit će sretan.

 

_DSC01098.jpg

 

 

Zvučna kulisa koju proizvodi Scrambler neće nikoga izuti iz cipela, i to je dobro. Lijepo grgoljenje može se proizvesti abgasom iz druge ili prve brzine, taman za započinjanje manevra parkiranja na službeni parking od firme ... neka svaki radni dan počne dobrim vibracijama.

"Komandna tabla" svedena je na jedan okrugli instrument, unutar kojega piše sve što treba pisati, osim stupnja prijenosa u kom se agregat nalazi i pokazivača goriva. Ovo prvo spomenuto bi ponekad dobro došlo publici na koju cilja marketinška kampanja, a ovo drugo u gradskoj vožnji, gdje benzinjara ima u izobilju, baš i nije od neke koristi. Meni se prosječna potrošnja u nekih 400-tinjak km kretala oko 5,2 litre.

 

_DSC01116.jpg

 

_DSC01117.jpg

 

 

Pogled na tehničke podatke, pod stavkom wet weight navodi brojku 186. Alzo, žuti bebač ima 186 kila žive vage. Mogli su isto tako napisati i da ima 172 ili 164 ili štajaznam koliko kila ... motorić kilograme nosi izuzetno nisko (težište je nisko, jeli) i nije se pojavila situacija da pomislim da ih ima čak niti toliko. Dapače, pofest jaki vjetar na cesti između Koprivnice i Ludbrega pokazao je jednu jako pozitivnu karakteristiku - motorić je izuzetno stabilan. Štaviše, stabilan je u svim uvjetima i na svim podlogama ... Ducati još uvijek znade kako se proizvodi kvalitetna šasija od čeličnih cijevi. A lijepo sam im rekao da se na bakću s onim aluminijem tamo u GP-u ... neće me slušat´.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Na ovom motoriću nema ništa brutalno, ništa što bi priuštilo neugodno iznenađenje niti izazvalo suvišna stezanja sfinktera. Sve funkcionira mekano, predvidljivo i zadovoljavajuće.

 

_DSC01105.jpg

 

_DSC01109.jpg

 

_DSC01112.jpg

 

_DSC01115.jpg

 

_DSC01121.jpg

 

_DSC01120.jpg

 

 

Naravno, postavio sam pitanje samom sebi: bih li ja sebi kupio Scrambler Icon?

 

Odgovor je bio skoro trenutačan - ne! Ja bih si kupio Scrambler Full Throttle ... crni, niski, s onim nižim crnim aluminijskim konusnim guvernalom ... s kompletnim Termignonijem bez katalizatora. I karbonski malecki prednji blatobran, i karbonske obloge rezervara ... i ono oko svjetla, isto od karbona.

 

I obavezno onu smeđu kožnu jaknu ...

 

DSC00351.JPG

 

 

... i kožne Country sneakers tihotapke. I jedne rukavice, možda one Scrambler Overland ... ili ipak Street master gloves. Ma ne, bolje obadvoje ... baš su super. Možda još jedno dvije - tri majice. I bočne torbe obavezno. Eh, da ... još jet kacigu, crnu sa šiltom ... i naočale, za svaki slučaj ...

 

8)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

Uncharted Territory Vol. 2

Dvodnevna ekspedicija po neotkrivenim predjelima susjedne i prijateljske republike započela je s mističnog istoka ...

 

03_e_DSC01372.JPG

 

 

... nastavila se napornim probijanjem kroz gudure zapada ...

 

04_n_DSC01381.JPG

 

 

... odvela me u udaljene civilizacije razvijenog sjevera ...

 

05_w_DSC01396.JPG

 

 

... i do primitivnih manufaktura zaostalog i ruralnog juga.

 

06_s_DSC01406.JPG

 

 

 

Bio je to naporan put. Morao sam prijeći visoke i nepristupačne planinske prijevoje ...

 

01_DSC01416.JPG

 

 

... provlačiti se uskim stazama uz podivljale rijeke ...

 

02_DSC01398.JPG

 

 

... i hraniti se osnovnim namirnicama.

 

07_DSC01403.JPG

 

 

Izdržao sam sve napore i već spremam novu ekspediciju u još udaljenije i neistraženije krajeve.

 

8)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja