Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc! Aprilia rs 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: Aprilia rs 125

Kao sto rekoh u nazivu temu. Uzeo sam od skoro Apriliu rs 125 98 godiste, pa se bas slabo razumem oko nje. 26kw mi pise u saobracajnoj(nije ni vazno to toliko).Vlasnik pre mene je pao sa nje, i ostavio je posle toga napolju dugu je stajala tako bas. Upalio sam na gurku, posto je akomulator los. Radi na leru sve normalno, vozio sam je mesec dana tako, ali sam imao problem nece da predje 6,7 u pocetku, i posle je pocela malo da prelazi pa nabije do 10, ali sve uz to trza, stuca. Nikako da proradi normalno da lepo povuce do 10,11 ili koliko vec. Prvo sam mislio da ne otvara ventil, ali otvara normalno. Postepeno kada joj dajem gas, ona predje stuca, trza ali predje nekako 6,7, u pocetku nije htela to nikako. Moje misljenje da karburator treba da se ocisti, nisam strucan u tome pa da je ne otvaram ako nije to, da ne napravim gore. Da ne otvaram novu temu, da kazem ovde sta mi se skoro desilo. Pukla mi sajla od kvacila, uzeo sam novo ulje, novu sajlu, utvorio dekli (je l' nisam znao da mogu i preko safa onog na dekliju da zamenim), namestio sve to, vratio i upalio je radila minut na leru, kad sam krenuo isla sve normalno 50 metara, i stao sam ponovo, pritisnuo kvacilo i puklo je nesto iz auspuha bas jako i ugasila se. Od tada vise nece da upali. Kada god probam na gurku pocne tako da puca iz auspuha vazduh kao neki, ali jako puca bas. Svaki savet je dobrodosao! Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: Aprilia rs 125

Kad sam menjao sajlu od kvacila da nisam nesto tu uradio(zajebao) .Posto sam skidao poklopac deklija? Vrlo je moguce da je to. Svaki savet je dobrodosao. Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja